Kosmetyki naturalne - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-08, 08:53   #3841
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
klamczucha

do oczu warto ale podklady kolorystycznie bedzie ciezko dobrac... zerknij na moje swatche https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=16891 moze to cos pomoze... na jednym zdjeciu mam najjasniejsza lavere. widac, jak po rozsmarowaniu jednak ciemnieje (czego nie robia podklady living nature )
oj tam, oj tam
czujna jesteś

a tak swoją drogą zauważyłam, że zapomniałam znaczną część firm, których podkłady płynne testowałam odkąd przerzuciłam się na minerały ale o living nature pamiętam - głównie z Twojego powodu
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 20:31   #3842
Ula_87
Wtajemniczenie
 
Avatar Ula_87
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 885
Dot.: Kosmetyki naturalne

O matko, zrobiłam błąd - zajrzałam do Twoich recenzji na KWC, Anula

I tak kusisz, że aż monitor zaśliniłam!!

Nie, nie! Na wakacje jadę przecież we wrześniu!!

Ale... nie mogłam się oprzeć i właśnie zamawiam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...it-de-lys.html

Mam ostatnio straszną "schizę" na punkcie oczu (by the way - coś się z nimi i tak dzieje niedobrego, jestem w trakcie sprawdzania ) i chcę porzucić dwufazówki Nivea/L'oreal/Ziaja na korzyść czegoś bezpiecznego.

Dobry ruch?

Zamawiam :P


Najgorsze,że to jest sklep z asortymentem kosmetyków naturalnych i już zaczynam przeglądać coby jeszcze wrzucić do koszyka
Ula_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 20:36   #3843
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Ula_87 Pokaż wiadomość
O matko, zrobiłam błąd - zajrzałam do Twoich recenzji na KWC, Anula

I tak kusisz, że aż monitor zaśliniłam!!

Nie, nie! Na wakacje jadę przecież we wrześniu!!

Ale... nie mogłam się oprzeć i właśnie zamawiam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...it-de-lys.html

Mam ostatnio straszną "schizę" na punkcie oczu (by the way - coś się z nimi i tak dzieje niedobrego, jestem w trakcie sprawdzania ) i chcę porzucić dwufazówki Nivea/L'oreal/Ziaja na korzyść czegoś bezpiecznego.

Dobry ruch?

Zamawiam :P


Najgorsze,że to jest sklep z asortymentem kosmetyków naturalnych i już zaczynam przeglądać coby jeszcze wrzucić do koszyka
sory
coslys jest boski! jeden z najlepszych naturalnych miceli jakie miałam i chyba najskuteczniejszy, mi najmniejszej krzywdy nie robi, ale nie należę do wrażliwców.
a w jakim jesteś sklepie?
bo wiesz ja Ci mogę podać kilka takich, że do weekendu będziesz miała oglądania
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-08-08 o 20:38
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 21:38   #3844
Ula_87
Wtajemniczenie
 
Avatar Ula_87
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 885
Dot.: Kosmetyki naturalne

spoko, wybaczam

kurde, ja wrażliwiec.. ale jak go przeanalizowałam to powinien być dobry..
Hm, wbiłaś mi ćwieka..
a już nie mam siły dalej szukać

Kurde, można tak podawać nazwy sklepów? Nie chcę bana za reklamę

W każdym razie to taki, w którym ten płyn jest w najniższej cenie :P

Ja tam tych sklepów aż tak nie ogarniam, kiedyś buszowałam za maskami,ale już nawet nie pamiętam gdzie Mam tylko jeden stały z kosmetykami JMO.


Cholera, buszuję i wciąż rozkminiam nad eyeliner'em..

Mój obecny z Rimmela robi ładne kreski, niestety piecze mnie zaraz po nałożeniu. Potem niby to mija, a powieki nie puchną, ale i tak się go trochę boję.
Szczególnie,że istnieje możliwość,że niedługo zacznę nosić soczewki (raczej nie na stałe, ale jednak), więc dodatkowy "czynnik ryzyka" podrażnień...

