Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-07-27, 13:38   #31
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 126
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Ocenicie ?
Reduckja

I owsianka na mleku 1,5 % z bananem , orzechami i jagodami
II 2 kanapki chleba razowego z twarogiem, papryka, pomidorem i plastrem szynki
III grilowana piers z kurczaka z pol woreczkiem ryzu i salatka zrobiona z pomidora, papryki i salaty polana odrobina oliwy z oliwek
IV gotowana cukinia( srednia) z sosem czosnkowym zrobionym z jogurtu naturalnego, przyparw i czosnku
V jajecznica z 2ch jaj z cebula i pomidorami na lyzeczce masla
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak siê j± wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-27, 17:37   #32
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Unex Poka¿ wiadomo¶æ
Ocenicie ?
Reduckja

I owsianka na mleku 1,5 % z bananem , orzechami i jagodami
II 2 kanapki chleba razowego z twarogiem, papryka, pomidorem i plastrem szynki
III grilowana piers z kurczaka z pol woreczkiem ryzu i salatka zrobiona z pomidora, papryki i salaty polana odrobina oliwy z oliwek
IV gotowana cukinia( srednia) z sosem czosnkowym zrobionym z jogurtu naturalnego, przyparw i czosnku
V jajecznica z 2ch jaj z cebula i pomidorami na lyzeczce masla
jak dla mnie to idealny jad³ospis
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-27, 19:46   #33
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

sk³aniam siê powoli w kierunku lekkiej erki, ale ¿e u babci siedzê wychodzi nadal do¶æ utrzymaniowo

U/R

¦niadanie: owsianka z serkiem homogenizowanym, musem z papierówek, cynamonem, borówkami i p³atkami migda³ów.

Obiad: 1) talerz zupy grzybowej z makaronem i piersi± kurczaka
2) kilka (4?) ma³ych placków cukiniowo-marchwiowych z tzatziki
Deser: miseczka lodów jagodowych

Przek±ska: 2 ¶liwki, 2 morele, kilka winogron; kawa z mlekiem

Kolacja: twaróg pó³t³usty z warzywami (pomidor, papryka, ogórek) i zio³ami prowansalskimi, ma³a kromka razowca z pestkami dyni z wêdlin± drobiow±.

pó³ godziny p³ywania, sporo chodzenia i du¿o biegania za dzieciaczkami dzisiaj by³o
__________________

poppy seed jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-27, 20:26   #34
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolno¶l±skie
Wiadomo¶ci: 1 685
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

moje R/U

¶: owsianka (3³y¿ki mix p³atków + 2³y¿ki mix otr±b) na wodzie, z domowym mas³em orzechowym, ¶liwkami wêgierkami, jab³kiem, serkiem wiejskim, suszonymi ¶liwkami i kostka gorzkiej czeko
2¶: miiicha wingron + jogurt naturalny z kakao i makiem
o: czarna fasolka szparagowa + (sznycel indyczy z serkiem wiejskim, cukini±, papryk±)<-zapiekane + kasza kuskus
k: bób gotowany z dodatkiem oliwy z oliwek

jako przek±ski: jab³ko, kapusta ¶wie¿a, orzeszki ziemne
woooooooda, inka z mlekiem, yerba

Edytowane przez siostraelwa
Czas edycji: 2013-07-27 o 20:28
siostraelwa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-28, 07:16   #35
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez poppy seed Poka¿ wiadomo¶æ
sk³aniam siê powoli w kierunku lekkiej erki, ale ¿e u babci siedzê wychodzi nadal do¶æ utrzymaniowo

U/R

¦niadanie: owsianka z serkiem homogenizowanym, musem z papierówek, cynamonem, borówkami i p³atkami migda³ów.

Obiad: 1) talerz zupy grzybowej z makaronem i piersi± kurczaka
2) kilka (4?) ma³ych placków cukiniowo-marchwiowych z tzatziki
Deser: miseczka lodów jagodowych

Przek±ska: 2 ¶liwki, 2 morele, kilka winogron; kawa z mlekiem

Kolacja: twaróg pó³t³usty z warzywami (pomidor, papryka, ogórek) i zio³ami prowansalskimi, ma³a kromka razowca z pestkami dyni z wêdlin± drobiow±.

pó³ godziny p³ywania, sporo chodzenia i du¿o biegania za dzieciaczkami dzisiaj by³o

fajnie i zdrowo, mnie siê podoba
osobi¶cie doda³bym tylko wiêcej t³uszczu, ale to raczej moja subiektywna uwaga
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-28, 15:14   #36
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Suvienka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki
Do zrzucenia mam ok. 5-6 kg, ale moim najwiêkszym celem jest zdrowe od¿ywianie i pokonanie uzale¿nienia od s³odyczy, z którym nie mogê sobie poradziæ ju¿ od dawna. Co do æwiczeñ - mia³am kilka podej¶æ, ale przyznam szczerze (jak rasowy leñ ), ¿e po 5h pracy fizycznej rano ¶rednio mam ochotê æwiczyæ jeszcze wieczorem. Staram siê ruszyæ ty³ek od czasu do czasu, ale trochê zniechêca mnie moja marna kondycja (Chodakowska sunie 10 powtórzeñ, a ja umieram przy 4 )
No i takie d³ugofalowe cele najlepiej sobie stawiaæ!

Czym innym bêd± æwiczenia dla osób, które w ogóle nie pracuj± fizycznie - ale jak sama przyznajesz, pomimo takiego trybu pracy brakuje Ci kondycji. To, ¿e babki w programach æwiczeniowych wykonuj± x razy powtórzeñ wiêcej ni¿ Ty, powinno Ciê raczej mobilizowaæ, a nie zniechêcaæ - bo to znaczy, ¿e siê da!

