Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-08, 20:40   #391
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Może pomożecie - robiłam kremy na monostearynianie glicerolu, ph było odpowienie, a mimo to po 2-3 dniach z kremu zrobiło się mleczko. Co mogłam zrobić nie tak? Przy innych kremach na GSC i MGS nic się nie działo.
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 22:04   #392
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kwasu ferulowego używa sie równiez do peelingów (ferluac peel), poczytaj np. watek na ten temat na LU albo gdzie indziej w necie, może Cie zainteresuje
O, to ciekawe, dziękuję
Muszę o tym poczytać, bo szczerze, to pierwszy raz o tym słyszę
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:45   #393
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Wczoraj ukręciłam swoje pierwsze serum z wit.C ze sklepu e-naturalne.
Poszło szybko i wszystko się udało.
Serum to ma termin ważności 10 dni,więc zamówię sobie teraz serum na ZSK + konserwant.http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ser...amina-C-25-g/4
Chciałabym zapytać,czy zamiast hydrolatu mogę dać wodę do iniekcji.
Aloesowy mnie uczula,a różanego nie używałam i wolałabym nie ryzykować.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 13:47   #394
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Wczoraj ukręciłam swoje pierwsze serum z wit.C ze sklepu e-naturalne.
Poszło szybko i wszystko się udało.
Serum to ma termin ważności 10 dni,więc zamówię sobie teraz serum na ZSK + konserwant.http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ser...amina-C-25-g/4
Chciałabym zapytać,czy zamiast hydrolatu mogę dać wodę do iniekcji.
Aloesowy mnie uczula,a różanego nie używałam i wolałabym nie ryzykować.
Mi się wydaję, że możesz użyć tej wody

Tylko trochę mnie dziwi skład tego serum, bo zawiera all in one, gdzie znajduję się niacynamide, które wymaga innego Ph niż wit.C i z tego co się orientowałam nie należy ich łączyć

Nie wiem jak, to się ma do całościowego składu, także może się wypowie ktoś, kto się bardziej zna
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 14:33   #395
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hej dziewczyny! Powracam z moimi rozważaniami na temat dipalmitynianu kojowego. Limaria odpisała mi, że mogę swobodnie wymieszać ten dipalmitynian+olej+kw. hialuronowy+NMF, podała mi nawet proporcje za co bardzo dziękuję Mam tylko jeden problem. NMF-u nie ma na stronie ZSK, z której najczęściej kupuję, a nie chcę kupować samego jednego NMF z innego sklepu, bo koszty przesyłki mnie po prostu zabiją... Czym można zastąpić NMF (może mleczan sodu albo mleczko pszczele???)? I czy taką mieszankę mogę sobie ukręcić np.: 15 ml i trzymać w lodówce? I jak z tym NMF, bo czytałam, że nie jest rozpuszczalny w tłuszczach Proszę o odpowiedź, bo naprawdę już nie mam serca dręczyć Limarii... Btw, czy mogłabym do tego dodać witaminę C wersję rozpuszczalną w tłuszczach? Chciałabym otrzymać serum rozjaśniające/wybielające - nawilżające takie do stosowania i pod filtr rano i pod krem wieczorem.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 14:37   #396
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Mi się wydaję, że możesz użyć tej wody

Tylko trochę mnie dziwi skład tego serum, bo zawiera all in one, gdzie znajduję się niacynamide, które wymaga innego Ph niż wit.C i z tego co się orientowałam nie należy ich łączyć

Nie wiem jak, to się ma do całościowego składu, także może się wypowie ktoś, kto się bardziej zna
W tym serum jest witamina C SAP (sól sodowamonofosforanu kwasu askorbinowego) a ona ma ph powyżej 6,5
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 14:48   #397
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Wczoraj ukręciłam swoje pierwsze serum z wit.C ze sklepu e-naturalne.
Poszło szybko i wszystko się udało.
Serum to ma termin ważności 10 dni,więc zamówię sobie teraz serum na ZSK + konserwant.http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ser...amina-C-25-g/4
Chciałabym zapytać,czy zamiast hydrolatu mogę dać wodę do iniekcji.
Aloesowy mnie uczula,a różanego nie używałam i wolałabym nie ryzykować.

