Piłowanie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-20, 18:52   #31
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Piłowanie

Czyli jednak to, co piszą o piłowaniu w jedną stronę to nieprawda ?
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 14:48   #32
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Piłowanie

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Paznokieć składa się z dachówkowato ułożonych komórek jest ich około 120-150 warstw. Na pierwszym obrazku w bardzo wielkim uproszczeniu zaznaczyłam tylko jedną warstwę. Strzałka pokazuje kierunek "zgodnie ze wzrostem paznokcia", czyli w tym kierunku w którym paznokieć wyrasta. Piłując w tym kierunku nie rozwarstwiasz paznokcia, piłując "pod włos"(czyli w kierunku przeciwnym) rozwarstwiasz go pilnikiem (gołym okiem tego nie zobaczysz), przez co paznokieć może zacząć się jeszcze bardziej rozwarstwiać (a to już na pewno zauważysz). Możesz spróbować piłować go w obie strony, żeby zobaczyć o czym piszę. Piłując zgodnie ze wzrostem paznokcia pilnik łatwo piłuje, gdy piłujesz pod włos czuć opór pod pilnikiem (takie niemiłe uczucie). Paznokcie piłujesz w poprzek jeżeli masz idelnie opiłowane w kwadrat paznokcie (ile osób takie ma?) Piłując boki, opiłowyjąc kształt itd. większość osób macha pilnikiem byle jak (często metalowym), a potem zastanawiają się dlaczego paznokcie się rozdwajają Na drugim obrazku zaznaczyłam prawidłowy kierunek piłowania. I w ten sposób zamyka się krawędź paznokcia. Zazwyczaj po takim piłowaniu pod paznokciem sterczą takie maleńkie strzępki wypiłowanego paznokcia. Można je usunąć delikatną polerką. Nigdy nie piłuje się paznokci "pod włos".
dziękuję dziękuję - masz ode mnie piwo normalnie za tego posta
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:56   #33
marianka339
Przyczajenie
 
Avatar marianka339
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
GG do marianka339
Dot.: Piłowanie

Moje paznokce wymknęły sie z pod kontroli ale działam i licze że kiedyś będa ładne
marianka339 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 19:16   #34
Dotka233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 29
Dot.: Piłowanie

mi sie na kwadratowo nie podoba, strasznie to wygląda,
Dotka233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 21:23   #35
Psyche17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: Piłowanie

Cytat:
Napisane przez Dotka233 Pokaż wiadomość
mi sie na kwadratowo nie podoba, strasznie to wygląda,
Może to strasznie wyglądać u Ciebie ale ja np lubię takie. Każdemu może podobać się coś innego w końcu istnieją gusty i guściki Wszystko zależy od długości płytki paznokcia tzn: przy bardzo krótkiej płytce ładniej wyglądają zaokrąglone (w kształcie migdałka) gdyż optycznie wydłużają paznokieć, a przy długiej płytce można pozwolić sobie na wiekszą różnorodność
Psyche17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 08:55   #36
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Piłowanie

A ja nic z tego nie zrozumiałam Nie mogę zrozumieć co znaczy: piłować paznokieć zgodnie z kierunkiem jego wzrostu. Tzn. że mam piłować tak od góry. No nie czaję w ogóle

Napisane przez ...::blabobla:::...
Paznokieć składa się z dachówkowato ułożonych komórek jest ich około 120-150 warstw. Na pierwszym obrazku w bardzo wielkim uproszczeniu zaznaczyłam tylko jedną warstwę. Strzałka pokazuje kierunek "zgodnie ze wzrostem paznokcia", czyli w tym kierunku w którym paznokieć wyrasta. Piłując w tym kierunku nie rozwarstwiasz paznokcia, piłując "pod włos"(czyli w kierunku przeciwnym) rozwarstwiasz go pilnikiem (gołym okiem tego nie zobaczysz), przez co paznokieć może zacząć się jeszcze bardziej rozwarstwiać (a to już na pewno zauważysz). Możesz spróbować piłować go w obie strony, żeby zobaczyć o czym piszę. Piłując zgodnie ze wzrostem paznokcia pilnik łatwo piłuje, gdy piłujesz pod włos czuć opór pod pilnikiem (takie niemiłe uczucie). Paznokcie piłujesz w poprzek jeżeli masz idelnie opiłowane w kwadrat paznokcie (ile osób takie ma?) Piłując boki, opiłowyjąc kształt itd. większość osób macha pilnikiem byle jak (często metalowym), a potem zastanawiają się dlaczego paznokcie się rozdwajają Na drugim obrazku zaznaczyłam prawidłowy kierunek piłowania. I w ten sposób zamyka się krawędź paznokcia. Zazwyczaj po takim piłowaniu pod paznokciem sterczą takie maleńkie strzępki wypiłowanego paznokcia. Można je usunąć delikatną polerką. Nigdy nie piłuje się paznokci "pod włos".

ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 07:06   #37
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Piłowanie

Czy któraś z Was ma pilnik szlany TOP CHOICE i może potwierdzić, ze faktycznie jest niezdzieralny, tak jak pilniczek Killys na przykład albo ten z Rossmana?


