Dieta baletnicy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-30, 00:41   #31
malinka23231995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Witam Nie wiem czy dobrze umiejscowiłam wątek (jestem tu nowa) ale mam pewne nurtujące pytanie wymagające jak najszybszej odpowiedzi. Dziś zaczynam dietę baletnicy. Zapoznałam się już z jej zasadami i jadłospisem ale nie wiem jednego, a mianowicie- czy pod czas tej diety można palić papierosy ? Pale, może nie nałogowo ale już trochę i mogę to rzucić od razu z miejsca jednak chce wiedzieć czy muszę już teraz ( podobno to przyśpiesza procesy chudnięcia), czy mogę po zakończeniu diety ? Najlepiej byłoby po jej zakończeniu, gdyż choć nie jestem nałogowcem to jednak braki nikotyny dadzą mi się we znaki i mimo silnej woli wystąpi duże prawdopodobieństwo, że będę czuła nieodpartą chęć ich "zapchania" jedzeniem. Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez malinka23231995
Czas edycji: 2012-03-30 o 00:48
malinka23231995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 00:45   #32
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Czyli ze palisz, bo to pomaga schudnac? Litosci, rece opadaja.... Chyba bardzo mloda jestes, skoro wierzysz w takie brednie. Rzuc fajki, bo pomijajac oczywiste aspekty zdrowotne, to po prostu smierdzi.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 01:05   #33
malinka23231995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Cytat:
Napisane przez strus2001 Pokaż wiadomość
Czyli ze palisz, bo to pomaga schudnac? Litosci, rece opadaja.... Chyba bardzo mloda jestes, skoro wierzysz w takie brednie. Rzuc fajki, bo pomijajac oczywiste aspekty zdrowotne, to po prostu smierdzi.
Wierzę z własnego doświadczenia ale nie w ich magiczną moc. Rzucałam już kilka razy i w ciągu miesiąca braki nikotyny zajadałam tak, że przybywało mi 7 kilo ;/ i na takiej podstawie zawsze wracałam. A co do szkodliwości to wiem wszystko, ale cóż. Chcę rzucić ale po diecie, bo widząc wymarzoną sylwetkę za cholere nie zacznę się obżerać, choć mózg by o to krzyczał
malinka23231995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 11:52   #34
Nieziemska Izis
Raczkowanie
 
