Zwolnienie lekarskie w ciąży, czy dostanę tak szybko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-23, 18:06   #1
jolaaa91
Raczkowanie
 
Avatar jolaaa91
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Gru
Wiadomości: 140
Exclamation

Zwolnienie lekarskie w ciąży, czy dostanę tak szybko?


Witam serdecznie!
Bardzo dawno mnie tu nie było, a sprowadziły mnie dwie kreski na teście ciążowym Bardzo się cieszę z tego faktu
Dziś jest 4 tydz i 1 dzień ciąży. Mam zamiar wybrać się jak najszybciej do lekarza aby to potwierdzić na 100%.
Problem w tym, że pracuje w dużym zakładzie, gdzie na moim stanowisku występuje cała masa czynników szkodliwych w ciąży m.in. praca zmianowa (również w nocy), dźwiganie, wymuszona pozycja ciała. Poza tym nie ma stanowiska, na którym mogłaby pracować ciężarna.
Czy jeśli uda mi się dostać do lekarza jutro i wszystko się potwierdzi (prywatnie), to może on tak szybko wystawić zwolnienie lekarskie? Może któraś z Was miała taką sytuację? Zastanawiam się, czy jest to możliwe, ponieważ bardzo boję się żeby wszystko było w porządku...
Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam!
__________________
Zbyt wiele tracimy myśląc o tym,
co powiedzą inni.
jolaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 15:03   #2
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zwolnienie lekarskie w ciąży, czy dostanę tak szybko?

Też pracuję w warunkach szkodliwych (promieniowanie jonizujące). Nie miałam żadnych problemów ze zwolnieniem. W 5 tygodniu lekarz wystawił mi zaświadczenie, że jestem we wczesnej ciąży, a parę dni później, kiedy pracodawca nie miał za bardzo pomysłu na przeniesienie mnie w bezpieczne warunki, wystawił zwolnienie na miesiąc. I co miesiąc miałam je przedłużane aż do porodu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 13:24   #3
anaesthesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 12
Dot.: Zwolnienie lekarskie w ciąży, czy dostanę tak szybko?

Cytat:
Napisane przez jolaaa91 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Bardzo dawno mnie tu nie było, a sprowadziły mnie dwie kreski na teście ciążowym Bardzo się cieszę z tego faktu
Dziś jest 4 tydz i 1 dzień ciąży. Mam zamiar wybrać się jak najszybciej do lekarza aby to potwierdzić na 100%.
Problem w tym, że pracuje w dużym zakładzie, gdzie na moim stanowisku występuje cała masa czynników szkodliwych w ciąży m.in. praca zmianowa (również w nocy), dźwiganie, wymuszona pozycja ciała. Poza tym nie ma stanowiska, na którym mogłaby pracować ciężarna.
Czy jeśli uda mi się dostać do lekarza jutro i wszystko się potwierdzi (prywatnie), to może on tak szybko wystawić zwolnienie lekarskie? Może któraś z Was miała taką sytuację? Zastanawiam się, czy jest to możliwe, ponieważ bardzo boję się żeby wszystko było w porządku...
Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam!
Zależy od decyzji lekarza. Powinnaś wyczerpująco przedstawić mu wszystkie okoliczności.
anaesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 18:24   #4
stokrotka2401
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka2401
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 75
Dot.: Zwolnienie lekarskie w ciąży, czy dostanę tak szybko?

Witajcie, w piątek dowiedziałam się że jestem w około drugim, połowie drugiego tygodnia ciąży. Pracuje na produkcji. Czy jest tu ktoś kto powie mi komu powinnam głosić że jestem w ciąży? Oraz czy jak będę zgłaszać ciążę czy muszę mieć jakieś potwierdzenie od lekarza? Mój ginekolog nie założył mi jeszcze karty ciąży mówił że to jeszcze za wcześnie że kartę zakłada się jak serduszko zacznie bić. Czy mam czekać do następnej wizyty u ginekologa? A jeśli on od razu wystawi mi L4 ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
stokrotka2401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 19:42   #5
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zwolnienie lekarskie w ciąży, czy dostanę tak szybko?