Jeśli użyjesz wody do iniekcji, powinnaś dodać także konserwant, inaczej serum trzeba będzie zużyć w ciągu kilku dni. Hydrolaty zazwyczaj są konserwowane - przynajmniej w ZSK, dlatego przygotowywanie mazideł na ich bazie jest dużo łatwiejsze niż na zwykłej wodzie do iniekcji. Dziwi mnie tylko, dlaczego w przepisie każą dodawać jeszcze konserwant Może teraz do zestawu dają ekologiczny hydrolat, którego konserwant nie lubi zbyt wysokiego pH? Ktoś coś wie na ten temat?

Serum fajnie działa, tylko bardzo się klei
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-10, 15:01   #398
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

dziękuję dziewczyny za odpowiedzi
może jednak nie będę kombinować i użyję różanego
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 19:35   #399
Szlachta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Płyn wzmacniający włosy/ na porost włosów

Witam, przeleciałam kila stron i nie zauważyłam takiego wątku.

Chcę zrobić płyn dla mężczyzny, który płacze, że wyłysieje podobny do tego z BU a najlepiej lepszy.

Czy któraś z Was robiła już coś takiego? chętnie dodam do niego Piperynę z naturalisa ale nie wiem jak?


Pomoże któraś z Was?
Szlachta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 21:53   #400
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Płyn wzmacniający włosy/ na porost włosów

Tu jest trochę przepisów na wcierki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
I poszukaj raczej na podforum włosowym.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 22:41   #401
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

A ja mam takie pytanie, ponieważ hydrolaty zawierają w sobie już konserwanty (nie mam na myśli tych ekologicznych hydrolatów), to czy po dodaniu półproduktów typu d-pantenol, NMF lub niacynamide mogę ze spokojem go używać przez dłuższy czas, czy wtedy już jest wymagane dodanie konserwantu?
Zawsze dodawałam, ale nie wiem czy czasami to nie było zbędne





Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
W tym serum jest witamina C SAP (sól sodowamonofosforanu kwasu askorbinowego) a ona ma ph powyżej 6,5
Dziękuję za sprostowanie

Na to nie zwróciłam uwagi, dlatego też na wszelki wypadek napisałam, aby ktoś bardziej obeznany się jeszcze wypowiedział
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-10, 22:46   #402
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytuję za Lorri z wątku o ZSK: "Na 50 g preparatu byłoby mniej więcej (ml zaokrąglone do pierwszego miejsca po przecinku):

do żelu 2% arbutyny - 2,1 ml (1 g)
lub mniejsza dawka do toniku:
1,5% arbutyny - 1,6 ml (0,75 g) albo 1% - 1,1 ml (0,5 g)
3% kwasu kojowego - 2,6 ml (1,5 g)
5% glukonolaktonu - 3,1 ml (2,5 g)
5% kwasu laktobionowego - 3,8 ml (2,5 g)"

Lorri, czy ten przepis da mi moje upragnione wybielająco - nawilżające serum do stosowania na dzień pod filtr i na wieczór solo? Czy to trzeba trzymać w lodówce? Jak bardzo jest to trwałe? Czy wymaga to, to konserwant?

Btw, jak odmierzyć 1,1 ; 2,6 itp?? Bo ja używam miarek z syropów a tam mniejszych miar niż 1 ml, to nie ma...

