Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-27, 07:52   #121
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Od lat wszyscy w domu myjemy pastami bez fluoru i nie mamy żadnych problemów, zęby są zdrowe, ubytków mało, barwa całkiem całkiem. Sądzę, że to jednak głównie kwestia systematyczności i dobrej diety.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 07:49   #122
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

W zasadzie wszystko koncentruje się na odpowiednim podejściu do podstawowej pielęgnacji. Wiele daje sama ajona, systematyczność i wtedy ta zdecydowana poprawa jest stopniowo widoczna. Sama się nad tym mocno napracowałam, ale docelowe efekty po prostu są.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 10:40   #123
nikitatka
Raczkowanie
 
Avatar nikitatka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 128
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Ja tez stawiam na naturę. Używam od kilku miesięcy pasty do zębów White Action. Nie zawiera żadnej chemii, wydajna. Mam wrażenie, że moje zęby są bielsze.Nie wiem czy to zasługa tego dodatku srebra ale na pewno moge polecić. Do kupienia w internecie
nikitatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 07:48   #124
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Sory, ale akurat po tym wpisie śmierdzi na odległość, że ty w ręku nawet tej pasty nigdy nie miałaś. A ogólnie pasty to nie jest czasami chemia? ;-)
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 12:45   #125
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Sory, ale akurat po tym wpisie śmierdzi na odległość, że ty w ręku nawet tej pasty nigdy nie miałaś. A ogólnie pasty to nie jest czasami chemia? ;-)
Chyba że sama ukręcisz z oleju kokosowego i sody oczyszczonej
A wpis oczywiście tendencyjny....
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 07:43   #126
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

No właśnie ;-) Takie produkty kupuje się w sklepach z chemią ;-)
A co do wyboru pasty to chyba najlepiej jest samodzielnie potestować. U nas w domu od lat nie ma pasty z fluorem.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 12:38   #127
Saviol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Zdrowa pasta do zębów

Witam.
Poszukuje zdrową, efektowną pastę do zębów dzięki której moje zęby nie będą wrażliwe, ale lśniące ( bez sls, sds, nadtlenków, substancji sciernych( chyba że są obojętne dla szkliwa), sacharyny, chlorodeksyny, triksolan i reszty szkodliwych składników.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Saviol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-15, 17:12   #128
msroka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 7
Dot.: Zdrowa pasta do zębów

zdrowe pasty do zębów przywiozłam sobie ostatnio z Indii, nie zawieraja fluoru są ziołowe w kolorze brązowym ale pomimo tego mają właściwości wybielające, przetestowane i działają
msroka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 20:19   #129
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Zdrowa pasta do zębów

Ja mogę polecić pastę firmy Apis, solną i przeciwpróchniczą z babuszki Agafii. Teraz używam winogronową pastę Biomed Sensitive i też jest ok. Wszystkie mają dobry skład i nie podrażniają dziąseł. Odkąd stosuję naturalne pasty do zębów, nie mam problemu z nadwrażliwymi zębami.
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 16:14   #130
ankapurna
Przyczajenie
 
Avatar ankapurna
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 21
Dot.: Zdrowa pasta do zębów

A czy u nas można gdzieś kupić te pasty z Indii, może ktoś wie?
ankapurna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 14:10   #131
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: Zdrowa pasta do zębów

o ja cię , a ja używałam zwykłych z supermarketu nie wiedziałam że mogą być groźne dla zębów
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-06, 16:14   #132
alishka0
Przyczajenie
 
Avatar alishka0
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Zdrowa pasta do zębów

Ja używam teraz Agafii propolisowej wybielającej i jest super. Chociaż z tym efektem wybielania można podyskutować to czuć moc olejków eterycznych ogólnie pasty Agafii mają świetne składy - pełnie wyciągów roślinnych; bez fluoru, sls, konserwantów i zawierają chyba łagodne środki ścierające, które nie niszczą szkliwa.
alishka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 12:25   #133
Karina909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 17
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

A próbowałyście pasty z curaproxu? Na super uśmiech można znaleźć taką bez fluoru i sls, nazywa się Enzycal zero. Jest właśnie na bazie naturalnych enzymów, które chronią przed próchnica. Fajny ziołowy smak i co najważniejsze- na prawdę działa. A w tym sklepie dokupiłam sobie jeszcze szczoteczkę z curenu. Razem to super skuteczny zestaw 😊 do walki z próchnicą.
Karina909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 12:46   #134
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Zdrowa pasta do zębów