Avatar Nieziemska Izis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 191
GG do Nieziemska Izis Send a message via Skype™ to Nieziemska Izis
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Też tego nie rozumiem. Nie wolisz być po prostu zdrowa i szczupła?
__________________
64 kg 14.11.2012
58,2 kg 27.04.2013
56 kg ?
wzrost 168 cm
Nieziemska Izis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 12:07   #35
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Cytat:
Napisane przez malinka23231995 Pokaż wiadomość
Witam Nie wiem czy dobrze umiejscowiłam wątek (jestem tu nowa) ale mam pewne nurtujące pytanie wymagające jak najszybszej odpowiedzi. Dziś zaczynam dietę baletnicy. Zapoznałam się już z jej zasadami i jadłospisem ale nie wiem jednego, a mianowicie- czy pod czas tej diety można palić papierosy ? Pale, może nie nałogowo ale już trochę i mogę to rzucić od razu z miejsca jednak chce wiedzieć czy muszę już teraz ( podobno to przyśpiesza procesy chudnięcia), czy mogę po zakończeniu diety ? Najlepiej byłoby po jej zakończeniu, gdyż choć nie jestem nałogowcem to jednak braki nikotyny dadzą mi się we znaki i mimo silnej woli wystąpi duże prawdopodobieństwo, że będę czuła nieodpartą chęć ich "zapchania" jedzeniem. Z góry dziękuję za odpowiedź
Chcesz się głodzić i zastanawiasz się czu odstawić na ten czas papierosy? dobrze zrozumiałam? Zgłaszam.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 23:01   #36
malinka23231995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Nie rozumiem po co tyle jadu. Sposób w jaki chce się odchudzać to mój wolny, indywidualny i w pełni świadomy wybór, palić też nie zaczęłam bez powodu i jestem uświadomiona w pełni tego słowa znaczeniu, o szkodliwości jak i składzie chemicznym papierosów. Zadałam pytanie licząc na odpowiedź, kulturalna i konkretną ale widocznie się przeliczyłam.
malinka23231995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 23:09   #37
malinka23231995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Witam Nie wiem czy dobrze umiejscowiłam wątek (jestem tu nowa) ale mam pewne nurtujące pytanie wymagające jak najszybszej odpowiedzi. Dziś zaczynam dietę baletnicy. Zapoznałam się już z jej zasadami i jadłospisem ale nie wiem jednego, a mianowicie- czy pod czas tej diety można palić papierosy ? Pale, może nie nałogowo ale już trochę i mogę to rzucić od razu z miejsca jednak chce wiedzieć czy muszę już teraz ( podobno to przyśpiesza procesy chudnięcia), czy mogę po zakończeniu diety ? Najlepiej byłoby po jej zakończeniu, gdyż choć nie jestem nałogowcem to jednak braki nikotyny dadzą mi się we znaki i mimo silnej woli wystąpi duże prawdopodobieństwo, że będę czuła nieodpartą chęć ich "zapchania" jedzeniem. Z góry dziękuję za odpowiedź
( powtarzam wątek z powodu złego umiejscowienia )
malinka23231995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 10:55   #38
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Cytat:
Napisane przez malinka23231995 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem po co tyle jadu. Sposób w jaki chce się odchudzać to mój wolny, indywidualny i w pełni świadomy wybór, palić też nie zaczęłam bez powodu i jestem uświadomiona w pełni tego słowa znaczeniu, o szkodliwości jak i składzie chemicznym papierosów. Zadałam pytanie licząc na odpowiedź, kulturalna i konkretną ale widocznie się przeliczyłam.
Wszystko byłoby ok gdybys zamiesciła swój temat w odpowiednim dziale. Na dietetyce można dyskutować jedynie o dietach o kalorycznosci powyżej 1000 kcal. Wszelkie inne powinny znaleźć się na KZ.

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 21:39   #39
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Proponuje wątek wywalić w kosmos jako pro-ana (zaraz się zaczną pytanie co to za dieta a już kiedyś tu ją wklejano i moderator wywalił na zbity pysk i słusznie).
Jak chcesz poznać dietę baletnic to pogadaj z baletnicami i im tę dietę pokaż. Najlepiej zanim zaczną swój kilkugodzinny trening. Myślę że zabicie śmiechem najlepiej ją wybija z głowy
Przepraszam za wredność i ironię, ale wszystkie diety z serii "bo głodzenie się to najlepsza dieta świata" powinny mieć odnośnik prosto do tematu "Głodówka - skutki"
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 23:20   #40
malinka23231995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

O przepraszam, anoreksji nie promuje. Sama wyszłam z niej 2 lata temu, potem byłam bulimiczką, nastepnie przestałam stosować praktyki bulimika, przytyło mi się i chce choć troszeczkę schudnąć przed pewnym ważnym dla mnie dniem. Mało czasu mi zostało więc to jedyna droga. Nie będę opisywać nikomu ten diety, ani jej doradzać. To mój wolny wybór. 10 dni jedzeniowego reżimu nikomu nie zaszkodzi, więc już nie przesadzajmy z określaniem mnie jako wariatki która chce się głodzić. Diety rygorystyczne też są dla ludzi, a że stosuje się je w stosunkowo niskim przedziale czasowym nie zaszkodzą, nie zabiją, nie zniszczą.

Edytowane przez malinka23231995
Czas edycji: 2012-04-02 o 23:24
malinka23231995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 08:41   #41
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Więc miałaś anoreksję, miałaś bulimię i wciąż jeszcze popierasz reżimowe diety ? Nie szkodzą i nie niszczą..uzasadnij. I jak to "troszeczkę" wróci na efekcie jojo to wszystko będzie ok i się z tym ze spokojem pogodzisz ?

Aha - a wątek, jak już wspomniałam, już był i został określony przez moderatora jako pro-ana, bo to nie jest żadna dieta tylko głodówki, więc jak chcesz możesz się o to wykłócać z moderacją, ja bym tam nie próbowała.

