Do filtromaniaczek:) - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-27, 21:46   #1321
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Qrcze nie mogę się zdecydowac nad filtrem Czy mleczko spf 50+ czy to z dzieciaczkiem 40... Jest to moje drugie podejście do filtrów (pierwsze nieudane). Mam 14 lat cerę mieszaną. Oba zachwalacie, a ja się zdecydowac nie mogę noo... Zaraz będę wyliczanki robiła. Pomocy... Co do próbek obeszłam prawie całe miasto i nic.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 21:57   #1322
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Znalazłam cos takiego: http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,2767799.html

Z tego tekstu wynika, ze filtry powyzej 50 to jedna wielka bujda.

Niech ktos mądry filtrowo sie do tego ustosunkuje, bo ja jestem zielona
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 22:01   #1323
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Qrcze nie mogę się zdecydowac nad filtrem Czy mleczko spf 50+ czy to z dzieciaczkiem 40... Jest to moje drugie podejście do filtrów (pierwsze nieudane). Mam 14 lat cerę mieszaną. Oba zachwalacie, a ja się zdecydowac nie mogę noo... Zaraz będę wyliczanki robiła. Pomocy... Co do próbek obeszłam prawie całe miasto i nic.
Hej, mam wrażenie, że bardziej zachwalane jest to z dzieciaczkiem (ja używam spf 50+ i nie mam porównania). A co do próbek to chyba trzeba poczekać na nowe dostawy Avene, bo wraz z nimi pewnie i próbki przybędą
Mam nadzieję, że na któreś mleczko się zdecydujesz i dołączysz do nas


Alchemiczko, specjalnie dla Ciebie powiększyłam mój podpis. Teraz to chyba i bez okularków go dostrzeżesz
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 22:04   #1324
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Ash
Znalazłam cos takiego: http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,2767799.html

Z tego tekstu wynika, ze filtry powyzej 50 to jedna wielka bujda.

Niech ktos mądry filtrowo sie do tego ustosunkuje, bo ja jestem zielona
A dlaczego bujda? Chyba nie rozumiem.
Poza tym ważne jest jeszcze (a może przede wszystkim) promieniowanie UVA
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 22:26   #1325
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Chciałabym zdać relację z używania mąki kukurydzianej zamiast skrobii Jest ona koloru żółtego (nie wiem jak skrobia) i ładnie matuje, tzn. dla mnie super matuje, bo na mleczku Avene puder nie dawał rady a mąka spisuje się wspaniale Nie wiem jak skrobia, ale mąka raczej nie jest za drobna, tzn. jak dotknę twarzy to czuję jakbym miała na niej piasek, na szczęście bez dotykania się tego nie czuje Mimo "niedrobności" ( jeśli można tak powiedzieć) nie jest ona jakoś bardzo widoczna.

Byłam dzisiaj w Poznaniu i tam chciałam kupić skrobię, ale niestety nie miałam za bardzo czasu Jestem też na siebie zła, że nie spytałam was gdzie w Poznaniu mogłabym dostać próbki No cóż, może innym razem.

Dajcie znać czy skrobia też jest taka jak mąka

Pozdrawiam
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 22:35   #1326
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Mckabi
Skrobia kukurydziana jest biała i używając jej nie czuję "piasku" I nie jest widoczna (no chyba że mam jakieś problemy ze wzrokiem )

Gdybyś się znowu wybierała do Poznania, to daj znać. Napiszę Ci gdzie uderzać w sprawie próbek, a które apteki zaliczyć do Aptek Omijanych Szerokim Łukiem (nazwę podaję za L_V )

Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 22:42   #1327
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Mckabi
Skrobia kukurydziana jest biała i używając jej nie czuję "piasku" I nie jest widoczna (no chyba że mam jakieś problemy ze wzrokiem )

Gdybyś się znowu wybierała do Poznania, to daj znać. Napiszę Ci gdzie uderzać w sprawie próbek, a które apteki zaliczyć do Aptek Omijanych Szerokim Łukiem (nazwę podaję za L_V )

Pozdrawiam
Dzięki Chocuś będę pamiętać
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-27, 22:43   #1328
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Ash
Znalazłam cos takiego: http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,2767799.html

Z tego tekstu wynika, ze filtry powyzej 50 to jedna wielka bujda.

