Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-14, 14:20   #1801
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
według niektórych interpretacji trądzik na brodzie oznacza problemy z trawieniem, to nie jest kwestia pielęgnacji, skoro mówisz, że reszta twarzy jest w porządku. Ktoś tutaj podał linka do tego bloga: http://pomegranateandspinach.blogspot.com/ według autora nie istnieje coś takiego jak oczyszczanie skóry, warto przeczytać

może spróbuj zmienić dietę, na zagranicznych stronach wyeliminowanie nabiału/zbóż/cukru robi furorę w leczeniu trądziku
Wyeliminowałam to z jedzenia, ale na Boga, czasem coś mi się zdarzy zjeść i poza tym biorę silny antybiotyk... Ludzie to może najlepiej nic nie jeść...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 14:25   #1802
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

wiem, że na początku tak się może wydawać, nie mówię, że ktoś ma zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe w miesiąc, to byłoby nieludzkie.

bierzesz jakieś probiotyki/leki osłonowe razem z tym antybiotykiem? one silnie niszczą florę bakteryjną w jelitach, może właśnie dlatego masz te wypryski?
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 14:34   #1803
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
wiem, że na początku tak się może wydawać, nie mówię, że ktoś ma zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe w miesiąc, to byłoby nieludzkie.

bierzesz jakieś probiotyki/leki osłonowe razem z tym antybiotykiem? one silnie niszczą florę bakteryjną w jelitach, może właśnie dlatego masz te wypryski?
Jasne, że tak. Biorę osłonkę i probiotyki.
A wypryski pojawiły mi się trzy miesiące przed maturą, być może to wynik silnego stresu ? Nie wiem. Już sama zgłupiałam co to może być - po antybiotyku odnotowałam dopiero redukcję zmian trądzikowych i zniknęły częste infekcje intymne.
Pociągnę kuracje Zorackiem, wierze, ze jest to tylko przejściowe, bo już tracę swoja cierpliwość..
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 15:18   #1804
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Jakiej są wielkości ?

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Wspominałam Wam o moim rumieniu - otóż sadziłam,ze to Zorac tak szarpie te naczynka.. Ale co? Jako teraz nałożyłam kolejny raz (pod rząd- a nakładałam maksymalnie co 4 dni)i twarz jest całkowicie uspokojona. Sama już zgłupiałam o co chodzi
A teraz na nowo jakieś dziadostwo mi się zasiedliło - teraz na samym środku brody - co prawda są cztery, ale wyskoczyły taka grupka i widzę, ze już kolejne siedzą pod skora. Czy to możliwie ze moja broda jest aż tak zanieczyszczona a reszta skory aż skrzypi z czystości
Przy brodzie to mogą byc problemy hormonalne.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 16:14   #1805
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Jakiej są wielkości ?

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Wspominałam Wam o moim rumieniu - otóż sadziłam,ze to Zorac tak szarpie te naczynka.. Ale co? Jako teraz nałożyłam kolejny raz (pod rząd- a nakładałam maksymalnie co 4 dni)i twarz jest całkowicie uspokojona. Sama już zgłupiałam o co chodzi
A teraz na nowo jakieś dziadostwo mi się zasiedliło - teraz na samym środku brody - co prawda są cztery, ale wyskoczyły taka grupka i widzę, ze już kolejne siedzą pod skora. Czy to możliwie ze moja broda jest aż tak zanieczyszczona a reszta skory aż skrzypi z czystości
Są to 2 placki o średnicy ok. 2 i 5 zł,więc spore.Są na brodzie w rejonie kącików ust.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Wyeliminowałam to z jedzenia, ale na Boga, czasem coś mi się zdarzy zjeść i poza tym biorę silny antybiotyk... Ludzie to może najlepiej nic nie jeść...
No właśnie taka dieta jest trochę niewykonalna czasami. Szczególnie że ja np. mam skłonności do zajadania stresu, a wiadomo teraz sesja;/
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 16:25   #1806
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Przy brodzie to mogą byc problemy hormonalne.
broda i okolice żuchwy to najczęściej problemy hormonów. Lepiej zbadać. Chociaż- zazwyczaj nawet leki hormonalne nie regulują tych wyprysków.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 16:47   #1807
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Przy brodzie to mogą byc problemy hormonalne.
Hormony są w porządku... Może to stres robi mi takie spustoszenie?

