Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-15, 18:11   #301
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez LadyL Pokaż wiadomość
Och oczywiście, że można ich odróżnić od siebie i ja ich odróżniam gdyż "siedzę", nie fizycznie oczywiście, w Japonii...więc nie zarzucaj mi ignorancji, bardzo Cie proszę. Jednak osoba nie interesująca się tym krajem nie będzie wiedzieć, który to Japończyk, który Chińczyk a który Koreańczyk. Dla nich wyglądają tak samo. "Ot taka prawda". Zauważ, że na człowieka z Azji ludzie przeważnie mówią "Chińczyk" ...
Japończycy choć różnią się od siebie mają podobne oczy, włosy, budowę. Wachlarz europejskiej urody jest po prostu bogatszy i trudno temu zaprzeczać. Wynika to z tego, że różne plemiona, nacje, narody europejskie na przestrzeni wieków krzyżowały się ze sobą. Japończycy czynili to i raczej nadal czynią w swoim własnym zakresie ^^ geny, geny i jeszcze raz geny nie zaś moja złośliwość
Ale przecież ona nie zarzuciła ignorancji Tobie tylko ludziom którzy w ten sposób się zachowują, tak jak mówisz - na każdego Azjatę mówią Chińczyk. Ale ja bym tego też nie nazwała ignorancją, zwykły Polak czy inny Europejczyk który nie ma żadnej styczności z Azjatami, naprawdę ich nie rozróżnia. A mówią "Chińczyk" chyba dlatego że Chińczyków wśród Azjatów jest najwięcej
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 09:32   #302
Jyotika
Raczkowanie
 
Avatar Jyotika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Almaty, KZ
Wiadomości: 441
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Owszem, tradycyjne Japonki mają dość ładną cerę i też zgadzam się, że głównie dzięki specyficznej diecie.
W naszym kraju - przynajmniej większość z nas, ma duży problem z zastosowaniem tego typu diety - bogatej w stworzenia morskie. Mieszkam w dość małym mieście i niestety ale mrożona panga, mintaj, ewentualnie morszczuk czy wędzona makrela to jedyne ryby jakie mogę u nas dostać. Owszem - jak się pojawi coś lepszego - wędzony łosoś czy coś w tym stylu, to za marne dwa, trzy plastry płaci się niewyobrażalnie sporo i żal na to kasy po prostu... a w restauracji sandwich też do tanich nie należy... nie wiem jak jest w dużych miastach - na pewno lepiej z tego typu produktami...
Ogólnie lubię ryby ale mintaj już mi się znudził, panga jedzie mułem i nie jestem w stanie tego przełknąć a sandacz - jest albo ni ma, ciężko dostać... -_-' a nie będę jeździła 50 czy 100 km to dużego miasta tylko po rybę :P nie wiem, mam nadzieję, że niedługo sytuacja na anszym rynku się zmieni - może dzięki kampani prowadzonej m. in. przez TVP - "Ryba wpływa na wszystko" ;D zobaczymy...
A zielonej herbaty nie znoszę - zdecydowanie wolę białą, a z tego co wiem to tylko odmiana zielonej więc też chyba może być, prawda?

Edytowane przez Jyotika
Czas edycji: 2008-11-16 o 09:43
Jyotika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 11:40   #303
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja nie odróżniam Chińczyka i Japończyka. Myślę, że jest to wynikiem nie mojej ignorancji ani niczego w tym stylu, tylko tego, że nie mam z tymi ludźmi żadnej styczności.

Cytat:
Napisane przez Jyotika Pokaż wiadomość
A zielonej herbaty nie znoszę - zdecydowanie wolę białą, a z tego co wiem to tylko odmiana zielonej więc też chyba może być, prawda?
Jasne, że może być.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 15:19   #304
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Ja nie odróżniam Chińczyka i Japończyka. Myślę, że jest to wynikiem nie mojej ignorancji ani niczego w tym stylu, tylko tego, że nie mam z tymi ludźmi żadnej styczności.


