Farbowanie henną - część III - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-09, 20:01   #4051
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
venita to chemia z dodatkiem henny zobacz chociażby na alle czysta henna baq - nawet jak ci nie wyjdzie to możesz używać farb chemicznych !!!
Żadna czarna magia - mieszasz zioła z wodą odstawiasz na kilka godzin aby puściła barwnik - na min. 2 godz. na głowę i gotowe
Moja koleżanka ma swój kolor brąz i henna jej pięknie chwyciła odrosty aż sama byłam zdziwiona i zazdrosna

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------



może jednak od samego włosa to zależy bo ja mam naprawdę dużo siwków a henna je pokrywa
też tak myślę,
tym bardziej, że henna przykryta farbą na długości włosów jeszcze przebija i nawet fajnie to wygląda i to właśnie na tych suchych od prostowania pasmach,

a przy głowie, na czubku, gdzie włosy mam w dużej ilości siwe ale zadbane i śliskie papka świetnie barwi ale szybko się wymywa...

Edytowane przez luboczka
Czas edycji: 2013-08-09 o 20:03
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 22:51   #4052
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, farbuję włosy henną od dwóch lat (Khadi, Lush) i teraz chciałabym wrócić do naturalnego koloru. Czy jedynym wyjściem jest czekanie aż włosy zrosną czy jest możliwa dekoloryzacja na hennowanych włosach tak, żeby później pofarbować włosy kolorem zbliżonym do naturalnego? (foto 2)
Liczyłam się z tym, że w razie jak henna mi się odwidzi to będzie trzeba ściąć włosy, ale teraz jak juz je zapuściłam to mi szkoda...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg teraz.jpg (31,7 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg odrosty.jpg (35,3 KB, 56 załadowań)
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 09:05   #4053
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, farbuję włosy henną od dwóch lat (Khadi, Lush) i teraz chciałabym wrócić do naturalnego koloru. Czy jedynym wyjściem jest czekanie aż włosy zrosną czy jest możliwa dekoloryzacja na hennowanych włosach tak, żeby później pofarbować włosy kolorem zbliżonym do naturalnego? (foto 2)
Liczyłam się z tym, że w razie jak henna mi się odwidzi to będzie trzeba ściąć włosy, ale teraz jak juz je zapuściłam to mi szkoda...
JEsli robiłaś wielokrotne hennowania z pełną mocą to raczej nie zejdzie
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 10:58   #4054
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, farbuję włosy henną od dwóch lat (Khadi, Lush) i teraz chciałabym wrócić do naturalnego koloru. Czy jedynym wyjściem jest czekanie aż włosy zrosną czy jest możliwa dekoloryzacja na hennowanych włosach tak, żeby później pofarbować włosy kolorem zbliżonym do naturalnego? (foto 2)
Liczyłam się z tym, że w razie jak henna mi się odwidzi to będzie trzeba ściąć włosy, ale teraz jak juz je zapuściłam to mi szkoda...
Henna nie zejdzie tak łatwo. Mi kiedyś zamarzyło się ją usuwać: dekoloryzator praktycznie jej nie ruszył i trzeba było rozjaśniać u fryzjera. 3h na fotelu - dopiero jak uzyskałyśmy w miarę jasny rudy to można było położyć jakiś brąz. A i to rudości przebijały i dość szybko się wymywał. Jednym słowem nie polecam bo wyszła z tego kicha a w dodatku włosy potem łamały się.
Na Twoim miejscu spróbowałabym położyć na to jakiś mix henny i indygo żeby uzyskać ciemny brąz i wtedy czekać aż odrosną naturalne: pomiędzy brązami już takiej różnicy nie będzie. A przynajmniej nie będziesz musiała ścinać włosów z powodów zniszczeń po rozjaśnianiu. Ja drugi raz na pewno nie spróbuję ściągać henny z włosów
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 11:06   #4055
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Mi do łopatek starczało jakieś 70-80g proszku, ale jeśli to Twoja pierwsza henna to zrób lepiej całe opakowanie Wody dodaj tyle, żeby mieszanka miała konsystencję gęstej śmietany. Pięknego koloru życzę
Dziękuje za pomoc
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 14:11   #4056
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, farbuję włosy henną od dwóch lat (Khadi, Lush) i teraz chciałabym wrócić do naturalnego koloru. Czy jedynym wyjściem jest czekanie aż włosy zrosną czy jest możliwa dekoloryzacja na hennowanych włosach tak, żeby później pofarbować włosy kolorem zbliżonym do naturalnego? (foto 2)
Liczyłam się z tym, że w razie jak henna mi się odwidzi to będzie trzeba ściąć włosy, ale teraz jak juz je zapuściłam to mi szkoda...
Nie ma szans Próbowałam kiedyś i nawet dodawałam w tym wątku fotki po roku czekania. Żadne próby wypłukania henny ani ochłodzenia koloru się nie powiodły. Farbowanie na kolor zbliżony do naturalnego też nie zdziała cudów, bo to musiałby być jakiś poziom blondu, a to tylko odsłoni pozostałości henny.
Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu spróbowałabym położyć na to jakiś mix henny i indygo żeby uzyskać ciemny brąz i wtedy czekać aż odrosną naturalne: pomiędzy brązami już takiej różnicy nie będzie. A przynajmniej nie będziesz musiała ścinać włosów z powodów zniszczeń po rozjaśnianiu. Ja drugi raz na pewno nie spróbuję ściągać henny z włosów
Tego też próbowałam. Nie działa. Położyłam 3 razy mieszanki brązowe (z indygo) na włosy z dużymi odrostami i...
1. Wychodzą różnie na odroście i różnie na hennowanych włosach.
2. Z czasem ta różnica się pogłębia, bo...
3. Indygo się wypłukuje, ale i tak nie do końca,
4. Henna z brązowej mieszanki pozostaje.
Krótko mówiąc kontynuujemy spiralę farbowania jednocześnie uzyskując "brudny" od indygo rudy. Na polskich szarych włosach takie pasma różniące się odcieniami są bardzo widoczne. Dlatego uważam, że jeśli już wracamy do natury, to najlapiej porzucając farbowanie całkowicie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 17:31   #4057
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Jeszcze chciałam spytać, ciemne kolory farb nie mają tego składnika, który powoduje zielone włosy po indygo, prawda?
Zdecydowanie, ciemne henny (czyli z dodatkiem indygo) rozjaśniają się na zielenie - mój podpis Sama, ruda henna nie.
Ale nie reagują za to z drogeryjnymi farbami - używałam Loreala i Color&Soin różnych kolorów, niewiele po hennie, bo chciałam wyrównać kolor itp. Nic się nie działo. Tylko fryzjerki fundowały mi wodorosty.