Cytat:
Napisane przez For3verYoung Pokaż wiadomość
Ja mogę polecić pastę firmy Apis, solną i przeciwpróchniczą z babuszki Agafii. Teraz używam winogronową pastę Biomed Sensitive i też jest ok. Wszystkie mają dobry skład i nie podrażniają dziąseł. Odkąd stosuję naturalne pasty do zębów, nie mam problemu z nadwrażliwymi zębami.
Od niedawna mam dostęp do past tej firmy, wprowadzili je do jednej drogerii u mnie w mieście. Fajne cenowo i całkiem dobre składowo. Mogłabyś o tej paście coś więcej napisać? Interesuje mnie m.in. jaki ma smak, konsystencję i czy nie jest za mocno mentolowa, bo mam niestety wrażliwe dziąsła. Chciałabym pastę naturalną, niestety trafiałam już na buble wśród naturalnych producentów.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-03-16 o 12:48
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 19:14   #135
LadyAnnabelle
Przyczajenie
 
Avatar LadyAnnabelle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 28
Dot.: Zdrowa pasta do zębów

Ja polecam Vilcacorę - delikatna i skuteczna pasta, regularnie do niej wracam
LadyAnnabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 22:44   #136
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Zdrowa pasta do zębów

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Od niedawna mam dostęp do past tej firmy, wprowadzili je do jednej drogerii u mnie w mieście. Fajne cenowo i całkiem dobre składowo. Mogłabyś o tej paście coś więcej napisać? Interesuje mnie m.in. jaki ma smak, konsystencję i czy nie jest za mocno mentolowa, bo mam niestety wrażliwe dziąsła. Chciałabym pastę naturalną, niestety trafiałam już na buble wśród naturalnych producentów.
Pisałam o niej na swojej stronie. Pasta ma lekko winogronowy smak, bladoróżowy kolor ze względu na dodany barwnik. Akurat smak tej pasty jest delikatny, chociaż mam wrażenie, że po 2 miesiącach jest trochę inny.
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 14:12   #137
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Zdrowa pasta do zębów

Cytat:
Napisane przez For3verYoung Pokaż wiadomość
Pisałam o niej na swojej stronie. Pasta ma lekko winogronowy smak, bladoróżowy kolor ze względu na dodany barwnik. Akurat smak tej pasty jest delikatny, chociaż mam wrażenie, że po 2 miesiącach jest trochę inny.
Dzięki za opis. Kupiłam w pierwszej kolejności wersję wybielającą (z kokosem na opakowaniu) i drugą właśnie tę winogronową Sensitive. Kusiło mnie, żeby wziąć wersję mocno odświeżającą, bo bardzo lubię mocne orzeźwienie, jednakże wiele past jest aż za mocnych i potem mam problem z dziąsłami Sprawdzę te na początek
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 12:38   #138
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez Karina909 Pokaż wiadomość
A próbowałyście pasty z curaproxu? Na super uśmiech można znaleźć taką bez fluoru i sls, nazywa się Enzycal zero. Jest właśnie na bazie naturalnych enzymów, które chronią przed próchnica. Fajny ziołowy smak i co najważniejsze- na prawdę działa. A w tym sklepie dokupiłam sobie jeszcze szczoteczkę z curenu. Razem to super skuteczny zestaw 😊 do walki z próchnicą.
Tja, dość fajna, tylko droga i trudno dostępna. Minusem jest, że zawiera karagen.

A szczoteczek używam od lat, jak się raz spróbuje to potem już się nie chce innych.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 18:17   #139
alishka0
Przyczajenie
 
Avatar alishka0
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Akrat Urtekram ma 4 różne rodzaje past bez fluoru z różnymi olejkami eterycznymi, więc do wyboru do koloru
alishka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-02, 19:37   #140
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Dziewczyny polecam Wam pastę Euthymol, skład taki: Dicalcium Phosphate Dihydrate, Aqua, Sorbitol, Glycerin, Methyl Salicylate, Sodium Lauryl Sulfate, CI77891, Carrageenan, Cellulose Gum, Sodium Silicate, Hydrated Silica, Thymol, Sodium Saccharin, Sodium Hydroxide, Menthol, CI 14720.

