pomocy! nieestetyczne uczulenie na ustach;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-23, 19:23   #1
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456

pomocy! nieestetyczne uczulenie na ustach;(


Witam mam problem z moimi ustami, który ciagnie się juz od hmm co najmniej roku!!!!!!!! nie wiem juz co robic..
Moze najpierw opisze o co chodzi.. moje usta wygladaja na duzą rane, są bardzo czerwone, pieką.. Po umyciu zębów albo twarzy (mam teraz zel Dermedic do cery tradzikowej nawilżajacy) usta robia sie prawie podwójne! nie przesadzam.. są bardzo czerwone i takie sciągniete.. nie chodzi o to ze maja skórki i są suche.. nie! Sa napuchniete ale nie suche

Nie wiem co z nimi robic.. bylam u pani dermatolog w zimie powiedziala ze sa poprostu przesuszone (chociaz wcale na takie nie wygladaja.. zreszta w lecie tez są przesuszone od zimna <?> ciekawe jak skoro je smaruje BARDZO czesto..).
Żadne błyszczyki, szminki, pomadki ochronne nie wchodzą w gre bo na poczatku usta są nawilzone a gdy juz pomadka sie wchlonie znowu mam usta giganty!!
Dodam ze to uczulenie (jesli to tak mozna nazwac) trwa od zeszlych wakacji czyli niedlugo bedzie juz rok. Usta caly czas sa takei same..
Jak odkrylam ze to moze byc od blyszczykow przestalam ich uzywac.. Stosowalam masc Tisane ktora byla swietna ale zuszylam z 15 opakowac i jak smarowalam to bylo ok ale jak juz sie wchlonela znowu byly czerwone i napuchniete. Pomyslalam ze moze usta sie przyzwyczaily do niej i od tamtej pory do teraz uzywam zwykłej masci witaminowej ktora dziala na nie jescze z miare dobrze..
Mam kilka pytań..:
Czy to może byc spowodowane brakiem jakiejs witamainy?
Czy moze mam uczulenie na jakis skladkim mojej pasty do zebow albo zelu do twarzy? (ale nie sadze..)
Czy mogłam złapac jakąs bakterie od kąpieli w jeziorze? (bo tą rane mam od wakacji)
Czy może to być spowodowane tym ze bylam 2 czy 3 razy w solarium? (ale to juz bylo z poł roku temu i pozniej juz nie chodzilam..zreszta wydaje mi sie ze to uczulenie juz przed solarium mialam...)
Dwa slowa na koniec:NIE WIEM!! po prostu juz nie mam pomyslów Moze ktos mial cos podobnego?
Nie chce zeby mi tak zostalo!!!!!!!!!!!
nie calowalam sie z nikim w wakacje( to tak przy okazji)
Z góry dzieki
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:39   #2
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: pomocy! nieestetyczne uczulenie na ustach;(

hmm przyznam że nie miałam aż takiego problemu jak Ty ale ja mam często zajady takie z obu stron popękane i na zajady to najlepsza jest maść "TRIBIOTIC". Od czasu do czasu robią mi się te zajady więc wystraczy że z dwa - trzy dni posmaruje na noc i odrazu mi zchodzą te zajady. Ale ja Ci radzę żebyś poszła się zapytać do apteki czy ten "TRIBIOTIC" można stosować na całe usta.
Bo to jest maść z antybiotykiem więc jak bedziesz kupowac to lepiej zapytaj w aptece farmaceutki.

A takie pytanie: Na noc natłuszczasz usta kremem ?
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 10:38   #3
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: pomocy! nieestetyczne uczulenie na ustach;(

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
hmm przyznam że nie miałam aż takiego problemu jak Ty ale ja mam często zajady takie z obu stron popękane i na zajady to najlepsza jest maść "TRIBIOTIC". Od czasu do czasu robią mi się te zajady więc wystraczy że z dwa - trzy dni posmaruje na noc i odrazu mi zchodzą te zajady. Ale ja Ci radzę żebyś poszła się zapytać do apteki czy ten "TRIBIOTIC" można stosować na całe usta.
Bo to jest maść z antybiotykiem więc jak bedziesz kupowac to lepiej zapytaj w aptece farmaceutki.