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
broda i okolice żuchwy to najczęściej problemy hormonów. Lepiej zbadać. Chociaż- zazwyczaj nawet leki hormonalne nie regulują tych wyprysków.
Wiem, ale mam hormony w porządku. Może to przez Zorac? Im bardziej się łuszczę tym więcej widzę tego dziadostwa - po bokach już wylazło a teraz na samym środku się zaczęło.. Co prawda są cztery ale i tak mam zmasakrowaną tą brodę i szlag mni trafia jak widzę znowu ropniaki
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 16:49   #1808
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Hormony są w porządku... Może to stres robi mi takie spustoszenie?
Możliwe ze to jest przyczyna...

Dzis kupiłam benzacne 5% zobaczymy jak się sprawdzi Najwyżej wrócę do kwasu azelainowego i zacznę uzywać cos od dermatologa...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 16:51   #1809
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Są to 2 placki o średnicy ok. 2 i 5 zł,więc spore.Są na brodzie w rejonie kącików ust.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------



No właśnie taka dieta jest trochę niewykonalna czasami. Szczególnie że ja np. mam skłonności do zajadania stresu, a wiadomo teraz sesja;/
O kurcze to nie wiem. A może zbyt często smarujesz się tym tonikiem z PHA?
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 16:51   #1810
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Wiem, ale mam hormony w porządku. Może to przez Zorac? Im bardziej się łuszczę tym więcej widzę tego dziadostwa - po bokach już wylazło a teraz na samym środku się zaczęło.. Co prawda są cztery ale i tak mam zmasakrowaną tą brodę i szlag mni trafia jak widzę znowu ropniaki [/QUOTE]

Wiesz, nie znam się tak bardzo na procesach biol-chem. ale moze to przez to łuszczenie, masz zapychane pory wartswa rogową?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 16:54   #1811
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
O kurcze to nie wiem. A może zbyt często smarujesz się tym tonikiem z PHA?
Właśnie ostatnio nie za często, co 2 dni(kiedyś było codziennie), ale to jest w dodatku ten słaby 5%. Wczoraj byłam zmuszona wyjsc na slonce bez filtra, mialam tak czerwona i piekaca twarz, do tego oczywiscie burak.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 17:11   #1812
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Właśnie ostatnio nie za często, co 2 dni(kiedyś było codziennie), ale to jest w dodatku ten słaby 5%. Wczoraj byłam zmuszona wyjsc na slonce bez filtra, mialam tak czerwona i piekaca twarz, do tego oczywiscie burak.
A to może od tego słońca? Nawilżaj dobrze tą skórę to może przejdzie, ja miałam tak na nosku, akurat miałam wylinkę a nie wzięłam kapelusza (to było w matury) siedziało z tydzień a potem zeszło razem ze skórą.
A mi rumień jakoś magicznym cudem znowu zniknął, nie wiem co to jest w ogóle

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Wiesz, nie znam się tak bardzo na procesach biol-chem. ale moze to przez to łuszczenie, masz zapychane pory wartswa rogową?
Możliwe, ale czoło mam bardziej tłustawe niż brodę i tam jest czysto, rzec mogę że tam ma skórę jak u dziecka tak samo na policzkach i nosie - wypolerowana, bez niczego. A broda? Co prawda zaskórniki miałam wyłącznie na brodzie i do drugiej klasy LO porządnie je molestowałam (a miałam ich ogrom)
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 17:11   #1813
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
A to może od tego słońca? Nawilżaj dobrze tą skórę to może przejdzie, ja miałam tak na nosku, akurat miałam wylinkę a nie wzięłam kapelusza (to było w matury) siedziało z tydzień a potem zeszło razem ze skórą.
A mi rumień jakoś magicznym cudem znowu zniknął, nie wiem co to jest w ogóle

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------



Możliwe, ale czoło mam bardziej tłustawe niż brodę i tam jest czysto, rzec mogę że tam ma skórę jak u dziecka tak samo na policzkach i nosie - wypolerowana, bez niczego. A broda? Co prawda zaskórniki miałam wyłącznie na brodzie i do drugiej klasy LO porządnie je molestowałam (a miałam ich ogrom)
No właśnie nawilżam, nie wiem w ogóle co to mi wyszło....