Niech ktos mądry filtrowo sie do tego ustosunkuje, bo ja jestem zielona

Ale artykuł

Prawdą jest ze:
- Unia ujednoliciła wartość numeryczna faktora podaną na opakowaniu;
- Żaden filtr nie chroni w 100%, a juz zwłaszcza jak nałozysz cieniutką warstwę, a nie przepisowe 2ml;

Nie zgodzę się [chyba ze sie bardzo myle - jesli tak poprawcie], że faktor 2 chroni przed 50% promieniowania słonecznego. Skąd te dane?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 22:50   #1329
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja się spotkałam z podobnymi danymi: spf 20 - 95%, spf 50 - 98%. Chodzi o UVB.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 22:57   #1330
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wklejam z artykułu:

Zważywszy jednak na to, że filtr SPF 2 blokuje 50 proc. promieniowania UVB, SPF 15 - 93,3 proc., SPF 30 - 96,7 proc., a SPF 50 - 98 proc., widać, że chodziło raczej o różnicę psychologiczną niż rzeczywistą.

Ale tu jest spf 2, dwa...nie 20...?
Ach, juz widze, napisałaś ze blokuje ponad 90%...te dane są z autorytatywnego żródła, czy to "wieść gminna"?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 23:02   #1331
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ale o UVA to już nic nie wiadomo. Ja uważam, że na opakowaniach powinno być jasno oznaczone, jaka jest wysokość ochrony przed UVB jak i UVA. W końcu UVA jest bardziej szkodliwe. To takie moje skromne stwierdzenie
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-27, 23:02   #1332
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ani trochę nie wierzę w to, że spf 2 blokuje 50%
Z tego co wiem to jest tak (już gdzieś o tym wspominałam): różnica między niskim spf np. 2 czy 4 a spf wyższym np. 20-30 jest określana jako bardzo duża, natomiast już między wyższymi spf np. między 30 a 50 ta różnica jest niewielka. Ale tu tylko mowa o UVB.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 23:09   #1333
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wklejam link, tylko, że tekst po angielsku: http://www.bfr.bund.de/cm/257/uv_fil...n_products.pdf
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 09:14   #1334
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Alchemiczko, specjalnie dla Ciebie powiększyłam mój podpis. Teraz to chyba i bez okularków go dostrzeżesz
Dziekuję bardzo , rzeczywiście teraz nawet bez okularków widzę (ja mam lewe oko -0,25, a prawe -1,0)

Ash jeśli chodzi o ten artykuł, to Basia na BU pisała kiedyś (mam nadzieję, ze to również zostanie odtworzone) ile % promieniowania UVB odbija poszczególna wysokość faktora SPF. Nie pamietam teraz tamtych wartości, ale pamietam, że różnica między SPF 15 a SPF 30 była dosć duża, między SPF 30 a SPF 60 troche mniejsza, ale dalej duża, natomiast miedzy SPF 60 a SPF 100 była już mała. Jednak to wszystko dotyczy UVB.

Jeśli chodzi zaś o UVA to mamy wskaźniki IPD i PPD. http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/UV1.htm -> na tej stronie znajdziecie szczegółowe informacje odnośnie obu metod (IPD i PPD) oraz inne ciekawe informacje

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 09:40   #1335
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Może będę przypinać grzywę do góry, a jak się wchłonie filtr, przyskrobiuję i odepne.
ja właśnie tak robię.


Cytat:
Napisane przez beoneself
Mama zdobyła dla mnie próbkę w aptece Anthelios XL 50+ creme fondante.
też miałam próbkę, przypadł mi do gustu, możliwe, że będzie to mój następny zakup.


Cytat:
Napisane przez Agy
hej dziewczyny, własnie jakoś w weekend widzialam Avene emulsję 50+ z wodą termalną w promocji (...) nowa Avene, tylko cena mnie trochę zastanowiła, 72 złote czy to możliwe??
ja za samą emulsję zeszłoroczną (SPF 60) zapłaciłam 68 zł


Cytat:
Napisane przez Agy
Oczywiście, jak dają to trzeba brać, nawet jeśli sie nie kwapią to trzeba prosić, a nóż dostanie się ...próbkę samoopalacza LRP
a owszem, też mi się trafiła tylko ja teraz taka blada po kwasach jestem, że po samoopalaczu wyglądam, jak po solarium chyba, że ten LRP za mocny dla mnie jest, pozostaje albo go rozcieńczać z kremem, ale nie chce mi się w to bawić, albo trzymać się tylko kremów brązujących.


