Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-09, 13:09   #4411
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

E tam, najlepsze sa te w stylu "trzeba isc do dobrego dermatologa"
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 14:27   #4412
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja po takiej kuracji miałabym pryszcza na pryszczu, więc nie - nie dla każdego taki magiczny sposób działa.

Moją cerę w ryzach trzymają tylko kwasy i to te z dużymi stężeniami. Skończyłam dość dawno zabieg z kwasem pirogronowym i pomału zaczynam rozglądać się za innym, bo mnie zaczyna wysypywać.

Edytowane przez Lachezis
Czas edycji: 2015-05-09 o 19:35
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 19:21   #4413
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

a któras z was stosowała kwasy ?na twarz czy pomagają jakie stęzenie na początek myśle nad migadałowym
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 19:36   #4414
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
a któras z was stosowała kwasy ?na twarz czy pomagają jakie stęzenie na początek myśle nad migadałowym

przecież nad Tobą pisałam, że stosowałam. Migdałowy jest dobry na lato, ale też stosuj filtr.

Edytowane przez Lachezis
Czas edycji: 2015-05-09 o 21:09
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 20:42   #4415
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dla tych co nie radzą sobie z trądzikiem!

Cytat:
Napisane przez julag00 Pokaż wiadomość
Na początek sprostowanie: Sebum, czyli substancja która ma zapobiec przesuszeniu się naszej cery produkuje się w nocy a wydziela w dzień. Można jednak oszukać ten system, jak? To banalnie proste! Sebum to tłuszcz, jeśli więc nałożymy jakiś tłuszcz (olej) na noc, to po prostu gruczoły łojowe pomyślą ''okej, już wyprodukowaliśmy sebum, nara'' i w ciągu dnia gwarantuje wam, że twarz nie będzie tłusta.
...
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie, śmiało odpowiem, pozdrawiam!
Ja mam pytanie.
Gdzie gromadzone jest w skórze to sebum produkowane nocą? Czy skóra ma jakieś zbiorniki na nie i one się otwierają dopiero rano? O której godzinie?
I dlaczego ja świecę się rano, a nawet już w nocy? Czy moja skóra jest nieszczelna?
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 22:47   #4416
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Dla tych co nie radzą sobie z trądzikiem!

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie.
Gdzie gromadzone jest w skórze to sebum produkowane nocą? Czy skóra ma jakieś zbiorniki na nie i one się otwierają dopiero rano? O której godzinie?
I dlaczego ja świecę się rano, a nawet już w nocy? Czy moja skóra jest nieszczelna?

może nietrzymanie łoju?
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 23:26   #4417
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Dla tych co nie radzą sobie z trądzikiem!

Właśnie straciłam moją ogromną sympatię do zrobsobiekrem. Glukonolakton, który bardzo lubię i kończę drugie opakowanie, kosztuje tam ponad 15 zł za 10 g. Taka sama ilość tego kwasu na e-naturalne kosztuje 2,90 zł. Słownie: dwa złote i dziewięćdziesiąt groszy. Za cenę 10 g glukonolaktonu na zsk można na e-naturalne kupić go aż 200 g. Nie mam pojęcia, skąd aż taka różnica w cenie