Cytat:
Napisane przez hanna_banana Poka¿ wiadomo¶æ
cze¶æ wszystkim
czytaj±c w±tek o jad³ospisach postanowi³am za³o¿yæ konto, aby pokazaæ wam jak jem i prosiæ o ewentualne wskazówki. mam 18 lat, 169 cm wzrostu i wa¿ê 52 kg- to jest moja "naturalna" waga. niestety rok temu ta waga by³a ni¿sza przez co mam problemy z regularn± @. Zaczê³am je¶æ tak jak przedtem, bez ograniczeñ i po oko³o pó³ roku przerwy j± odzyska³am, ale nie jest to to samo co kiedy¶. Dlatego staram siê je¶æ bardzo zdrowo, aby wszystko siê wyregulowa³o.
Bez zbêdnego przed³u¿ania
Moje typowe U? (wakacyjne, gdy pó¼no wstajê i generalnie ma³o robiê )
I 10.00 Najczê¶ciej owsianka- miska mleka ry¿owego i ok.7 ³yzek p³atków owsianych, do tego zawsze owoce- teraz korzystam z ³atwego dostêpu do przepysznych malin i borówek
II 13.00-13.30 Pier¶ z kurczaka sma¿ona, pó³ torebki ry¿u lub ze 3 ziemniaki, mizeria z ca³ego du¿ego ogórka ze ¶mietan± 18%
na deser jaki¶ baton (twixy ) lub ciacho, na co mam ochotê ale codziennie co¶ jest.
tutaj najczê¶ciej przegryzam orzechy nerkowca które baardzo mi smakuj±. Paczka 80g idzie na raz
III 16.30 serek wiejski z miodem, jab³ko lub jaki¶ inny owoc (ju¿ zaczynaj± siê ¶liwki- uwielbiam!)
IV 20.00 3 spore kromki chlebka z ziarnami wszystkie z mas³em i: 1 z polêdwic± sopock±, 1 z ¿ó³tym serem, 1 z twarogiem i miodem.

I to tak mniej wiêcej wygl±da. Raz w tygodniu chodzê na si³ownie (zajêcia TBC) i 2 razy na basen (robiê ze 25 basenów i wymiêkam wiêc ¶rednio intensywny trening, bardziej dla zdrowia i rekreacji ani¿eli spalania kalorii

Teraz zauwa¿y³am, ¿e na pewno jem za ma³o warzyw, postaram siê dorzuciæ np do IV jakie¶ rzodkiewki, pomidorki albo co¶. Bardzo du¿o siê z tego w±tku nauczy³am ale na pewno jest jeszcze sporo do poprawki wiêc czekam na sugestie.

i zapomnia³am o napojach! wyrabiam normê 1,5l wody dziennie, do tego herbata zielona do kanapek na kolacjê. Jak mam ochotê to napije sie soku, ale to nie codziennie, bo jako¶ nie czuje najczesciej potrzeby :P

Pozdrawiam
Witaj. Co rozumiesz przez to, ¿e "nie jest to to samo co kiedy¶"?

Równie¿ w Twojej diecie umie¶ci³abym wiêcej warzyw - dla mnie posi³ki bez ich dodatków wydaj± siê niepe³ne (za¶ je¶li ma to byæ posi³ek na s³odko - nie wyobra¿am go sobie bez owoców ). Pamiêtaj o dostarczaniu sobie warto¶ciowego bia³ka, t³uszczu oraz wêglowodanów z³o¿onych - aby Twój organizm by³ regularnie od¿ywiany od ¶rodka. Generalnie Twoje menu jest ca³kiem ok jak na pierwszy raz w tym w±tku. Najwa¿niejsze - nie spinaæ siê za bardzo w komponowaniu jad³ospisów! Wiem, co to znaczy straciæ miesi±czkê, wiêc bêdê Tobie szczególnie kibicowaæ, aby wszystko sta³o siê normalne.

Cytat:
Napisane przez Unex Poka¿ wiadomo¶æ
Ocenicie ?
Reduckja

I owsianka na mleku 1,5 % z bananem , orzechami i jagodami
II 2 kanapki chleba razowego z twarogiem, papryka, pomidorem i plastrem szynki
III grilowana piers z kurczaka z pol woreczkiem ryzu i salatka zrobiona z pomidora, papryki i salaty polana odrobina oliwy z oliwek
IV gotowana cukinia( srednia) z sosem czosnkowym zrobionym z jogurtu naturalnego, przyparw i czosnku
V jajecznica z 2ch jaj z cebula i pomidorami na lyzeczce masla
Mi te¿ siê bardzo podoba! Pooomidooory!

Cytat:
Napisane przez poppy seed Poka¿ wiadomo¶æ
sk³aniam siê powoli w kierunku lekkiej erki, ale ¿e u babci siedzê wychodzi nadal do¶æ utrzymaniowo

U/R

¦niadanie: owsianka z serkiem homogenizowanym, musem z papierówek, cynamonem, borówkami i p³atkami migda³ów.

Obiad: 1) talerz zupy grzybowej z makaronem i piersi± kurczaka
2) kilka (4?) ma³ych placków cukiniowo-marchwiowych z tzatziki
Deser: miseczka lodów jagodowych

Przek±ska: 2 ¶liwki, 2 morele, kilka winogron; kawa z mlekiem

Kolacja: twaróg pó³t³usty z warzywami (pomidor, papryka, ogórek) i zio³ami prowansalskimi, ma³a kromka razowca z pestkami dyni z wêdlin± drobiow±.

pó³ godziny p³ywania, sporo chodzenia i du¿o biegania za dzieciaczkami dzisiaj by³o
Jest ok. Lu¼no, smacznie i wszystko czego potrzeba. A ta owsianka - moooje smaki, czasem korzystam z bardzo podobnego zestawienia sk³adników.

Cytat:
Napisane przez siostraelwa Poka¿ wiadomo¶æ
moje R/U

¶: owsianka (3³y¿ki mix p³atków + 2³y¿ki mix otr±b) na wodzie, z domowym mas³em orzechowym, ¶liwkami wêgierkami, jab³kiem, serkiem wiejskim, suszonymi ¶liwkami i kostka gorzkiej czeko
2¶: miiicha wingron + jogurt naturalny z kakao i makiem
o: czarna fasolka szparagowa + (sznycel indyczy z serkiem wiejskim, cukini±, papryk±)<-zapiekane + kasza kuskus
k: bób gotowany z dodatkiem oliwy z oliwek

jako przek±ski: jab³ko, kapusta ¶wie¿a, orzeszki ziemne
woooooooda, inka z mlekiem, yerba
Równie¿ bardzo fajne menu, korzystanie z dobrodziejstw lata + warto¶ciowe sk³adniki, zero ¶mieci
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-28, 15:38   #37
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 126
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Mi te¿ siê bardzo podoba! Pooomidooory!
Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Poka¿ wiadomo¶æ
jak dla mnie to idealny jad³ospis

Moze w koncu doszlam do perfekcji
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak siê j± wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 16:43   #38
hanna_banana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Witaj. Co rozumiesz przez to, ¿e "nie jest to to samo co kiedy¶"?