Btw, chciałam się pochwalić, że ścięłam tydzień temu pewnie dobre 20cm, jak nie więcej. Z włosów do większej połowy pleców mam teraz długość gdzieś do połowy łopatek. I dużo lepsze włosy! Wcale nie żałuję
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 18:40   #4058
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Proszę napisać jaka henna, indygo oraz podać proporcje mieszanki
1:2 henna:indygo w ilości na oko na 1 część henny dałam 2 części indygo. Kupowane z mazideł.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/



Edytowane przez MM-1968
Czas edycji: 2013-08-10 o 18:42
MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 20:20   #4059
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, farbuję włosy henną od dwóch lat (Khadi, Lush) i teraz chciałabym wrócić do naturalnego koloru. Czy jedynym wyjściem jest czekanie aż włosy zrosną czy jest możliwa dekoloryzacja na hennowanych włosach tak, żeby później pofarbować włosy kolorem zbliżonym do naturalnego? (foto 2)
Liczyłam się z tym, że w razie jak henna mi się odwidzi to będzie trzeba ściąć włosy, ale teraz jak juz je zapuściłam to mi szkoda...
Nie zmieniaj koloru, jest śliczny
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 20:30   #4060
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Nie zmieniaj koloru, jest śliczny
Dziękuję ale jak to baba mam ochotę na zmiany po dwóch latach...