Jasne, że może być.
Oczywiście, że to nie przejaw ignorancji. Natomiast nie przesadzałabym na waszym miejscu pisząc o tych zróznicowanych rysach europejczyków, bo dla czarnoskórych np. wszyscy jesteśmy identyczni Nie jest to mój wymysł - piszą o tym poważni, współcześni badacze kultury.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 17:00   #305
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez LadyL Pokaż wiadomość
Och oczywiście, że można ich odróżnić od siebie i ja ich odróżniam gdyż "siedzę", nie fizycznie oczywiście, w Japonii...więc nie zarzucaj mi ignorancji, bardzo Cie proszę. Jednak osoba nie interesująca się tym krajem nie będzie wiedzieć, który to Japończyk, który Chińczyk a który Koreańczyk. Dla nich wyglądają tak samo. "Ot taka prawda". Zauważ, że na człowieka z Azji ludzie przeważnie mówią "Chińczyk" ...
Japończycy choć różnią się od siebie mają podobne oczy, włosy, budowę. Wachlarz europejskiej urody jest po prostu bogatszy i trudno temu zaprzeczać. Wynika to z tego, że różne plemiona, nacje, narody europejskie na przestrzeni wieków krzyżowały się ze sobą. Japończycy czynili to i raczej nadal czynią w swoim własnym zakresie ^^ geny, geny i jeszcze raz geny nie zaś moja złośliwość
uwazam to za dziwne porownanie, japonczyka z europejczykiem. europejczyk to zarowno wloch, jak i francuz jak i szwed i itd- czyli rozne nacje, zyjace w roznym klimacie, na roznych szerokosciach geograficz. japonczyk to jedna nacja. wiec w zakresie jednej nacji nie ma az tak duzych zroznicowan.
porownaj wlasnie chinczyka (a i w tym wypadku sa duze roznice, bo chiny to wielki kraj, ze zroznicowanym klimatem. stad tez rozne rysy twarzy i karnacja) z japonczykiem, czy osobe pochodzaca z kambodzy i indonezji, to zobaczysz roznice
juz nie mowiac o tym, ze dla azjatow wszyscy biali sa jedna masa. nie potrafia rozroznic wlocha, od polaka itp. tak jak przecietny europejczyk nie potrafi rozroznic japonczyka od chinczyka. mimo iz dla przecietnego europejczyka roznica pomiedzy osoba pochodzaca z pd, czy pn europy jest ewidetna
Dau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 19:37   #306
Jyotika
Raczkowanie
 
Avatar Jyotika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Almaty, KZ
Wiadomości: 441
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

hi hi hi i tak oto odbiegliśmy od głównego tematu rozmowy zapewne nie pierwszy i nie ostatni raz
__________________
Uparcie i skrycie
och życie kocham cię kocham cię
kocham cię nad życie...



_________________________ _____


Moj Blog - Pozytywne Myslenie Kazdego Dnia
Pozytywnie - watek na forum
Moja strona - moje zycie w Kazachstanie

Jyotika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 12:38   #307
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Nie wiem czy już było?
http://www.joseibi.com/index.php/category/tips/
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 17:52   #308
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Chyba nie było, dzięki.

Skany z japońskiej gazety (chyba coś takiego jak nasze bravo ): http://www.gossiprocks.com/forum/bea...auty-tips.html

