Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-30, 11:09   #91
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Na sterydach wygladalam jak chomik .. na Imuranie ciagle mnie mdlilo.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 14:26   #92
ona_thin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Cytat:
Napisane przez paulatomala Pokaż wiadomość
A jaki steryd brals encorton czy cortiment
ja bralam prednizon (encorton) przez 2 miesiace :/ 4 lata temu.
W zeszlym roku mialam go ponownie dostac, ze wzgledu na drastyczne pogorszenie zdrowia, ale udalo mi sie ublagac na cos lzejszego i dostalam cortiment. na szczescie....
ona_thin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 15:55   #93
Kruszynkaa86
Raczkowanie
 
Avatar Kruszynkaa86
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 484
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Mi z kolei encorton nie pomógł - jedyne co mi dał to dodatkowe 10 kg obecnie jestem na imuranie - tylko on mi pomaga wytrwać w remisji najchętniej odstawiłabym wszystkie leki no ale cóż jak się nie da...
__________________
Żona 27.12.2014

Adaś 15.10.2015 25tc[*]
Zosia i Marysia 25.08.2016 31tc[*]

Nasz Największy Cud Jasiu 13.07.2018

Bo jak się czegoś niewiarygodnie mocno pragnie to walczy się do upadłego
Kruszynkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 10:06   #94
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Doszlam do wniosku ze z ta choroba mozna walczyc metoda prob i bledow.. ja odstawilam nabial. To co bylo ciekawe to to ze zaraz po 1 dawce antybiotyku krwawienie natychmiast ustepowalo
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 11:06   #95
biedronaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 62
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Cytat:
Napisane przez Kruszynkaa86 Pokaż wiadomość
Mi z kolei encorton nie pomógł - jedyne co mi dał to dodatkowe 10 kg obecnie jestem na imuranie - tylko on mi pomaga wytrwać w remisji najchętniej odstawiłabym wszystkie leki no ale cóż jak się nie da...
nie tracisz włosów na imuranie ?
biedronaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 08:06   #96
Kruszynkaa86
Raczkowanie
 
Avatar Kruszynkaa86
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 484
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Cytat:
Napisane przez biedronaa Pokaż wiadomość
nie tracisz włosów na imuranie ?
Nie wszystko jest w porządku, a nawet ostatnio mam ich jakby więcej
__________________
Żona 27.12.2014

Adaś 15.10.2015 25tc[*]
Zosia i Marysia 25.08.2016 31tc[*]