Zamawiam właśnie azeloglicynę, mam nadzieję, że tonik z nią pomoże w walce z zaskórnikami
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-10, 16:07   #4418
klarcia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny,
jestem tu nowa i też od niedawna męczę się z tym cholerstwem. Gule występują głównie na brodzie i pod nosem. Używam żel i tonik z fitomedu, dwa razy w tygodniu peeling enzymatyczny z Ireny Eris. Mogłybyście podpowiedzieć co dodać do pielęgnacji? Dodam że buzie mam tłustą bardzo.
Pozdrowienia!
klarcia93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 14:57   #4419
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Jaki jest twój stosunek do maseczek z glinek? Czerwona dobrze działa na naczynka, gdy miałam z nimi większy problem to już po kilku użyciach była zauważalna poprawa. Nie wysusza tak jak zielona, ale też trochę odświeża skórę, jak to glinka
Właśnie ostatnio zanoszę się na glinki Myślałam o żółtej, ale o czerwonej chyba nie wiele słyszałam.
Mi ten czerwony nochal już tak zostanie do końca. W dodatku każdy podkład przeistacza się w ciasto. W ogóle twarz mi się tak tragicznie tłuści, ze cały czas mam ciastolinę. Kiedyś tak nie miałam. Nie wiem co tu robić. 18 maja znowu mam dermatologa. Na razie używam na noc Skinorenu. Nie wiem, czy poprosić znowu o jakiś retinoid?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 17:50   #4420
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Właśnie ostatnio zanoszę się na glinki Myślałam o żółtej, ale o czerwonej chyba nie wiele słyszałam.
Mi ten czerwony nochal już tak zostanie do końca. W dodatku każdy podkład przeistacza się w ciasto. W ogóle twarz mi się tak tragicznie tłuści, ze cały czas mam ciastolinę. Kiedyś tak nie miałam. Nie wiem co tu robić. 18 maja znowu mam dermatologa. Na razie używam na noc Skinorenu. Nie wiem, czy poprosić znowu o jakiś retinoid?
Żółta glinka to zdecydowanie mój faworyt, ulubieniec wśród glinek. Ale na rozszerzone naczynka warto wypróbować czerwoną. W sumie zawsze można te 2 glinki wymieszać
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 18:12   #4421
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Żółta glinka to zdecydowanie mój faworyt, ulubieniec wśród glinek. Ale na rozszerzone naczynka warto wypróbować czerwoną. W sumie zawsze można te 2 glinki wymieszać
też kocham żółtą biała również u mnie super się sprawdza ale po żółtej ładnie ujednolicona buzia jest czerwonej za to nie lubię, byłam po niej zawsze dwa dni czerwona przy naczynkach nie polecam czarnej i niebieskiej, zielona też mocna.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 18:27   #4422
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czerwonej niestety nie da się po prostu spłukać, przykleja się strasznie do twarzy Zmywam ją gąbeczką albo wacikiem, inaczej straszę twarzą o karnacji godnej Apacza. Ale jak wspomniałam, gdy miałam większe problemy z naczynkami, kilka zabiegów ładnie rozjaśniło mi buraka
Ostatnimi czasy glinek używałam bardzo sporadycznie, ale teraz z racji odstawienia mocniejszych kwasów spróbuję się z nimi przeprosić.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 19:09   #4423
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja nigdy nie miałam problemu ze spłukaniem glinki, dziwne Czerwoną lubię najbardziej, ale sama nie wiem, czy glinki w ogóle pomagają, poza chwilowym efektem wizualnym.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 20:27   #4424
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Pozwole sobie dołączyć do Was.
Mam 26 lat i regularnie co jakiś czas mnie wysypuje. Mam głębokie blizny na czole, na bokach twarzy też. Przeszłam wszystkie środki: pd naturalnych, przez bu, mazidła, olejki, apteczne, diety, zabiegi, hormony. Jedynie czego nie brałam to tetralysalu przepisywanego wielokrotnie oraz doustnej izotretoniny.
Niestety nie zgodze sie tez ze skora sie wolniej starzeje. Dodatkowo mam bonus w postaci naczynek i baardzo wrażliwej skóry.
Nie wiem czy wniosę w forum coś nowego bo czytam Was i znam te wszystkie historie, środki ostrożności i chemiczne.

Jutro ide po raz setny do lekarza, nie łudzę się że mi pomoże, co to to nie, po prostu chce żeby mi Isotrexin przepisał bo to mniej lub bardziej, ale pomagało.

Jeśli chodzi o moje działania antytrądzikowe na teraz, to stosuje Triacneal, 2 gi dzień.

No i nawilżam te partie skóry które tego potrzebują, łagodze jeszcze inne. A krost, pryszczy i zmarszczek przybywa.

Nie dołuje się już tak jak te 5 lat temu, ale chciałabym mieć spokój, z jednego zasadniczego względu. Chciałabym zacząć oszczędzać i wydać piniądze na coś fajnego, a nie na kolejne kremy. I ja naprawde wierze że kiedyś będę mieć idealnie gładką cere wiem, przesadny optymizm, ale nadzieja jest najważniejsza.