A takie pytanie: Na noc natłuszczasz usta kremem ?
Zajady to mały problem.. ja mam czerwone usta i sa napuchnięte musze Cię zawiesc ale Tribiotic tez juz mialam ale stosowalam tylko pare dni (chyba 5 juz nie pamietam) bo nie mozna go długo uzywac..

Oczywiście ze natłuszcam natłuszcam je bardzo czesto bo wtedy sa mniej napuchniete i mniej pieką.. ale nie mam zielonego pojęcia od czego mogło mi sie to zrobic :conf used: :conf used:
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 17:05   #4
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 983
GG do jj4u
Dot.: pomocy! nieestetyczne uczulenie na ustach;(

moze spróbuj miodem smarowac?
jj4u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 21:46   #5
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: pomocy! nieestetyczne uczulenie na ustach;(

a może te kosmetyki, których używasz to Cię uczulająi dlatego robią Ci się takie usta? Moj brat używał jakiegoś balsamu i po posmarowaniu twarzy usta robiły mu się wielkie i czerwone. No i zmienił kosmetyki na antyalergiczne i jest teraz o wiele lepiej. Straj się je mocno nawilżaći stosuj delikatne kremy do buzi.Ja do wrażliwej skóry użuwałm odżwyki nawilżającej, coś jak Vichy tylko taniej. dostałam w aptece.
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 11:44   #6
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: pomocy! nieestetyczne uczulenie na ustach;(

Cytat:
Napisane przez cooper Pokaż wiadomość
a może te kosmetyki, których używasz to Cię uczulająi dlatego robią Ci się takie usta? Moj brat używał jakiegoś balsamu i po posmarowaniu twarzy usta robiły mu się wielkie i czerwone. No i zmienił kosmetyki na antyalergiczne i jest teraz o wiele lepiej. Straj się je mocno nawilżaći stosuj delikatne kremy do buzi.Ja do wrażliwej skóry użuwałm odżwyki nawilżającej, coś jak Vichy tylko taniej. dostałam w aptece.
ehh.. no własnie mam teraz zel do twarzy dermedic i jest nieźle tylko on jest chyba z alkoholem i to troche je podraznia nastepnym razem kupie bez alkoholu nawilżam nawilżam tylko to troche nic nei daje delikatne łatwo powiedzieć, bo mam cere trądziwkowa a do tego jakaś strasznie wrażliwa wkurzające...
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 19:04   #7
domciaj90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: pomocy! nieestetyczne uczulenie na ustach;(

Też mam z taki problem ;(
już ponad rok z tym walczę i nic ;(
jestem na kosmetologii i mam zajecia z dermatologi. Rozmawiałam z pania prof. na ten temat i po prostu jestem uczulona na składniki wielu błyszczykow, past do zębów itp.
Pani prof. poleciła mi stosowanie codziennie witaminy E w kapsułkach (rozciąć kapsułkę i smarować usta),
hydrokortyzol 0.1 krem ( to jest steryt więc można używać ok.5dni - jak będzie się go nadużywać może zaniknąć czerwień wargowa)
oraz B-kompozitum 3x2 tabletki.

Na co dzień używam białej wazeliny i szukam błyszczyka który by mnie nie uczulał jak narazie nie znalazłam takiego (no może jedna pomadkę firmy "catrice")
domciaj90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-19, 18:25   #8
Ewi111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: pomocy! nieestetyczne uczulenie na ustach;(

Wiam też miałam broblemy na ustach koszmarna aleria. Polecam zawiesine o nazwie NYSTATYNA- naprawde pomaga w zasadzie od razu przez cały czas kuracji należy smarowac usta zwykła wazelina lub olejem parafinowym-działanie łagodzace.Polecam tez masc PIMAFUCORT mój lekarz powiedział ze ta aleria moze mieć zwiazek z lekka grzybica wiec te leki są naprawde dobre. Pozdrawiam goraco
Ewi111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.