A, i czy do zrobienia tego przepisu potrzeb ajakiegoś super sprzętu, w sensie mikserka czy jakiegoś innego ustrojstwa? Mogę to mieszać jak chcę, czy jest określona kolejność, temperatura itd, itp.??
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^



Edytowane przez Amu_Ikuto
Czas edycji: 2012-06-10 o 22:48
Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 05:10   #403
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie tylko, dlaczego w przepisie każą dodawać jeszcze konserwant
Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, ponieważ hydrolaty zawierają w sobie już konserwanty (nie mam na myśli tych ekologicznych hydrolatów), to czy po dodaniu półproduktów typu d-pantenol, NMF lub niacynamide mogę ze spokojem go używać przez dłuższy czas, czy wtedy już jest wymagane dodanie konserwantu?
Zawsze dodawałam, ale nie wiem czy czasami to nie było zbędne
Wszystko zależy od układu konserwującego i jego stężenia w hydrolacie. Jeśli przykładowo używamy hydrolatu z róży damasceńskiej, który zawiera tylko kilka % etanolu, to oczywiście konieczny jest konserwant. Podobnie w przypadku hydrolatów konserwowanych śladowymi stężeniami Kathonu CG (izotiazolinony), układ konserwujący może "nie udźwignąć" dodatkowych składników.

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Powracam z moimi rozważaniami na temat dipalmitynianu kojowego. Limaria odpisała mi, że mogę swobodnie wymieszać ten dipalmitynian+olej+kw. hialuronowy+NMF, podała mi nawet proporcje za co bardzo dziękuję Mam tylko jeden problem. NMF-u nie ma na stronie ZSK, z której najczęściej kupuję, a nie chcę kupować samego jednego NMF z innego sklepu, bo koszty przesyłki mnie po prostu zabiją... Czym można zastąpić NMF (może mleczan sodu albo mleczko pszczele???)? I czy taką mieszankę mogę sobie ukręcić np.: 15 ml i trzymać w lodówce? I jak z tym NMF, bo czytałam, że nie jest rozpuszczalny w tłuszczach Proszę o odpowiedź, bo naprawdę już nie mam serca dręczyć Limarii... Btw, czy mogłabym do tego dodać witaminę C wersję rozpuszczalną w tłuszczach? Chciałabym otrzymać serum rozjaśniające/wybielające - nawilżające takie do stosowania i pod filtr rano i pod krem wieczorem.
Składniki rozpuszczalne w wodzie (kwas hialuronowy, NMF) nie łączą się ze składnikami rozpuszczalnymi w tłuszczach (olej, dipalmitynian kojowy, olejowa witamina C), trzeba je mieszać osobno. Można trzymać żel HA + NMF w jednej buteleczce, a olej + dipalmitynian + olejowa wit. C w drugiej i łączyć porcje na dłoni przed nałożeniem. Żeby trwale połączyć jedno z drugim, potrzebowałabyś emulgatora. NMF możesz zastąpić np. D-pantenolem, kwasem laktobionowym, mleczanem sodu (mleczko pszczele też może być, ale jak dla mnie jest mało efektywne).

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Cytuję za Lorri z wątku o ZSK: "Na 50 g preparatu byłoby mniej więcej (ml zaokrąglone do pierwszego miejsca po przecinku):

do żelu 2% arbutyny - 2,1 ml (1 g)
lub mniejsza dawka do toniku:
1,5% arbutyny - 1,6 ml (0,75 g) albo 1% - 1,1 ml (0,5 g)
3% kwasu kojowego - 2,6 ml (1,5 g)
5% glukonolaktonu - 3,1 ml (2,5 g)
5% kwasu laktobionowego - 3,8 ml (2,5 g)"
Amu_Ikuto, to nie jest gotowa receptura, tylko propozycja stężeń składników aktywnych. Jeśli nie masz doświadczenia, może spróbuj na początek zrobić z gotowego zestawu tonik lub/i serum.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 22:37   #404
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od układu konserwującego i jego stężenia w hydrolacie. Jeśli przykładowo używamy hydrolatu z róży damasceńskiej, który zawiera tylko kilka % etanolu, to oczywiście konieczny jest konserwant. Podobnie w przypadku hydrolatów konserwowanych śladowymi stężeniami Kathonu CG (izotiazolinony), układ konserwujący może "nie udźwignąć" dodatkowych składników.
Jak zawsze bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienia
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 14:05   #405
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

dziewczyny poradzcie mi w jaki sposob "ukrecic" tonik z mocznika i kwasu salicylowego. widzialam ze mazidla nie dzialaja.
czy cos jeszcze musi w nim byc? oprocz wymienionych sklanikow?
wiem ze alkohol. Ale gdybym chciala bez alkoholowy to wtedy musze miec cos co rozpusci proszek kwasu. tak?