Pozdrawiam i będę relacjonować jutrzejszą wizytę
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 14:27   #4425
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

a ja od jakiś 2,5 tygodnia nie używam żadnych kwasów, za duże słońce i miałam dość dzień w dzień filtra spf50 Do tego moja skóra coraz wolniej się regenerowała. Teraz mam nawilżoną buzię, w końcu brak suchych skórek, zaczerwienień i przerzuciłam się na witaminę c(serum), też rozjaśnia przebarwienia pozapalne i wygładza buzię a tak nie dewastuje i nie odwadnia jak kwas. Tłusta skóra wcale się wolniej nie starzeje chyba że by była tylko tłusta bez stanów zapalnych ale czy to możliwe? Ciągły stan zapalny jaki się dzieje na buzi trądzikowej nieźle podkręca wolne rodniki a zaczerwieniona, błyszcząca, rozpulchniona cera też wcale nie wygląda młodziej od suchej i gładkiej jak morela we wrześniu wrócę do złuszczania ale na razie daję odpocząć skórze. Będę testować serum green tea seed z Innisfree, napiszę za parę dni jak się spisuje, czy zostawia lepką warstwę
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 18:07   #4426
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Byłam u lekarza który miał z 2 tysiące lat. Nie widział dokładnie co mam na twarzy, musiał patrzeć do okna.

Zmarnowałam skierowanie, zwolnienie w pracy, czas i nerwy, zyskałam Zineryt, który jak się okazuje nie jest na recepte. Szkoda czasu. Ide do kogoś wyprosić Isotrex.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 18:33   #4427
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza który miał z 2 tysiące lat. Nie widział dokładnie co mam na twarzy, musiał patrzeć do okna.

Zmarnowałam skierowanie, zwolnienie w pracy, czas i nerwy, zyskałam Zineryt, który jak się okazuje nie jest na recepte. Szkoda czasu. Ide do kogoś wyprosić Isotrex.
a to dziwne, bo na doz-ie jest na receptę.
A co do lekarza, to współczuję trafienia. Też nie lubię czasu marnować na takich.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-13, 12:59   #4428
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
a to dziwne, bo na doz-ie jest na receptę.
A co do lekarza, to współczuję trafienia. Też nie lubię czasu marnować na takich.
Nie tylko na dozie, mojemu kuzynowi w pięciu aptekach odmówili sprzedaży bo nie miał recepty. Są farmaceuci którzy sprzedają czasem nawet silne leki bez recepty(znam przypadki regularnego sprzedawania leków zwiotczających mięśnie czy nawet disulfiramu)-zależy od ich "dobrej woli". Zineryt,Isotrexin, Aknemycin czy Davercin to wszystko erytromycyna i wątpię żeby tak wszędzie można to było bez recepty dostać
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-13, 20:20   #4429
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mi Skinoren jakoś trzyma twarz w ryzach, ale widzę, że co chwila robią się grudki i zaskórniki, gdzie tylko mogą. Po prostu cała cera jest aktywna, gruczoły łojowe są mega aktywne i wszelkimi możliwymi sposobami to się ujawnia. Dziwne, bo z dekoldem, czy plecami nie mam takiego problemu, z włosami też. Strefa T i policzki przy uszach.
To znaczy na plecach i dekolcie pojawia się coś od czasu do czasu, ale nic tam nawet nie nakładam, żadnych maści jak do tej pory. Nie wiem, czemu ta twarz jest taka problematyczna akurat. Chyba poproszę jednak dermatologa o retinoid na zmianę ze Skinorenem, może to przyniesie lepszy efekt. Tłuszcz to mi się dosłownie leje z twarzy.

Teraz nawet ma wrażenie, ze mnie filtry zapychają, no ale ja ma ich nie używać? Myślałam, żeby kpić sobie Revlon Nearly Naked, bo mają kolory, które mi pasują i fltr. Niestety podejrzewam, ze ciasto zrobi się po pół godziny.Colorstay z kolei za ciężki, zapycha... Serio, nie wiem co robić.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 21:09   #4430
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

