Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 19:57   #1141
Iselle
Zadomowienie
 
Avatar Iselle
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: woj. śląskie - Zagłębie
Wiadomości: 1 475
GG do Iselle
Dot.: Jaki podkład polecacie? :)

Mam i ten z Catrice i Affinimat i potwierdzam że fajnie matują: Catrice jest trochę bardziej kryjący a Afiini jest lżejszy i łatwiej się rozprowadza. Ponoć z Catrice lepiej jeszcze matuje podkład w musie - tego jeszcze nie testowałam.
Polecam Rimmel Stay Matte - jest cięższy ale u mnie matowił chyba najlepiej, z tym że chyba mnie pozapychał (aczkolwiek możliwe że to baza bo używałam ich razem), w promocji ja go dorwałam za 15 zł. Na pewno dam mu jeszcze szansę bez bazy bo wg opinii na Wizażu raczej nie zapycha
Iselle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 23:05   #1142
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

[QUOTE=SouthEater;45646630]
Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość

O, to ten może mi się spodobać. Mi o wiele bardziej służą podkłady dla cer suchych/normalnych niż dedykowanych mi (mieszanych ).
To śmiało możesz sprawdzić. U mnie ładnie się trzymał i długo ładnie wyglądał.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 23:42   #1143
niebieskakokardka
Przyczajenie
 
Avatar niebieskakokardka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej dziewczyny Przepraszam jeśli zadałam pytanko nie w tym miejscu co trzeba ale jeszcze tego wszystkiego nie ogarniam :/
Mam pewien problem,chcę zakupić Dermacol ,dużo się naczytałam że jest dobrze kryjący i że może być używany zarówno jako podkład i korektor. Szczerze to nie chcę używać go jako podkładu bo boję się że może mnie po nim wysypać ale mam problem z naczynkami i ciągle mam czerwony nosek i policzki więc mam pytanie czy dermacol nakładać na podkład czy pod niego ?? Jeśli na podkład to może podacie jakiś fajny sposób bo ja za bardzo nie potrafię tego robić,zawsze ściera mi się podkład
niebieskakokardka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 00:09   #1144
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niebieskakokardka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Przepraszam jeśli zadałam pytanko nie w tym miejscu co trzeba ale jeszcze tego wszystkiego nie ogarniam :/
Mam pewien problem,chcę zakupić Dermacol ,dużo się naczytałam że jest dobrze kryjący i że może być używany zarówno jako podkład i korektor. Szczerze to nie chcę używać go jako podkładu bo boję się że może mnie po nim wysypać ale mam problem z naczynkami i ciągle mam czerwony nosek i policzki więc mam pytanie czy dermacol nakładać na podkład czy pod niego ?? Jeśli na podkład to może podacie jakiś fajny sposób bo ja za bardzo nie potrafię tego robić,zawsze ściera mi się podkład
Cześć. Pytanie zadałaś w najbardziej odpowiednim miejscu.
Ja swój dermacol ( którego już wieki nie używam) stosowałam na podkład. Ja używałam go w okolicach nosa i była to naprawdę znikoma ilość. Nie odcinał się zupełnie. Miałam dobry kolor(215) który w tamtym czasie miał kolor mojego podkładu. Jeśli jednak kolor nie jest idealnie dopasowany( co jest w przypadku tego kosmetyku prawdopodobne) lepiej używać go pod podkład. Myślę że najlepiej będzie jak po prostu sprawdzisz jak u Ciebie lepiej wygląda - na podkladzie czy pod nim. Z pewnością stosując go na podkład nic nie zetrzesz. Dermacol jest tak mocny że prześwitów nie będzie, o to możesz być spokojna.

Pamiętaj żeby go dobrze zmywać.
Ja ze swojej strony go nie polecam.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 01:09   #1145
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, polećcie mi coś kryjącego, ale dośc lekkiego dla skóry wrażliwej. Mam Revlon 150, ale jakoś nie chcę go używac codziennie. Najlepiej nie za drogi (PIerre Rene odpada, uczulił)/ Nie musi matowac, byle krył, bo próbowałam kremów BB i katastrofa.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 12:13   #1146
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

kryjące podkłady niestety nie są lekkie [muszą być gęste i dobrze napigmentowane]
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 12:45   #1147
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Meh, to chyba nie mam co szukać. A te kremy CC nie kryją lepiej niż BB?