Właśnie trstuję hydrolat z róży białej z mazideł-pachnie super, uspokaja skóre i do tego ją trochę nawilża.Chyba lepszy nawet od kocanki...
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-06-14 o 17:14
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 17:19   #1814
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
A to może od tego słońca? Nawilżaj dobrze tą skórę to może przejdzie, ja miałam tak na nosku, akurat miałam wylinkę a nie wzięłam kapelusza (to było w matury) siedziało z tydzień a potem zeszło razem ze skórą.
A mi rumień jakoś magicznym cudem znowu zniknął, nie wiem co to jest w ogóle

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------



Możliwe, ale czoło mam bardziej tłustawe niż brodę i tam jest czysto, rzec mogę że tam ma skórę jak u dziecka tak samo na policzkach i nosie - wypolerowana, bez niczego. A broda? Co prawda zaskórniki miałam wyłącznie na brodzie i do drugiej klasy LO porządnie je molestowałam (a miałam ich ogrom)
A czoło masz też z tak mocno łuszczaca sie skórą? Samo sebum nie "zrobi" Ci pryszczy, raczej połączenie sebum z łusczacym sie naskorkiem .
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 17:25   #1815
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Są to 2 placki o średnicy ok. 2 i 5 zł,więc spore.Są na brodzie w rejonie kącików ust.
może to głupie, ale... nie zmieniałaś czasami pasty do zębów? Mi od niektórych się robią straszne zajady w kącikach ust, wtedy też mam w tych okolicach podrażnioną skórę (wiem, że niektórzy potrafią myć zęby tak, że żadna piana nie wypływa, ale mi zawsze coś tam wypłynie wiec warto wziać to pod uwagę)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 17:30   #1816
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
A czoło masz też z tak mocno łuszczaca sie skórą? Samo sebum nie "zrobi" Ci pryszczy, raczej połączenie sebum z łusczacym sie naskorkiem .
Czoło łuszczy się trochę mniej..
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 17:41   #1817
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Czoło łuszczy się trochę mniej..
To może to przez to...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 17:48   #1818
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
może to głupie, ale... nie zmieniałaś czasami pasty do zębów? Mi od niektórych się robią straszne zajady w kącikach ust, wtedy też mam w tych okolicach podrażnioną skórę (wiem, że niektórzy potrafią myć zęby tak, że żadna piana nie wypływa, ale mi zawsze coś tam wypłynie wiec warto wziać to pod uwagę)
To nie od pasty, bo to nie są takie typowo zaraz obok kącika, tylko powiedzmy 2 cm od kącika ust Mam nadzieje, że to zlezie.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 18:06   #1819
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
To nie od pasty, bo to nie są takie typowo zaraz obok kącika, tylko powiedzmy 2 cm od kącika ust Mam nadzieje, że to zlezie.
oby

to, co Lorri pisała o aknegenności kosmetyków, zwykle związanej z okluzją, jaką tworzy większosć kosmetyków kolorowych - no właśnie wczoraj nałożyłam zwykły, płynny, silikonowy podkład. Już po ok. 4h pojawiły się 2 krostki na czole i jedna na policzku, nie ruszałam ich, rano już miałam stan zapalny (nie jakiś straszny, ale jednak). Kurde, naprawdę nie powinnam używać tradycyjnych podkładów Po minerałach mi się nie dzieją takie rzeczy. Dzisiaj ukręciłam sobie podkład z kolorowki, trochę przegięłam z kolorem (wyszedł mi za żółty, ale tylko wprawne oko to zauważy) ale poza tym mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował

edit: no a od prawie 2 tygodni nie miałam na czole nic poza niemal niewidocznymi, małymi zaskórnikami, parę pryszczy miałam tylko na brodzie, coś małego na nosie i policzku. Więc to oczywiste, że to ten podkład mi to zrobił... eh.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-06-14 o 18:07
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 22:50   #1820
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Jaki krem mocno nawilżający, nie zapychający polecacie? Wszystkie mnie praktycznie zapycha, mam pełno zaskórników, z których się robią potem pryszcze ;/
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 23:53   #1821
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
Jaki krem mocno nawilżający, nie zapychający polecacie? Wszystkie mnie praktycznie zapycha, mam pełno zaskórników, z których się robią potem pryszcze ;/
Żel hialuronowy zmieszany z olejem lub serum odpowiednim do tłustej skóry.