Kurde, mój cały makijaż ogranicza się do podkładu, tuszu i eyelinera a mam takie dylematy z tym.
Właściwie od tego lata stosuje tylko podkład i eyeliner...
no,ale eyeliner kluczowy,więc nie wiem co robić aaa :/

Przy pomocy tej stronki http://www.cosdna.com/eng/ingredients.php przejrzałam składy eyelinerów naturalnych i cholerka często mają (zdaniem strony) drażniące składniki..

Wariuje już od tego. Chcę wreszcie kupić dobry, bezpieczny eyeliner, jesem nawet gotowa zapłacić więcej, ale już mam dość tego buszowania (może to brzmi mało kobieco, ale jestem zmęczona i mam sporo zmartwień na głowie)

Edytowane przez Ula_87
Czas edycji: 2013-08-08 o 22:11
Ula_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 08:27   #3845
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ula to sklepy, które mają fajny i spory asortyment naturalny, dobre, żeby się rozejrzeć w temacie.
http://www.matique.pl/
http://skarbiec-natury.pl/
http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl
i jeden z modnymi ostatnio ruskimi http://www.kalina-sklep.pl/ tylko uważaj na składy, nie wszystko jest ok.
To oczywiście malusieńki ułamek fajnych sklepów, ale mają dużą ofertę.
a tu masz living nature:
http://www.minejo.home.pl/pl/c/Foundation-podklady/17
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 09:31   #3846
Ula_87
Wtajemniczenie
 
Avatar Ula_87
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 885
Dot.: Kosmetyki naturalne

To zmówiłam z tego http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl

Kalinę znam, brałam stamtąd złotą maskę rosyjską.

Dzięki za adres living nature, przejrzę sobie
Ula_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 09:34   #3847
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Ula_87 Pokaż wiadomość
To zmówiłam z tego http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl

Kalinę znam, brałam stamtąd złotą maskę rosyjską.

Dzięki za adres living nature, przejrzę sobie
świetny sklep!
maja też próbki podkładów, więc możesz sobie przy okazji kupić jeśłi nie maja jakichś próbek wystawionych to napisz maila do nich i może coś wymyślą.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 17:13   #3848
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Kosmetyki naturalne

A coś naturalnego do pielęgnacji biustu+dekoltu+szyi? Algi? Glinki? jakiś Konkretny kosmetyk? Ktoś coś poleca?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:33   #3849
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
A coś naturalnego do pielęgnacji biustu+dekoltu+szyi? Algi? Glinki? jakiś Konkretny kosmetyk? Ktoś coś poleca?
swego czasu pamietam, ze dziewczyny zadowolone byly z kombinacji biala glinka logony w tubie + olej wspanialy alepii. pod prysznicem czy w wannie maska z glinki na caly obszar od szyji az po cyce, potem zmyc i naolejowac.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 11:36   #3850
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Ula_87 Pokaż wiadomość

Cholera, buszuję i wciąż rozkminiam nad eyeliner'em..

Mój obecny z Rimmela robi ładne kreski, niestety piecze mnie zaraz po nałożeniu. Potem niby to mija, a powieki nie puchną, ale i tak się go trochę boję.
Szczególnie,że istnieje możliwość,że niedługo zacznę nosić soczewki (raczej nie na stałe, ale jednak), więc dodatkowy "czynnik ryzyka" podrażnień...

Kurde, mój cały makijaż ogranicza się do podkładu, tuszu i eyelinera a mam takie dylematy z tym.
Właściwie od tego lata stosuje tylko podkład i eyeliner...
no,ale eyeliner kluczowy,więc nie wiem co robić aaa :/

Przy pomocy tej stronki http://www.cosdna.com/eng/ingredients.php przejrzałam składy eyelinerów naturalnych i cholerka często mają (zdaniem strony) drażniące składniki..

Wariuje już od tego. Chcę wreszcie kupić dobry, bezpieczny eyeliner, jesem nawet gotowa zapłacić więcej, ale już mam dość tego buszowania (może to brzmi mało kobieco, ale jestem zmęczona i mam sporo zmartwień na głowie)
zdecydowanie Dr. Hauschka Eyeliner
chodzi o ten : klik
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 20:11   #3851
Ula_87
Wtajemniczenie
 
Avatar Ula_87
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 885
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
zdecydowanie Dr. Hauschka Eyeliner
chodzi o ten : klik
Dzięki za radę
Czy to jest taki w złotym opakowaniu?