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2012-04-03 o 08:42
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 13:02   #42
I_love_shopping
Raczkowanie
 
Avatar I_love_shopping
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 71
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Już rzuć! BO potem co.. schudniesz.. i wtedy przestaniesz palić i wtedy sie zacznie dojadanie i zapychanie.. bez sensu, także rzuć od razu.
I_love_shopping jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 01:31   #43
malinka23231995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Nareszcie ktoś udzielił konkretnej odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie, I_love_shopping, bardzo dziękuję i przyznam ci racje chyba się zastosuje

Ilta, dieta trwa 10 dni, z czego tylko 2 dni polegają na głodówce i piciu wody dla oczyszczenia organizmu. A 10 dni to nie dużo, i choć dieta jest rygorystyczna to coś się w niej je, a trwa tak krótko że żadnej szkody nie wyrządzi. Jeśli chodzi o witaminy, można stosować witaminowe suplementy diety, a efekt jojo? Można go ominąć stopniowo, regularnie i w określony sposób podnosząc ilość spożywanych dziennie kalorii, oraz sukcesywnie w odpowiednim tempie wzbogacając menu.
malinka23231995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 07:43   #44
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Dieta baletnicy- nurtujące pytanie

Dla mnie dieta która daje Ci efekty tylko wtedy, jak na niej jesteś to niepotrzebna strata czasu i zbędne męczenie się. Bo spójrzmy prawdzie w oczy - jak czujesz się lepiej bo tracisz kilogramy na opadającej z Ciebie wodzie i 2-3 kg w odpowiedzi na restrykcje to mogę Ci tylko współczuć tego, co poczujesz jak wrócisz do normalnego jedzenia i kilogramy wrócą.
Nie wspominając już o tym, że jeśli ktoś je tak, że tyje, to przejście na "dietę" która nie uczy go jedzenia takiego, by wagę utrzymać i nie pogrążyć organizmu przy tym (piję do wynalazków typu Dukan), to potem wraca do starych nawyków i jest płacz nad efektem jojo.

Także rób jak zechcesz, ja odsubskrybowuje wątek bo już sam tytuł bije mi pianę w ustach a też nie mam co tu pisać, bo moje stanowisko względem diet polegających na głodówkach i restrykcjach jest na forum Wizażu w tym temacie konkretnym znane Jak już jednak informowałam - wątek ten w przeszłości był i został wywalony jako pro-ana, więc też nie zdziwi mnie, jak któryś moderator w końcu go zauważy i pośle w diabły.

Pozdrawiam !
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:48   #45
Minnie11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta baletnicy

Dziewczyny nie krytykujcie jesli sie nie znacie. Moze i dieta jest drastyczna ale pomaga. Jesli chodzi o odwodnienie- wode mozemy pic codziennie w dowolnych ilosciach poniewaz nie zawiera kalorii i przy okazji daje uczucie sytosci. Moja kolezanka kiedys stosowała tą diete i na prawde jej pomogło. Jesli po tej diecie stopniowo, z głową wrocicie do normalnego odzywiania nie bedzie mowy o efekcie jo-jo.
Minnie11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:33   #46
lalka z porcelany
Raczkowanie
 
Avatar lalka z porcelany
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 36
Dieta Baletnicy?

Witam i pozdrawiam wszystkie osoby zaglądające na mój wątek.Postanowiłam go założyć,aby mieć motywację do odchudzania.Zamieściłam go w Krzywym Zwierciadle,aby nie bulwersować otoczenia.
Od dziś mam zamiar rozpocząć dietę.Kiedyś słyszałam o "diecie baletnicy" jednak w/g mnie jest ona zbyt restrykcyjna
Moja dieta będzie wyglądała tak:
-3 posiłki dziennie,ostatni o 17-30
-minimum węgli
-zero słodyczy,fast-foodów i wszystkiego co jest wysokokaloryczne
-mięso-tylko filety drobiowe
-2l.wody
-green&red tea
-witaminki
Mam nadzieję,że zrzuce 5kg.obecnie ważę 53kg.przy wzroście 162cm. dla niektórych może to idealnie,ale nie dla mnie.Jestem z tego powodu nieszczęśliwa,mam kompleksy
Nikogo do niczego nie namawiam,ale może ktoś się przyłączy? Dla osób "dobra rada" dodam,że wiem jak powinna wyglądać pełnowartościowa dieta 1000,czy 1200kcal.także wiem co robię i proszę nie straszyć mnie efektem jo-jo bo wiem że i tego typu wpisy mogą się pojawić.Także z góry wszystkim za nie dziękuje