Cytat:
Napisane przez Ash
Znalazłam cos takiego: http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,2767799.html
Z tego tekstu wynika, ze filtry powyzej 50 to jedna wielka bujda.
Niech ktos mądry filtrowo sie do tego ustosunkuje, bo ja jestem zielona
z artykułu Basi:
"Przyjmuje się w przybliżeniu, że:
SPF 2 - blokuje 25-30%
SPF 4 - 50%
SPF 10 - 85%
SPF 15 - 95-96% (wg niektórych danych 93%, natomiast dopiero SPF 25 = 96%)
SPF 30 - 50 - 98%
SPF 60 - 98,5%"
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_faktory_cz2.php

Wydaje mi się, że SPF 2 może blokować nawet połowę promieni UVB, bo inny sposób odczytu SPF mówi, ile razy dłużej można przebywać na słońcu bez poparzenia. SPF 2 - można przebywać 2 razy dłużej (czyli np. 20 min. zamiast 10 min.), bo blokuje właśnie połowę promieniowania No, ale kto by nakładał SPF 2 grubą warstwą? pewnie nikt.

A kremy z SPF 50 nie są bzdurą przede wszystkim ze względu na wysokość ochrony przed UVA. Kremy poniżej SPF 30 mają bardzo niską ochronę przed UVA. Z reguły, im wyższe SPF, tym również wyższe PPD, dlatego musimy stosować kremy z wysokim SPF, aby również dobrze chronić się przed UVA.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 10:00   #1336
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Thumbs up Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez justa79
z artykułu Basi:
"Przyjmuje się w przybliżeniu, że:
SPF 2 - blokuje 25-30%
SPF 4 - 50%
SPF 10 - 85%
SPF 15 - 95-96% (wg niektórych danych 93%, natomiast dopiero SPF 25 = 96%)
SPF 30 - 50 - 98%
SPF 60 - 98,5%"
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_faktory_cz2.php
Właśnie o to mi chodziło Było to też na BU i tam była jeszcze wartość procentowa dla SPF 100, ale to jest bardzo dobre Dzieki Justyś

Cytat:
Napisane przez justa79
Wydaje mi się, że SPF 2 może blokować nawet połowę promieni UVB, bo inny sposób odczytu SPF mówi, ile razy dłużej można przebywać na słońcu bez poparzenia. SPF 2 - można przebywać 2 razy dłużej (czyli np. 20 min. zamiast 10 min.), bo blokuje właśnie połowę promieniowania No, ale kto by nakładał SPF 2 grubą warstwą? pewnie nikt.
No właśnie,w tym artykule nikt nie napisał, że na samą twarz należy nałożyć 1,8-2 ml (nieważne jaki krem ma faktor, by uzyskać wartosć protekcji podaną na opakowaniu zawsze należy tyle nałożyć!). A tak na marginesie dla mnie to bez sensu nakładać 1,8 ml na twarz kremu o protekcji SPF 2 czy nawet SPF 10. Namęczy się człowiek z aplikacją, a tu ochrony zaraz nie ma

Cytat:
Napisane przez justa79
A kremy z SPF 50 nie są bzdurą przede wszystkim ze względu na wysokość ochrony przed UVA. Kremy poniżej SPF 30 mają bardzo niską ochronę przed UVA. Z reguły, im wyższe SPF, tym również wyższe PPD, dlatego musimy stosować kremy z wysokim SPF, aby również dobrze chronić się przed UVA.
Dokładnie tak (pozwoliłam sobie wytłuścić najważniejsze rzeczy)
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 10:19   #1337
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kacha30
czy krem Avene jest bardzo koloryzujacy? i jaki ma odcien?
Ja mam emulsje - na poacztku nie mogłam zniesc lepkosci na twarzy i zapachu - ale przyzwyczaiłam sie , daje puder sypki lub ziemie e. i jest ok