Nasz Największy Cud Jasiu 13.07.2018

Bo jak się czegoś niewiarygodnie mocno pragnie to walczy się do upadłego
Kruszynkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 21:19   #97
Jasmin73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 5
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Witam. Choruje na CU od ok. 20 lat. Jak do tej pory choroba miala bardzo lagodny przebieg, wlasciwie w iekszosc tego czasu byla w remisji, przez caly ten czas bralam mesalazine w roznych tabletkach i czopkach, ostatnio Lialde i Canalse (dodam, ze mieszkam w USA i tutaj pod taka nazwa jest mesalazina). W kazdym razie po tych 20 latach szczesliwego porzycia z CU nastapilo pogorszenie, przypuszczam, ze glowie dlatego, ze ze wzgledu na inna chorobe zaczelam przyjmowac tabletki przeciwzapalne i przeciwbolowe, ktore mialy mi pomoc przy moich problemach kostnych a zaszkodzily przy okazji jelitom. Lekarz przepisal mi zastrzyki, Humire, ktore mam zaczac brac od przyszlego tygodnia, czy moze ktos z was przyjmowal te zastrzyki? Jak one na was dzialaj? czy sa jakies skutki uboczne?
Jasmin73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-10, 06:17   #98
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Humira jest lekiem biologicznym generalnie dobrze tolerowanym skutki uboczne moga byc zawsze niestety
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 09:47   #99
ona_thin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Cytat:
Napisane przez Jasmin73 Pokaż wiadomość
Witam. Choruje na CU od ok. 20 lat. Jak do tej pory choroba miala bardzo lagodny przebieg, wlasciwie w iekszosc tego czasu byla w remisji, przez caly ten czas bralam mesalazine w roznych tabletkach i czopkach, ostatnio Lialde i Canalse (dodam, ze mieszkam w USA i tutaj pod taka nazwa jest mesalazina). W kazdym razie po tych 20 latach szczesliwego porzycia z CU nastapilo pogorszenie, przypuszczam, ze glowie dlatego, ze ze wzgledu na inna chorobe zaczelam przyjmowac tabletki przeciwzapalne i przeciwbolowe, ktore mialy mi pomoc przy moich problemach kostnych a zaszkodzily przy okazji jelitom. Lekarz przepisal mi zastrzyki, Humire, ktore mam zaczac brac od przyszlego tygodnia, czy moze ktos z was przyjmowal te zastrzyki? Jak one na was dzialaj? czy sa jakies skutki uboczne?
Witam. Przyjmuje humire od 1.5 roku. Zgadza sie jest to lek biologoczny dobrze tolerowany. Zastrzyki robie sobie sama co 2 tygodnie. Ja mialam naprawde ciezki nawrot choroby, przyjmowalam rozne leki, ktore nie dawaly poprawy, dopeiro po przyjecieu humiry, zaczelo sie stopniowo poprawiac. Szczerze mówiąc nie zauwazylam u siebie zadnych skutkow ubocznych
ona_thin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 14:15   #100
Slawek1972
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Witam serdecznie.
Jestem tu nowy i do tego facet !!! Właśnie dowiedziałem się że mam chorobę CU . Pierwszy i jak na razie jedyny atak to Czerwiec i Lipiec tego roku w miarę łagodny. W Listopadzie kolo z histopatologią ..wynik CU ...Trudno ...jak mawiał Shrek do Fiony jak bekała przy stole ( z dwojga złego lepiej tą stroną ) tak i w tym przypadku lepiej CU niż rak jelita grubego. Mam do Was dziewczyny pytanie a właściwie kilka ..
1, Czy można w diecie o której już coś nie coś wiem jeść np. czosnek , cebulę , sól , pieprz , szczypiorek itp ?
2. Jak ze sportem ?
Biegam 2-4 razy w tygodniu po 10 km . Biorę udział w amatorskich zawodach na dystansach 10 km , półmaratonach i w maratonach ..Dodatkowo ćwiczę 2-3 razy na tydzień na siłowni mam w domu ale tu nie przesadzam ..po prostu dla utrzymania formy ..
Ponieważ robię to wszystko i nie chciałbym zrezygnować muszę regenerować mięśnie białkiem ..
Czy mogę takie białko brać jak choruję na CU oczywiście w biorę nie tak jak powinienem ale połowę dawki ?
Z góry dziękuję za odpowiedź .
Pozdrawiam.
Slawek1972 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 12:27   #101
ona_thin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Cytat:
Napisane przez Slawek1972 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Jestem tu nowy i do tego facet !!! Właśnie dowiedziałem się że mam chorobę CU . Pierwszy i jak na razie jedyny atak to Czerwiec i Lipiec tego roku w miarę łagodny. W Listopadzie kolo z histopatologią ..wynik CU ...Trudno ...jak mawiał Shrek do Fiony jak bekała przy stole ( z dwojga złego lepiej tą stroną ) tak i w tym przypadku lepiej CU niż rak jelita grubego. Mam do Was dziewczyny pytanie a właściwie kilka ..
1, Czy można w diecie o której już coś nie coś wiem jeść np. czosnek , cebulę , sól , pieprz , szczypiorek itp ?
2. Jak ze sportem ?
Biegam 2-4 razy w tygodniu po 10 km . Biorę udział w amatorskich zawodach na dystansach 10 km , półmaratonach i w maratonach ..Dodatkowo ćwiczę 2-3 razy na tydzień na siłowni mam w domu ale tu nie przesadzam ..po prostu dla utrzymania formy ..
Ponieważ robię to wszystko i nie chciałbym zrezygnować muszę regenerować mięśnie białkiem ..
Czy mogę takie białko brać jak choruję na CU oczywiście w biorę nie tak jak powinienem ale połowę dawki ?
Z góry dziękuję za odpowiedź .
Pozdrawiam.
Witam.
Kazda osoba ma inny organizm. Cieżko jest powiedziec co mozna a czego nie powinna zawierac nasza dieta. Metoda prób i błedów, nalezy obserwować jak zachowuje sie organizm po spozywanych produktach. Ja osobiscie praktycznie zrezygnowalam z cebuli i czosnku bo mi one nie sluzą. Pieprz, sól, w normalnych ilościach zaszkodzic nie powinny
Co do cwiczeń... aktywnosc fizyczna jak najbardziej jest wskazana, aczkolwiek nalezy rowniez sluchac swego ogranizmu i nie przesadzac z wysilkiem.
Ja uwielbiam aktywnie spedzac czas, cwiczyc, jezdzic na rowerze, ale podczas zaostrzenia choroby, na 1,5 roku musialam z wszystkiego zrezygnowac. Poprostu nie mialam na to siły.
Takze nie zawsze jest tak jak bysmy tego chcieli.
Warto sluchac samego siebie i obserwowac jak organizm reaguje na wszystko co mu "oferujemy"
A co do białka... to niestety nie wypowiem sie na ten temat, bo nie wiem.
Nie wiem czy pomogłam, ale zycze powodzenia
ona_thin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-15, 10:03   #102
biedronaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 62
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