---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

OMG właśnie się zmierzyłam
-talia:68cm.
tyłek (w najszerszym miejscu):94cm.
-uda: 55cm.
-łydka:31cm.
Już nie wchodzę w rozmiar 36całe życie ważyłam 48-49kg.nawet po ciąży nie miałam problemów z wagą.Załatwiłam się w te wakacje.Lody,słodycze, %,fast-foody i teraz mam
__________________
Kocham:
góry,zapach świeżo skoszonej trawy,tequile,letnie burze i frytki...
lalka z porcelany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:54   #47
colac
Raczkowanie
 
Avatar colac
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 95
Dot.: Dieta Baletnicy?

"Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać."
colac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:33   #48
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dieta Baletnicy?

Dlaczego tytuł wątku to "dieta baletnicy", skoro piszesz, że wspomniana dieta jest zbyt restrykcyjna i nie zamierzasz jej stosować (przynajmniej tak wynika z wpisu)?
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 14:54   #49
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dieta Baletnicy?

Cytat:
Napisane przez lalka z porcelany Pokaż wiadomość
Witam i pozdrawiam wszystkie osoby zaglądające na mój wątek.Postanowiłam go założyć,aby mieć motywację do odchudzania.Zamieściłam go w Krzywym Zwierciadle,aby nie bulwersować otoczenia.
Od dziś mam zamiar rozpocząć dietę.Kiedyś słyszałam o "diecie baletnicy" jednak w/g mnie jest ona zbyt restrykcyjna
Moja dieta będzie wyglądała tak:
-3 posiłki dziennie,ostatni o 17-30
-minimum węgli
-zero słodyczy,fast-foodów i wszystkiego co jest wysokokaloryczne
-mięso-tylko filety drobiowe
-2l.wody
-green&red tea
-witaminki
Mam nadzieję,że zrzuce 5kg.obecnie ważę 53kg.przy wzroście 162cm. dla niektórych może to idealnie,ale nie dla mnie.Jestem z tego powodu nieszczęśliwa,mam kompleksy
Nikogo do niczego nie namawiam,ale może ktoś się przyłączy? Dla osób "dobra rada" dodam,że wiem jak powinna wyglądać pełnowartościowa dieta 1000,czy 1200kcal.także wiem co robię i proszę nie straszyć mnie efektem jo-jo bo wiem że i tego typu wpisy mogą się pojawić.Także z góry wszystkim za nie dziękuje






















---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------



OMG właśnie się zmierzyłam
-talia:68cm.
tyłek (w najszerszym miejscu):94cm.
-uda: 55cm.
-łydka:31cm.
Już nie wchodzę w rozmiar 36całe życie ważyłam 48-49kg.nawet po ciąży nie miałam problemów z wagą.Załatwiłam się w te wakacje.Lody,słodycze, %,fast-foody i teraz mam







No...to właściwie o co Ci chodzi?
Masz 68 cm w talii. Och nie!

Zmień czcionkę. Ona boli.