Równie¿ w Twojej diecie umie¶ci³abym wiêcej warzyw - dla mnie posi³ki bez ich dodatków wydaj± siê niepe³ne (za¶ je¶li ma to byæ posi³ek na s³odko - nie wyobra¿am go sobie bez owoców ). Pamiêtaj o dostarczaniu sobie warto¶ciowego bia³ka, t³uszczu oraz wêglowodanów z³o¿onych - aby Twój organizm by³ regularnie od¿ywiany od ¶rodka. Generalnie Twoje menu jest ca³kiem ok jak na pierwszy raz w tym w±tku. Najwa¿niejsze - nie spinaæ siê za bardzo w komponowaniu jad³ospisów! Wiem, co to znaczy straciæ miesi±czkê, wiêc bêdê Tobie szczególnie kibicowaæ, aby wszystko sta³o siê normalne.
Dziêkujê bardzo za odpowied¼
Eh, po prostu @nie jest regularne, nie mam np 3 miesi±ce, pó¼niej mam po 20 dniach... wiem ¿e jestem m³oda i takie rzeczy jeszcze powinny siê ustabilizowaæ ale ca³y czas mam nieodparte wra¿enie, ¿e dokona³am strasznych szkód w organizmie i staram siê je jak najszybciej i najlepiej naprawiæ. Niestety g³upota ludzka nie zna granic, maj±c naturalnie BMI w normie a nawet przy dolnej granicy ja postanowi³am siê odchudzaæ . No ale có¿, przynajmniej wiem ¿e nigdy przenigdy do tego nie wrócê i mam nauczkê na ca³e ¿ycie, a co siê sta³o to siê nie odstanie i trzeba siê staraæ, aby by³o tylko lepiej.
Dzisiejszego menu nie bêdê wstawiaæ bo kompletnie mi siê nie podoba . Jutro powinno byæ lepiej i postaram siê wkrêciæ warzywa tu i ówdzie. Pozdrawiam
hanna_banana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-28, 16:52   #39
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolno¶l±skie
Wiadomo¶ci: 1 685
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ


Równie¿ bardzo fajne menu, korzystanie z dobrodziejstw lata + warto¶ciowe sk³adniki, zero ¶mieci
dziêkujê
siostraelwa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-28, 17:53   #40
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez hanna_banana Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê bardzo za odpowied¼
Eh, po prostu @nie jest regularne, nie mam np 3 miesi±ce, pó¼niej mam po 20 dniach... wiem ¿e jestem m³oda i takie rzeczy jeszcze powinny siê ustabilizowaæ ale ca³y czas mam nieodparte wra¿enie, ¿e dokona³am strasznych szkód w organizmie i staram siê je jak najszybciej i najlepiej naprawiæ. Niestety g³upota ludzka nie zna granic, maj±c naturalnie BMI w normie a nawet przy dolnej granicy ja postanowi³am siê odchudzaæ . No ale có¿, przynajmniej wiem ¿e nigdy przenigdy do tego nie wrócê i mam nauczkê na ca³e ¿ycie, a co siê sta³o to siê nie odstanie i trzeba siê staraæ, aby by³o tylko lepiej.
Dzisiejszego menu nie bêdê wstawiaæ bo kompletnie mi siê nie podoba . Jutro powinno byæ lepiej i postaram siê wkrêciæ warzywa tu i ówdzie. Pozdrawiam
A konsultowa³a¶ swoje problemy z ginekologiem-endokrynologiem? Twój m³ody wiek nie mo¿e byæ jedynym usprawiedliwieniem na nieregularno¶æ miesi±czki, skoro "majstrowa³a¶" z nierozs±dnym odchudzaniem. Od zawsze mia³a¶ tak nieregularne cykle?

Borykaj±c siê z takimi babskimi problemami prócz faktu, ¿eby staraæ siê rzeczywi¶cie wrzuciæ na luz i nie wci±gaæ siê w ¿adne restrykcyjne planowanie posi³ków co do grama - bardzo istotne jest dostarczenie zdrowych t³uszczy. Bez t³uszczu w diecie nasza gospodarka hormonalna zaczyna podupadaæ. A kombinuj±c z odchudzaniem t³uszcze ograniczamy w pierwszej kolejno¶ci. Ja niegdy¶ ograniczy³am je niemal do zera i do dzisiaj muszê odpokutowywaæ... Nauczki na ca³e ¿ycie... Ale nasze ¿ycie jest zbyt krótkie i cenne, aby uczyæ siê tylko na swoich b³êdach...
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-28, 17:58   #41
annaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

R/U

I;owsianka-(p³atki owsiane,pó³ jablka,gruby plaster sera bia³ego pó³tlustego,2 ³y¿ki jogurtu greckiego,cynamon) kawa z mlekiem
II;pier¶ z kurczka z zio³ami podduszona bez t³uszczu polana jogurtem greckim+mix warzyw(marchewka,seler,pi etruszka,kukurydza,fasolk a,fasola czerwona),oliwki zielone;
III;2 kromki chleba razowego z sa³at± poledwic± drobiow±,serem ¿ó³tym,ogorkiem;
IV;serek wiejski z pomidorem i cebulk±;


Proszê powiedzcie co mam robiæ,¿eby je¶æ wiêcej a nie tyæ,bo mam naprawde spowolniony metabolizm po dietowaniu
Jak zaczne je¶æ wiêcej to zaczne tyc? proszê o rady... pogubi³am siê w tym bardzo pomo¿ecie?

Edytowane przez annaona
Czas edycji: 2013-07-28 o 17:59
annaona jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 19:08   #42
milvaa1
Przyczajenie
 
Avatar milvaa1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Witam
R
¦niadanie ok. 9:00 - jajecznica z 3 jajek na oleju rzepakowym z kurkami
Drugie ¶niadanie ok. 11:00 - miseczka ch³odniku z pomidorów, bazylii i pietruszki, z ³y¿k± oliwy z oliwek i octu winnego
Obiad ok. 13:00 -filet z kurczaka przyprawiony oliw± z oliwek i peperoncino gotowany na parze, broku³y, marchew i korzeñ pietruszki gote ³yowanych na parze, dwie ³y¿ki kaszy gryczanej
Podwieczorek ok. 16:00 - porcja kapusty kiszonej, plasterek ¿ó³tego sera i odrobina tuñczyka (wiem, ¿e to dziwny zestaw ale jako¶ tak mnie nasz³a ochota )
Kolacja ok. 18:00 - ponownie miseczka ch³odniku pomidorowego, sze¶æ ³y¿ek p³atków owsianych ugotowanych w szklance mleka, z dodatkiem przypraw korzennych i ³y¿k± konfitury malinowej

Do tego dwie kawy z mlekiem i niestety cukrem oraz du¿o zielonej herbaty i wody mineralnej z cytryn±.