W takim okresie chorób mam delikatny mętlik czy to zaostrzenie czy rota czy jelitówka. MAsakryczne bóle brzucha poprostu ruszyć się nie mogłam plus wymioty niczym , bo nic nie przełkniesz czyli szarpanie i dodatkowy ból. Jestem obecnie drugi dzień na imuranie czy może mi ktoś doradzić co ile trzeba robić badanie krwi biorąc ten lek ? Nie mogę się skontaktować z lekarzem..
biedronaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 14:11   #103
Slawek1972
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Witam.
Bardzo dziękuję za odpowiedź . Szukam wszędzie gdzie się tylko da informacji ale masz rację ..mój organizm moja choroba moje oddziaływanie na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne ..Nadal ćwiczę i biegam choć już rekordów życiowych bić nie będę ale ..ruch to zdrowie i polecam każdemu z nas mających CU. Jeszcze raz dziękuję za wszelkie info sam będę służył pomocą w miarę możliwości ..
Slawek1972 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 19:03   #104
PoWZJG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Witam
O ile będę mógł, będę starał się pomóc osobom którym się Colitis Ulcerosa przytrafiło Jestem "profesorem" CU lub jak mówią inni WZJG . Poznałem tą przypadłość od podstaw, z zapaleniem jelita grubego na 50% jego długości, krwawieniem, 40 wypróżnień, chronicznej anemii i pozostałych powikłań tej choroby. Jestem zdrowy od trzech lat dla tego mogę przekazać zainteresowanym jak udało mi się wyzdrowieć. Czytałem setki wypowiedzi twierdzących że jest to choroba przewlekła, inaczej mówiąc nieuleczalna. Moje zdanie jest diametralnie inne. Moja wiedza dotyczy tylko mojego przypadku i tylko w tym zakresie choroby mogą pomóc moje informacje. Masz pytania, zapytaj na Pw.
PoWZJG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 17:33   #105
ona_thin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Cytat:
Napisane przez PoWZJG Pokaż wiadomość
Witam
O ile będę mógł, będę starał się pomóc osobom którym się Colitis Ulcerosa przytrafiło Jestem "profesorem" CU lub jak mówią inni WZJG . Poznałem tą przypadłość od podstaw, z zapaleniem jelita grubego na 50% jego długości, krwawieniem, 40 wypróżnień, chronicznej anemii i pozostałych powikłań tej choroby. Jestem zdrowy od trzech lat dla tego mogę przekazać zainteresowanym jak udało mi się wyzdrowieć. Czytałem setki wypowiedzi twierdzących że jest to choroba przewlekła, inaczej mówiąc nieuleczalna. Moje zdanie jest diametralnie inne. Moja wiedza dotyczy tylko mojego przypadku i tylko w tym zakresie choroby mogą pomóc moje informacje. Masz pytania, zapytaj na Pw.