Edytowane przez nosferatku
Czas edycji: 2012-11-16 o 14:56
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-22, 21:03   #50
AKitka92
Przyczajenie
 
Avatar AKitka92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 10
GG do AKitka92
Dot.: Dieta baletnicy

Spróbowałam tej diety tak z ciekawości... ale do 5 dnia i trochę ją zmodyfikowałam i schudłam 2 kg... teraz jem normalnie od 3 tygodni i żadnego efektu jojo nie widać, waga jest cały czas ta sama... po tych 5 dniach przynajmniej nauczyłam się normalnie jeść w odpowiednich porcjach x) bo jak na mój wzrost i budowę ciała jadłam jak za dwie osoby
__________________
x)) Akiii xD ^^
AKitka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 11:58   #51
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta Na Baletnice

Cytat:
Napisane przez oo0kaska0oo Pokaż wiadomość


1) Pierwsze dwa dni pijemy tylko wodę lub kawę bez cukru, możliwe jest dodanie mleka ale beztłuszczowego.
2) Kolejne dwa dni jemy tylko serek biały, serek wiejski, jogurt naturalny, homo naturalny
3) Następnie możemy zjeść ziemniaczki w mundurkach, też przez 2 dni.
4) 2 dni kolejne jemy tylko białe gotowane chudę mięs
5) Na koniec 2 dni jemu tylko warzywa
Mozna zzucic 10 kg w tydzien.
1) 2 dni na wodzie z jakichś określonych przez LEKARZA względów może mieć sens (np. przed operacją na jelitach, kiedy dobrze żeby były oczyszczone), ale nie jako sposób diety.
Jeżeli ma to być kawa do picia, to jest to jeszcze większy debilizm. Kawa wypłukuje minerały, a powiedzmy sobie szczerze ile tych minerałów dostarcza się głodując? - NIC.

2) Serki i jogurty - Debilzm. Nabiał w ogóle średnio jest na dietach polecany. Nabiał beztłuszczowy powoduje że z nabiału nie przyswajamy żadnych witamin (bo te dostępne w nabiale są przyswajalne w obecności TŁUSZCZY). Nabiał zakwasza organizm, poza tym bardzo często jest nietolerowany przez organizm. ...

3) Ziemniaczki w mundurkach. Kolejny idiotyzm. Najpierw tyle dni nic wartościowego i żadnych węglowodanów, a teraz przez dwa dni SAME węglowodany (a to od nich się tyje) i to jeszcze z możliwie najbardziej wrednego źródła. Ziemniaki mają bardzo wysoki indeks glikemiczny (wyższy niż cukier!) więc już totalnie nie rozumiem co za skończony idiota tą "dietę" wymyślał.

4) ... Wow... znowu same białko, bez tłuszczy, bez węglowodanów ... bożesh...

5) I na koniec warzywka, żeby poudawać, że w jakikolwiek sposób dieta jest przemyślana

To zupełny debilizm, nic się tu kupy nie trzyma w tym "cudzie".

I NIE, na tej diecie NIE MOŻNA zrzucić 10kg tłuszczu!!!
Tłuszczu się w taki sposób nie spala! Tak samo jak się nie da obrosnąć 10kg tłuszczu w tydzień, tak samo nie da się go tyle w tym czasie pozbyć.

Organizm przy tak wyniszczających dietach się broni. Tkanki tłuszczowej tak naprawdę traci się minimalnie. Najłatwiejszym źródłem energii dla organizmu są cukry. Cukry natomiast "zamknięte" są razem z wodą w mięśniach. Natomiast żeby pozyskać energię (te brakujące kalorie) z tłuszczu organizm musi wykonać znacznie więcej pracy. A skoro jest na głodowej dla niego dawce żywności (głodowa = poniżej BMR*), to nie będzie się dodatkowo męczył by pozyskać energię z tłuszczu, tylko będzie pobierał ją z łatwiejszych źródeł - z cukrów, czyli mięśni. W mięśniach "zamknięta" jest woda, poza tym ta sama ilośc mięśni waży znacznie więcej niż taka sama ilośc tłuszczu, dlatego spadek na wadze jest większy i szybszy niż w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej.

Taka dieta rozpiepsza metabolizm w drobny mak i kolejne próby schudnięcia, nawet te "bardziej z głową" są o niebo trudniejsze.

* BMR, czyli Basal Metabolic Rate - podstawowa przemiana materii i jest ilością energii w kaloriach wydatkowaną przez organizm w trakcie całodobowego odpoczynku w celu zapewnienia jego podstawowych czynności życiowych takich jak akcja serca, krążenie oddychanie, trawienie czy utrzymanie stałej temperatury ciała.