Z góry dziêkujê za wszelkie uwagi i wskazówki poniewa¿ dopiero zaczynam swoj± przygodê z odchudzaniem.

Edytowane przez milvaa1
Czas edycji: 2013-07-29 o 19:33
milvaa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-29, 12:16   #43
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 283
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Dzisiejsze U, bêdê wdziêczna za ocenê:

I - ¶niadanie: owsianka z 4 ³y¿ek p³atków, mleka, gorzkiego kakao, pó³ jab³ka, pó³ banana i ³ycha domowej konfitury morelowej

II - drugie ¶niadanie: kromka razowca z hummusem

III - obiad: spora porcja pieczeni z czerwonej soczewicy+surówka z bia³ej kapusty (kupna, zapewne z majonezem, niestety kocham j± zbyt mocno, by sobie ten majonez odpu¶ciæ )

IV - podwieczorek - wpadn± pewnie owoce z jogurtem greckim

V - kolacja: nale¶nik razowy z tuñczykiem i sosem pomidorowym
Mion jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-29, 12:44   #44
annaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

NASTÊPNE R/U mam nadziejê ze lepsze...


I; owsianka-4 lyzki p³atków owsianych,pó³ startego jab³ka,gruby plaster twarogu pó³t³ustego,lyzka danio,2 ³y¿ki jogurtu naturalnego,kawa z mlekiem,cienki plasterek domowego ciasta serowego;
RUCH; ok 15 km jazdy rowerem,do¶æ szybkim tempem;
II;twaro¿ek grani 150 g wymieszany z cynamonem i ³y¿eczk± otrêbów granulowanych,kanapka z ma³ej kromki razowca z sa³at±,pomidorem,plastrem polêdwicy drobiowej,pó³ plasterka sera wêdzonego;
III; warzywa po w³osku z patelni polane jogurtem naturalnym z zio³a,pó³ camemberta(ok 40g) na ciep³o;
IV; sa³atka z ; jajka na twardo,sa³aty,pomidora,ol iwek zielonych,kilka kosteczek sera apetita z bazyli±;

i jak ?
annaona jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-29, 12:50   #45
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Dajcie spokój z tymi upa³ami...Jedyny plus ¿e je¶æ siê nie chce.




Wczorajsza skromna eReczka:




I: 2 kromki pumpernikla z serkiem wiejskim, rzodkiewk± i pomidorem
+ sok z granatu


II: mro¿ona kawa na mleku 2%
+ nektarynki


III: ³oso¶ z grilla
+ trójkolorowa quinoa ze szpinakiem i cukini±
+ surówka z czerwonej i bia³ej kapusty, marchewki, ogórka, cebuli i natki


IV: sa³atka (cukinia+ogórek ma³osolny+broku³+bia³a papryka+jajko+suszone pomidory+s³onecznik+dresi ng z oliwy, cytryny i tymianku)




+ woda, mro¿ona zielona herbata
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-29, 13:17   #46
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 614
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez annaona Poka¿ wiadomo¶æ
NASTÊPNE R/U mam nadziejê ze lepsze...

I; owsianka-4 lyzki p³atków owsianych,pó³ startego jab³ka,gruby plaster twarogu pó³t³ustego,lyzka danio,2 ³y¿ki jogurtu naturalnego,kawa z mlekiem,cienki plasterek domowego ciasta serowego; +orzechy
RUCH; ok 15 km jazdy rowerem,do¶æ szybkim tempem;
II;twaro¿ek grani 150 g wymieszany z cynamonem i ³y¿eczk± otrêbów granulowanych,kanapka z ma³ej kromki razowca z sa³at±,pomidorem,plastrem polêdwicy drobiowej,pó³ plasterka sera wêdzonego; nie ¿artuj z tymi po³ówkami plastra, +owoc
+ POSI£EK ryba/kurczak z grilla lub duszone, ry¿/makaron/kasza
III; warzywa po w³osku z patelni polane jogurtem naturalnym z zio³a,pó³ camemberta(ok 40g) na ciep³o;
IV; sa³atka z ; jajka na twardo,sa³aty,pomidora,ol iwek zielonych,kilka kosteczek sera apetita z bazyli±;

i jak ?
Cytat:
Napisane przez annaona Poka¿ wiadomo¶æ
R/U

I;owsianka-(p³atki owsiane,pó³ jablka,gruby plaster sera bia³ego pó³tlustego,2 ³y¿ki jogurtu greckiego,cynamon) +orzechy kawa z mlekiem
II;pier¶ z kurczka z zio³ami podduszona bez t³uszczu polana jogurtem greckim+mix warzyw(marchewka,seler,pi etruszka,kukurydza,fasolk a,fasola czerwona),oliwki zielone; + ry¿
III;2 kromki chleba razowego z sa³at± poledwic± drobiow±,serem ¿ó³tym,ogorkiem; +owoc

+POSI£EK: sa³atka z ciemnym makaronem i tuñczykiem albo kawa³ek grillowanej ryby

IV;serek wiejski z pomidorem i cebulk±;

Proszê powiedzcie co mam robiæ,¿eby je¶æ wiêcej a nie tyæ,bo mam naprawde spowolniony metabolizm po dietowaniu
Jak zaczne je¶æ wiêcej to zaczne tyc? proszê o rady... pogubi³am siê w tym bardzo pomo¿ecie?
jakby¶ uzupe³ni³a posi³ki o to co na czerwono to by by³o w sam raz

Daj sobie czas najpierw na rozkrêcenie metabolizmu, ze 2-3 tygodnie chocia¿. Jakie masz zapotrzebowanie energetyczne? Liczy³a¶? Bo do U to u Ciebie raczej daaaaaleko w tych jad³ospisach..
__________________
marudzê na blogu - o ksi±¿kach, filmach, marketingu, £odzi i o tym co mi do g³owy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Na³ogi. Romanse
zapraszam na marudny FP

Edytowane przez Marudna Krolewna
Czas edycji: 2013-07-29 o 13:22
Marudna Krolewna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-29, 17:45   #47
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

A teraz dzisiejsza R:

I: grahamka z past± warzywn±, pomidorem i ogórkiem ma³osolnym
+ jajecznica z papryk±, cebulk± i kie³bask± sojow±