Swoją drogą to znalazłam dziś w małej drogerii w rodzinnym miasteczku kosmetyki w takich cenach, że jestem w szoku. Dla przykładu, tusze z l'Oreal 42zł, Revlon CS 39zł i co najlepsze... To regularne ceny w tym sklepie, nie promocje
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 12:46   #1148
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polećcie mi coś kryjącego, ale dośc lekkiego dla skóry wrażliwej. Mam Revlon 150, ale jakoś nie chcę go używac codziennie. Najlepiej nie za drogi (PIerre Rene odpada, uczulił)/ Nie musi matowac, byle krył, bo próbowałam kremów BB i katastrofa.
Rimmel Lasting Finish 25h (stara wersja w tubce) - będę go sławiła do końca życia za tak fenomenalne krycie i trwałość - w tych dwóch przypadkach nie ma sobie równych, a Revlon przy nim może się schować. Cena regularna ok 25-30zł (często jest w promocji). Mam skórę wrażliwą i skłonną do alergii, a tego fluidu zużyłam już kilkanaście tubek i nigdy nic mi się przy nim nie stało.

A możesz powiedzieć, w jaki sposób uczulił Cię Skin Balance? Bo właśnie ostatnimi czasy go stosuję i dziwnym zbiegiem okoliczności coś z moją buzią dzieje się nie tak. Mam cerę (prawie) bezproblemową, czasem coś wyskoczy, ale ostatnio mam buzię całą w czerwonych kropkach, które na dodatek swędzą... Byłam przekonana, że to wina ręcznika, ale jak widać szkodnikiem może tu być fluid z Pierre Rene.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 13:15   #1149
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Mnie uczulił w taki dość typowy dla mnie sposób mam bardzo mało krost, więc tam, gdzie doznaję uczulenia dostaję czerwonych, swędzących plam, na których rolują mi się podkłady.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 15:52   #1150
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polećcie mi coś kryjącego, ale dośc lekkiego dla skóry wrażliwej. Mam Revlon 150, ale jakoś nie chcę go używac codziennie. Najlepiej nie za drogi (PIerre Rene odpada, uczulił)/ Nie musi matowac, byle krył, bo próbowałam kremów BB i katastrofa.
Ja używam teraz Catrice All Mat Plus bodajże,jestem zadowolona Dla mnie krycie wystarczające.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 18:20   #1151
aranika
Przyczajenie
 
Avatar aranika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Austrii
Wiadomości: 4
Cool Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

mam pytanie, ponowię wątek, który już kiedyś rozpoczęłam, ale nie otrzymałam żadnej odp. Czy któraś z zadowolonych użytkowniczek La Roche fluidu Unifiance znalazła kosmetyk, który ma podobne właściwości i można go z tym podkładem porównać? Bardzo mi na tym zależy. Byłam z niego zadowolona, teraz niestety został wycofany...
aranika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 21:41   #1152
niebieskakokardka
Przyczajenie
 
Avatar niebieskakokardka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Cześć. Pytanie zadałaś w najbardziej odpowiednim miejscu.
Ja swój dermacol ( którego już wieki nie używam) stosowałam na podkład. Ja używałam go w okolicach nosa i była to naprawdę znikoma ilość. Nie odcinał się zupełnie. Miałam dobry kolor(215) który w tamtym czasie miał kolor mojego podkładu. Jeśli jednak kolor nie jest idealnie dopasowany( co jest w przypadku tego kosmetyku prawdopodobne) lepiej używać go pod podkład. Myślę że najlepiej będzie jak po prostu sprawdzisz jak u Ciebie lepiej wygląda - na podkladzie czy pod nim. Z pewnością stosując go na podkład nic nie zetrzesz. Dermacol jest tak mocny że prześwitów nie będzie, o to możesz być spokojna.

Pamiętaj żeby go dobrze zmywać.
Ja ze swojej strony go nie polecam.