Tutaj możecie sobie skorzystać z kalkulatora BMR - http://www.tabele-kalorii.pl/kalkulator-bmr.php

A zapotrzebowanie kaloryczne, czyli to ile kalorii powinno się jeśc dziennie, to BMR + codzienna aktywność fizyczna. Dla przykładu moje BMR wynosi ok. 1500kcal. I tak na chłopski rozum, jeśli do utrzymania prawidłowego poziomu przemiany materii i funkcjonowania organizmu potrzebuje się dziennie 1500kcal , a ja mu tego nie dostarczę, to co musi organizm zrobić, żeby nie dać się wyniszczyć i przetrwać? Musi tą przemianę materii spowolnić do aktualnej ilości dostarczanych kalorii .... . Jeśli tego nie zrobi = zgon. Jak spowolni do tej konkretnej ilości, to wtedy ona staje się ilością "wyjściową" i w pewnym momencie to przestaje wystarczać by waga spadała i żeby znów zacząć tracić kilogramy trzeba będzie jeszcze bardziej obciąć kalorie co przyniesie kolejne spowolnienie metabolizmu i tak w koło ....

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Minnie11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie krytykujcie jesli sie nie znacie. Moze i dieta jest drastyczna ale pomaga. Jesli chodzi o odwodnienie- wode mozemy pic codziennie w dowolnych ilosciach poniewaz nie zawiera kalorii i przy okazji daje uczucie sytosci.
Właśnie się znamy. Picie nawet 5L wody NIC TU NIE DA. Ubytek wagi będzie z mięśni i wody i minimalnie tylko z tłuszczu. W mięśniach 1g glikogenu wiąże 3g wody. I stąd bierze się wodny ubytek a nie z "odwodnienia" pojmowanego jako brak picia.
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2013-03-25 o 12:20
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 12:00   #52
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Dieta Na Baletnice

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
1) 2 dni na wodzie z jakichś określonych przez LEKARZA względów może mieć sens, ale nie jako sposób diety. Jeżeli ma to być kawa to jest to debilizm. Kawa wypłukuje minerały, a powiedzmy sobie szczerze ile tych minerałów dostarcza się głodując? - NIC.

2) Serki i jogurty - Debilzm. Nabiał w ogóle średnio jest na dietach polecany. Nabiał beztłuszczowy powoduje że z nabiału nie przyswajamy żadnych witamin (bo te dostępne w nabiale są przyswajalne w obecności TŁUSZCZY). Nabiał zakwasza organizm, poza tym bardzo często jest nietolerowany przez organizm. ...

3) Ziemniaczki w mundurkach. Kolejny idiotyzm. Najpierw tyle dni nic wartościowego i żadnych węglowodanów, a teraz przez dwa dni SAME węglowodany (a to od nich się tyje) i to jeszcze z możliwie najbardziej wrednego źródła. Ziemniaki mają bardzo wysoki indeks glikemiczny (wyższy niż cukier!) więc już totalnie nie rozumiem co za skończony idiota tą "dietę" wymyślał.

4) ... Wow... znowu same białko, bez tłuszczy, bez węglowodanów ... bożesh...

5) I na koniec warzywka, żeby poudawać, że w jakikolwiek sposób dieta jest przemyślana


Na tej diecie NIE MOŻNA zrzucić 10kg tłuszczu!!!
Tłuszczu się w taki sposób nie spala! Tak samo jak się nie da obrosnąć 10kg tłuszczu w tydzień, tak samo nie da się go tyle w tym czasie pozbyć.

Organizm przy tak wyniszczających dietach się broni. Tkanki tłuszczowej tak naprawdę traci się minimalnie. Najłatwiejszym źródłem energii dla organizmu są cukry. Cukry natomiast "zamknięte" są razem z wodą w mięśniach. Natomiast żeby pozyskać energię (te brakujące kalorie) z tłuszczu organizm musi wykonać znacznie więcej pracy. A skoro jest na głodowej dla niego dawce żywności (głodowa = poniżej BMR*), to nie będzie się dodatkowo męczył by pozyskać energię z tłuszczu, tylko będzie pobierał ją z łatwiejszych źródeł - z cukrów, czyli mięśni. W mięśniach "zamknięta" jest woda, poza tym ta sama ilośc mięśni waży znacznie więcej niż taka sama ilośc tłuszczu, dlatego spadek na wadze jest większy i szybszy niż w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej.