II: 2 nektarynki
+ jogurt naturalny

III: go³±bki (farsz z zielonej soczewicy, granulatu sojowego, sma¿onej cebulki, jajka, i warzyw)
w sosie pomidorowo-paprykowym, posypane natk±
+ surówka z czerwonej kapusty, marchewki, jab³ka i s³onecznika
+ ogórek ma³osolny
+ 3 malutkie ziemniaczki z parowaru

IV: mro¿ona kawa na mleku 2%
+ jab³ko
+ nektarynka

V: serek wiejski
+ sa³atka w octowej zalewie z bia³ej papryki, pomidorów, ogórka ma³osolnego, cebuli i nie³uskanego sezamu
+ plaster wêdliny sojowej




+ woda, mro¿ona zielona herbata, domowy sorbet malinowo-cytrynowy z miêt± (na ksylitolu i stewi) x 2
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-29, 19:42   #48
hanna_banana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
A konsultowa³a¶ swoje problemy z ginekologiem-endokrynologiem? Twój m³ody wiek nie mo¿e byæ jedynym usprawiedliwieniem na nieregularno¶æ miesi±czki, skoro "majstrowa³a¶" z nierozs±dnym odchudzaniem. Od zawsze mia³a¶ tak nieregularne cykle?

Borykaj±c siê z takimi babskimi problemami prócz faktu, ¿eby staraæ siê rzeczywi¶cie wrzuciæ na luz i nie wci±gaæ siê w ¿adne restrykcyjne planowanie posi³ków co do grama - bardzo istotne jest dostarczenie zdrowych t³uszczy. Bez t³uszczu w diecie nasza gospodarka hormonalna zaczyna podupadaæ. A kombinuj±c z odchudzaniem t³uszcze ograniczamy w pierwszej kolejno¶ci. Ja niegdy¶ ograniczy³am je niemal do zera i do dzisiaj muszê odpokutowywaæ... Nauczki na ca³e ¿ycie... Ale nasze ¿ycie jest zbyt krótkie i cenne, aby uczyæ siê tylko na swoich b³êdach...
Niestety u lekarza nie by³am (wiem, ¿e powinnam ale szczerze mówi±c trochê siê wstydzê). Spróbujê jeszcze przez jaki¶ czas spróbowaæ po prostu zdrowo ¿yæ, je¶li siê nie poprawi zapewne nie bêdzie innego wyj¶cia. Zawsze mia³am d³ugie przerwy, które jednak najczê¶ciej nie przekracz³y 45 dni. Wiem o t³uszczach, dlatego staram siê je¶æ orzechy i ³ykam 2 kapsu³ki tranu- nie przepadam za rybami. My¶lê ¿e najbardziej w odzyskaniu okresu pomog³o mi mas³o, dlatego ca³y czas go u¿ywam na kanapkach i do sma¿enia. Dziêkujê za rady.

Moje dzisiejsze U
I Owsianka z 7 ³y¿ek p³atków z mlekiem ry¿owym, miseczka malin
II Zupa grzybowa z ziemniakami i marchewk± (no i grzybami - roboty babci)
III 2 nale¶niki z jab³kami, ¶mietan± i odrobin± cukru (równie¿ babcine )
deser: lód magnum white
przek±szone nerkowce, miseczka borówek
ruch- basen troszkê wiêcej ni¿ 0,5 h p³ywania (jakie¶ 25 basenów wiêkszo¶æ ¿abk±, ale staram siê te¿ udoskonaliæ kraul)
IV Jajecznica z 2 jaj na ma¶le, ca³y pomidor, 3 kanapki z mas³em ze zwyk³ego jasnego pieczywa: 1 z polêdwic± sopock±, 1 z serem ¿ó³tym i 1 z twarogiem pó³t³ustym polanym miodem, zielona herbata malinowa. uff objad³am siê t± kolacj±

Przez ca³y dzieñ 5 szklanek takich wysokich po 330 ml wody.

i jak dzisiaj? proszê o opinie

Edytowane przez hanna_banana
Czas edycji: 2013-07-29 o 19:48
hanna_banana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-29, 20:07   #49
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

R/U (gdy wsta³am, by³a ju¿ pora na obiad )
1: filet z dorsza, makaron ¶widerki, trochê szpinaku i marchewki gotowanej na parze
2: dwie kromki razowca z polêdwic± sopock± i sa³at± / serkiem twarogowym, miseczka winogron, pucharek lodów miêtowych
do kawy: pasek czekolady mlecznej
3: sa³atka z du¿ego pomidora, sa³aty i mozarelli z sosem na bazie oliwy z oliwek, serek homogenizowany walniliowy
4: kubek ma¶lanki,po³ówka rogala z polêdwic± sopock±, jab³ko
Do picia: kawa z mlekiem, zielona herbata x2
__________________


Edytowane przez Darkoz
Czas edycji: 2013-07-29 o 23:13
Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 20:19   #50
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Dajcie spokój z tymi upa³ami...Jedyny plus ¿e je¶æ siê nie chce.
E tam, mi siê zawsze chce je¶æ.
Cytat:
Napisane przez hanna_banana Poka¿ wiadomo¶æ
Niestety u lekarza nie by³am (wiem, ¿e powinnam ale szczerze mówi±c trochê siê wstydzê). Spróbujê jeszcze przez jaki¶ czas spróbowaæ po prostu zdrowo ¿yæ, je¶li siê nie poprawi zapewne nie bêdzie innego wyj¶cia. Zawsze mia³am d³ugie przerwy, które jednak najczê¶ciej nie przekracz³y 45 dni. Wiem o t³uszczach, dlatego staram siê je¶æ orzechy i ³ykam 2 kapsu³ki tranu- nie przepadam za rybami. My¶lê ¿e najbardziej w odzyskaniu okresu pomog³o mi mas³o, dlatego ca³y czas go u¿ywam na kanapkach i do sma¿enia. Dziêkujê za rady.