Witam, to moze podzielilby sie Pan jakimis informacjami odnosnie "uleczalności" tej choroby. Z checią dowiedzialabym sie w jaki sposób z nią walczyc.
Pozdrawiam
ona_thin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 20:28   #106
PoWZJG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Napisz do mnie na PW.
Nie piszę już na forach, bo koncerny hien na wszelakie dolegliwości eliminują porady które uratują komuś życie.
PoWZJG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 00:02   #107
Jasmin73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 5
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Witam, to pocieszajace co piszesz. Ja jestem po trzecim zastrzyku i niestety nie widze jakiejs znaczacej poprawy. Czytalam, ze humira moze zadzialac stopniowo i powoli, u niektorych dopiero po kilku miesiacach, wiec wciaz nie trace nadzieji. Chociaz przyznam, ze bywa ciezko.... Mozesz napisac jak bylo u Ciebie? po jakim czasie zauwazylas poprawe?
Jasmin73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 15:46   #108
ona_thin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Cytat:
Napisane przez Jasmin73 Pokaż wiadomość
Witam, to pocieszajace co piszesz. Ja jestem po trzecim zastrzyku i niestety nie widze jakiejs znaczacej poprawy. Czytalam, ze humira moze zadzialac stopniowo i powoli, u niektorych dopiero po kilku miesiacach, wiec wciaz nie trace nadzieji. Chociaz przyznam, ze bywa ciezko.... Mozesz napisac jak bylo u Ciebie? po jakim czasie zauwazylas poprawe?