Jeszcze coś o oleju z kamelii. Gdzie można kupić taki olej w Polsce?
Cytat:
In the past, the secret of the Japanese Geisha and there smooth, flawless skin is camellia oil. White camellia nut oil, used for centuries in Asia, contributes its moisturizing, conditioning, nourishing and softening benefits to the skin. Camellia Oil gives the skin a texture and glow unmatched by any other skin care product. A special formulation for helping to eliminate wrinkles after giving birth, revitalizing hair growth, and in treating burns. It helps to restructure the skin and strengthen nails. It is one of the most rapidly absorbed oils making it an excellent choice as facial oil. Fans include Kate Winslet, who used the Japanese Camellia Oil during her pregnancy to combat stretch marks.
http://www.beautyassist.com/global_beauty_secrets.html
Cytat:
The secret of the Japanesesmooth, flawless skin is camellia oil. White camellia nut oil, contributes moisturizing, conditioning, nourishing and softening benefits to the skin. It gives the skin a texture and glow unmatched by any other skin care product. There are special formulations for helping to eliminate wrinkles after giving birth, revitalizing hair growth, and treating burns. It helps to restructure the skin and strengthen nails. It is one of the most rapidly absorbed oils making it an excellent choice as facial oil. Seaweed, is also the big secret in beauty here.It's sold at supermarkets and is prized for its cleansing and toning , and its ability to make the skin glow.Teens here use it on their bodies for cellulite, on their faces as masks, and eat it in their salads to help their hair grow.
http://www.womenfitness.net/beauty/m...ter_beauty.htm
A, jeszcze wątek o tym oleju na LU: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ki,p25483.html
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155

Edytowane przez kas!a
Czas edycji: 2008-11-17 o 18:08
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:23   #309
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Podczytuję i podczytuję , wreszcie się odezwę zainteresowalam sie tą camelią japonicą... przeszukałam internet, ale na polskich stronach nie ma tego oleju. Widziałam za to na stronach zagranicznych...
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:41   #310
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Podczytuję i podczytuję , wreszcie się odezwę zainteresowalam sie tą camelią japonicą... przeszukałam internet, ale na polskich stronach nie ma tego oleju. Widziałam za to na stronach zagranicznych...
Poszukałam i znalazłam na allegro. 23zł za 25ml.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:11   #311
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Jyotika Pokaż wiadomość
hi hi hi i tak oto odbiegliśmy od głównego tematu rozmowy zapewne nie pierwszy i nie ostatni raz
tez tak sobie pomyslalam ale pewnie nie sposob inaczej
Dau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 19:20   #312
smagda1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 33
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cześć mam do Was pytanie czy ktos z Was cwiczył juz w takim dresie bo chciałam kupic a nie wiem czy to nie jest jakas sciema?

http://www.allegro.pl/item477026515_...t_dla_pan.html

http://www.allegro.pl/item483858801_...sto_z_usa.html

za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję

Magda
smagda1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:34   #313
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Poszukałam i znalazłam na allegro. 23zł za 25ml.
Chm może źle szukam? Ja widzę tylko olej z kamelii oleidalnej za 15 złotych i to wszystko sprzedawca zaznacza ze to nei to samo. A jakie hasło wpisujesz ?

Edytowane przez Zahran
Czas edycji: 2008-11-17 o 19:37 Powód: błąd
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:45   #314
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Chm może źle szukam? Ja widzę tylko olej z kamelii oleidalnej za 15 złotych i to wszystko sprzedawca zaznacza ze to nei to samo. A jakie hasło wpisujesz ?
Chodzi mi o ten: http://allegro.pl/item479145469_olej...wyjatkowy.html

Jest napisane, że nie jest on z krzewu herbacianego, ale są również informacje o jego właściwościach kosmetycznych, więc pomyślałam, że to ten.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:51   #315
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ah, to dobrze, trafiłyśmy na ten sam.. No właśnie nie wiem, przeczytałam, że konkretnie camelia japonica oil daje takie efekty o jakich napisane jest w artykułach. Gdybym na coś trafiła, dam znać
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 07:01   #316
Jyotika
Raczkowanie
 
Avatar Jyotika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Almaty, KZ
Wiadomości: 441
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Oki, a teraz ja odbiegnę od tematu, ale nie bardzo - skoro była mowa o rybach

Macie jakieś fajne i smaczne przepisy na te najbardziej popularne - mintaj, panga czy morszczuk??? bo mając do wyboru tak mało ryb i każdą tylko smażyć to naprawdę nie da się tego jeść (szczególnie, że panga jedzie mułem ) ... Na necie to co znajduje to są przepisy na sandacze, łososie czy inne takie lepsze ryby, których niestety w mym sklepie NIE dostanę...
__________________
Uparcie i skrycie
och życie kocham cię kocham cię
kocham cię nad życie...