Moje dzisiejsze U
I Owsianka z 7 ³y¿ek p³atków z mlekiem ry¿owym, miseczka malin
II Zupa grzybowa z ziemniakami i marchewk± (no i grzybami - roboty babci)
III 2 nale¶niki z jab³kami, ¶mietan± i odrobin± cukru (równie¿ babcine )
deser: lód magnum white
przek±szone nerkowce, miseczka borówek
ruch- basen troszkê wiêcej ni¿ 0,5 h p³ywania (jakie¶ 25 basenów wiêkszo¶æ ¿abk±, ale staram siê te¿ udoskonaliæ kraul)
IV Jajecznica z 2 jaj na ma¶le, ca³y pomidor, 3 kanapki z mas³em ze zwyk³ego jasnego pieczywa: 1 z polêdwic± sopock±, 1 z serem ¿ó³tym i 1 z twarogiem pó³t³ustym polanym miodem, zielona herbata malinowa. uff objad³am siê t± kolacj±

Przez ca³y dzieñ 5 szklanek takich wysokich po 330 ml wody.

i jak dzisiaj? proszê o opinie
Nie ma siê czego wstydziæ! Naprawdê warto jest odwiedziæ lekarza - ja bym sobie nie poradzi³a bez niego... To jednak zawsze fachowa pomoc, nie do zast±pienia. Zrobi Ci badania hormonalne itd.

Piêkne to Twoje menu . Kolacja rzeczywi¶cie obfita, ten twaróg z miodem to ju¿ mi tam w ogóle nie pasuje, ale to kwestia kompozycji . Zast±pi³abym jasne pieczywo razowym, grahamem b±d¼ orkiszowym - ale rozumiem, ¿e nie zawsze mamy do takiego dostêp. Nie mniej jednak - na co dzieñ warto wybieraæ pieczywo inne ni¿ bia³e.



Dzisiejsze U, czyli bardzo krótki powrót do normalno¶ci pomiêdzy festiwalami (czytaj: dieta z³o¿ona z hektolitrów piwa, konserw, czipsów i orzeszków . Ale nic a nic nie ¿a³ujê! Wrêcz przeciwnie, cieszê siê, ¿e potrafi³am mieæ wszystko gdzie¶, tak jak parê lat temu - i po prostu siê bawiæ!).

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na pó³t³ustym mleku z: wi¶niami, serkiem homo i orzechami w³oskimi
II 2 kromki razowca z szynk±, ¿ó³tym serem, papryk±, pomidorem i ketchupem
III Zupa z kiszonej kapusty, ziemniaków, marchwi z miêsem z æwiartki kurczaka i zio³ami (+ dok³adka)
1 godz. 30 min. æwiczeñ: http://www.youtube.com/watch?v=ocWjGpBrTjg
IV 2 kromki razowca + piêtka:
z jajem na twardo, serkiem cebulowym, rzodkiewk± i ketchupem
z serkiem orzechowym i musem z papierówek
z mas³em orzechowym crunchy i musem z papierówek

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, bia³a.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-07-29 o 20:29
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-29, 21:21   #51
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolno¶l±skie
Wiadomo¶ci: 1 685
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

dzisiejsze R/U

s: owsianka z kawakiem szarlotki dietycznej mojej roboty + jog nat +1lyzka masla orzechowego rowniez wlasnej roboty
2s: omlet (2jaja, 2lyzki maki owsianej) z jagodami i jog naturalnym + maslo orzechowe
o: bliny tunczykowe (1 puszka w wodzie) z cukinia(1 srednia) i marchewka(1 srednia) (co masy dodatkowo: cebula i 2lyzki maki zytniej) + kasza kuskus + salatka z pomidorem, cebulka, salata, koperkiem, olejem lnianym
4: koktajl z malinami (jog nat + maliny)
5: smoothie: szpinak, jagody, jablko, odrobina jog nat
6: pomidor, jog nat z kako

dzisiaj bylam zabiegana stad te 2 koktajle ostatnie, zeby przynajmniej cos przekasic zdrowego


do picia: woooooooda, yerba mate, inka zbozowa bez mleka x1, herbatka ziolowa

a tu jeszcze wczorajsze

s: owsianka z kostka gorzkiej czeko, jablkiem, gruszka, winogrono, jog nat + kakao
trening
o: sznycel z cukinia, s wiejskim <- zapiekane, kasza kuskus, ogorki gruntowe
3: miseczka ananasa z sokiem z cytryny i bazylia (na taki upal wsadzilam na 2h do zamrazary przed zjedzeniem) + kawaelek mojej dietetycznej szarlotki (czyli nic wiecej jak bialko, otreby, platki, jablko)
4: serek wiejski z kakao i migdalami

ps wybaczcie za brak pl znakow, ale cos mi sie popsulo - nie wiem jak naprawic

Edytowane przez siostraelwa
Czas edycji: 2013-07-29 o 21:36
siostraelwa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-30, 11:58   #52
annaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Marudna Krolewna Poka¿ wiadomo¶æ
jakby¶ uzupe³ni³a posi³ki o to co na czerwono to by by³o w sam raz

Daj sobie czas najpierw na rozkrêcenie metabolizmu, ze 2-3 tygodnie chocia¿. Jakie masz zapotrzebowanie energetyczne? Liczy³a¶? Bo do U to u Ciebie raczej daaaaaleko w tych jad³ospisach..

wylicza³am kiedys i wysz³o mi cos ponad 1800 kcal, ale zapewne mam mniejsze ze wzglêdu na te wcze¶niejsze chore dietowanie
Dziêkujê za rady -bardzo . Postaram sie do nich zastosowaæ, teraz ok 3 razy w tyg je¿d¿ê rowerem tak ok 10 km,,nieraz wiêcej wychodzi i oprocz tego zajmujê siê domem,sprzataniem tak¿e trochê ruchu mam, mo¿e jako¶ to wyrównam \-ustabilizuje i nie bede tyæ , a zdrowo wcinaæ
annaona jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-30, 18:25   #53
hanna_banana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Witajcie
Dzisiejsze U
I Owsianka- 7 ³y¿ek p³atków, mleko ry¿owe, borówki
II Zupa pomidorowa z ry¿em i marchewk±
II i pó³ trochê gotowanej fasolki na samo
III 5 pierogów z serem
5 ¶liwek
IV 2 kromki razowca z mas³em- 1 z polêdwic±, 1 z d¿emem truskawkowym ³owicza 100%, jajo na twardo, parê pomidorków koktajlowych, herbata zielona malinowa, 2 kapsu³ki tranu
kolacjê zjad³am wcze¶nie, pewnie ok 21 wpadn± jeszcze orzeszki
do picia woda

proszê o opinie
hanna_banana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-30, 19:12   #54
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Utrzymanie:

I. orkiszowe nale¶niki pe³noziarniste z twaro¿kiem cha³wowym i morelami

II. kalafior oraz kawa³ki papierówek z gar¶ci± rodzynkek i mas³em orzechowym zalane jogurtem naturalnym

III. pszenna pizza z cukini±, cebul±, suszonymi pomidorami, czerwon± fasol± i mozzarell± polanymi olejem z pomidorów z zio³ami