Ja mialam bardzo ciezki nawrot choroby ktory trwal ok 1,5 roku.
Pierwszy raz humire dostalam w lipcu 2015 roku (byly to 4 zastrzyki na raz), po 2 tygodniach 2 zastrzyki. Po miesiacu widzialam delikatna poprawe. Poprawe mam na mysli... mniejsza ilosc biegunek na dzien, brak krwi i mozliwosc zjedzenia czegokolwiek bez bezposredniego wydalenia tego w toalecie
Po paru miesiacach mialam znowu nawrot choroby (w sumie chyba z mojej winy), po czym nastapila znaczna poprawa, na humirze jestem jak narazie do tej pory, juz 1.5 roku.
Jesli mozna zapytac to co ile robisz sobie zatrzyk?
pozdrawiam
ona_thin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 00:46   #109
Jasmin73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 5
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Ja mam takie same dawki. Zaczynalam od 4 zastrzykow, po dwoch tygodniach 2 zastrzyki, teraz co drugi tydzien 1 zastrzyk. Po 20 latach choroby to moj pierwszy tak ciezki nawrot, ktory trwa juz ponad 2 miesiace. Nie mam co prawda biedune, a czasami wrecz przeciwnie bo zaparcia, przy tym wzdecia i oczywiscie krew, sluz i cala game innych barw Najgorsze sa jednak skurcze jelit, kiedy czuje ze wszystko mi sie w brzuchu przewraca. Po humirze to sie lekko poprawilo, ale wciaz ta poprawa jest niewielka. Z tego co czytalam, to czesto wymaga kilku miesiecy (pisza, ze od 3 nawet do 6) zeby uzyskac remisje i poprawe. Wiec cierpliwie (a wlasciwie niecierpliwie) czekam i mam nadzieje ze u mnie zadziala Czy mozesz mi napisac, czy po tak dlugim okresie stosowania mialas jakies skutki uboczne? Dziekuje za odpowiedz
Jasmin73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-19, 14:58   #110
ona_thin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Cytat:
Napisane przez Jasmin73 Pokaż wiadomość
Ja mam takie same dawki. Zaczynalam od 4 zastrzykow, po dwoch tygodniach 2 zastrzyki, teraz co drugi tydzien 1 zastrzyk. Po 20 latach choroby to moj pierwszy tak ciezki nawrot, ktory trwa juz ponad 2 miesiace. Nie mam co prawda biedune, a czasami wrecz przeciwnie bo zaparcia, przy tym wzdecia i oczywiscie krew, sluz i cala game innych barw Najgorsze sa jednak skurcze jelit, kiedy czuje ze wszystko mi sie w brzuchu przewraca. Po humirze to sie lekko poprawilo, ale wciaz ta poprawa jest niewielka. Z tego co czytalam, to czesto wymaga kilku miesiecy (pisza, ze od 3 nawet do 6) zeby uzyskac remisje i poprawe. Wiec cierpliwie (a wlasciwie niecierpliwie) czekam i mam nadzieje ze u mnie zadziala Czy mozesz mi napisac, czy po tak dlugim okresie stosowania mialas jakies skutki uboczne? Dziekuje za odpowiedz
2 miesiace nawrotu mowisz.... Ja mialam ponad rok bardzo ciezki nawrot :/ 13 kg w dól, potworne bóle, skręty, skurcze, krew w kale, krew w moczu, kilkunastokrotne wizyty w szpitalu i podawana morfina, do tego 15-20 biegunek na dzien. Przez bóle nie moglam pracowac (rok na zwolnieniu chorobowym), nie moglam sama wyjsc z domu, bo gdy łapał atak musial byc ktos w poblizu kto poda mi tabletki przeciwbolowe.
Dobry lekarz który w pore podal Ci humire, Zgadza sie na efekty trzeba troche czekac, nie dziala odrazu, ale jest skuteczna. jak do tej pory
Od póltora roku biore humire i szczerze powiem zadnych efektow ubocznych jak narazie nie dostrzegam. Chyba ze wyjdzie cos pozniej (oby nie )
Humire masz refundowana ? Nie placisz za zastrzyki?
ona_thin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 00:57   #111
Jasmin73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 5
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Twoj nawrot faktycznie byl bardzo ciezki, bardzo wspolczuje.....Dobrze, ze humira ci pomogla, bo musial byc to bardzo zly okres w twoim zyciu. To pierwsze moje takie zaostrzenie, wiec dla mnie to cos nowego i wydaje mi sie ze te dwa miesiace to jakas nieskonczonosc...Moj lekarz powiedzial, ze i tak bardzo dlugo, bo wlasciwie 20 lat wytrzymalam na takich delikatnych lekach (tylko mesalazyna) i bez zaostrzen i ze wlasciwie bylo to do przewidzenia, ze w koncu sie pogorszy. Ale faktycznie mialam to szczescie, ze od razu zapisal mi humire, zreszta ja mowilam mu, ze na sterydy sie nie zgodze.
Ja na stale mieszkam w Nowym Jorku, tutaj kwestia ubezpieczenia i refundacji to zupelnie inna bajka niz w Polsce, mam to szczescie, ze moj maz ma dobre ubezpieczenie i ja jestem do niego dopisana, wiec za zastrzyki nic nie place, w calosci pokrywa to ubezpieczenie. Tyle dobrego w tym wszystkim
Jak bylo u ciebie, to pierwsze takie pogorszenie? Gdzies na internecie przeczytalam artykul, ze w Polsce od tego roku humira jest wycofana z rynku, to prawda czy tylko jakies nieprawdziwe informacje przeczytalam? I jak to wyglada w Polsce, duzo kosztuja zastrzyki? Pamietam, ze kiedy jeszcze przyjmowalam Pentase, to miesiecznie kosztowala mnie to jakies 400zl wiec to nie byly male pieniadze, mam nadzieje, ze humira jest refundowana
Jasmin73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 17:58   #112
PoWZJG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Nie chcę nikogo pouczać ani dawać rad bo każdy powinien mieć swój rozum i świadomość. Rozumiem jednak osoby chore, sam byłem w takim stanie w 2012 roku i wiem że "tonący brzytwy się chwyta ".
Miałem to szczęście że w trakcie pobytu w szpitalu na początku 2012 roku spotkałem osobę która zasugerowała mi naturalne metody leczenia. Jeśli mogę coś zasugerować osobom to czytającym to proszę podchodzić do każdej kuracji nieufnie, nie wierzyć w cudowne leki i ich zbawienne działanie. Jeśli lek nie zadziała na Wasz organizm w przeciągu miesiąca, proszę przemyśleć jego odstawienia i szukanie bardziej skutecznego zamiennika. Dla czego miesiąc ??? Z własnego doświadczenia wiem że pierwsze objawy leczniczego działania ziół odczułem po ok. miesiącu stosowania.
Co to oznacza. Lek który nie powoduje poprawy zdrowia w przeciągu miesiąca, wyrządza w Waszym organizmie większe spustoszenie niż leczona choroba, są to tak zwane skutki uboczne.
Pozdrawiam
PoWZJG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 09:27   #113
ona_thin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Cytat:
Napisane przez Jasmin73 Pokaż wiadomość
Twoj nawrot faktycznie byl bardzo ciezki, bardzo wspolczuje.....Dobrze, ze humira ci pomogla, bo musial byc to bardzo zly okres w twoim zyciu. To pierwsze moje takie zaostrzenie, wiec dla mnie to cos nowego i wydaje mi sie ze te dwa miesiace to jakas nieskonczonosc...Moj lekarz powiedzial, ze i tak bardzo dlugo, bo wlasciwie 20 lat wytrzymalam na takich delikatnych lekach (tylko mesalazyna) i bez zaostrzen i ze wlasciwie bylo to do przewidzenia, ze w koncu sie pogorszy. Ale faktycznie mialam to szczescie, ze od razu zapisal mi humire, zreszta ja mowilam mu, ze na sterydy sie nie zgodze.
Ja na stale mieszkam w Nowym Jorku, tutaj kwestia ubezpieczenia i refundacji to zupelnie inna bajka niz w Polsce, mam to szczescie, ze moj maz ma dobre ubezpieczenie i ja jestem do niego dopisana, wiec za zastrzyki nic nie place, w calosci pokrywa to ubezpieczenie. Tyle dobrego w tym wszystkim
Jak bylo u ciebie, to pierwsze takie pogorszenie? Gdzies na internecie przeczytalam artykul, ze w Polsce od tego roku humira jest wycofana z rynku, to prawda czy tylko jakies nieprawdziwe informacje przeczytalam? I jak to wyglada w Polsce, duzo kosztuja zastrzyki? Pamietam, ze kiedy jeszcze przyjmowalam Pentase, to miesiecznie kosztowala mnie to jakies 400zl wiec to nie byly male pieniadze, mam nadzieje, ze humira jest refundowana