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
O tak, wytępić dziadostwo, póki jest za młodu - później skora gorzej reaguje i o wiele wolniej się regeneruje. A teraz pokaże Wam coś co mnie dziś zaszokowało i zaprząta mi cały czas myśli...
http://www.zeberka.pl/art.php?id=23833
Mi to wygląda na gronkowca, pewnie kosmetyczka nie przestrzegała zasad higieny i tak załatwiła niewinną dziewczynę...
Widziałam u niej na blogu:
http://bunbunmakeuptips.com/
Całkiem możliwe, że infekcja, wygląda jak jakieś zakażenie, chociaż alergie też potrafią się dziwnie objawiać - coś o tym wiem. Pokazali też link do innej blogerki, która dostała liszajca najprawdopodobniej w siłowni, poprzez skaleczenie na czole. Dali jej szybko antybiotyk, ale okazało się, że była uczulona i potem jeszcze musiała walczyć z reakcją alergiczną. Też masakra, ale aż takich głębokich ran jak bunbun raczej nie miała.

Ale wracając do tematu - typowe, że dziewczyna pobiegła do dermatologa, bo zauważyła że ze skórą dzieje się coś dziwnego (a przecież zna swoją skórę) a ten gada, że trądzik... Ech. A ona jest profesjonalną blogerką, utrzymywała się z pisania o kosmetykach i reklamowania.

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Masz rację. Odstawienie wszystkich kosmetyków nie zawsze daje super poprawę, bo czasami nasza skóra sama z siebie ma niefajne skłonności.
Popatrzmy chociaż na skórę na plecach- nie używam tam przecież żadnych kremów ani podkładow, kompletnie nic oprocz mydla.A zaskorniki nadal sobie radosnie siedzą.
Chociaz ja odkad wyeliminowalam wszelakie kremy, uzywam tylko toniku pha i hydrolatow, przestalam uzywac filtra zapychacza vichy, zaskronikow jest duzo mniej, co nie znaczy ze wogole ich nie ma.
O to, ja też mam zaskórniki i krosty na placach, chociaż ostatnio mniej. Aha, i wiem jak się zachowuje moja skóra bez wielu kosmetyków. Ogólnie nie czuję potrzeby smarowania twarzy czymkolwiek. Makijaż też nie zawszę noszę, ani nie zawsze cały dzień. Bywały więc okresy, w których tylko myłam twarz czymś w miarę łagodnym. I moje wnioski są własnie takie, że z pielęgnacji to najbardziej działają na mnie takie rzeczy:
-Mycie ciepłą (nie gorącą wodą), twarzy czymś łagodnym ale nie ma specjalnego znaczenia co to jest - kostka Dove kosztuje 3 zeta albo i mniej, efekt jak przy kosteczce Avene, cuda w stylu surowe mydło marsylskie czy savon noir tylko lekko wysuszają bez żadnych rewelacji. Plecy czymś mocniejszym moge myć - tutaj dobre mydło, mocny żel do mycia sprawdzają się lepiej niż łagodne środki.
-Złuszczanie wszelkiego rodzaju, mechaniczne, kwasami, enzymatyczne.
-No i oczywiście przecieranie zmian ropnych spirytusem albo wodą utlenioną. Olejek herbaciany w ogóle mi nie pomagał, chociaż miałam taki z Oriflame, więc nie wiadomo co to było w sumie.
-Unikanie słońca - im mniej tym lepiej. Oraz wietrzenie skóry, noszenie oddychających ubrań.

I tyle. Oprócz tego ostatnio dieta mi zdaje się pomagać, naprawdę mam dużo, dużo lepszą skórę.