_________________________ _____


Moj Blog - Pozytywne Myslenie Kazdego Dnia
Pozytywnie - watek na forum
Moja strona - moje zycie w Kazachstanie

Jyotika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 08:06   #317
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Jedna uwaga - dobroczynne działanie mają ryby morskie, najlepiej z zimnych wód, ponadto weź pod uwagę jeszcze dorsza, makrelę, solę...
I proszę, panga to jedno wielkie świństwo hodowane na hormonach!brr...

Jyotiko
, wklep w Google "mintaj" czy "morszczuk" i wyskakuje full przepisów.
KLIK
KLIK
KLIK
Ja je grilluję, duszę w pomidorach, zmieniam zioła, przykrywam warzywami i zapiekam w piekarniku ale nigdy nie smażę tradycyjnie w panierce.

moja ulubiona stronka
zamiast soli i dorsza może być każda biała ryba
i naprawdę warto czasem wydać ciut więcej na łososia bo to naprawdę zdrowa, smaczna i pożywna rybka

Tu fajne dania i podejrzewam, że ogólnie dostępne.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 08:10   #318
Jyotika
Raczkowanie
 
Avatar Jyotika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Almaty, KZ
Wiadomości: 441
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dzięki wielkie może szukałam od razu po przepisach kulinarnych ze stron takich jak kuchnia.o2 itp... szczerze mówiąc nie pomyślałam aby po prostu wstukać w google "przepis na mintaja"

A owszem - warto wydać więcej kasy na dobre i zdrowie jedzenie, problem polega na tym, że mieszkam w małym mieście i coś takiego jak łosoś pojawia się raz na pół roku - przed świętami... więc niestety, ale mi zostaje tylko panga i mintaj w różnych wydaniach...
__________________
Uparcie i skrycie
och życie kocham cię kocham cię
kocham cię nad życie...



_________________________ _____


Moj Blog - Pozytywne Myslenie Kazdego Dnia
Pozytywnie - watek na forum
Moja strona - moje zycie w Kazachstanie

Jyotika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 14:27   #319
LadyL
Raczkowanie
 
