Grudki na dloniach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-20, 18:56   #1
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele

Grudki na dloniach


Witajcie. Zgłaszam się do was z prośbą o pomoc w rozpoznaniu co może mi być. Wiem ze nie dostane tu konkretnej dermatologicznej odpowiedzi lekarskiej ale może ktoś miał to co ja i może mi dać jakieś wskazówki. A więc
Zauważyłam od kilku tygodni dziwne trzy grudki na dłoni. Po wewnętrznej stronie. Na poduszce tej która jest na przeciw poduszki kciuka. Nie wiem jak się to nazywa. Sa one trochę czerwone, mocno wyczuwalne pod skórą. Nie można ich wycisnąć a jak się dokładnie przyjze to wyglądają troszkę jak ślady po oparzeniach ( jak ci tluszcz chlapnie ). Dziś czuje już około 6. Nie swedza przeraźliwie. Tylko jak je dotykam to czuje troszkę swędzenie. Co to może być? ? miał ktoś coś takiego? Zaczynam się trochę martwić. Dodam że mam AZS ale to napewno nie to. AZS mam w innych miejscach. A te krostki nie są suche. Dziękuję wam bardzo za pomoc.
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 19:22   #2
Villemo44
Raczkowanie
 
Avatar Villemo44
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Grudki na dloniach

Może to kurzajki?
__________________
"Brak perfekcji jest piękny, szaleństwo jest geniuszem i lepiej być absolutnie niedorzecznym niż absolutnie nudnym."-Marilyn Monroe
Villemo44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 19:44   #3
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: Grudki na dloniach

Nie chyba nie. One są bardzo malutkie i obok siebie. Bolą troszkę jak się je dotknie. I są bardziej pod skórą niż na.
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 22:31   #4
mlynarzowna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: Grudki na dloniach

Wskazówka jest jedna. Idź do dermatologa To może być wszystko, od alergii kontaktowej, przez jakąś zmianę wirusową (kurzajki?), bakteryjną, grzybiczną, po łuszczycę krostkową, jakieś przyłuszczyca albo cokolwiek innego. Z opisu niewiele wynika, a zmiany skórne często są do siebie podobne, więc żeby postawić diagnozę trzeba je dokładnie obejrzeć i przeprowadzić wywiad z pacjentem.
Doraźnie spróbuj do prac domowych zakładać rękawiczki (najlepiej nie lateksowe, bo same z siebie mogą uczulić, tylko np. nitrylowe). Nawilżaj też dłonie, ale nie jakimś pachnącym kremem, a emolientem, np. medidermem.
mlynarzowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 10:54   #5
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Grudki na dloniach

Cytat:
Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
Witajcie. Zgłaszam się do was z prośbą o pomoc w rozpoznaniu co może mi być. Wiem ze nie dostane tu konkretnej dermatologicznej odpowiedzi lekarskiej ale może ktoś miał to co ja i może mi dać jakieś wskazówki. A więc
Zauważyłam od kilku tygodni dziwne trzy grudki na dłoni. Po wewnętrznej stronie. Na poduszce tej która jest na przeciw poduszki kciuka. Nie wiem jak się to nazywa. Sa one trochę czerwone, mocno wyczuwalne pod skórą. Nie można ich wycisnąć a jak się dokładnie przyjze to wyglądają troszkę jak ślady po oparzeniach ( jak ci tluszcz chlapnie ). Dziś czuje już około 6. Nie swedza przeraźliwie. Tylko jak je dotykam to czuje troszkę swędzenie. Co to może być? ? miał ktoś coś takiego? Zaczynam się trochę martwić. Dodam że mam AZS ale to napewno nie to. AZS mam w innych miejscach. A te krostki nie są suche. Dziękuję wam bardzo za pomoc.
Kurzajki albo odciski, które na początku właśnie tak wyglądają. I tak żeby dostać się do dermatologa musisz mieć skierowanie od lekarza POZ, więc spytaj się go co to może być, jeśli będzie wiedział to da Ci jakieś leki, a gdy nie pomoże to wtedy na pewno skieruje Cię do dermatologa.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 09:22   #6
nitka991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Dot.: Grudki na dloniach

Moim zdaniem to mogą być kurzajki. Idź do apteki i kup sobie jakiś preparat który je wymrozi. Czytałam kiedyś kurzajki jak usunąć i wiem, że można to zrobić w domu bez latania po lekarzach i wydawaniu kasy. Miałam kiedyś kurzajkę na kolanie i usunęłam ją jakimś płynem - nie pamiętam już nazwy. Potem jeszcze raz wróciła i od tamtej pory mam spokój.
nitka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 10:08   #7
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: Grudki na dloniach

Problem się już dawno rozwiązał. sam. I nie to nie krzajki. Mam atopowe zapalenie skóry i tak moja skóra sobie zareagowała na jakiś alergen. Wiec juz pod kontrolą. Juz śladu po tym nie ma. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-22 11:08:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.