[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;42200580]Nie ma szans Próbowałam kiedyś i nawet dodawałam w tym wątku fotki po roku czekania. Żadne próby wypłukania henny ani ochłodzenia koloru się nie powiodły. Farbowanie na kolor zbliżony do naturalnego też nie zdziała cudów, bo to musiałby być jakiś poziom blondu, a to tylko odsłoni pozostałości henny.
[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Henna nie zejdzie tak łatwo. Mi kiedyś zamarzyło się ją usuwać: dekoloryzator praktycznie jej nie ruszył i trzeba było rozjaśniać u fryzjera. 3h na fotelu - dopiero jak uzyskałyśmy w miarę jasny rudy to można było położyć jakiś brąz. A i to rudości przebijały i dość szybko się wymywał. Jednym słowem nie polecam bo wyszła z tego kicha a w dodatku włosy potem łamały się.
Na Twoim miejscu spróbowałabym położyć na to jakiś mix henny i indygo żeby uzyskać ciemny brąz i wtedy czekać aż odrosną naturalne: pomiędzy brązami już takiej różnicy nie będzie. A przynajmniej nie będziesz musiała ścinać włosów z powodów zniszczeń po rozjaśnianiu. Ja drugi raz na pewno nie spróbuję ściągać henny z włosów
Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
JEsli robiłaś wielokrotne hennowania z pełną mocą to raczej nie zejdzie
Już nawet nie pamiętam ile razy nakładałam hennę, z 10-15 razy? Z pełną mocą oczywiście
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny! Czyli nie ma odwrotu od henny... Lubię ten kolor ale ja już pisałam na innym wątku, po prostu mi się już trochę znudził i nie jestem pewna czy mnie nie postarza zależy od światła, ale w świetle dziennym przypomina bardziej mahoń niż rudy.
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 20:45   #4061
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

przychodze po poradę, albo jak kto woli- się wyżalić....

4 miesiące temu robiłam 1 raz w życiu hennę na włosy. Zmieszałam hennę i kasję 1:1. Efekt był fajny, ale po kilku miesiącach się 'sprał' więc postanowiłam zahennować 2 raz.

Padło na khadi orzechowy brąz.... Kolor wyszedł świetny, tyle, że.. końcówki czarne dodam, że nie mam jakichś zniszczonych włosów- regularnie podccinam końcówki co 2 miesiące....

przy hennie i kasji poprzednio nic takiego nie miało miejsca... czy to się może wypłukać jeszcze?
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 20:50   #4062
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
przychodze po poradę, albo jak kto woli- się wyżalić....

4 miesiące temu robiłam 1 raz w życiu hennę na włosy. Zmieszałam hennę i kasję 1:1. Efekt był fajny, ale po kilku miesiącach się 'sprał' więc postanowiłam zahennować 2 raz.

Padło na khadi orzechowy brąz.... Kolor wyszedł świetny, tyle, że.. końcówki czarne dodam, że nie mam jakichś zniszczonych włosów- regularnie podccinam końcówki co 2 miesiące....

przy hennie i kasji poprzednio nic takiego nie miało miejsca... czy to się może wypłukać jeszcze?
spokojnie - myślę że się wypłucze
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 21:02   #4063
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Farbowanie henną - część III

Tydzień temu trzeci raz zafarbowałam włosy Hesh Mehandi. Zawsze zostawiałam hennę na 12h żeby dojrzała, a ostatnio czekałam 24h. Codziennie myję włosy i jak spłukuję szampon, to woda jest zabarwiona. Przy wcześniejszych farbowaniach trwało to tylko 2-3 dni. Dlaczego teraz jest inaczej?
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 22:16   #4064
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja dziś robiłam odrosty i mieszanki trochę zostało, to mi mama chlapnęła po całości. Rozważam, czy aby nie ufarbować włosów chemią (kolor typu mango) we wrześniu, bo mi kudły ciemnieją, a ja nie chcę!