Jeśli tak, to już mu się przyglądałam i właśnie kusił,by dodać do koszyka

Kurde, tylko zastanawiam się nad alkoholem w składzie. Przykładowo - kosmetyków Alterra <do włosów> jednak nie używam ze względu na Alko w składzie - lęk
Myślisz,ze jak jest na 2 miejscu w składzie kosmetyku do oczu to mimo tego nie ma co się bać?

Pozdrawiam
Ula_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 20:21   #3852
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Ula_87 Pokaż wiadomość
Dzięki za radę
Czy to jest taki w złotym opakowaniu?

Jeśli tak, to już mu się przyglądałam i właśnie kusił,by dodać do koszyka

Kurde, tylko zastanawiam się nad alkoholem w składzie. Przykładowo - kosmetyków Alterra <do włosów> jednak nie używam ze względu na Alko w składzie - lęk
Myślisz,ze jak jest na 2 miejscu w składzie kosmetyku do oczu to mimo tego nie ma co się bać?

Pozdrawiam
tak, to ten.
mnie nie podrażnił (noszę soczewki, ale bardzo wrażliwych oczu nie mam), na KWC też opinie pozytywne, może poszukaj jeszcze opinii na ten temat
mam go już bardzo długo i nie zasycha.
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 22:11   #3853
domisia1402
Raczkowanie
 
Avatar domisia1402
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, czy możecie mi polecić krem do cery zanieczyszczonej, mieszanej i skłonnej do niespodzianek? Jakby jeszcze nawilżał i antyzmarszczkował to by było super. I najlepiej bez gliceryny
Dziękuję.
domisia1402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 22:21   #3854
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez domisia1402 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy możecie mi polecić krem do cery zanieczyszczonej, mieszanej i skłonnej do niespodzianek? Jakby jeszcze nawilżał i antyzmarszczkował to by było super. I najlepiej bez gliceryny
Dziękuję.
...
lekki brzozowy Sylveco/lekki rokitnikowy Sylveco
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 09:35   #3855
Kasiab987
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 21
Dot.: Kosmetyki naturalne

@anula_ga - Dzięki za spis linków. Też jestem fanką naturalnych kosmetyków, ale nie mam tak szerokiej wiedzy w tym zakresie. Mam nadzieję, że przy was się doedukuję