Znalazłam na wizażu w wątku, że niektórym wizażankom ten pilnik starczył na raz. A w międzyczasie znalazłam na allegro pilnik firmy Act za 21,5zł, który posiada wieczną gwarancję na powierzchnię piłującą. Także mam taką samą gwarancję za pół ceny, bo taką gwarancję ma też pilnik Nail Tek za ponad 2 razy wyższą cenę (na Allegro 49zł) Mam nadzieję, że będę zadowolona

Edytowane przez ananonda191
Czas edycji: 2009-11-01 o 07:50
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 18:47   #38
Zaczepka
Raczkowanie
 
Avatar Zaczepka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Piłowanie

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma pilnik szlany TOP CHOICE i może potwierdzić, ze faktycznie jest niezdzieralny, tak jak pilniczek Killys na przykład albo ten z Rossmana?


Znalazłam na wizażu w wątku, że niektórym wizażankom ten pilnik starczył na raz. A w międzyczasie znalazłam na allegro pilnik firmy Act za 21,5zł, który posiada wieczną gwarancję na powierzchnię piłującą. Także mam taką samą gwarancję za pół ceny, bo taką gwarancję ma też pilnik Nail Tek za ponad 2 razy wyższą cenę (na Allegro 49zł) Mam nadzieję, że będę zadowolona

Jak kupisz to daj znać jak się sprawuje, też poluję na porządny pilniczek
Zaczepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 09:14   #39
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Piłowanie

No kupiłam i powiem Ci, że w końcu mam porządny pilnik. W sumie tak, to co rusz jakiś musiałam kupować i więcej kasy wydałam niż jakbym raz a porządny kupiła. Pilnik jest świetny! Pierwszy raz w życiu skróciłam swoje twarde, mocne paznokcie tylko samym pilnikiem! Zawsze skracałam najpierw nożyczkami albo cążkami i zawsze nie tyle co chciałam, bo paznokcie po prostu są tak twarde, że mi pękały a nie się obcinały, podczas skracania, a potem wyrównywałam pilniczkiem, co też nie trwało krótko. A teraz długie paznokcie skróciłam do zadowalającej długości w mgnieniu oka! Pilniczek delikatnie, ale z łatwością piłuje. Jak po masełku )))) No i będzie mi służył dłuuuugo. Zawsze cała ta procedura skracania paznokci była dla mnie do tego stopnia zniechęcająca, że obcinanie paznokci było dla mnie przykrym obowiązkiem a nawet karą. Musiałam poświęcić co najmniej godzinie. A to, żeby namoczyć paznokcie, żeby dało się je w ogóle obciąć, a później jeszcze zabawa z pilnikiem metalowym, potem wyrównywanie papierowym. No istna masakra!!!
Polecam z czystym sumieniem
i podam od razu link do aukcji:
http://allegro.pl/item802287136_szkl...firmy_act.html
Kupowałam u tego samego sprzedającego i pilniczek przyszedł do mnie z prędkością światła Polecam.

A, dodam, że w ogóle to zraziłam się do szklanych pilniczków, po tym jak używałam jakiegoś badziewia z Rossmana za 7zł, które notabene wcale szklane nie było, tylko wykonane chyba z jakiegoś plastiku, bo może z 2 razy spiłowałam tym paznokcie (a namachałam się, że hoho, bo piłowało strasznie słabo!!!;/) i potem już w ogóle nie nadawało się do użytku. Więc po tych przygodach przestałam uzywać tych pilników,uznajac za przereklamowane gó..no i nie rozumiejąc czym właściwie tu się zachwycać .

Edytowane przez ananonda191
Czas edycji: 2009-11-11 o 09:16
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 14:18   #40
Zaczepka
Raczkowanie
 
Avatar Zaczepka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Piłowanie

wow dziękuję bardzo za wyczerpujący opis Jak wyrobie się z wydatkami to sobie kupię
Zaczepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 04:09   #41
KasiaWiosna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 16
Dot.: Piłowanie

Podzielę się z Wami moim sposobem piłowania paznokci. Mam znajomych w szkole muzycznej którzy grając na gitarze muszą mieć mocne i perfekcyjnie spiłowane paznokcie z racji tego że to jest ich narzędzie pracy (oprócz gitary ). I używają papierowego bądź szklanego pilniczka do skracania paznokci oraz papieru ściernego do polerowania i wygładzania Moim zdaniem super sprawa, sama w taki sposób piłuję paznokcie i ani razu nie zdarzyło się żeby haczyły się o swetry i rozdwajały.

Oczywiście nie są to papiery ścierne takie jakich używamy do ścierania farby ze ścian ale są to takie które używa się w lakiernictwie do polerowania powierzchni samochodowych przed ich polakierowaniem. Są one bardzo drobne, właściwie mają bardzo podobne faktury do tych które kupujemy w polerkach do paznokci.
Ja najpierw piłuję paznokcie papierowych pilniczkiem aby je skrócić następnie używać 3 papierów ściernych do wygładzenia końcówki paznokcia (gramatura: 1500, 2000, 2500)
Papiery ścierne o formacie A4 kupicie za grosze w pierwszym lepszym sklepie z narzędziami i starczają na bardzo długo, bo do jednego piłowania używacie kawałka o powierzchni 4x4

Edytowane przez KasiaWiosna
Czas edycji: 2010-09-29 o 04:11
KasiaWiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 21:02   #42
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Piłowanie

zależy od gustu, twardości paznokcia-niektóre kształty są niewskazane dla słabych paznokci, gdyż łatwiej je złamać, efektu jaki chcesz osiągnąć, np.wyszczuplić dłoń
__________________
zapraszam wszystkich, którzy troszczą się o swoje ciało, włosy i paznokcie.
http://naturalnekosmetykimoniki.blogspot.com
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.