Taka dieta rozpiepsza metabolizm w drobny mak i kolejne próby schudnięcia, nawet te "bardziej z głową" są o niebo trudniejsze.

* BMR, czyli Basal Metabolic Rate - podstawowa przemiana materii i jest ilością energii w kaloriach wydatkowaną przez organizm w trakcie całodobowego odpoczynku w celu zapewnienia jego podstawowych czynności życiowych takich jak akcja serca, krążenie oddychanie, trawienie czy utrzymanie stałej temperatury ciała.

Tutaj możecie sobie skorzystać z kalkulatora BMR - http://www.tabele-kalorii.pl/kalkulator-bmr.php

A zapotrzebowanie kaloryczne, czyli to ile kalorii powinno się jeśc dziennie, to BMR + codzienna aktywność fizyczna. Dla przykładu moje BMR wynosi ok. 1500kcal. I tak na chłopski rozum, jeśli do utrzymania prawidłowego poziomu przemiany materii i funkcjonowania organizmu potrzebuje się dziennie 1500kcal , a ja mu tego nie dostarczę, to co musi organizm zrobić, żeby nie dać się wyniszczyć i przetrwać? Musi tą przemianę materii spowolnić do aktualnej ilości dostarczanych kalorii .... . Jeśli tego nie zrobi = zgon. Jak spowolni do tej konkretnej ilości, to wtedy ona staje się ilością "wyjściową" i w pewnym momencie to przestaje wystarczać by waga spadała i żeby znów zacząć tracić kilogramy trzeba będzie jeszcze bardziej obciąć kalorie co przyniesie kolejne spowolnienie metabolizmu i tak w koło ....

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------



Właśnie się znamy. Picie nawet 5L wody NIC TU NIE DA. Ubytek wagi będzie z mięśni i wody i minimalnie tylko z tłuszczu. W mięśniach 1g glikogenu wiąże 3g wody. I stąd bierze się wodny ubytek a nie z "odwodnienia" pojmowanego jako brak picia.
klask i: może coś im przemówi do rozsądku
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 12:08   #53
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta baletnicy

Cytat:
Napisane przez Minnie11 Pokaż wiadomość
Moja kolezanka kiedys stosowała tą diete i na prawde jej pomogło. Jesli po tej diecie stopniowo, z głową wrocicie do normalnego odzywiania nie bedzie mowy o efekcie jo-jo.
To w ten sposób nie działa. Gdyby dało się tak łatwo oszukać organizm nie byłoby ludzi otyłych. Wszyscy poszliby na łatwiznę i pogłodowali ileś tam dni, żeby być szczupłymi. Niestety tak się nie da.
Waga utracona w ten sposób nie pochodzi z utraty tkanki tłuszczowej. Można pozbyć się co najwyżej mięśni, wody i ew. zawartości jelit (tyle dni na głodówce jednak uszczupla złogi kałowe w jelitach). Że już o witaminach i minerałach nie wspomnę, bo to jest oczywistość, z którą osoby stosujące tego typu diety się niestety nie liczą. Takie diety nie pozostają bez wpływu na organizm i zdrowie, prędzej czy później trzeba będzie zapłacić za swoją głupotę. Poza tym co z takiej utraty wagi, skoro tłuszcz jak był tak będzie? Bez mięśni, które ten tłuszcz przytrzymywał ciało nie będzie wyglądało lepiej. Może objętościowo zrobi się go mnie, ale sylwetka raczej będzie coraz mniej atrakcyjna niż odwrotnie...
A jeśli komuś nie zależy na tym czy ma niższa wagę bo stracił mięśnie, czy tłuszcz, czy cokolwiek, to mam inny, lepszy sposób na szybki spadek wagi - amputacja którejś kończyny Najlepiej głowy, jeśli nie macie zamiaru zacząć nimi ruszać