Avatar LadyL
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 32
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
uwazam to za dziwne porownanie, japonczyka z europejczykiem. europejczyk to zarowno wloch, jak i francuz jak i szwed i itd- czyli rozne nacje, zyjace w roznym klimacie, na roznych szerokosciach geograficz. japonczyk to jedna nacja. wiec w zakresie jednej nacji nie ma az tak duzych zroznicowan.
porownaj wlasnie chinczyka (a i w tym wypadku sa duze roznice, bo chiny to wielki kraj, ze zroznicowanym klimatem. stad tez rozne rysy twarzy i karnacja) z japonczykiem, czy osobe pochodzaca z kambodzy i indonezji, to zobaczysz roznice
juz nie mowiac o tym, ze dla azjatow wszyscy biali sa jedna masa. nie potrafia rozroznic wlocha, od polaka itp. tak jak przecietny europejczyk nie potrafi rozroznic japonczyka od chinczyka. mimo iz dla przecietnego europejczyka roznica pomiedzy osoba pochodzaca z pd, czy pn europy jest ewidetna
Mowa była o Europie w dawnych postach dlatego o niej napisałam ale możemy ich porównac z jedną nacją, np. Polakami i zauważymy, że Polacy różnią się od siebie o wiele bardziej niż Japończyk od Japończyka. I to nie moja złośliwość. Ja po prostu stwierdzam fakty, które poprzeć można historycznymi dowodami. Izolacja Japonii zrobiła swoje. Nam izolacji zarzucić nie można. Wystarczy prześledzić dzieje Polski a człowiek przekona się jak wielu różnych "zapładniaczy" miała Polska kobieta...ach gdzie ci prawdziwi Słowianie . I powtarzam po raz ostatni - ja odróżniam Japońca od Chinola itp. bo interesuję się tym lecz dla innych będą tacy sami.
Aha ... i to nie ja użyłam pojęcia ignorancja, więc proszę czytać uważniej.
Ok zakończmy ten temat bo i tak nigdzie nie zawędrujemy ;D prawda?
Porozmawiajmy o soji... ;D toż to kontrowersyja roslinka. Czy soja jest zdrowa, bezpieczna? Bo ja już nie wiem w co wierzyć a w co nie ;/
__________________
"Ore wa... hitori janai"
LadyL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 14:56   #320
Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 31
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Moim zdaniem to w bardzo małym stopniu zasługa genów. Widziałam Azjatki zarówno tragicznie siĘ starzejące, jak i takie, których czas się nie imał. To wszystko zasługa pielegnacji skóry, odŻywiania, snu. I to jest pocieszające dla nas, bo dbając o swoją skórę też możemy bardzo długi czas wygladac pięknie.( Ja to będe miała tylko problem z rezygnacja z opalania, bo lubie brąz...)


Frapujace są dla mnie te gorące kapiele. Odkąd pamietam mam wbijane do głowy,że prysznic jest lepszy, a woda powinna byc letnia....

Edytowane przez Cupcakes
Czas edycji: 2008-11-18 o 14:59
Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 16:17   #321
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
I proszę, panga to jedno wielkie świństwo hodowane na hormonach!brr...
Również o tym czytałam, ale uwielbiam pangę gotowaną z warzywami.
A z takich zdrowszych, polecanych, to wędzona makrela jest pyszna.

Cytat:
Napisane przez Cupcakes Pokaż wiadomość
Frapujace są dla mnie te gorące kapiele. Odkąd pamietam mam wbijane do głowy,że prysznic jest lepszy, a woda powinna byc letnia....
Ja z gorących kąpieli nie korzystam. Mogę sobie pozwolić raz na jakiś czas, ale codziennie się tak grzać sobie nie wyobrażam. Za to dobrze na mnie działają letnie, naprzemienne prysznice - ujędrniają.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 17:32   #322
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Ah, to dobrze, trafiłyśmy na ten sam.. No właśnie nie wiem, przeczytałam, że konkretnie camelia japonica oil daje takie efekty o jakich napisane jest w artykułach. Gdybym na coś trafiła, dam znać
Rzeczywiście, z tego co wiem, to polskie sklepy nie mają jeszcze w ofercie oleju z camellia japonica, czy nawet sinensis - jest za to macerat herbaciany - ma go w ofercie sklep zrób sobie krem i biolander. Sama nastawilam jakiś czas temu macerat z japońskiej senczy, w oleju jojoba. Właśnie go zlewam. ma piękny zapach i zielonkawy kolor.
Macerat ma na pewno nieco inne właściwości od camellia oil, ale też jest bardzo polecany w kosmetyce. Lubię też ekstrakt z herbaty (stosuję serum antyoksydacyjne ale używam go wieczorem, bo jednak trochę barwi skorę, a ja lubię być biala.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 00:02   #323
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