Dziękuję bardzo za odpowiedź Chciałabym jeszcze się dowiedzieć czy dermacol nie schodzi pod wpływem ciepła , niestety ale jakikolwiek korektor u mnie trzyma się jakieś 2h i później na policzkach tak dziwnie schodzi , no i czym i jak go najlepiej nakładać
niebieskakokardka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 08:07   #1153
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niebieskakokardka Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź Chciałabym jeszcze się dowiedzieć czy dermacol nie schodzi pod wpływem ciepła , niestety ale jakikolwiek korektor u mnie trzyma się jakieś 2h i później na policzkach tak dziwnie schodzi , no i czym i jak go najlepiej nakładać
Jeżeli chodzi o schodzenie ( np latem, podczas upałów ) to z pewnością nie.
Jednak na mojej skórze podczas upałów ( a miewałam takie pomysły by go w upały stosować ) robiła się z niego druga skóra... Tj wyglądał tak jakbym się pod nim spociła( bo najprawdopodobniej tak właśnie było).
Ja dermacol nakladalam palcami i to chyba była dobra metoda... Z pędzla bym go potem nie zmyła.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 11:58   #1154
waniliowa kredka
Przyczajenie
 
Avatar waniliowa kredka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 12
GG do waniliowa kredka
Proszę o pomoc w dobraniu podkładu. Mam cerę mieszaną, świecę sie w strefie T po jakimś czasie, chociaż czasami też pojawiają się suche skórki na nosie, więc sama nie wiem. Do tego mam na policzkach czerwone naczyńka, także potrzebuje podkładu, który dobrze kryje, matuje, ale nie podkreśla skórek, a przede wszystkim jest trwały, nie ściera si ę.

Wydałam chyba już majątek na podkłady i nie mogę znaleźć odpowiedniego. Mam też problem z kolorem, ponieważ moja cera najlepiej wygląda z podkładem , który ma żółtawy, złotawy odcień, a takich jest mało.

Miałam podkład z revlona, w 1 opakowaniu trzymał się ok, ale z każdym kolejnym było gorzej, szybciej się świeciłam, poza tym musiałam mieszać 2 odcienie , bo żaden nie pasował idelanie.

Próbowałam vichy dermablendu kolor 25 nude jest troche za jasny, poza tym wcale długo nie pozostaje na mojej twarzy.

Loreal infaillible golden beige 140 kolorem nawet pasował, jak nakładałam był lekko za jasny ale później ciemniał, tyle tylko, że fajnie to było w 1 opakowaniu, potem już ścierał się dosłownie po 3 h.

Max factor lasting performance 109 natural bronze, kolor był idealny, ale oczywiście szybko się ścierał, po kilku godzinach już nie miałam co zmywać, bo go nie było.

Mam także deborah 24 ore perfect, ale nie wygląda dobrze na mojej twarzy, nie kryje tak jak powinien, nie pamiętam jak z trwałośćią , bo dawno nie nakładałam.

Swego czasu używałam pierre rene skin balance, ale byłam wtedy bardzoo opalona więc najciemniejszy odcień był dla mnie ok, niestety teraz nie mogę dobrać koloru, albo za ciemne, albo za jasne, albo za pomarańczowe.

Aktualnie używam rimmel lasting finish, i jest dla mnie narazie najlepszy. kolor 202 nude jest hm prawie że dobry , troszke mógłby być jaśniejszy, najdłużej utrzymuje mi się na twarzy, nie świece się tak szybko, jednak jest to moje 4 opakowanie, cera mi się przyzwyczaiła i już nie jest tak dobry jak na początku.

Dlatego chciałabym zmienić podkład. Czy znacie jakiś trwały, kryjący, matujący i do tego w złotawych kolorach ?

dodam jeszcze , że puder używam z kryolana anti shine transparentny. Też jest to moje 3 opakowanie (chyba już z 4 lata) , więc może też jest czas na zmianę.

Proszę doradźcie mi coś, bo mam już dosyć, chodzę po drogeriach i zgarniam próbki, albo odlewają mi testery, bo po prostu wydałam już majątek na nie trafione podkłady. w kosmetyczce mam ich chyba z 10. a te testery co zgarniam też nic mi nie odpowiada, dostałam odlewki z Pupy i Art deco ale nie kryły chyba dość dobrze.

Jeśli chodzi o cenę, to chciałabym wydać tak do 100 zł, oczywiście jak się już przekonałam tańsze nie znaczy gorsze (np vichy odpada a rimmel za 23 zl jest ok ) więc jeśli macie jakieś propozycje to bardzo proszę.