Taka "dieta" to LENISTWO! Wątek znajduje się na podforum "odchudzanie w krzywym zwierciadle", wszyscy wiedzą (ŁĄCZNIE Z WAMI!), że ta dieta to idiotyzm (choć pewnie na każdy zna podstawy działania metabolizmu i organizmu i może nie do końca wie dlaczego to jest idiotyzm), a i tak próbujecie...? Po co? Z LENISTWA! Łatwiej pogłodzić się tydzień, niż poświęcić parę godzin żeby poczytać pewne istotne informacje o odchudzaniu, które powinny być waszym fundamentem, oraz wyliczyć swoje BMR, zapotrzebowanie, ilość potrzebnych białek, tłuszczy i węglowodanów w codziennej diecie i nauczyć się taki bilans trzymać ....

Zastanówcie się czego chcecie- ładnie wyglądać (być szczupłe, zadbane, bez rozstępów, bez cellulitisu, ze zdrową skórą, włosami i paznokciami), czy zależy wam tylko na tym, żeby waga pokazywała inne cyferki niż teraz?
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2013-03-25 o 12:19
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 15:04   #54
1minutaciszy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 8
Dot.: Dieta baletnicy

ja zacznę z tobą tylko mam nadzieje , ze wytrzymam ! TRZYMAJCIE DZIEWCZYNY KCIUKI ! OD JUTRA ZACZYNAM I NAPISZE JAK MI IDZIE
1minutaciszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 11:58   #55
Karyvlea
Rozeznanie
 
Avatar Karyvlea
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Wiadomości: 881
GG do Karyvlea Send a message via Skype™ to Karyvlea
Dot.: Dieta baletnicy

Wszystkie kobiety zwabione szybką utratą kilogramów nie mają najmniejszego pojęcia jakie to skutki zdrowotne ze sobą niesie.
Przez dwa dni pijesz samą wodę? POWARIOWAŁYŚCIE?!?! A co się stanie jak zemdlicie będąc same w domu? Pomyślałyście? Jednego dnia dostarczacie całe zapotrzebowanie, a drugiego NIC? Przecież to szok dla organizmu...
Boże ratuj
Karyvlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 16:24   #56
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Dieta Na Baletnice

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
A da się zrzucić 10kg w tydzień przy wadze 200 ?
Zdaje się, że u bardzo otyłych osób zrzucanie wagi idzie o wiele szybciej, niż w przypadku innych. Ale ta dieta to coś strasznego, kto to w ogóle wymyślił, bo chyba tylko ktoś, kto nienawidzi ludzi.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Minnie11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie krytykujcie jesli sie nie znacie. Moze i dieta jest drastyczna ale pomaga. Jesli chodzi o odwodnienie- wode mozemy pic codziennie w dowolnych ilosciach poniewaz nie zawiera kalorii i przy okazji daje uczucie sytosci. Moja kolezanka kiedys stosowała tą diete i na prawde jej pomogło. Jesli po tej diecie stopniowo, z głową wrocicie do normalnego odzywiania nie bedzie mowy o efekcie jo-jo.
Drastyczne metody nie pomagają. Podpowiada nam to właśnie znajomość rzeczy. Robicie z siebie świadome ofiary jakiegoś cwaniaka, który to wymyślił i ma w nosie konsekwencje swojego wynalazku. Drastyczna dieta w obozie koncentracyjnym też była bardzo skuteczna, czyż nie? Założe się, że waga spadała równie szybko...(tu miejsce na refleksję)
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 17:32   #57
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Dieta baletnicy

Osoby na tej diecie musza być szalone
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 23:44   #58
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Dieta baletnicy

Cytat:
Napisane przez 1minutaciszy Pokaż wiadomość
ja zacznę z tobą tylko mam nadzieje , ze wytrzymam ! TRZYMAJCIE DZIEWCZYNY KCIUKI ! OD JUTRA ZACZYNAM I NAPISZE JAK MI IDZIE
W takim razie musisz uważać, bo twój wizażowy nick może się stać rzeczywistością::rolleyes :.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.