Cytat:
Napisane przez stokrotka2401 Pokaż wiadomość
Witajcie, w piątek dowiedziałam się że jestem w około drugim, połowie drugiego tygodnia ciąży. Pracuje na produkcji. Czy jest tu ktoś kto powie mi komu powinnam głosić że jestem w ciąży? Oraz czy jak będę zgłaszać ciążę czy muszę mieć jakieś potwierdzenie od lekarza? Mój ginekolog nie założył mi jeszcze karty ciąży mówił że to jeszcze za wcześnie że kartę zakłada się jak serduszko zacznie bić. Czy mam czekać do następnej wizyty u ginekologa? A jeśli on od razu wystawi mi L4 ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciążę zgłaszasz do kierownika. Powinnaś mieć ją potwierdzoną na piśmie przez lekarza (zaświadczenie); na tej podstawie kierownik może objąć Cię "ochroną" dla ciężarnych. Jeśli nie ma akcji serca, a masz pęcherzyk ciążowy, lekarz może wpisać na skierowaniu ciążę wczesną i takie zaświadczenie przedstawisz kierownikowi.
Lekarz nie musi Ci od razu wystawiać zwolnienia lekarskiego. Jeśli dobrze się czujesz i chcesz pracować, a masz w pracy warunki szkodliwe, pracodawca powinien Cię przesunąć na takie stanowisko, gdzie nie będziesz na takowe warunki narażona.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 08:55   #6
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Zwolnienie lekarskie w ciąży, czy dostanę tak szybko?

Cytat:
Napisane przez stokrotka2401 Pokaż wiadomość
Witajcie, w piątek dowiedziałam się że jestem w około drugim, połowie drugiego tygodnia ciąży. Pracuje na produkcji. Czy jest tu ktoś kto powie mi komu powinnam głosić że jestem w ciąży? Oraz czy jak będę zgłaszać ciążę czy muszę mieć jakieś potwierdzenie od lekarza? Mój ginekolog nie założył mi jeszcze karty ciąży mówił że to jeszcze za wcześnie że kartę zakłada się jak serduszko zacznie bić. Czy mam czekać do następnej wizyty u ginekologa? A jeśli on od razu wystawi mi L4 ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ciazy mowisz kierownikowi, musisz miec potwierdzenie od lekarza. Karte ciazy zaklada sie gdyy bije serduszko, natomiast takie zaswiadczenie lekarz moze wystawic gdy tylko widzi pecherzyk. 2 i pol tygodnia ciazy, to jeszcze zupelnie nie widoczna ciaza na usg.
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 10:57   #7
stokrotka2401
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka2401
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 75
Dot.: Zwolnienie lekarskie w ciąży, czy dostanę tak szybko?

Cytat:
Napisane przez Jaagodzianka Pokaż wiadomość
O ciazy mowisz kierownikowi, musisz miec potwierdzenie od lekarza. Karte ciazy zaklada sie gdyy bije serduszko, natomiast takie zaswiadczenie lekarz moze wystawic gdy tylko widzi pecherzyk. 2 i pol tygodnia ciazy, to jeszcze zupelnie nie widoczna ciaza na usg.
Chyba jednak jest widoczna bo wczoraj trafiłam do szpitala i tam robili mi USG według innego lekarza teraz będzie około 3-4 tydzień więc mój ginekolog miał rację. Chodzi tu o tydzień ciąży od zapłodnienia nie od miesiączki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

A kierownikowi już powiedziałam jak przyniosłam L4 że szpitala i nie musiałam dawać żadnego zaświadczenia o ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
stokrotka2401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-20, 19:24   #8
blondyna789
Zakorzenienie
 
Avatar blondyna789
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11 712
Dot.: Zwolnienie lekarskie w ciąży, czy dostanę tak szybko?

jeśli są przesłanki typu - szkodliwe warunki, system zmianowy itd , to lekarz bez problemu wystawia l4. jeśli w takiej sytuacji nie chce - zmień lekarza
osobiście nie słyszałam jeszcze o lekarzu, który by odmówił ciężarnej wystawiania zwolnienia

gratuluję i powodzenia!
__________________
ig: @tojaola_
blondyna789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 12:44   #9
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Zwolnienie lekarskie w ciąży, czy dostanę tak szybko?

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-28 13:44:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.