Olejku z BU używam do demakijażu, uważam, że dobrze zmywa makijaż, szczególnie podkłady na silikonach. Czasem używam żelu hialuronowego z olejem z pestek malin, no i w lecie kremu z filtrem, ale to z musu. Czasem opuszczam krem z filtrem jeśli daję dużo makijażu z filtrem. Prawdę mówiąc, nie wiem, dlaczego niektórzy się upierają przy używaniu wielu kosmetyków, chyba z przyzwyczajenia? Ja kiedyś też używałam więcej, szczególnie jako nastolatka, ale wtedy miałam trochę inną skórę, raczej normalną/mieszaną z typowo młodzieńczym trądzikiem głownie w strefie T oraz na plecach i dekolcie. Teraz mam zrąbaną całą twarz równo, tyle że mniej spektakularne wypryski i rzadziej, za to rozszerzone pory prawie wszędzie. Na plecach też o wiele mniej pryszczy i głównie na karku, bokach szyi, na dekolcie mniej za to pojawiły się na tułowiu niżej i na ramionach, chcoiaż w tym roku odkąd jestem na diecie to o wiele mniej... Przez ostatnie kilka lat szczególnie latem miałam sporo na ramionach i uwaga - biodrach W tym roku nie mam wcale na biodrach, odpukać (tak, ubieram się w to samo). Na ramionach może parę razy kilka malutkich się pojawiło zamiast wstrętnych czerwonych. W KOŃCU.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 02:58   #1822
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
O kurcze to nie wiem. A może zbyt często smarujesz się tym tonikiem z PHA?
Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Właśnie ostatnio nie za często, co 2 dni(kiedyś było codziennie), ale to jest w dodatku ten słaby 5%.
Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Nie podnosiłam pH mleczanem, zaczęłam używać po kilku dniach i nic mnie nie podrażnia
Twój tonik ma zbyt niskie pH. Nawet jeśli początkowo dobrze go tolerowałaś, na dłuższą metę może wpływać negatywnie na funkcjonowanie skóry. Radzę dosypać sody.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 08:24   #1823
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Twój tonik ma zbyt niskie pH. Nawet jeśli początkowo dobrze go tolerowałaś, na dłuższą metę może wpływać negatywnie na funkcjonowanie skóry. Radzę dosypać sody.
W sumie może to byc racja. Mogę mleczanu sodu?Ile mniej więcej mam go tam dodać? zostało ok. 60-70ml.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 11:02   #1824
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
W sumie może to byc racja. Mogę mleczanu sodu?Ile mniej więcej mam go tam dodać? zostało ok. 60-70ml.
Sprawdzę i dam znać. W toniku masz poza glukonolaktonem 5% mocznika i 10% żelu HA, tak?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 11:29   #1825
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Sprawdzę i dam znać. W toniku masz poza glukonolaktonem 5% mocznika i 10% żelu HA, tak?
http://www.mazidla.com/receptariusz/...aktonem-5.html

Dokładnie ten robił, z tym że dałam 2% żel zamiast 1%. Dziękuję ci bardzo.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 11:55   #1826
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 14:11   #1827
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja nie wierzę w żadne wyciaganie syfów ani że wysyp jest oznaką "oczyszczania". Z tego, co kojarzę effeclar jest złuszczający, więc powinno po nim co najwyżej być widać złuszczający się naskórek. Pewnie jesteś wrażliwa na któryś składnik.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 18:30   #1828
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Żel hialuronowy zmieszany z olejem lub serum odpowiednim do tłustej skóry.
.
Z jakim olejem to mieszać?
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 18:34   #1829
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
Z jakim olejem to mieszać?
Takim, który ci pasuje Ja używam oleju z pestek malin i się sprawdza.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 18:36   #1830
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
O tak, wytępić dziadostwo, póki jest za młodu - później skora gorzej reaguje i o wiele wolniej się regeneruje. A teraz pokaże Wam coś co mnie dziś zaszokowało i zaprząta mi cały czas myśli...
http://www.zeberka.pl/art.php?id=23833
Mi to wygląda na gronkowca, pewnie kosmetyczka nie przestrzegała zasad higieny i tak załatwiła niewinną dziewczynę...
O kurcze, kiepsko to wygląda ;/

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Takim, który ci pasuje Ja używam oleju z pestek malin i się sprawdza.

Dzięki, może wypróbuję, bo apteczne i drogeryjne preparaty na razie się nie sprawdzają
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.