Jesteście moją ostatnią deską ratunku
może któraś miała taki problem jak ja i może coś doradzić.

ale się rozpisałam
to liczę na waszą pomoc, pozdrawiam
waniliowa kredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 14:27   #1155
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

waniliowa kredka - mam identyczną cerę jak ty i identyczny problem. Co prawda ja zatrzymałam się w moich poszukiwaniach na podkładach drogeryjnych (ewentualnie Pharmaceris z apteki) ale nie zmienia to faktu, że nie znalazłam lepszego pod względem krycia i trwałości niż Lasting Finish. Z chęcią zmieniłabym go ale po ostatnich testach Paese, Max Factora, Pierre Rene (...) jestem już zmęczona.

Jedyne, co mogę poradzić to jeśli twoja skóra jest mieszana - odpuść sobie typowo matujące podkłady. Początkowo dają ładny efekt (o łał, pudru nie muszę używać!), a później stają się zmorą - wysuszają skórę na wiór. Przetestowałam ich kilka i wolę satynowe albo nawet błyszczące wykończenie, które mogę zmatowić pudrem niż walczyć przez następny miesiąc z przesuszoną skórą.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 14:30   #1156
waniliowa kredka
Przyczajenie
 
Avatar waniliowa kredka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 12
GG do waniliowa kredka
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
waniliowa kredka - mam identyczną cerę jak ty i identyczny problem. Co prawda ja zatrzymałam się w moich poszukiwaniach na podkładach drogeryjnych (ewentualnie Pharmaceris z apteki) ale nie zmienia to faktu, że nie znalazłam lepszego pod względem krycia i trwałości niż Lasting Finish. Z chęcią zmieniłabym go ale po ostatnich testach Paese, Max Factora, Pierre Rene (...) jestem już zmęczona.

Jedyne, co mogę poradzić to jeśli twoja skóra jest mieszana - odpuść sobie typowo matujące podkłady. Początkowo dają ładny efekt (o łał, pudru nie muszę używać!), a później stają się zmorą - wysuszają skórę na wiór. Przetestowałam ich kilka i wolę satynowe albo nawet błyszczące wykończenie, które mogę zmatowić pudrem niż walczyć przez następny miesiąc z przesuszoną skórą.

a próbowałaś może jakieś inne z rimmela ? skoro jak narazie tylko ta marka nam odpowiada, to może inny rodzaj będzie ok ?
bo w ciemno nie chcę kupować...
waniliowa kredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 15:47   #1157
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez waniliowa kredka Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w dobraniu podkładu. Mam cerę mieszaną, świecę sie w strefie T po jakimś czasie, chociaż czasami też pojawiają się suche skórki na nosie, więc sama nie wiem. Do tego mam na policzkach czerwone naczyńka, także potrzebuje podkładu, który dobrze kryje, matuje, ale nie podkreśla skórek, a przede wszystkim jest trwały, nie ściera si ę.

Wydałam chyba już majątek na podkłady i nie mogę znaleźć odpowiedniego. Mam też problem z kolorem, ponieważ moja cera najlepiej wygląda z podkładem , który ma żółtawy, złotawy odcień, a takich jest mało.

Miałam podkład z revlona, w 1 opakowaniu trzymał się ok, ale z każdym kolejnym było gorzej, szybciej się świeciłam, poza tym musiałam mieszać 2 odcienie , bo żaden nie pasował idelanie.

Próbowałam vichy dermablendu kolor 25 nude jest troche za jasny, poza tym wcale długo nie pozostaje na mojej twarzy.

Loreal infaillible golden beige 140 kolorem nawet pasował, jak nakładałam był lekko za jasny ale później ciemniał, tyle tylko, że fajnie to było w 1 opakowaniu, potem już ścierał się dosłownie po 3 h.

Max factor lasting performance 109 natural bronze, kolor był idealny, ale oczywiście szybko się ścierał, po kilku godzinach już nie miałam co zmywać, bo go nie było.

Mam także deborah 24 ore perfect, ale nie wygląda dobrze na mojej twarzy, nie kryje tak jak powinien, nie pamiętam jak z trwałośćią , bo dawno nie nakładałam.