Myję je szamponem z rumiankiem, ale to nic nie daje. Jakieś rady?
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 22:57   #4065
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Tydzień temu trzeci raz zafarbowałam włosy Hesh Mehandi. Zawsze zostawiałam hennę na 12h żeby dojrzała, a ostatnio czekałam 24h. Codziennie myję włosy i jak spłukuję szampon, to woda jest zabarwiona. Przy wcześniejszych farbowaniach trwało to tylko 2-3 dni. Dlaczego teraz jest inaczej?
Może za długo stała? Po 24 godz takiego dojrzewania chyba "zabiłaś" większość barwnika
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 23:01   #4066
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
Może za długo stała? Po 24 godz takiego dojrzewania chyba "zabiłaś" większość barwnika
Ale kolor wyszedł, taki jak zawsze.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 06:58   #4067
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Farbowanie henną - część III

Przygotowywałam sobie wczoraj mały mix (na jedno pasemko żeby spradzić kolor) henny z amlą, wszystko zalane zaparzoną herbatą z goździkami. Odstawiłam na noc przykryte folią, papierem i obciążone spodeczkiem. Dzisiaj rano patrzę a po ok. 9 godz. papier w ogóle się nie zabarwił. Papka zmieniła się co prawda z khaki na bardziej brązową, ale nie wiem czy barwnik prawidłowo się rozwinął (jak dotknęłam papierem to zabarwił się na taki rdzawy kolor)? Ostatnio jak przygotowywałam papkę (tylko to była sama henna) to papier miałam zabarwiony na pomarańczowo.
Czy możliwe, że to dodatek amli sprawił, że po tylu godz. barwnik jest trochę inny? Czy przygotować jeszcze raz?
Na razie siedzę z tym pasemkiem. Nałożyłam papkę na włosy, ale jak się okaże, że niepotrzebnie siedzę to mnie chyba coś trafi.

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, farbuję włosy henną od dwóch lat (Khadi, Lush) i teraz chciałabym wrócić do naturalnego koloru. Czy jedynym wyjściem jest czekanie aż włosy zrosną czy jest możliwa dekoloryzacja na hennowanych włosach tak, żeby później pofarbować włosy kolorem zbliżonym do naturalnego? (foto 2)
Liczyłam się z tym, że w razie jak henna mi się odwidzi to będzie trzeba ściąć włosy, ale teraz jak juz je zapuściłam to mi szkoda...
Nie wiem czy zaglądałaś na blog mysi. U jedenej dziewczyny poprawiała włosy, które po rozjaśnianiu wyszły zielone, a u drugiej ściągała z rudego i farbowała na blond. Jednak sama przyzanła, że to trudna sprawa. Zobacz tutaj i tu
__________________
Spicy orange...

Edytowane przez fallen_apple
Czas edycji: 2013-08-11 o 07:11
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 08:34   #4068
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość

Nie wiem czy zaglądałaś na blog mysi. U jedenej dziewczyny poprawiała włosy, które po rozjaśnianiu wyszły zielone, a u drugiej ściągała z rudego i farbowała na blond. Jednak sama przyzanła, że to trudna sprawa. Zobacz tutaj i tu
Ale ta dziewczyna nie miała wielokrotnych aplikacji i miała dużo jasniejszy kolor.

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Przygotowywałam sobie wczoraj mały mix (na jedno pasemko żeby spradzić kolor) henny z amlą, wszystko zalane zaparzoną herbatą z goździkami. Odstawiłam na noc przykryte folią, papierem i obciążone spodeczkiem. Dzisiaj rano patrzę a po ok. 9 godz. papier w ogóle się nie zabarwił. Papka zmieniła się co prawda z khaki na bardziej brązową, ale nie wiem czy barwnik prawidłowo się rozwinął (jak dotknęłam papierem to zabarwił się na taki rdzawy kolor)? Ostatnio jak przygotowywałam papkę (tylko to była sama henna) to papier miałam zabarwiony na pomarańczowo.
Czy możliwe, że to dodatek amli sprawił, że po tylu godz. barwnik jest trochę inny? Czy przygotować jeszcze raz?
Na razie siedzę z tym pasemkiem. Nałożyłam papkę na włosy, ale jak się okaże, że niepotrzebnie siedzę to mnie chyba coś trafi.
teoretycznie amla przyciemnia hennę więc papierek mógł nie być pomarańczowy tylko rdzawy , czy brązowawy
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 09:38   #4069
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
teoretycznie amla przyciemnia hennę więc papierek mógł nie być pomarańczowy tylko rdzawy , czy brązowawy
Uff to może jednak coś wyjdzie na tym kosmyku. Potrzymam jeszcze trochę chociaż chętnie bym już zmyła bo niecierpliwa jestem.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 12:48   #4070
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Ja dziś robiłam odrosty i mieszanki trochę zostało, to mi mama chlapnęła po całości. Rozważam, czy aby nie ufarbować włosów chemią (kolor typu mango) we wrześniu, bo mi kudły ciemnieją, a ja nie chcę!