A i czy ph kwasu salicylowego trzeba regulowac kwasem mlekowym czy soda tez?
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 09:35   #406
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

hej,jako ,ze jeszcze nie uzyskalam odpowiedzi na wczesniejsze pytanie,to moze inne krótsze

czy ktoras z was probowala zrobic bazę ,podobna do tej z zelu silikonowego z kolorowki oraz krzemionki i olejku,ale zamiast silikonu dodać zel hialuronowy?
__________________

paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 13:12   #407
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chciałabym sobie ukręcić krem lub serum pod oczy z liposomami, na razie na warsztat wzięłam skład krem pod oczy Aubrey Organics, ale jest baardzo długi i nie do odtworzenia w moim małym "laboratorium":

Skład: Hydrolyzed wheat protein, avena sativa (oat) protein extract, triticum vulgare (wheat) protein, glycerin, lavandula angustifolia (organic lavender) flower extract, aqua, laminaria digitata (laminaria) extract, rosa rubiginosa (organic Rosa Mosqueta) seed oil, glycine soja (soybean) oil, aloe barbadensis (aloe) leaf extract, oenothera biennis (organic primrose) oil, camellia japonica (camellia) oil, phospholipids (moisturizing, humectant & vitamin liposomes), tocopherol (vitamin E), sodium PCA, panthenol, sodium hyaluronate, butyrospermum parkii (organic shea butter), retinyl palmitate (vitamin A), ascorbyl palmitate (vitamin C), arginine, glycine, lysine, proline, xanthan gum, chondrus crispus (carrageenan), citrus grandis (grapefruit) seed extract, alcohol denat., tocopheryl acetate (vitamin E), hamamelis virginiana (witch hazel) extract, ascorbic acid (vitamin C), daucus carota sativa (carrot) root extract, beta-carotene.

pogrubioną czcionką zaznaczyłam, co posiadam da się coś z tego wyczarować? albo może macie jakiś sprawdzony przepis na takie podoczne mazidło? (mam w lodówce też inne półprodukty )

Pytanie drugie: czym można wzbogacić micel AA eco ( Skład: Aqua, Glycerin, Betaine, Parfum*, Polyglyceryl-4 Caprate, Vitis Vinifera Seed Oil, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Cucurbita Pepo Seed Extract, Citric Acid.)
i czy w ogóle wzbogacanie micela ma sens ?
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 22:24   #408
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cześć dziewczyny Przyszła dziś do mnie paczka z BU, która zawierała m.in. tonik PHA. Chciałąm go już dzisiaj ukręcić, jednak mam pytanie odnośnie konserwantu. Nie kupowałam zalecanego na stronie BU ekologicznego konserwantu, bo mam w domu prawie pełną butelkę konserwantu Optiphen Plus z mazideł. Czy mogę go użyć do tego toniku?

Skład konserwantu: Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 00:44   #409
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość



Składniki rozpuszczalne w wodzie (kwas hialuronowy, NMF) nie łączą się ze składnikami rozpuszczalnymi w tłuszczach (olej, dipalmitynian kojowy, olejowa witamina C), trzeba je mieszać osobno. Można trzymać żel HA + NMF w jednej buteleczce, a olej + dipalmitynian + olejowa wit. C w drugiej i łączyć porcje na dłoni przed nałożeniem. Żeby trwale połączyć jedno z drugim, potrzebowałabyś emulgatora. NMF możesz zastąpić np. D-pantenolem, kwasem laktobionowym, mleczanem sodu (mleczko pszczele też może być, ale jak dla mnie jest mało efektywne).