Swego czasu używałam pierre rene skin balance, ale byłam wtedy bardzoo opalona więc najciemniejszy odcień był dla mnie ok, niestety teraz nie mogę dobrać koloru, albo za ciemne, albo za jasne, albo za pomarańczowe.

Aktualnie używam rimmel lasting finish, i jest dla mnie narazie najlepszy. kolor 202 nude jest hm prawie że dobry , troszke mógłby być jaśniejszy, najdłużej utrzymuje mi się na twarzy, nie świece się tak szybko, jednak jest to moje 4 opakowanie, cera mi się przyzwyczaiła i już nie jest tak dobry jak na początku.

Dlatego chciałabym zmienić podkład. Czy znacie jakiś trwały, kryjący, matujący i do tego w złotawych kolorach ?

dodam jeszcze , że puder używam z kryolana anti shine transparentny. Też jest to moje 3 opakowanie (chyba już z 4 lata) , więc może też jest czas na zmianę.

Proszę doradźcie mi coś, bo mam już dosyć, chodzę po drogeriach i zgarniam próbki, albo odlewają mi testery, bo po prostu wydałam już majątek na nie trafione podkłady. w kosmetyczce mam ich chyba z 10. a te testery co zgarniam też nic mi nie odpowiada, dostałam odlewki z Pupy i Art deco ale nie kryły chyba dość dobrze.

Jeśli chodzi o cenę, to chciałabym wydać tak do 100 zł, oczywiście jak się już przekonałam tańsze nie znaczy gorsze (np vichy odpada a rimmel za 23 zl jest ok ) więc jeśli macie jakieś propozycje to bardzo proszę.

Jesteście moją ostatnią deską ratunku
może któraś miała taki problem jak ja i może coś doradzić.

ale się rozpisałam
to liczę na waszą pomoc, pozdrawiam
Max Factor 3w1, Ingrid Silk&Lift, może też Joko Ideal Cover(czy jakoś tak). Myślałaś o bb lub minerałach?
__________________
I'll show you...
... the dark side.

Edytowane przez Ingran
Czas edycji: 2014-03-20 o 15:59
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 18:30   #1158
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez waniliowa kredka Pokaż wiadomość
a próbowałaś może jakieś inne z rimmela ? skoro jak narazie tylko ta marka nam odpowiada, to może inny rodzaj będzie ok ?
bo w ciemno nie chcę kupować...
Miałam próbkę Wake me up - bardzo przyjemny, ale krycia jakoś wybitnego nie ma. Na Stay Matte się nie skuszę ze względu na jego główną funkcję i konsystencję a'la mus (te najbardziej wysuszają).

Cytat:
Max Factor 3w1
To jeden z najbardziej wysuszających podkładów, jakie miałam. Podkreśli każdą suchą skórkę, krycie średnie, trwałość marna. Ale osoby poszukujące żółtego pigmentu będą zadowolone - mam kolor sand 60 i jest nawet ZA żółty, jak dla mnie.
Ja go nie polecam.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 19:49   #1159
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Próbowalam różnych podkładów do mojej cery, ale w koncu dałam spokój. Dobry jest w sumie BB Cream Garniera. Na szczęście nie mam dużo zaskórników, a po podkładach robiło mi się ich jeszcze więcej.
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 20:04   #1160
EdziaEdka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 50
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witam, mam nadzieję, że tutaj mogę się doradzić w tej kwestii

od pewnego czasu mam problem z podkładem i również z kremami bb.
Są bardzo BARDZO widoczne na twarzy, każdy por jest podkreslony, dosłownie po chwili wyglądam jakbym miała bardzo przesuszoną skórę która wręcz schodzi płatkami:/
Na zdjęciach wygląda to jakby siję kolor odznaczał - na żywo nie kolor jest problemem. Nie wiem czy nakłdam za dużo - nie wydawało mi się ale może jednak, czy jest zły do mojego rodzaju skóy - szczerze nie umiem go określić,
NO po prostu nie wiem co jest zle. tak samo zle jest jak uzyje wczesniej kremu do twarzy a z bazą est chyba jeszcze gorzej...
Jak nałożę delikatnie transparentego mineralnego pudru jest koszmarnie.