Myję je szamponem z rumiankiem, ale to nic nie daje. Jakieś rady?
A może jakiś psikany rozjaśniacz typu Joanna?
Z nie-chemicznych jeszcze olejek Babydream w niebieskiej butelce rozjaśnia trochę włosy po kilku użyciach (przynajmniej u mnie).
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 20:06   #4071
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziewczyny a co myślicie o ponownym pofarbowaniu tą samą henną kilka dni po? Chciałabym zafarbowac tą różnicę pomiędzy końcówkami a resztą, ale z drugiej strony boję się, że osiągnę odwrotny efekt...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 20:10   #4072
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
dziewczyny a co myślicie o ponownym pofarbowaniu tą samą henną kilka dni po? Chciałabym zafarbowac tą różnicę pomiędzy końcówkami a resztą, ale z drugiej strony boję się, że osiągnę odwrotny efekt...
poczekaj chociaż tydzień , może te końcówki jednak się wypłuczą i kolor się wyrówna
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 07:31   #4073
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Dziękuję ale jak to baba mam ochotę na zmiany po dwóch latach...

Już nawet nie pamiętam ile razy nakładałam hennę, z 10-15 razy? Z pełną mocą oczywiście
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny! Czyli nie ma odwrotu od henny... Lubię ten kolor ale ja już pisałam na innym wątku, po prostu mi się już trochę znudził i nie jestem pewna czy mnie nie postarza zależy od światła, ale w świetle dziennym przypomina bardziej mahoń niż rudy.
To skoro tak to musisz czekać aż odrośnie. Ja bym serio nie próbowała rozjaśniać. Masz piękne, gęste włosy (troszeczkę Ci ich zazdroszczę).... szkoda by było je zniszczyć. Ja po sobie wiem, że mi dopiero teraz odrastają połamane kikutki, a włosy dopiero wracają do życia i przestają się łamać - po 1,5roku od mojego eksperymentu. Co z tego, że miałam kolor jak naturalny jak musiałam obcinać bez przerwy.
Wolałabym chyba dwa kolory na głowie niż zniszczone włosy. Ale mądra jestem po szkodzie

Zostaw je - z czasem henna trochę zblednie. A potem powoli to wszystko odrośnie. Ombre chyba nadal w modzie więc nikt dziwnie nie będzie patrzył
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 07:37   #4074
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Zostaw je - z czasem henna trochę zblednie. A potem powoli to wszystko odrośnie. Ombre chyba nadal w modzie więc nikt dziwnie nie będzie patrzył
to do mnie? bo jeśli tak, to musisz być moją sąsiadką, bo ona tak samo mi powiedziala!

różnica jest widoczna na 'starych', farbowanych chemią włosach... Tam, gdzie miałam już naturalny odrost- czyli do wysokości ucha nie było takiego problemu
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 07:54   #4075
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
to do mnie? bo jeśli tak, to musisz być moją sąsiadką, bo ona tak samo mi powiedziala!