Pozdrawiam!
Kasiab987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 13:27   #3856
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Marcinie reklama na wizażu jest płatna.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 13:44   #3857
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez inez505 Pokaż wiadomość
tak sobie czytam ciekawostki co piszecie ale mogę się też podzielić swoimi doświadczeniami. Też mam taką problematyczną cerę mieszaną skłonną do zanieczyszczania. Lubię zmieniać sobie kremy i testować nowe i teraz odkryłam fajny kosmetyk. Nawet nie spodziewałam się, że moja cera tak dobrze na niego zareaguje i będę mogła stosować go pod makijaż. Myślałam, że tylko na noc przyjdzie mi czerpać korzyści a tu niespodzianka. Wygładza skórę, super odżywia i sprawia, że się nie świecę i skóra jest jakby uspokojona. A sprawcą jest:: Żel regenerujący do twarzy Beauty Fluid System Absolute AnneMarie Borlind. Jak się posmaruję to cera jest taka gładka. Polecam.
Ja miałam bardzo problematyczną cerę (niski próg tolerancji na kosmetyki), zaskórniki, odwodnienie przy cerze tłustej. Stosowałam i stosuję 2 produkty AMB, LL regeneration gel i Rose Dew. Są rewelacyjne z przewagą rose dew i bardzo wydajne, to niby toniki o pojemności 150ml, a zachowują się jak serum. Osobiście nie potrzebuję kremów, gdy ich używam. Z podobnych produktów innych firm odkryłam Phenome serum głęboko nawilżające oraz od wczoraj mleczko Verima jedwab królewski `100ml. Szczerze polecam, takie rzeczy nie zapychają porów, a są na tyle konkretne, że zastępują krem, choć co do Verimy muszę się jeszcze upewnić w kwestii zapychania.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-08-29 o 13:48
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 16:24   #3858
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hanna_ha Pokaż wiadomość
Czy znacie coś naturalnego na poprawę paznokci ?
Oleje.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:07   #3859
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hanna_ha Pokaż wiadomość
Czy znacie coś naturalnego na poprawę paznokci ?
Raczej nie stosuję do paznokci gotowych produktów, szkoda mi na nie pieniędzy. Zużywam do tego celu produkty do twarzy i ciała, które mi się nie sprawdzają, z reguły, takie, które są za tłuste na większe partie ciała. Ostatnio krem do biustu Love2mix. Mam po nim prawdziwe szpony. Wcześniej olej cedrowy do masażu stóp Pierwoje reshenie. Oprocz tego polecam malowac paznokcie dobrymi bazami i lakierami, dobre nie niszczą paznokci, a je wzmacniają, dając fizyczną ochronę i utwardzenie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-08-29 o 18:11
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 19:54   #3860
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Raczej nie stosuję do paznokci gotowych produktów, szkoda mi na nie pieniędzy. Zużywam do tego celu produkty do twarzy i ciała, które mi się nie sprawdzają, z reguły, takie, które są za tłuste na większe partie ciała. Ostatnio krem do biustu Love2mix. Mam po nim prawdziwe szpony. Wcześniej olej cedrowy do masażu stóp Pierwoje reshenie. Oprocz tego polecam malowac paznokcie dobrymi bazami i lakierami, dobre nie niszczą paznokci, a je wzmacniają, dając fizyczną ochronę i utwardzenie.
chyba wypróbuję ten krem do biustu do paznokci
nakładasz go na noc wcierając?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 20:56   #3861
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez inez505 Pokaż wiadomość
dziękuję, nie omieszkam wziąć pod uwagę propozycji przy kolejnych zakupach. A w kwestii zatykania porów to co może w naturalnych kosmetykach je zatykać?
Zatykać może wiele substancji, ale najczęściej są to trójglicerydy (caprylic/capric triglyceride), oleje i masła roślinne, niektórzy posądzają także glicerynę, chociaż naturalna nie jest aż tak zapychająca. Myślę, że w naturalnych kosmetykach należy szukać płynnych i żelowych formuł, np toniki, przezroczyste serum, czy właśnie lejące mleczka i stosować ich minimalne ilości przy cerze skłonnej do zaskórników i wyprysków. Najlepiej sprawdzając składy szukać czegoś co ma na początku wody kwiatowe albo aloes, a oleje i emulgatory na końcu. Dotyczy to także produktów myjących. Emulgatory, czyli ogólnie mówiąc substancje wiążące i wypełniające czy też nadające kosmetykom kremowość i odpowiednią konsystencję też mogą szkodzić, bo wiążą się z sebum w skórze u niektórych i zwiększają jego objętość. Wtedy często powstają takie bolesne gule na twarzy. Oczywiście każdy ma inną cerę i niektorym wszystko to naraz szkodzi, a inni sobie chwalą np glicerynę czy oleje w pielęgnacji. To trzeba samemu dojść do tego.

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
chyba wypróbuję ten krem do biustu do paznokci
nakładasz go na noc wcierając?
Soph, nie chciałoby mi się Nakładam tylko 1-2 razy w tygodniu po zmyciu starego lakieru, a przed nałożeniem świeżego, ewentualnie po wypiłowaniu, wcieram, odczekuję, aż się wchłonie i maluję. Skórki też mam w nienagannym stanie. Nakładam na nie grubszą warstwę i miękną szybciutko i je odsuwam normalnie paznokciem przez szmatkę, nie wycinam. Ogólnie nie wypisywałabym głupot, ale takich paznokci dawno nie miałam, a tylko ten krem stosuję Aż się pochwalę, ale teraz są i tak jeszcze dłuższe, niż na tych fotkach i co najważniejsze wciąż są bardzo mocne, ani jednego uszczerbienia. A zwykle miałam problem, żeby je zapuścić chociaż 3 mm, zaraz któryś się łamał i rozdwajał, więc wolałam obciąć wszystkie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1040088.jpg (72,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1040094.jpg (60,7 KB, 41 załadowań)

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-08-29 o 22:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 02:04   #3862
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Odp: Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Ula_87 Pokaż wiadomość
Hej
Wybacz refleks, ale jestem chora i dzisiaj był gorszy dzień.