IV. orkiszowy omlet biszkoptowy z agrestem podany z kakaowym tahini i amarantusem ekspandowanym
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-30, 19:47   #55
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez hanna_banana Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie
Dzisiejsze U
I Owsianka- 7 ³y¿ek p³atków, mleko ry¿owe, borówki
II Zupa pomidorowa z ry¿em i marchewk±
II i pó³ trochê gotowanej fasolki na samo
III 5 pierogów z serem
5 ¶liwek
IV 2 kromki razowca z mas³em- 1 z polêdwic±, 1 z d¿emem truskawkowym ³owicza 100%, jajo na twardo, parê pomidorków koktajlowych, herbata zielona malinowa, 2 kapsu³ki tranu
kolacjê zjad³am wcze¶nie, pewnie ok 21 wpadn± jeszcze orzeszki
do picia woda

proszê o opinie
takie lu¼ne jedzenie, fajne mo¿e trochê za ma³o? ale takie upa³y to mozna zrozumieæ.
brakuje mi tutaj t³uszczy i konkretnego bia³ka - ale rozumiem, ¿e w inne dni na pewno zamiast pierogów pojawiaja siê ryby/miêsa
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-30, 21:35   #56
madlena_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cze¶æ Dziewczyny
Mo¿e mi pomo¿ecie..
Mam 172cm, do tej pory wa¿y³am 57kg ,czu³am siê ok ,jednak przyty³am ostatnio 5 kg..w ci±gu 5 miesi±cy i tendencja niestety nadal jest rosn±ca.
Przyznajê jestem strasznym leniem ,rzadko uprawiam sport..jakie¶ raz na tydzieñ
basen/si³ownia.
Czytaj±c Was zauwa¿y³am ,¿e wcale siê nie g³odzicie a jecie po prostu zdrowsze rzeczy ode mnie i w krótszych odstêpach a mniejsze porcje...

Postaram siê to zmieniæ, choæ mój ¿o³±dek jest ju¿ tak rozepchany ,¿e zjem i nadal g³odna jestem wiêc dok³adka.
Lubiê je¶æ w towarzystwie ludzi,wtedy mi wstyd ¿e tyle ¿re i mniej zjadam :P
Niestety mieszkam sama ,wiêc nie zdarza siê to czêsto .

Przyk³adowy jad³ospis..proszê oceñcie.

¶niadanie :
3 tosty z serem ¿ó³tym i majonezem plus herbata/kawa zbo¿owa z 1 ³y¿eczk± cukru
II ¶niadanie :
bu³ka z jagodami plus szklanka mleka
Obiad :
ziemniaki plus pier¶ z kurczaka i buraki æwik³owe -na du¿ym talerzu
Kolacja :
2 bu³ki z mas³em ,szynk± i ogórkiem plus herbata

Po 20 staram siê nie je¶æ ,ale zawsze zasypiam g³odna.

Wiem, okropne to ...tylko nie bijcie :P
madlena_22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-30, 22:07   #57
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 520
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

U (dzi¶ skromne jak na mnie, ale zupe³nie nie chce mi siê je¶æ)

I. Grahamka: po³ z sa³at±, szynka i pomidorem, drugie pó³ z sa³at±, serem ¿ó³tym i pomidorem, reszta pomidora z kie³kami
II. Jogurt naturalny z du¿± ilo¶ci± czere¶ni i p³atkami migda³owymi
III. £oso¶ w pieprzu cytrynowym z piekarnika, szpinak z czosnkiem i ziemniaki z koperkiem
IV. sa³atka z pekiñskiej, ogórka i papryki, parówka sojowa, kromka ¿ytniego z mas³em


Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Utrzymanie:

I. orkiszowe nale¶niki pe³noziarniste z twaro¿kiem cha³wowym i morelami
Twaro¿ek cha³wowy to po prostu twaróg z cha³w±?
II. kalafior oraz kawa³ki papierówek z gar¶ci± rodzynkek i mas³em orzechowym zalane jogurtem naturalnym Bardzo ciekawe po³±czenie.

III. pszenna pizza z cukini±, cebul±, suszonymi pomidorami, czerwon± fasol± i mozzarell± polanymi olejem z pomidorów z zio³ami

IV. orkiszowy omlet biszkoptowy z agrestem podany z kakaowym tahini i amarantusem ekspandowanym
Baaardzo smacznie! Wszystko bym zjad³a!


Cytat:
Napisane przez madlena_22 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ Dziewczyny
Mo¿e mi pomo¿ecie..
Mam 172cm, do tej pory wa¿y³am 57kg ,czu³am siê ok ,jednak przyty³am ostatnio 5 kg..w ci±gu 5 miesi±cy i tendencja niestety nadal jest rosn±ca.
Przyznajê jestem strasznym leniem ,rzadko uprawiam sport..jakie¶ raz na tydzieñ
basen/si³ownia.
Czytaj±c Was zauwa¿y³am ,¿e wcale siê nie g³odzicie a jecie po prostu zdrowsze rzeczy ode mnie i w krótszych odstêpach a mniejsze porcje...

Postaram siê to zmieniæ, choæ mój ¿o³±dek jest ju¿ tak rozepchany ,¿e zjem i nadal g³odna jestem wiêc dok³adka.
Lubiê je¶æ w towarzystwie ludzi,wtedy mi wstyd ¿e tyle ¿re i mniej zjadam :P
Niestety mieszkam sama ,wiêc nie zdarza siê to czêsto .

Przyk³adowy jad³ospis..proszê oceñcie.

¶niadanie :
3 tosty z serem ¿ó³tym i majonezem plus herbata/kawa zbo¿owa z 1 ³y¿eczk± cukru Jeden tost bym zast±pi³a jakim¶ warzywem i zrezygnowa³a z majonezu je¶li chcesz trochê ograniczyæ kaloryczno¶æ.
II ¶niadanie :
bu³ka z jagodami plus szklanka mleka
Obiad :
ziemniaki plus pier¶ z kurczaka i buraki æwik³owe -na du¿ym talerzu
Kolacja :
2 bu³ki z mas³em ,szynk± i ogórkiem plus herbata Zamiast dwóch bu³ek, zjad³abym jedn±, a przed kolacj± doda³a jaki¶ podwieczorek.