Amu_Ikuto, to nie jest gotowa receptura, tylko propozycja stężeń składników aktywnych. Jeśli nie masz doświadczenia, może spróbuj na początek zrobić z gotowego zestawu tonik lub/i serum.
Dzięki Lorri za rady Doświadczenia brak i dlatego wiecznie siedzę na wizażu
Wiem, że mogę kupić jakiś gotowy zestaw, ale jakoś mi one nie pasują. Jestem alergikiem i prawdę powiedziawszy wolę sama kombinować ze składnikami

A co powiesz na coś takiego Lorri? (inne Wizażanki również uprzejmie proszone o wypowiedzi)
Chciałabym ukręcić krem nawilżająco - wybielający na bazie bazy kremowej z ZSK:
Faza wodna:
hydrolat różany
hydromanil
kwas hialuronowy
ekstrakt z soku granata
kwas laktobionowy
alkohol cetylowy
glukozyd kw. malinowego

Faza tłuszczowa:
olej z ogórecznika
olej z pestek truskawki
dipalmitynian kw. kojowego

nie za dużo tego wszystkiego? Co ewentualnie wywalić? Jakieś sugerowane proporcje? Mam cerę mieszaną. Policzki suche, strefa T - bardzo tłusta. Może ten sok granatu wywalić? Czy alkohol cetylowy jest wymagany w przepisach z kwasami PHA??
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 06:47   #410
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

A tak w ogóle to ma jeszcze głupie pytanie. Co lepsze tonik PHA czy krem z PHA??
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:43   #411
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Co myślicie o takim toniku:
20ml preparatu Vitana Acne (Alkohol Denat.,Aqua, Salicyli Acid, Aloe Barbadensis Lear Juice.) - nie znam stężenia alkoholu i kwasu, ale jest to spirytus salicylowy kosmetyczny
10ml hydrolatu oczarowego
10ml mocnego miętowego naparu
2,5ml kwasu hialuronowego 1%
2,5ml gliceryny ciekłej?
Chciałabym coś stworzyć a'la clinique lotion - ale już widzę, że mieszanina jest o wiele delikatniejsza no i nie mam mentholu W ogóle da się takie cuś kupić?
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 20:28   #412
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Przyszła dziś do mnie paczka z BU, która zawierała m.in. tonik PHA. Chciałąm go już dzisiaj ukręcić, jednak mam pytanie odnośnie konserwantu. Nie kupowałam zalecanego na stronie BU ekologicznego konserwantu, bo mam w domu prawie pełną butelkę konserwantu Optiphen Plus z mazideł. Czy mogę go użyć do tego toniku?

Skład konserwantu: Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid


Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Chciałabym ukręcić krem nawilżająco - wybielający na bazie bazy kremowej z ZSK:
Faza wodna:
hydrolat różany
hydromanil
kwas hialuronowy
ekstrakt z soku granata
kwas laktobionowy
alkohol cetylowy
glukozyd kw. malinowego

Faza tłuszczowa:
olej z ogórecznika
olej z pestek truskawki
dipalmitynian kw. kojowego

nie za dużo tego wszystkiego? Co ewentualnie wywalić? Jakieś sugerowane proporcje? Mam cerę mieszaną. Policzki suche, strefa T - bardzo tłusta. Może ten sok granatu wywalić? Czy alkohol cetylowy jest wymagany w przepisach z kwasami PHA??
Jak chcesz korzystać z bazy, to nie potrzebujesz alkoholu cetylowego. Dodajesz tylko oleje i fazę wodną (1 część bazy, 1 część fazy olejowej, 3 części fazy wodnej). Dipalmitynian wymaga podgrzewania, proponuję wziąć też jakiś olej odporny na podwyższoną temperaturę (wrażliwe oleje organiczne można dodać po schłodzeniu). Receptury z bazą tworzy się objętościowo, ja operuję %, czyli gramaturami, musiałabym poprzeliczać stężenia substancji aktywnych na ml. Jaką ilość kremu chcesz zrobić (potrzebne do przeliczenia)?