U mnie dziś na gule pod skórą mega duże maść ichtiolowa pod plaster xd może pomoże choć trochę..
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-14, 20:41   #4431
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
U mnie dziś na gule pod skórą mega duże maść ichtiolowa pod plaster xd może pomoże choć trochę..
i jak, pomogło?
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-14, 22:13   #4432
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
i jak, pomogło?
Nie mam dwa Pryszcze wystające duże dość i bez ujścia i dziś duże jednego(jest koło pieprzyka wiec ostrożnie) krew aż prysla na lustro z czymś białym takim no wiecie o czym mówię xd w ogóle siny jest pod skórą: o a obok niego gulka duża bez ujścia taka jak szpic.Oprócz tego jeszcze dwie też bez ujścia masakra.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 17:52   #4433
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
a ja od jakiś 2,5 tygodnia nie używam żadnych kwasów, za duże słońce i miałam dość dzień w dzień filtra spf50 Do tego moja skóra coraz wolniej się regenerowała. Teraz mam nawilżoną buzię, w końcu brak suchych skórek, zaczerwienień i przerzuciłam się na witaminę c(serum), też rozjaśnia przebarwienia pozapalne i wygładza buzię a tak nie dewastuje i nie odwadnia jak kwas. Tłusta skóra wcale się wolniej nie starzeje chyba że by była tylko tłusta bez stanów zapalnych ale czy to możliwe? Ciągły stan zapalny jaki się dzieje na buzi trądzikowej nieźle podkręca wolne rodniki a zaczerwieniona, błyszcząca, rozpulchniona cera też wcale nie wygląda młodziej od suchej i gładkiej jak morela we wrześniu wrócę do złuszczania ale na razie daję odpocząć skórze. Będę testować serum green tea seed z Innisfree, napiszę za parę dni jak się spisuje, czy zostawia lepką warstwę
Właśnie ja mam też skórę taka rozpulchnioną, najbardziej czoło. Cały czas tłuszcz się z niego leje. Non stop matuje bibułkami z Inglota. to wygląda niezbyt ładnie, chociaż ogólnie grudek już mam dużo mniej, tylko te pootwierane pory właśnie i rozpulchnienie.
Co zrobic, zeby ograniczyć przetłuszczanie? Wszystkie podkłady z twarzy mi po prostu po godzinie spływają warstwami.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 09:54   #4434
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Właśnie ja mam też skórę taka rozpulchnioną, najbardziej czoło. Cały czas tłuszcz się z niego leje. Non stop matuje bibułkami z Inglota. to wygląda niezbyt ładnie, chociaż ogólnie grudek już mam dużo mniej, tylko te pootwierane pory właśnie i rozpulchnienie.
Co zrobic, zeby ograniczyć przetłuszczanie? Wszystkie podkłady z twarzy mi po prostu po godzinie spływają warstwami.
Ja akurat takiej rozpulchnionej cery nie mam na szczęście od dawna i u mnie przyczyniło się do poprawy niziutkie stężenie glikola i migdałowego.
Najbardziej pomagają mi codzienne(!) maseczki z glinki i z alg, przemywanie rano zimnym naparem z szałwii też działa. Cały czas też miodu używam do wieczornego mycia po micelu. W dzień dry flo na makijaż bo zwykłe prasowańce i wszelkie barwione robią mi ciasto.

To serum z Innisfree zielona herbata zostawia lepką warstwę, z jednej strony jest płynne, taki mocno wodnisty żel wsiąkający błyskawicznie w skórę, z drugiej strony nawet po 20 minutach jak przejechać palcem to buzia jest delikatnie lepka. U mnie dopiero gdzieś po godzinie tak jakby "zastyga", na dzień pod filtr się nie nada Kusi mnie jeszcze Hanyul Optimizing Serum zbiera bardzo dobre noty, ponoć faktycznie ma działanie balansujące tłustą skórę

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2015-05-16 o 09:55
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 10:57   #4435
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