Po 20 staram siê nie je¶æ ,ale zawsze zasypiam g³odna.
A o której chodzisz spaæ? Je¶li pó¼niej ni¿ 23 to spokojnie mo¿esz je¶æ po 20.
Wiem, okropne to ...tylko nie bijcie :P
A tam od razu okropne, widzia³am gorsze rzeczy : ) Komenatarz wy¿ej.
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-30, 23:28   #58
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 801
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez madlena_22 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ Dziewczyny
Mo¿e mi pomo¿ecie..
Mam 172cm, do tej pory wa¿y³am 57kg ,czu³am siê ok ,jednak przyty³am ostatnio 5 kg..w ci±gu 5 miesi±cy i tendencja niestety nadal jest rosn±ca.
Przyznajê jestem strasznym leniem ,rzadko uprawiam sport..jakie¶ raz na tydzieñ
basen/si³ownia.
Czytaj±c Was zauwa¿y³am ,¿e wcale siê nie g³odzicie a jecie po prostu zdrowsze rzeczy ode mnie i w krótszych odstêpach a mniejsze porcje...

Postaram siê to zmieniæ, choæ mój ¿o³±dek jest ju¿ tak rozepchany ,¿e zjem i nadal g³odna jestem wiêc dok³adka.
Lubiê je¶æ w towarzystwie ludzi,wtedy mi wstyd ¿e tyle ¿re i mniej zjadam :P
Niestety mieszkam sama ,wiêc nie zdarza siê to czêsto .

Przyk³adowy jad³ospis..proszê oceñcie.

¶niadanie :
3 tosty z serem ¿ó³tym i majonezem plus herbata/kawa zbo¿owa z 1 ³y¿eczk± cukru proponuje np. 1 tost + 2 pozosta³e kromki z bia³ym serem czy jak±¶ dobr± wêdlin±, warzywami, najlepiej na razowym chlebie
II ¶niadanie :
bu³ka z jagodami plus szklanka mleka na takich bu³kach ciê¿ko schudn±æ, ¶rednio syc± i nie wnosz± nic dobrego do organizmu. wrzuæ sobie jagody do serka wiejskiego/homo/twarogu, dos³od¼ miodem do smaku jesli masz ochote na co¶ s³odkiego
Obiad :
ziemniaki plus pier¶ z kurczaka i buraki æwik³owe -na du¿ym talerzu fajnie, chocia¿ ciê¿ko mi patrzeæ jak kto¶ je buraki kiedy w sklepach tyle ¶wie¿ych i tanich warzyw
Kolacja :
2 bu³ki z mas³em ,szynk± i ogórkiem plus herbata mo¿e jedna bu³ka (razowa) + 1-2h przed snem czystobia³kowa kolacja?

Po 20 staram siê nie je¶æ ,ale zawsze zasypiam g³odna.

Wiem, okropne to ...tylko nie bijcie :P
wcale nie okropny jad³ospis, wiêkszo¶æ moich znajomych tak je . je¶li chcesz trochê schudn±æ to zrezygnuj z czê¶ci wêgli na rzecz bia³ka. dorzuæ warzyw do ka¿dego posi³ku - one trochê zapychaj± i ³atwiej siê najesz. i ogólnie mo¿e wiêcej owoców, orzechów?
Lady1000 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-31, 08:20   #59
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Mahaszi Poka¿ wiadomo¶æ
U (dzi¶ skromne jak na mnie, ale zupe³nie nie chce mi siê je¶æ)

I. Grahamka: po³ z sa³at±, szynka i pomidorem, drugie pó³ z sa³at±, serem ¿ó³tym i pomidorem, reszta pomidora z kie³kami
II. Jogurt naturalny z du¿± ilo¶ci± czere¶ni i p³atkami migda³owymi
III. £oso¶ w pieprzu cytrynowym z piekarnika, szpinak z czosnkiem i ziemniaki z koperkiem
IV. sa³atka z pekiñskiej, ogórka i papryki, parówka sojowa, kromka ¿ytniego z mas³em
Mo¿e i skromnie, ale jak na takie upa³y i tak fajnie skomponowane posi³ki. Choæ ja jestem wyj±tkiem od regu³y, ¿e w upa³y mniej chce siê je¶æ.

Wczorajsze U - ponownie wyjazd do T¯, wiêc znowu bêdzie coraz bardziej rozpustnie . Przez nastêpnie dni pewnie moje menu siê nie pojawi± w tym w±tku, bo baz± mojej diety bêd± piwa.

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z papierówkami, w s³oiku po ma¶le orzechowym crunchy
1 godz. 30 min. æwiczeñ -> http://www.youtube.com/watch?v=8lvKyuhdAT0
II 4 mniejsze kromki razowca:
1 i 2. z jajem na twardo, serkiem cebulowym, rzodkiewkami i ketchupem
3. z serem camembert i pomidorem
4. z serkiem orzechowym, suszonymi daktylami i musem z papierówek
III Udko z kurczaka sma¿one bez t³uszczu, pó³ woreczka kaszy gryczanej, fasola szparagowa
IV (u T¯) Talerz ¿urku z kie³bas±, ziemniakami i w³oszczyzn±
V Kawa³ek pizzy z kurczakiem i papryk± podjedzony od T¯

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: zielona z miêt±, rooibos z owocami le¶nymi i wanili±, bia³a z melonem i ¶liwk±

Baaardzo polubi³am te pó³toragodzinne zestawy æwiczeñ z Fitness Blender. S± kompleksowe, a pot sp³ywa ze mnie strugami
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-31, 17:45   #60
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cze¶æ, dziewczyny, pamiêtacie mnie jeszcze?

Moje R
I jajecznica z 2 jaj z plastrem polêdwicy sopockiej, kromka ¿ytniego z serkiem naturalnym i pomidorem, 2 ogórki ma³osolne; kawa z mlekiem
II domowy sorbet (banan + gar¶æ mro¿onych borówek + gar¶æ mro¿onych truskawek); pó³ jogurtu naturalnego (resztka z wczoraj) z ³y¿k± ziaren s³onecznika
III pó³ paczki br±zowego ry¿u z w±tróbk± sma¿on± z cebul± i cukini±
IV pasek gorzkiej czekolady 90%, kawa z mlekiem
V puszka sardynek w sosie pomidorowym, miseczka fasolki szparagowej
30 days shred level 2

W ci±gu dnia spa³am 3 godziny, prawie nie wychodzi³am z domu, w dodatku bardzo ¼le siê czujê podczas upa³ów- st±d ilo¶ci s± jakie s±...
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-08-01 o 07:53
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.