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to ma jeszcze głupie pytanie. Co lepsze tonik PHA czy krem z PHA??
Co kto woli. Dla wrażliwca lepszy będzie krem, kwas wolniej i równomierniej penetruje.

Cytat:
Napisane przez Zwies Pokaż wiadomość
Co myślicie o takim toniku:
20ml preparatu Vitana Acne (Alkohol Denat.,Aqua, Salicyli Acid, Aloe Barbadensis Lear Juice.) - nie znam stężenia alkoholu i kwasu, ale jest to spirytus salicylowy kosmetyczny
10ml hydrolatu oczarowego
10ml mocnego miętowego naparu
2,5ml kwasu hialuronowego 1%
2,5ml gliceryny ciekłej?
Chciałabym coś stworzyć a'la clinique lotion - ale już widzę, że mieszanina jest o wiele delikatniejsza no i nie mam mentholu W ogóle da się takie cuś kupić?
A na co Ci ten alkohol? Vitana Acne to spirytus apteczny, czyli pewnie ok. 70% etanolu, w produkcie końcowym miałabyś go sporo. Nie lepiej zrobić tonik na hydrolacie oczarowym? Np.:

Hydrolat oczarowy - 72 ml
Kwas hialuronowy 1% - 10 ml
Wyciąg z aloesu - 10 ml
Flawanony mięty - 5 ml
D-pantenol - 2,5 ml

Wszystkie składniki dostępne w Zrób sobie Krem.

Do jakiej cery?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 21:28   #413
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

A na co Ci ten alkohol? Vitana Acne to spirytus apteczny, czyli pewnie ok. 70% etanolu, w produkcie końcowym miałabyś go sporo. Nie lepiej zrobić tonik na hydrolacie oczarowym? Np.:

Hydrolat oczarowy - 72 ml
Kwas hialuronowy 1% - 10 ml
Wyciąg z aloesu - 10 ml
Flawanony mięty - 5 ml
D-pantenol - 2,5 ml

Wszystkie składniki dostępne w Zrób sobie Krem.

Do jakiej cery?
Dziękuję za odpowiedź.

Po prostu chciałam stworzyć coś analogicznego do Clinique Clarifying Lotion 2 - czyli płynu złuszczającego (przymierzam się do zakupu tego http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha8.html, ale z racji braku funduszy na razie chciałam coś złożyć sama z tego co mam), zawierającego coś koło 50% etanolu (mój miks miałby 30%). Na mnie działał dobrze - fakt, jest była to taka bardziej kuracja
Generalnie właśnie się przestawiłam na delikatne kosmetyki i zaczęło mnie zapychać - mechaniczny peeling nie wystarczał. Używałam aleppo, hydrolatu oczarowego i kremu AA natura 20+ i miałam masakrę na twarzy. Cerę mam mieszaną, przy czym policzki się nie przesuszają, ale też nie są tłuste . Teraz używam zamiast hydrolatu lotionu Clinique, dodałam również krem na noc z rival de loop hydro (tak wiem, też ma ciut alkohou) i buzia ma się o wiele lepiej.
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy

Edytowane przez Zwies
Czas edycji: 2012-06-19 o 21:47
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 23:21   #414
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
Chciałabym sobie ukręcić krem lub serum pod oczy z liposomami, na razie na warsztat wzięłam skład krem pod oczy Aubrey Organics, ale jest baardzo długi i nie do odtworzenia w moim małym "laboratorium":