No to jak jest z tymi kąpielami?? Japoczycy od wieków w gorących źródłach spędzają wolne weekendy i chyba im to słuzy. Nam wpajano do głowy co innego... a ja uwielbiam niemal wrzątek w wannie... ale z racji że nie można to staram się kąpać w taki sposób jak najrzadziej...
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 15:20   #324
Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 31
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
No to jak jest z tymi kąpielami?? Japoczycy od wieków w gorących źródłach spędzają wolne weekendy i chyba im to słuzy. Nam wpajano do głowy co innego... a ja uwielbiam niemal wrzątek w wannie... ale z racji że nie można to staram się kąpać w taki sposób jak najrzadziej...
Podejrzewam, że jak w przypadku wielu innych rzeczy najlepszy jest złoty środek- raz letni prysznic, raz gorąca kąpiel
Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 16:10   #325
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

ja uwielbiam gorące kapiele ah no ale są niezdrowe-cellulit,naczynka,zatrzym ywanie toksyn w organizmie więc raczej unikam.....moze te ich gorace źródła jakieś inne są?
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:47   #326
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

To od gorących kąpieli robi się cellulit? :O
To chyba przestanę brać tak gorące prysznice :P. Aczkolwiek ja inaczej nie mogę! Muszę mieć gorącą wodę :P!
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 01:02   #327
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, z tego co wiem, to polskie sklepy nie mają jeszcze w ofercie oleju z camellia japonica , czy nawet sinensis
Olej z nasion kamelii chińskiej widuję już od dłuższego czasu m.in. na Allegro: http://www.allegro.pl/item480207235_...do_piekna.html
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 06:11   #328
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A idąc tym tropem znalazłam olej z camellia sinensis w naturalnym pięknie. Napisane jest że to rzeczywiście olej, w INCI jak byk a czujna na to jestem, bo na początku biolander sprzedawał macerat herbaciany jako olej z nasion
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 06:58   #329
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
I proszę, panga to jedno wielkie świństwo hodowane na hormonach!brr...
Lubie pange

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

Jyotiko
, wklep w Google "mintaj" czy "morszczuk" i wyskakuje full przepisów.
KLIK
KLIK
KLIK
Ja je grilluję, duszę w pomidorach, zmieniam zioła, przykrywam warzywami i zapiekam w piekarniku ale nigdy nie smażę tradycyjnie w panierce.

moja ulubiona stronka
zamiast soli i dorsza może być każda biała ryba

Tu fajne dania i podejrzewam, że ogólnie dostępne.
Przepisy fajne, trzeba bedzie kiedyś wypróbować, pewnie w któryś weekend, bo w tygodniu nie ma kiedy - po pracy wszyscy głodni wiec trzeba miec juz cos gotowego
Ja lubie eksperymentować z jedzeniem, tata nie bardzo, więc bedzie dostawał tradycyjnie rybę w panierce


Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
i naprawdę warto czasem wydać ciut więcej na łososia bo to naprawdę zdrowa, smaczna i pożywna rybka
Łosoś nie jest smaczny tłuste toto strasznie i bez smaku miałam wrażenie jakbym przełykała olej rycynowy



Zainteresował mnie ten olejek o którym piszecie Musze poczytać co nie co, bo polubiłam ostatnio różne olejki
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2008-11-20 o 06:59
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 07:52   #330
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Lubie pange


Przepisy fajne, trzeba bedzie kiedyś wypróbować, pewnie w któryś weekend, bo w tygodniu nie ma kiedy - po pracy wszyscy głodni wiec trzeba miec juz cos gotowego
Ja lubie eksperymentować z jedzeniem, tata nie bardzo, więc bedzie dostawał tradycyjnie rybę w panierce



Łosoś nie jest smaczny tłuste toto strasznie i bez smaku miałam wrażenie jakbym przełykała olej rycynowy



Zainteresował mnie ten olejek o którym piszecie Musze poczytać co nie co, bo polubiłam ostatnio różne olejki
wiem, wiele ludzi lubi pangę - dla mnie to niezrozumiały "fenomen"

łosoś jest tłustą rybą ale zdrowo tłustą, w przeciwieństwie do karpia lub halibuta, spora ilość cytryny powinna zniwelować ten posmak
a jak był przyrządzony jeśli można spytać?

o następna olejomaniaczka
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.