No wlasnie tak mi sie cos wydawalo ze chyba w Polsce nie mieszkasz Tam nikt chyba nie przepisuje humiry odrazu przy zaostrzeniu Ja na szczescie mieszkam w Holandii, tu humire mam rowniez refundowana. Tak jak mowisz kwestia ubezpieczenia i lek jest bez oplaty. W Polsce pare lat temu bylam na urlopie na miesiac, gdzie nastapilo krwawienie i biegunki, oczywiscie natychmiast zglosilam sie do szpitala, dostalam wlewki ktore tu w Holandii zawsze mi pomagaly (za wlewki na tydzien zaplacilam 150zl, takze rowniez nie male pieniadze mieszkajac w polsce).
Nie wiem jak to teraz wyglada z humira w Polsce, kiedys czytalam w internecie ze tylko pare pierwszych zastrzykow jest refundowanych, pozniej sa to kolosalne pieniadze (nie wiem ile w tym prawdy). Ale calkowite wycofanie ? To jestem w szoku, jest to naprawde dobry lek ktory pomoglby wielu osobom chorym na wzjg:/
A czy Ty bierzesz jeszcze inne leki, mesalazyne czy cos innego, razem z humira? Czy humira jest jedynym lekiem teraz ?
Ja biore caly czas do tego pentase (mesalazyne).
A co do sterydow, to mialam podawane 3 razy w ciagu calej mojej choroby.... :/
7 lat choruje w tym 2 razy roczne zaostrzenie, boje sie jak to bedzie jak bede starsza i zdrowie coraz gorsze.
Ajjj te nasze jelitka daja nam w kosc
ona_thin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 22:49   #114
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Czy ta Humira jest refundowana ? Choruję na Crohna od 10 lat i nie słyszałam o tym leku. Fakt, że choroba nie przebiega u mnie gwałtownie, mam długie okresy remisji, to pewnie dlatego lekarze nie poruszali ze mna tego tematu. Ale z ciekawości pytam.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 23:11   #115
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Refundowana ale proponuje sie ja zazwyczaj kiedy sterydy nie pomagaja- przynjamniej ja mam takie doswiadczenie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 18:40   #116
PoWZJG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Moim zdaniem ta humira to jakieś nieporozumienie, a dodatkowo skład mnie po prostu poraził.
Zwróćcie się niezwłocznie do innych lekarzy niech odstawią Wam to g....o bo nie dożyjecie do momentu kiedy wyzdrowiejecie.
"Substancją czynną leku jest adalimumab. Inne składniki leku to mannitol, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwuwodny, sodu chlorek, polisorbat 80, sodu wodorotlenek i woda do wstrzykiwań."