Skład: Hydrolyzed wheat protein, avena sativa (oat) protein extract, triticum vulgare (wheat) protein, glycerin, lavandula angustifolia (organic lavender) flower extract, aqua, laminaria digitata (laminaria) extract, rosa rubiginosa (organic Rosa Mosqueta) seed oil, glycine soja (soybean) oil, aloe barbadensis (aloe) leaf extract, oenothera biennis (organic primrose) oil, camellia japonica (camellia) oil, phospholipids (moisturizing, humectant & vitamin liposomes), tocopherol (vitamin E), sodium PCA, panthenol, sodium hyaluronate, butyrospermum parkii (organic shea butter), retinyl palmitate (vitamin A), ascorbyl palmitate (vitamin C), arginine, glycine, lysine, proline, xanthan gum, chondrus crispus (carrageenan), citrus grandis (grapefruit) seed extract, alcohol denat., tocopheryl acetate (vitamin E), hamamelis virginiana (witch hazel) extract, ascorbic acid (vitamin C), daucus carota sativa (carrot) root extract, beta-carotene.

pogrubioną czcionką zaznaczyłam, co posiadam da się coś z tego wyczarować? albo może macie jakiś sprawdzony przepis na takie podoczne mazidło? (mam w lodówce też inne półprodukty )

Pytanie drugie: czym można wzbogacić micel AA eco ( Skład: Aqua, Glycerin, Betaine, Parfum*, Polyglyceryl-4 Caprate, Vitis Vinifera Seed Oil, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Cucurbita Pepo Seed Extract, Citric Acid.)
i czy w ogóle wzbogacanie micela ma sens ?
przypominam się
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 11:14   #415
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jak chcesz korzystać z bazy, to nie potrzebujesz alkoholu cetylowego. Dodajesz tylko oleje i fazę wodną (1 część bazy, 1 część fazy olejowej, 3 części fazy wodnej). Dipalmitynian wymaga podgrzewania, proponuję wziąć też jakiś olej odporny na podwyższoną temperaturę (wrażliwe oleje organiczne można dodać po schłodzeniu). Receptury z bazą tworzy się objętościowo, ja operuję %, czyli gramaturami, musiałabym poprzeliczać stężenia substancji aktywnych na ml. Jaką ilość kremu chcesz zrobić (potrzebne do przeliczenia)?



Co kto woli. Dla wrażliwca lepszy będzie krem, kwas wolniej i równomierniej penetruje.
Lorri, jak zwykle jesteś nieoceniona:c mok:
Kremu chciałam zrobić 50 ml, żeby wygodnie się liczyło.
Sprawdziłam na stronie ZSK, że olej z ogórecznika i krokosza barwierskiegonie można podgrzewać do temperatury wyższej niż 65 stopni, czy taka temperatura wystarczy, aby rozpuścić dipalmitynian? O oleju z pestek truskawek i z kocanki niestety nie znalazłam informacji jak z tym podgrzewaniem, wiesz może? Bo tylko takie oleje mam na stanie, chyba, że zaproponowałabyś jakiś inny rewelacyjny olej? Mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T i odwodnioną/wysuszoną na policzkach, trądziku brak, za to męczę rozszerzone pory
I gdybyś przeliczała te wszystkie związki, to bardzo bym prosiła tak, aby przynajmniej dipalmitynianu była maksymalna ilość. Reszta tak jak Ci doświadczenie podpowiada

Edit: Lorii, czy mogłabym jeszcze dorzucić do fazy tłuszczowej kwas alfa - liponowy, czy to już byłby nadmiar szczęścia?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^



Edytowane przez Amu_Ikuto
Czas edycji: 2012-06-20 o 11:18
Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 18:28   #416
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Bio krem na stopy dla mamy ;)

Mam takie troche nietypowe pytanie otóż wie ktoś jak można by bylo zrobić taki krem na popekane [bardzo] suche i twarde piety ? Mamuska tyle się z tym męczy i dalej nic a lato już jest i widzę że troche jej w niesmak z takim wygladem.

Mysłałem że zrobie jej taki naturalny krem kompletnie nie wiem co dac żeby był taki jak potrzeba ;D
Myslalem kupic bazę kremową i do niego dodać odpowiednie substancje moze jakiś mocznik ?