apropo maseczek, próbowałyście tej z ziaji https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ciagajaca.html ?
chyba najlepsza maseczka oczyszczająca jaką miałam. ani glinka zielona, ani spirulina, ani maska gumowa z jadwigi nie działała na mnie tak fajnie. nie wspominając o maseczkach drogeryjnych. ta ziaja tak jakby wciąga sebum, zwęża pory, koi zaognione zmiany - rewelacja
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 14:17   #4436
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
apropo maseczek, próbowałyście tej z ziaji https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ciagajaca.html ?
chyba najlepsza maseczka oczyszczająca jaką miałam. ani glinka zielona, ani spirulina, ani maska gumowa z jadwigi nie działała na mnie tak fajnie. nie wspominając o maseczkach drogeryjnych. ta ziaja tak jakby wciąga sebum, zwęża pory, koi zaognione zmiany - rewelacja
Też ją lubię
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 21:25   #4437
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ja akurat takiej rozpulchnionej cery nie mam na szczęście od dawna i u mnie przyczyniło się do poprawy niziutkie stężenie glikola i migdałowego.
Najbardziej pomagają mi codzienne(!) maseczki z glinki i z alg, przemywanie rano zimnym naparem z szałwii też działa. Cały czas też miodu używam do wieczornego mycia po micelu. W dzień dry flo na makijaż bo zwykłe prasowańce i wszelkie barwione robią mi ciasto.

To serum z Innisfree zielona herbata zostawia lepką warstwę, z jednej strony jest płynne, taki mocno wodnisty żel wsiąkający błyskawicznie w skórę, z drugiej strony nawet po 20 minutach jak przejechać palcem to buzia jest delikatnie lepka. U mnie dopiero gdzieś po godzinie tak jakby "zastyga", na dzień pod filtr się nie nada Kusi mnie jeszcze Hanyul Optimizing Serum zbiera bardzo dobre noty, ponoć faktycznie ma działanie balansujące tłustą skórę
Ja cały czas używam skinorenu i on mi służy, cery nie mam przesuszonej ani nic. W jaki sposób mogę dołączyć inny kwas? Trochę się boję bo jak ostatnio dołożyłam sobie tonik z 5% kwasu migdałowego to miałam permanentnego buraka na twarzy, aż ludzie pytali co się stało. Teraz używam samego Skinorenu na noc i jest ok.
Nie wiem, czy retinoid, czy jakieś kwasy jeszcze. Może większe stężenie azealinowego?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 17:35   #4438
Rosek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny, podłączę się do wątku
Ja mam 23 lata i z trądzikiem i problemową cerą męczę się od około 12-roku życia a wszelkich dermatologów mam już serdecznie dość.
Na szczęście/nieszczęście mam problem wyłącznie na buzi, dekolt, plecy, ramiona itd są czyste, cała skóra na ciele jest bezproblemowa tylko ta twarz...
Nie pomagały hormony, kremy ani antybiotyki. Do tego ostatnio miałam mega problemy z oczami i przeszło mi na twarz, czerwone ,swędzące liszaje na policzkach, wokoło ust, brodzie przy brwiach, zapuchnięta cała buzia, powieki, wszędzie leciała ropa itd obrzydlistwo...
Dalej to leczę jakąś maścią robioną w aptece... Stosowałam też maść ichtiolową na noc i krem bepanthen na dzień i nawet buzię wygładziło, zostało kilka pojedyńczych krostek.
Dla mnie utrapieniem są też przebarwienia całą buzie mam w malutkich czerwonych plamkach, straszne, podkład nie potrafi tego zakryć ;/
Rosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 18:03   #4439
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Rosek, ehh, też przechodziłam prze liszaje, ale dawno temu - pamiętam, że zaklejałam je plastrami na uroczystość zakończenia szkoły podstawowej. Paskudztwo, współczuję Niech cię pocieszy fakt, że żadne blizny ani przebarwienia mi po tym nie zostały, więc i u Ciebie może się bez nich obejdzie

Też chciałabym się pozbyć przebarwień pozapalnych, które mam głównie na brodzie, kilka małych też na policzkach. Pewnie znikły by dawno temu, gdyby nie to, że co jakiś czas w tych samych miejscach pojawiają mi się nowe duże stany zapalne Więc mimo iż używam kwasów, które potencjalnie mogą rozjaśnić przebarwienia, to robią się nowe i mamy błędne koło.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 19:32   #4440
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ja się jeszcze zastanawiałam co do ochrony SPF. Używam z rana przed praca filtra Ducray 50+, którego podobno nie destabilizują kosmetyki kolorowe. Jednak czasami po pracy muszę wyjść na miasto na słońce i co wtedy? W ciągu dnia też często podkład mi spływa i matuje się bibułkami. Nie wiem jak się ochronić dobrze przed słońcem, najbardziej nos.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.