Mam bardzo czerwoną , nierównomierną cerę, na czole niestety mam malukie wypryski, których nie mogę się pozbyć i nie wyobrażac sobie wyjśc z domu bez zakrycia tego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0022.jpg (95,3 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0023.jpg (94,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0024.jpg (113,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0025.jpg (106,9 KB, 15 załadowań)

Edytowane przez EdziaEdka
Czas edycji: 2014-03-20 o 20:12
EdziaEdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 21:41   #1161
waniliowa kredka
Przyczajenie
 
Avatar waniliowa kredka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 12
GG do waniliowa kredka
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

zastanawiam się czy spróbować ponownie pierre rene skin balance, ale jaki wybrać odcień? który jest żółtawy ? może ktoś miał podobne odcienie jak pisałam w poście wyżej i doradzi który najlepszy ?
bo przy drogeryjnych lampach to ja za chiny nie dojde, który będzie najlepszy...
waniliowa kredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 22:19   #1162
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

No ale sama pisałaś:
Cytat:
Swego czasu używałam pierre rene skin balance, ale byłam wtedy bardzoo opalona więc najciemniejszy odcień był dla mnie ok, niestety teraz nie mogę dobrać koloru, albo za ciemne, albo za jasne, albo za pomarańczowe.
podejście nr 2?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 23:08   #1163
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez EdziaEdka Pokaż wiadomość
Witam, mam nadzieję, że tutaj mogę się doradzić w tej kwestii

od pewnego czasu mam problem z podkładem i również z kremami bb.
Są bardzo BARDZO widoczne na twarzy, każdy por jest podkreslony, dosłownie po chwili wyglądam jakbym miała bardzo przesuszoną skórę która wręcz schodzi płatkami:/
Na zdjęciach wygląda to jakby siję kolor odznaczał - na żywo nie kolor jest problemem. Nie wiem czy nakłdam za dużo - nie wydawało mi się ale może jednak, czy jest zły do mojego rodzaju skóy - szczerze nie umiem go określić,
NO po prostu nie wiem co jest zle. tak samo zle jest jak uzyje wczesniej kremu do twarzy a z bazą est chyba jeszcze gorzej...
Jak nałożę delikatnie transparentego mineralnego pudru jest koszmarnie.

Mam bardzo czerwoną , nierównomierną cerę, na czole niestety mam malukie wypryski, których nie mogę się pozbyć i nie wyobrażac sobie wyjśc z domu bez zakrycia tego
Jak często stosujesz peeling?
Skóra wygląda faktycznie na bardzo przesuszoną.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 00:24   #1164
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez waniliowa kredka Pokaż wiadomość
zastanawiam się czy spróbować ponownie pierre rene skin balance, ale jaki wybrać odcień? który jest żółtawy ? może ktoś miał podobne odcienie jak pisałam w poście wyżej i doradzi który najlepszy ?
bo przy drogeryjnych lampach to ja za chiny nie dojde, który będzie najlepszy...
Skin Balance mam dwie buteleczki i jedną próbkę.
20 - bardzo jasny, z dodatkiem żółtego pigmentu.
21 - średni odcień, przewaga różowego pigmentu.
23 - średni odcień, przewaga żółtego i delikatnie beżowego pigmentu - chyba najładniejszy i najnormalniejszy kolor z całej gamy, ale nie nada się dla jasnych karnacji.

Póki co mieszam 20 z 21 albo 20 z 23, bo mam jasną karnację, a znowu w samej 20 wyglądam na chorą.

Niestety muszę ostrzec, że ten podkład może uczulać. Mojej koleżance zostawił krostki i wysuszone placki po kilku dniach stosowania, jedna z wizażanek też to potwierdziła. Ja mam te same objawy, ale jestem na etapie dochodzenia, czy to on jest winowajcą, czy może ręcznik bądź pędzel.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 08:10   #1165
waniliowa kredka
Przyczajenie
 
Avatar waniliowa kredka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 12
GG do waniliowa kredka
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
No ale sama pisałaś:
podejście nr 2?

właśnie pisałam, że kiedyś mi odpowiadał. a teraz w drogeryjnym świetle nie mogłam znaleźć koloru bo wszystkie sie wydawały nie tak, może w dziennym są inne . sama nie wiem, chyba pojde z pojemniczkiem niech mi odleje troche i sprawdzę w domu.

no bo już pomysłu nie mam

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Skin Balance mam dwie buteleczki i jedną próbkę.
20 - bardzo jasny, z dodatkiem żółtego pigmentu.
21 - średni odcień, przewaga różowego pigmentu.
23 - średni odcień, przewaga żółtego i delikatnie beżowego pigmentu - chyba najładniejszy i najnormalniejszy kolor z całej gamy, ale nie nada się dla jasnych karnacji.