Heh,czyżby też włosomaniaczka?

Kurde, ja już nie wiem,tyle jest tej kolorówki, nie wiem co wybrać, a chcę się przerzucić na coś bezpiecznego..
wybór podkładu będzie najgorszy, bo jam bladolica straszna, zawsze najjaśniejsze odcienie wybierałam, plus nie mogą być różowe. Najlepiej naturalne/żółtawe.

Co do włosów - uu,"trochę" tego było. Powiem Ci,że teraz i zapał opadł i czasu mniej.

Natomiast na takiej top liście mam wyróżnione te odżywki/maski:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...hair-mask.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...er-zimbro.html

Kiedyś tego było więcej, ale jak wspomniałam - ostatnio mam zastój i jestem wierna wybranym kosmetykom. Ale w sumie..czy to źle?

Z lżejszych lubię jeszcze TBS Bananową.

No i oleje.. ło matko, ile tego było... Lubiłam Hennarę, Khadi i Sesę. Amla gold ślicznie nabłyszczała włosy (pewnie przez parafinę ),ale poza tym nic specjalnego.
Jeśli chodzi o spożywcze to najczęściej używałam z pestek winogron i awokado, ale fajny był też makadamia

Hmm co jeszcze (jestem taka nieogarnięta,że kiepsko kojarzę ).. aa oczywiście - ALOES mój Ci on.. uwielbiam.
Jak miałam większą fazę to często robiłam sobie mieszanki z żelem aloesowym.
W jakiej formie ten aloes? Nie slyszalam o nim jeszcze.
Jestem na poczatku drogi dbania o wlosy. Mam bardzo suche, wysoko porowate. Myje prawie codziennie. Olej khadi przetestowany i warty swojej ceny w najblizszym czasie kupie maske bioetika, polecala ja fryzjerka i opinie na kwc tez ma dobre. Myje wlosy dove repair (granatowy), ma nieciekawy sklad ale wlosy w miare sie rozczesuja po nim. Niestety rano nie mam czasu na maski / odzywki, wiec tak sobie radze mozecie polecic jakis szampon moze bardziej naturalny, po ktorym nie ma az takiej tragedii? Kiedys testowalam te takie najtansze, ale byl taki koltun ze sie nie dalo :banghead:
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:45   #3863
Fryne
Rozeznanie
 
Avatar Fryne
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 510
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zatykać może wiele substancji, ale najczęściej są to trójglicerydy (caprylic/capric triglyceride), oleje i masła roślinne, niektórzy posądzają także glicerynę, chociaż naturalna nie jest aż tak zapychająca. Myślę, że w naturalnych kosmetykach należy szukać płynnych i żelowych formuł, np toniki, przezroczyste serum, czy właśnie lejące mleczka i stosować ich minimalne ilości przy cerze skłonnej do zaskórników i wyprysków. Najlepiej sprawdzając składy szukać czegoś co ma na początku wody kwiatowe albo aloes, a oleje i emulgatory na końcu. Dotyczy to także produktów myjących. Emulgatory, czyli ogólnie mówiąc substancje wiążące i wypełniające czy też nadające kosmetykom kremowość i odpowiednią konsystencję też mogą szkodzić, bo wiążą się z sebum w skórze u niektórych i zwiększają jego objętość. Wtedy często powstają takie bolesne gule na twarzy. Oczywiście każdy ma inną cerę i niektorym wszystko to naraz szkodzi, a inni sobie chwalą np glicerynę czy oleje w pielęgnacji. To trzeba samemu dojść do tego.