Jeśli nie znacie, to czegoś takiego jeszcze nie miałyście, gwarantuję
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 23:25   #141
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Ja ostatnio kupiłam bezfluorową Ziaję. Przy całej mojej niechęci do tej marki (bo nie jest eko, a trochę tak udaje, a ma fatalne składniki), ta pasta jest wyjątkiem - skład spoko.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 21:16   #142
alishka0
Przyczajenie
 
Avatar alishka0
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Mam dokładnie taki sam stosunek do Ziaji, tak jak do innych marek "robiących się" na naturalne.
Pasta Ziaji sensitive to była moja pierwsza pasta bez fluoru i szczerze mówiąc nie zdała egzaminu. Po raz pierwszy miałam tak, że odczuwałam jakiś taki osad na zębach, tak jakby pomimo szorowania pasta go nie domywała.
Ale dobrze, że mnie to nie zniechęciło, bo jest mnóstwo dobrych past bez fluoru , chociażby te organiczne od Agafii, które polecałam wcześniej.
Ostatnio sobie kupiłam czarną Ecodentę, ale póki co efektu wybielającego nie widzę.
alishka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 13:51   #143
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Od roku myję zęby Himalayą wybielającą. Wreszcie nie odkłada mi się kamień, bo ta pasta go likwiduje. Wcześniej co kilka miesięcy miałam z tym ogromny problem. Polecam! Mimo pozytywnych wrażeń, od czasu do czasu myję też zęby zwykłą pastą z fluorem.

Dziś chcę zamówić sobie coś innego. Może Natura Siberica, a dla dziecka wezmę ecodenta smakową. Stosował ktoś?
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 13:11   #144
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Ja mam pastę z węglem aktywnym, ale używam od niedawna - to Ecodental. Nie wiem ile jeszcze musi minąć czasu bym mogła zobaczyc efekty.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 12:40   #145
manoman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Witam używałem kiedyś tołpy żel parodontosis na bazie szałwii skład
-Sorbitol, Hydrated Silica, Aqua, Xylitol, Potassium Citrate, Propylene Glycol, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cocamidopropyl Betaine, Peat Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Xanthan Gum, Sodium Saccharin, Aroma, Maltodextrin, Cetylpyridinium Chloride, CI 75810.
Jeśli chodzi o tą pastę/żel mocno się pieni ogólnie przyjemna w smaku ale nie wybiela krwawienia ustąpiły.

Potrzebuję czegoś podobnego jak w/w z możliwością lekkiego wybielania na krwawienie i antybakteryjna ale nie szkodliwego dla szkliwa i bez fluoru i innych sls-ów itp. pozdrawiam
manoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 19:23   #146
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Zrob sobie wlasna paste. Nie zartuje. Ja jako ze robie sama wszystko ( kremy, sera, balsamy, szampony, srodki czystosci domowe wraz z pasta do pralki) to takze mam wlasna paste do zebow. W tej ktora opisalas powyzej jest detergent. Lagodny ale jednak detergent. Ja zrobilam.paste na bazie mydla potasowego ( maslo shea, kakaowe, wiesiolek, konopny, slodkie migdaly) i ta pasta jest z ksylitolem i weglem aktywnym ktory wlasnie dziala wybielajaco. To naprawde latwe. Dasz rade zrobic.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

No i jeszcze jest tam glokol propylenowy. Zle mi sie kojarzy bo to plyn do chlodnic. To tez rozpuszczalnik substancji kosmetycznych uzywany w calej masie produktow-kremach, pastach, plynach do higieny intymnej tez

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2018-02-19 o 19:25
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 13:47   #147
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Ja robię sobie pastę z oleju kokosowego, sody i ksylitolu. Co jakiś czas użyję jakiejś kupnej ale i tak wracam do mojego wytworu Niestety większość past jest dla mnie za agresywna (wyschnięte na wiór obłażące wargi, zajady, nadżerki między palcami od spływającej piany).
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 14:54   #148
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Kiedys tez taka zrobilam. Ale ja osobiscie nie lubie kokosowego oleju. No i ta pasta bardzo mi brudzila umywalke. Dlstego zrobilam inna. Wlasnie na bazie mydla potadowego z wiesiolka masla shea masla kakaowego oleju konopnego. I z tej juz jestem zadowolona

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-20 14:54:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.