Podpowie co to mogło by byc ?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:05   #417
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bio krem na stopy dla mamy ;)

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Mam takie troche nietypowe pytanie otóż wie ktoś jak można by bylo zrobić taki krem na popekane [bardzo] suche i twarde piety ? Mamuska tyle się z tym męczy i dalej nic a lato już jest i widzę że troche jej w niesmak z takim wygladem.

Mysłałem że zrobie jej taki naturalny krem kompletnie nie wiem co dac żeby był taki jak potrzeba ;D
Myslalem kupic bazę kremową i do niego dodać odpowiednie substancje moze jakiś mocznik ?

Podpowie co to mogło by byc ?
A Twoja mam używa jakichś kremów? Jeśli tak, to trzeba się im przyjrzeć i zobaczyć, co zawierają i jej to nie pomaga. Mi nie pomaga właśnie mocznik, nawet w bardzo dużym stężeniu. Jeśli ona próbowała i też nie ma rezultatów, to nie ma po co pchać te substancję do ręcznie robionego kremu. Jeśli nie próbowała, to może lepiej po prostu kupić jakiś tani krem z mocznikiem? Wybór na rynku jest spory.
Każdemu pasuje co innego, więc ciężko określić, co pomoże Twojej mamie. U mnie na pewno sprawdziło sie regularne, ale nie za częste ścieranie i masło shea, samo, bez żadnych dodatków.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 22:31   #418
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Bio krem na stopy dla mamy ;)

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Mam takie troche nietypowe pytanie otóż wie ktoś jak można by bylo zrobić taki krem na popekane [bardzo] suche i twarde piety ? Mamuska tyle się z tym męczy i dalej nic a lato już jest i widzę że troche jej w niesmak z takim wygladem.

Mysłałem że zrobie jej taki naturalny krem kompletnie nie wiem co dac żeby był taki jak potrzeba ;D
Myslalem kupic bazę kremową i do niego dodać odpowiednie substancje moze jakiś mocznik ?

Podpowie co to mogło by byc ?

Moim zdaniem na początek nie ma co robić jakiś wielkich kombinacji
Może wystarczy tak jak wspomniano wyżej regularne ścieranie, peelingi i jakiś olej lub masło
Ja stosuję, to wszystko i jest o wiele lepiej
Dodam, że używam olejku jojoba, a czasami masła shea
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 00:09   #419
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Mam pytanie. Pomimo tego,że moja skóra nie jest naczynkowa, to często jest zaróżowiona/zaczerwieniona na całej powierzchni. Czasami, gdy mam dobry dzień, to nie mam tego zaczerwienienia i moja twarz jest ślicznie blada. Jak usunąć to zaczerwienienie? Czy dodać coś do tego kremu, o którym pisałam wyżej? Czy może zawiera on już składniki, które zniwelują to zaczerwienienie?:confused : Bardzo chcę się tego pozbyć, bo gdy przyłożę rękę do policzka to wyglądam jak flaga: biało - czerwona
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 08:08   #420
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Pomimo tego,że moja skóra nie jest naczynkowa, to często jest zaróżowiona/zaczerwieniona na całej powierzchni. Czasami, gdy mam dobry dzień, to nie mam tego zaczerwienienia i moja twarz jest ślicznie blada. Jak usunąć to zaczerwienienie? Czy dodać coś do tego kremu, o którym pisałam wyżej? Czy może zawiera on już składniki, które zniwelują to zaczerwienienie?:confused : Bardzo chcę się tego pozbyć, bo gdy przyłożę rękę do policzka to wyglądam jak flaga: biało - czerwona
Polecam systematyczne stosowanie hydrolatu z kocanki . Podobno olej z kocanki działa podobnie jednak osobiście nie sprawdzałam. Uprzedzam , że ma dość specyficzny intensywny zapach rosołku. Ale buraka likwiduje bardzo ładnie.
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.