Są zioła leczące WZJG w przeciągu trzech tygodni, sam byłem w szoku jak to przeczytałem ale tak się złożyło że wiadomości na ten temat pozyskałem już po wyzdrowieniu, więc nie miałem możliwości sprawdzić. Stosować lek chemiczny dłużej niż miesiąc w przypadku takiej choroby jak katar jelita grubego to moim zdaniem SAMOBÓJSTWO
PoWZJG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 23:31   #117
PoWZJG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Halo-o-o czy ktoś chory na CU żyje jeszcze na tym forum ?
PoWZJG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 12:48   #118
szubi666
Przyczajenie
 
Avatar szubi666
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Witam! Jestem tu po raz pierwszy ale na pewno zostane na dluzej i poczytam pozostale 3 strony. Cierpie na wzjg od 1,5 roku, ani razu nie bylo dluzszej poprawy, raz na 10 dni. Do tej pory bralam Salofalk w granulkach i Pentasa w czopkach. Dzis zmieniono mi leki na sterydy po tym jak od tygodnia nie wychodze nigdzie z bolu... zobaczymy czy bedzie jakas poprawa.
szubi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 00:21   #119
Jasmin73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 5
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Ja oprocz Humiry nic nie biore, lekarz stwierdzil ze to wystarczy i powiedzial zebym odstawila mesalazyne. Tak, ze to 8 tydzien od kiedy zaczelam, ok. 3 tygodni temu zaczelo sie poprawiac, przede wszystkim zdecydowanie mniej krwi i w jelitach poczulam zdecydowana ulge, nie odczuwam juz takich skurczy. Tak, ze jest lepiej co mnie cieszy, ostatnio jednak mialam duzy stres w zyciu i zauwazylam, ze znowu pojawila sie krew, a jak pojawia sie krew to zaczynam sie bardziej stresowac co zdecydowanie nie sluzy tej chorobie i takie to bledne kolo....W kazdym razie pocieszam sie ze jednak to lekarstwo dziala i moze nadziejdzie taki dzien ze bedzie remisja Czy u ciebie tez tak jest, ze pomimo przyjmowania Humiry miewasz nawroty? Nie mowie o tak ciezkim stanie jaki mialas wczesniej ale lekkich nawrotach, jezeli mozna tak to nazwac
Jasmin73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 19:18   #120
ona_thin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Cytat:
Napisane przez Jasmin73 Pokaż wiadomość
Ja oprocz Humiry nic nie biore, lekarz stwierdzil ze to wystarczy i powiedzial zebym odstawila mesalazyne. Tak, ze to 8 tydzien od kiedy zaczelam, ok. 3 tygodni temu zaczelo sie poprawiac, przede wszystkim zdecydowanie mniej krwi i w jelitach poczulam zdecydowana ulge, nie odczuwam juz takich skurczy. Tak, ze jest lepiej co mnie cieszy, ostatnio jednak mialam duzy stres w zyciu i zauwazylam, ze znowu pojawila sie krew, a jak pojawia sie krew to zaczynam sie bardziej stresowac co zdecydowanie nie sluzy tej chorobie i takie to bledne kolo....W kazdym razie pocieszam sie ze jednak to lekarstwo dziala i moze nadziejdzie taki dzien ze bedzie remisja Czy u ciebie tez tak jest, ze pomimo przyjmowania Humiry miewasz nawroty? Nie mowie o tak ciezkim stanie jaki mialas wczesniej ale lekkich nawrotach, jezeli mozna tak to nazwac

Jak narazie odpukac... jest cisza, aczkolwiek poziom kalprotektyny badanej w kale nadal jest na podwyzszonym poziomie, wiec nie do konca jest tak jak powinno byc, ale objawow jak dotad zadnych nie mam i to mnie cieszy
ona_thin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-18 12:44:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.