do Beaty, Basi i Agnieszki w sprawie rzęs - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-08, 12:59   #1
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200

do Beaty, Basi i Agnieszki w sprawie rzęs


Cześć dziewczyny,bardzo proszę o radę w temacie wypadających rzęs i polecenie jakiś konkretnych preparatów.
Ze swoich rzęs byłam do tej pory zadowolona, ale od jakiegoś czasu wypadają (istotne przeżedzenie), "pocieniły" się i jakby wypłowiały. Gdzieś słyszałam, że można się w ten sposób załatwić używając tanich kosmetyków kolorowych i tu moje pytanie, używam tuszu Celii, z którego jestem zadowolona (moja entuzjastyczna recenzja w KW), czy to możliwe żeby to był winowajca?, na opakowaniu niestety nie ma składu kosmetyku, producent tylko podaje:keratyna, olej jojoba, olej rycynowy, wosk pszczeli (a przecież to same odżywcze substancje!!). Okolice oczu obficie raczę kremem ochronnym SPF 20 Flos Leku (czy filtry mogą osłabić rzęsy?) i codziennie stosuję kremik pod oczy wygładzająco-ujędrniający Soraya (żeń szeń+retinol). Czy wymienione przeze mnie kosmetyki mogą być szkodliwe dla rzęs?
Proszę Was też dziewczyny o zasugerowanie mi tuszu o największej zawartości składników odżywczych do rzęs (tusz to jedyny kosmetyk jakim podkreślam oko, trudno by mi było z niego zrezygnować) i jakiegoś odżywczego preparatu do demakijaży rzęs, (wiem, że firma Talika specjalizuje się w rzęsach, czy to dobre preparaty?)
serdecznie pozdrawiam i licząc rzęsy jakie mi jeszcze zostały czekam na ratunek!
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-08, 16:30   #2
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: do Beaty, Basi i Agnieszki w sprawie rzęs

Ja ze swej strony moge tylko powiedziec, ze uzywane kremy w okolicach oczu nie powinny byly miec wplywu na oslabienie rzes.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-08, 21:22   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: do Beaty, Basi i Agnieszki w sprawie rzęs

Rzęsy mają podobnie jak włosy określony cykl życia (zdecydowanie krótszy ok. 30 dni) być może zdarzyło sie tak że wiele rzęs równocześnie było na tym samym etapie i właśnie przyszła pora na ich wypadanie, jeśli tak jest to się nie przejmuj nowe już rosną. Może być też tak ,że brakuje Ci jakiś witamin , mikroelementów lub może brałaś antybiotyki i organizm jest osłabiony.Wówczas cierpią włosy , skóra , paznokcie , mogą również rzęsy ulec osłabieniu. Często przyczyną wypadania rzęs jest niewłaściwy demakijaż , tarcie rzęs przy zmywaniu tuszu (najlepsze są zmywacze , które rozpuszczają tusz i nie ma potrzeby tarcia). Używanie tuszu , jeśli nie jesteś na niego uczulona nie ma raczej wpływu na osłabienie rzęs.
Polecam odżywkę do brwi i rzęs Refectocil - można ją kupić w gabinetach kosmetycznych , hurtowniach fryzjersko-kosmetycznych. Jest bardzo dobra - stosuje się ją raczej na noc gdyż mocno natłuszcza rzęsy.Pomocna może być też kuracja witaminowa , w aptekach jest mnóstwo preparatów tego typu.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-09, 13:58   #4
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: do Beaty, Basi i Agnieszki w sprawie rzęs

Bardzo dziękuję za pomoc
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.