Soph, nie chciałoby mi się Nakładam tylko 1-2 razy w tygodniu po zmyciu starego lakieru, a przed nałożeniem świeżego, ewentualnie po wypiłowaniu, wcieram, odczekuję, aż się wchłonie i maluję. Skórki też mam w nienagannym stanie. Nakładam na nie grubszą warstwę i miękną szybciutko i je odsuwam normalnie paznokciem przez szmatkę, nie wycinam. Ogólnie nie wypisywałabym głupot, ale takich paznokci dawno nie miałam, a tylko ten krem stosuję Aż się pochwalę, ale teraz są i tak jeszcze dłuższe, niż na tych fotkach i co najważniejsze wciąż są bardzo mocne, ani jednego uszczerbienia. A zwykle miałam problem, żeby je zapuścić chociaż 3 mm, zaraz któryś się łamał i rozdwajał, więc wolałam obciąć wszystkie.
jesus... paznokcie piękne... ale te skórki!!!
Fryne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:23   #3864
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
jesus... paznokcie piękne... ale te skórki!!!

Dziękuję Fryne, a wklejam jeszcze jedną fotkę moich paznokci sprzed ok 6 miesiecy, taką długość wiele lat nosiłam, bo cały czas się rozdwajały i zrobiłam fotkę, żeby porównać potem efekty "przed i po" kuracji pewną odżywką, cudów jednak nie zrobiła, choć zła też nie była. A skórki już wtedy smarowałam olejem babuszki Agafii do stóp
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030622.jpg (46,8 KB, 44 załadowań)

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-08-30 o 12:25
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:26   #3865
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

korah, jesteś moim mistrzem paznokciowym
czy używasz rękawiczek do prac domowych?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:31   #3866
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
korah, jesteś moim mistrzem paznokciowym
czy używasz rękawiczek do prac domowych?


Nie używałam nigdy, dlatego miałam okropne paznokcie, to naprawdę ten krem tak działa, a jeśli nie, to nie mam pojęcia co. Baza wygładzająca Paese może, którą używam pod lakier, ale nie, naprawdę nie posądzałabym jej o aż tak dobre efekty.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:55   #3867
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Nie używałam nigdy, dlatego miałam okropne paznokcie, to naprawdę ten krem tak działa, a jeśli nie, to nie mam pojęcia co. Baza wygładzająca Paese może, którą używam pod lakier, ale nie, naprawdę nie posądzałabym jej o aż tak dobre efekty.
dziękuję za odp
zatem czas się zaopatrzyć w ten sam krem co ty i się smarować
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 13:13   #3868
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
dziękuję za odp
zatem czas się zaopatrzyć w ten sam krem co ty i się smarować
To taki uniwersalny produkt Acha i polecam jednak malować paznokcie, bo lakiery czy odżywki naprawdę dużo dają
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 10:42   #3869
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja na skórki mam geniusza od Alverde Nagelaufbauserum
Wstawiałam go kiedyś na naszych zbiorach, ale nie mogłam jakoś wykorzystać, bo z paznokciami nie robi nic. Trochę późno odkryłam, że potrafi doprowadzić moje skórki (zaczerwienione, zadziory) do normalności
Myślę nad tym, żeby machnąć to serum na rzęsy...
Ręce myję płynem z orzechów piorących, a ten działa tak, że nie trzeba skórek usuwać już samej.

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2013-09-01 o 21:44
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 19:11   #3870
Milik
Raczkowanie
 
Avatar Milik
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 300
Dot.: Kosmetyki naturalne

Co polecacie zamówić na przebarwienia potrądzikowe? Czytałam dużo opinii, ale nie umiem się zdecydować :P

1. serum flavo c 8 % lub 15%
2. Zestaw - Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF z biochemii urody http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html

3. czy samemu zrobić serum z mazideł? takie jak na tym filmiku od nissiax83 http://www.youtube.com/watch?v=4pVHsG4KIk4

4. czy Zestaw - Serum-olejek regulujący LEMON z biochemii?

A może coś innego polecacie? Będę wdzięczna za odpowiedzi

Milik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.