Proszę o poradę:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-09, 03:35   #1
goodwill
Przyczajenie
 
Avatar goodwill
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4
Question

Proszę o poradę:)


Witam. Mam 20 lat i kilka problemów. Mam bzika na punkcie pielęgnacji twarzy i cery, ale do końca nie wiem jak sobie z tym radzić. W Internecie naczytałam się wielu porad i artykułów na ten temat, jednak wciąż mam mętlik w głowie.

Moja cera nie jest z pewnością sucha, ani tłusta, nie mam wielkich problemów z trądzikiem, wiadomo czasami coś wyskoczy, ale niezbyt często. Mam jednak znaczny problem z przebarwieniami PO trądzikowymi i z cieniami pod oczami.

Proszę o pomoc, jakich kremów używać, jakie stosować peelingi i jak często?
goodwill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 14:29   #2
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Proszę o poradę:)

Witaj, jestem kosmetyczką i szczerze powiem ciężko doradzać komuś kogo się nie widzi. Skórę trzeba zawsze oglądnąć, dotknąć żeby coś powiedzieć. Niektórzy mogą doradzić co oni używają ale może okazać się, że ich kosmetyki tobie nie będą służyć.Jeżeli naprawdę zależy ci na właściwej pielęgnacji cery radzę wybrać się do dobrej kosmetyczki i zapytać ją o zdanie. Takie porady najczęściej są bezpłatne, można zapłacić jeśli trafi się na bizneswooman a nie kosmetyczkę z powołania. Pewnie za bardzo nic nie doradziłam ale takie jest moje zdanie. Pozdrawiam
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 14:46   #3
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Proszę o poradę:)

A ja mam taką radę - cerę trądzikową trzeba przede wszystkim zaliczyć do kategorii wrażliwej. To znaczy, że nie można jej nadmiernie przesuszać bo będziemy mieć efekt odwrotny do zamierzonego. Wszystkie wysuszacze trądzikowe dostępne w każdym hipermarkecie odrzucamy - typu under 20, nivea visage young.
Polecam ziaję - tania i dobra.
A co do przebarwień warto wybrać się do DOBREJ kosmetyczki lub dermatologa. Zapewne same kremy nie wystarczą, trzeba by przejść parę zabiegów.
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 16:25   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Proszę o poradę:)

Cytat:
Napisane przez goodwill Pokaż wiadomość
Witam. Mam 20 lat i kilka problemów. Mam bzika na punkcie pielęgnacji twarzy i cery, ale do końca nie wiem jak sobie z tym radzić. W Internecie naczytałam się wielu porad i artykułów na ten temat, jednak wciąż mam mętlik w głowie.

Moja cera nie jest z pewnością sucha, ani tłusta, nie mam wielkich problemów z trądzikiem, wiadomo czasami coś wyskoczy, ale niezbyt często. Mam jednak znaczny problem z przebarwieniami PO trądzikowymi i z cieniami pod oczami.

Proszę o pomoc, jakich kremów używać, jakie stosować peelingi i jak często?
Wszystko zależy od tego, co polubi Twoja skóra. Trzeba szukać czegoś, co ma dobry skład i teoretycznie robi to, czego chcemy (na przykład redukującego przebarwienia - witamina C, filtry?), kupować i próbować. Peelingi zazwyczaj dwa razy w tygodniu, ale zależy od skóry. Może maseczki? Ogólnie polecam rozejrzenie się wśród kosmetyków eko, i tych "udających" eko. Podać Ci konkretne przykłady kosmetyków, które kupiłabym dla siebie (skóra tłusta, ale używam wszystkiego, co mi służy)?

Na przebarwienia jeszcze kwasy, zabiegi w salonach kosmetycznych (również kwasy), retinoidy zewnętrzne.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.