różnica jest widoczna na 'starych', farbowanych chemią włosach... Tam, gdzie miałam już naturalny odrost- czyli do wysokości ucha nie było takiego problemu
To było akurat do arachnea .
Ale tak poczytałam i widzę, że wyszły Ci ciemne końcówki. Zostaw... zaczekaj tydzień, dwa. Mi orzechowy brąz zaaaaawsze wychodził ciemny a po tygodniu, maks dwóch indygo się spłukiwało i nie było już wielkiej czerni. Więc myślę, że po kilku myciach ta różnica pomiędzy ciemnymi i jasnymi sie troche wyrówna. Końcówki mogą być zniszczone dlatego lepiej przyjmują indygo (u mnie tak było). Po prostu po kilku myciach się to wyrównuje Ja bym narazie nie farbowała ponownie.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 08:09   #4076
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
To było akurat do arachnea .
Ale tak poczytałam i widzę, że wyszły Ci ciemne końcówki. Zostaw... zaczekaj tydzień, dwa. Mi orzechowy brąz zaaaaawsze wychodził ciemny a po tygodniu, maks dwóch indygo się spłukiwało i nie było już wielkiej czerni. Więc myślę, że po kilku myciach ta różnica pomiędzy ciemnymi i jasnymi sie troche wyrówna. Końcówki mogą być zniszczone dlatego lepiej przyjmują indygo (u mnie tak było). Po prostu po kilku myciach się to wyrównuje Ja bym narazie nie farbowała ponownie.
spoko, to na razie nie będę nic grzebać
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 11:52   #4077
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Przygotowywałam sobie wczoraj mały mix (na jedno pasemko żeby spradzić kolor) henny z amlą, wszystko zalane zaparzoną herbatą z goździkami. Odstawiłam na noc przykryte folią, papierem i obciążone spodeczkiem. Dzisiaj rano patrzę a po ok. 9 godz. papier w ogóle się nie zabarwił. Papka zmieniła się co prawda z khaki na bardziej brązową, ale nie wiem czy barwnik prawidłowo się rozwinął (jak dotknęłam papierem to zabarwił się na taki rdzawy kolor)? Ostatnio jak przygotowywałam papkę (tylko to była sama henna) to papier miałam zabarwiony na pomarańczowo.
Czy możliwe, że to dodatek amli sprawił, że po tylu godz. barwnik jest trochę inny? Czy przygotować jeszcze raz?
Na razie siedzę z tym pasemkiem. Nałożyłam papkę na włosy, ale jak się okaże, że niepotrzebnie siedzę to mnie chyba coś trafi.



Nie wiem czy zaglądałaś na blog mysi. U jedenej dziewczyny poprawiała włosy, które po rozjaśnianiu wyszły zielone, a u drugiej ściągała z rudego i farbowała na blond. Jednak sama przyzanła, że to trudna sprawa. Zobacz tutaj i tu
dzięki!
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 16:46   #4078
Ninti88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 196
jak zmyć hennę z włosów?

Pytanie jak w temacie. W sumie 3 razy farbowałam włosy henną Khadi jasny brąz z domieszką orzechowego, zauważyłam, że szampony z sls i przeciwłupieżowe zmywają hennę, jednak niestety tylko do rudości... naturalnie mam jasny blond... macie jakieś sprawdzone sposoby?
Ninti88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 21:11   #4079
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: jak zmyć hennę z włosów?

Cytat:
Napisane przez Ninti88 Pokaż wiadomość
Pytanie jak w temacie. W sumie 3 razy farbowałam włosy henną Khadi jasny brąz z domieszką orzechowego, zauważyłam, że szampony z sls i przeciwłupieżowe zmywają hennę, jednak niestety tylko do rudości... naturalnie mam jasny blond... macie jakieś sprawdzone sposoby?
henna sie nie zmywa
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 22:21   #4080
izajasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 107
Dot.: Farbowanie henną - część III

hej!
mam prośbę jutro chciałabym zafarbować włosy henną, ale mam problem z proporcjami. mogłybyście mi pomóc i napisać mi ile powinnam wsypać henny, a ile całej reszty (ile cytryn wycisnąć?)? mam czystą hennę Khadi, 100 g, a moje włosy mają mniej więcej taka długość jak te na zdjęciu poniżej. są właśnie tak krótko ścięte w związku z czym nie mam zielonego pojęcia ile tej henny dać żeby nie przesadzić. proszę pomóżcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (11,0 KB, 15 załadowań)
izajasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.