Nie wiem co myśleć :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-23, 21:36   #1
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102

Nie wiem co myśleć :)


Dziewczyny może mi coś podpowiecie

Po wizycie u dermatologa całkowicie się skołowałam. No więc pani doktor powiedziała, że wszelkie krosty, wągry i inne zanieczyszczenia powinny ustąpić samoczynnie do 21 roku życia (mam 21 lat). Tak się zastanawiam czy faktycznie można buzię doprowadzić do takiego stanu, że będzie piękna jak z photoshopa??? Czy dzięki odpowiedniej pielęgnacji można mieć zero pryszczy, zero rozszerzonych porów i matową cerę (bez podkładów itp.)???
Hmmm w takim razie chyba każdy z nas miałby cerę normalną a nie tłustą czy suchą...
Jestem trochę skołowana, nie wiem już co mam myśleć, każdy dermatolog mówi co innego i kogo tu słuchać? Nigdy nie miałam cery idealnej, raz lepiej raz gorzej ehh

Co myślicie o tym wszystkim?
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 10:14   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Nie wiem co myśleć :)

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może mi coś podpowiecie

Po wizycie u dermatologa całkowicie się skołowałam. No więc pani doktor powiedziała, że wszelkie krosty, wągry i inne zanieczyszczenia powinny ustąpić samoczynnie do 21 roku życia (mam 21 lat). Tak się zastanawiam czy faktycznie można buzię doprowadzić do takiego stanu, że będzie piękna jak z photoshopa??? Czy dzięki odpowiedniej pielęgnacji można mieć zero pryszczy, zero rozszerzonych porów i matową cerę (bez podkładów itp.)???
Hmmm w takim razie chyba każdy z nas miałby cerę normalną a nie tłustą czy suchą...
Jestem trochę skołowana, nie wiem już co mam myśleć, każdy dermatolog mówi co innego i kogo tu słuchać? Nigdy nie miałam cery idealnej, raz lepiej raz gorzej ehh

Co myślicie o tym wszystkim?

Pani doktor to kretynka - zmień lekarza, bo ona Ci raczej nie pomoże przy takim podejściu.


Osoby z absolutnie idealną cerą to jedne na miliard chyba
Każdy się boryka z różnymi problemami skórnymi, a leczenie problemów i właściwa pielęgnacja bardzo pomagają.
Natomiast co do efektu photoshopa - zapomnij W życiu nie ma tak pięknie (chociaż szkoda - to fakt).
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 13:24   #3
zefi
Raczkowanie
 
Avatar zefi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 39
Dot.: Nie wiem co myśleć :)

Dodam jeszcze od siebie, patrząc na moje wcześniejsze doświadczenia, że nie trudno trafić na dermatologa idiotę Kłopoty z cerą nie ustępują do 21 roku życia, wielu dorosłych też boryka się z takimi problemami... Kwestia absolutnie indywidualna... A co do kwestii osób o idealnej cerze... Nawet jak się wydaje, że zna się takie i widuje to często jest to zasługa mało nasilonych problemów z cerą i dobrego makijażu.
Jeśli ma się skłonność do wyprysków to można jedynie ją zminimalizować za pomocą odpowiedniej pielęgnacji skóry, diety itd...
__________________

zefi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 09:55   #4
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Nie wiem co myśleć :)

Może pani dermatolog chodziło o to, że trądzik młodzieńczy powinien najpóźniej mniej więcej w tym wieku zanikać? U wielu osób właśnie w wieku 21-22 lata zanika pojawianie się trądziku takiego jak u nastolatków, bardzo nasilonego. Ale niestety nie oznacza to, że problemy skórne całkowicie znikną. Dorośli ludzie też się z nimi borykają. Wszystko zależy od rodzaju cery, jedzenia, stresu, a nawet cyklu miesiączkowego. Więc niech nie zdziwi Cię jeżeli od czasu do czasu wyskoczy Ci krosta, albo widok zaskórników.
__________________

sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 14:41   #5
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Nie wiem co myśleć :)

Cytat:
Napisane przez sashka8 Pokaż wiadomość
Może pani dermatolog chodziło o to, że trądzik młodzieńczy powinien najpóźniej mniej więcej w tym wieku zanikać? U wielu osób właśnie w wieku 21-22 lata zanika pojawianie się trądziku takiego jak u nastolatków, bardzo nasilonego. Ale niestety nie oznacza to, że problemy skórne całkowicie znikną. Dorośli ludzie też się z nimi borykają. Wszystko zależy od rodzaju cery, jedzenia, stresu, a nawet cyklu miesiączkowego. Więc niech nie zdziwi Cię jeżeli od czasu do czasu wyskoczy Ci krosta, albo widok zaskórników.
To nie jest prawda - jest wiele wątków dziewczyn, którym właśnie w tym wieku zaczął się trądzik.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 16:16   #6
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Nie wiem co myśleć :)

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może mi coś podpowiecie

Po wizycie u dermatologa całkowicie się skołowałam. No więc pani doktor powiedziała, że wszelkie krosty, wągry i inne zanieczyszczenia powinny ustąpić samoczynnie do 21 roku życia (mam 21 lat). Tak się zastanawiam czy faktycznie można buzię doprowadzić do takiego stanu, że będzie piękna jak z photoshopa??? Czy dzięki odpowiedniej pielęgnacji można mieć zero pryszczy, zero rozszerzonych porów i matową cerę (bez podkładów itp.)???
Hmmm w takim razie chyba każdy z nas miałby cerę normalną a nie tłustą czy suchą...
Jestem trochę skołowana, nie wiem już co mam myśleć, każdy dermatolog mówi co innego i kogo tu słuchać? Nigdy nie miałam cery idealnej, raz lepiej raz gorzej ehh

Co myślicie o tym wszystkim?

1. zmień lekarza
2. przyjrzyj forum w poszukiwaniu porad dla Twojego typu skóry.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:42   #7
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Nie wiem co myśleć :)

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
To nie jest prawda - jest wiele wątków dziewczyn, którym właśnie w tym wieku zaczął się trądzik.
Napisałam, że u wielu osób, a nie u wszystkich w tym wieku zanika trądzik młodzieńczy, proszę czytać ze zrozumieniem. Poza tym z postu annie89 wynika, że jej się ten trądzik nie zaczyna teraz. Ja osobiście nie znam nikogo komu w wieku 21 lat zaczął się trądzik.
__________________

sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 22:40   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie wiem co myśleć :)

znam przypadki, ze cera poprawila sie kolo 25 roku zycia... ze wzgledu na ciaze
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.