Póki co mieszam 20 z 21 albo 20 z 23, bo mam jasną karnację, a znowu w samej 20 wyglądam na chorą.

Niestety muszę ostrzec, że ten podkład może uczulać. Mojej koleżance zostawił krostki i wysuszone placki po kilku dniach stosowania, jedna z wizażanek też to potwierdziła. Ja mam te same objawy, ale jestem na etapie dochodzenia, czy to on jest winowajcą, czy może ręcznik bądź pędzel.
mnie nie uczulał, ale była to jeszcze starsza wersja w biało-niebieskim opakowaniu.
ja mam cere w odcieniu żółtym, ale nie taką całkiem jasną, bo mam ciemniejszą karnacje, w lecie jestem fajnie brązowa a teraz to przeciętnie . taki odcień co noszą wszyscy tylko ton ciemniejszy
waniliowa kredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 09:51   #1166
angrbotha
Raczkowanie
 
Avatar angrbotha
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
GG do angrbotha
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Może pomogła by zmiana kremu pod podkładem na inny?
__________________
Mój blog
angrbotha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 11:41   #1167
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez waniliowa kredka Pokaż wiadomość
ja mam cere w odcieniu żółtym, ale nie taką całkiem jasną, bo mam ciemniejszą karnacje, w lecie jestem fajnie brązowa a teraz to przeciętnie . taki odcień co noszą wszyscy tylko ton ciemniejszy
W takim razie zobacz sobie jeszcze swatche w Internecie, ale myślę, że 23 byłaby odpowiednia. Najlepiej jednak pójść po próbkę i będziesz pewna.
W porównaniu z Rimmelem, którego stosowałyśmy to 23 jest trochę ciemniejsza niż 103 (odcienie żółtego i beżu), którego ja używam.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 12:02   #1168
waniliowa kredka
Przyczajenie
 
Avatar waniliowa kredka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 12
GG do waniliowa kredka
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

no to wyprobuje piere rene, dzięki za rady
jak nie podpasuje to znowu będę błagała was o pomoc

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez angrbotha Pokaż wiadomość
Może pomogła by zmiana kremu pod podkładem na inny?
a polecasz jakiś ?
waniliowa kredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 18:42   #1169
niebieskakokardka
Przyczajenie
 
Avatar niebieskakokardka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o schodzenie ( np latem, podczas upałów ) to z pewnością nie.
Jednak na mojej skórze podczas upałów ( a miewałam takie pomysły by go w upały stosować ) robiła się z niego druga skóra... Tj wyglądał tak jakbym się pod nim spociła( bo najprawdopodobniej tak właśnie było).
Ja dermacol nakladalam palcami i to chyba była dobra metoda... Z pędzla bym go potem nie zmyła.

Dziękuję kochana, życie mi ratujesz
niebieskakokardka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 13:36   #1170
meliska69
Przyczajenie
 
Avatar meliska69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 14
Question Bourjois Healthy Mix - bezpieczny???

jestem posiadaczką cery mieszanej, lekko przetłuszczającej się. Leczę się na trądzik. Moja cera jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o dobór podkładu. Używam od 3 lat filtru mineralnego firmy SVR , ale z racji, że ma on zbyt różowy kolor chciałabym przerzucić się na jakiś dobry, lekki podkład, który nie spowoduje wysypu podskórnych grud na mojej twarzy.

Mam na oku Bourjois Healthy Mix. Nie zależy mi na matowieniu ani na zbyt długim utrzymywaniu się podkładu. Ma być lekki, przede wszystkim odpowiedni kolorystycznie ( nie wpadający w róż) i co najważniejsze BEZPIECZNY , czyli nie powodujący pogorszenia stanu mojej kapryśnej buźki Czy sądzicie, że ten podkład na pewno nie zapycha porów ???
Chcę żeby na ten temat wypowiedziała się osoba z podobnym problemem.

Pozdrawiam
meliska69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.