Dziewczyny czy ten krem jest duzo gestszy od emulsji?
Hmmm.....na pewno nie jest bardzo koloryzujący - kolorku moim zdaniem jest w sam raz aby wyrównać koloryt twarzy - nie jest kryjący. Ten kolorek w zasadzie daje to, że krem nie bieli - nie ma efektu białej damy.
Konsystencja kremowa - nie wiem jaka jest emulsja nie mam porównania- hmmm...no po prostu krem - ale ładnie się rozprowadza, nie robi smug, jest śliski - nieźle się wchłania (mam cerę mieszaną). U mnie sie nic a nic nie klei - buzia jest raczej śliska no i błyszcząca (ale to wiadomo). Łatwo i szybko się matowi nawet zwykłym pudrem. Ja mogę pisać same ach, ach, ach na jego temat - ale wiadomo każda buzia jest inna
Sama jestem na rozstaju, bo mi się kończy i nie wiem co kupic zdecydowałam się na mleczko z dzieciaczkiem - jak mi nie przypasuje to dzieciaki będą zmuszone je zutylizować (he, he ), a ja jak w dym pójdę po kremik Avene - chciaż boję się czy latem nie będzie mimo wszystko za ciężki
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 10:43   #1338
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: Do filtromaniaczek:)

dzieki Marianno
tez jestem w kropce bo emulsja na wykonczeniu. Krem moze by lekko przyciemnił moja blada twarz.
Mleczko A tez bym chciala do ciała
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 12:05   #1339
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Do filtromaniaczek:)

moge zasiegnac tu opinii o filtrze Vichy,Capital Soleil Fluide?Czy nie jest za slaby,dla kogos kto ma za soba serie kwasow?No i dla cery tradzikowej nadaje sie moze?Bo do tej pory uzywalem Biodermy Fluide 100,ale kazdy pyta mnie czy przypadkiem cos mi nie dolega,ze taki blady jestem,wiec chcialbym jak najszybciej zmienic krem z filtrem,pozatym u faceta to zawsze jakos dziwnie to wyglada jak ma cos na buzce;/Mnie ptzynajmniej to dosyc przeszkadza;/
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-28, 12:40   #1340
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kacha30
dzieki Marianno
tez jestem w kropce bo emulsja na wykonczeniu. Krem moze by lekko przyciemnił moja blada twarz.
Mleczko A tez bym chciala do ciała
Ja też jestem bledziuch
Na przyciemnienie twarzy za bardzo nie licz, jak pisałam kolorku jest tyle aby twarz miała ładny równy -ale nadal blady kolor
To podbarwienie neutralizuje to bielactwo które nadaje większość filtrów - hmm...ten kremik po prostu jeszcze dodatkowo nie wybiela.
Ja zainwestowałam i tak w samoopalacz Avenki - i jest ok.
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 12:41   #1341
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

używam tego fluidu Vichy SPF 60. czy nie będzie za słaby? między SPF 60 a SPF 100 nie ma aż takiej różnicy, o czym możesz poczytać wyżej, blokują podobną ilość promieni słonecznych, ok. 98% (bo SPF 100 też nie chroni w 100%). fluid nie bieli, więc może będzie mniej widoczny na twarzy. nie lepi się, ale mam wrażenie, że łatwo się ściera, więc pomyśl o ponownym nakładaniu w ciągu dnia (zakładam, że nie malujesz się, więc nie powinno to stanowić problemu ). fluid jest polecany do cery tłustej.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 13:44   #1342
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kacha30
czy krem Avene jest bardzo koloryzujacy? i jaki ma odcien?
Ja mam emulsje - na poacztku nie mogłam zniesc lepkosci na twarzy i zapachu - ale przyzwyczaiłam sie , daje puder sypki lub ziemie e. i jest ok

Dziewczyny czy ten krem jest duzo gestszy od emulsji?
Kre w tubce ma kolor taki łososiowy, ale na twarzy tego nie widać po rozsmarowaniu.

Co do grzywki to ja rano spinam ją spinką, filtruję się, po jakimś czasie dokładam podkład, puder i dopiero opuszczam grzywkę.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 13:50   #1343
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Moje wnioski

fluid Biodermy + skrobia kukurydziana (na całą twarz) = sucho, ściągnięta skóra!!!

mleczko Biodermy + skrobia = idealnie


I fluid i mleczko strasznie mnie bielą, ale daję na to bardzo cieniutką wartwę Biodermy tonującej, biel jest zneuralizowana, koloryt twarzy wyrównany. Bardzo mi się podoba ten efekt, jestem skłonna męczyć się z tymi wszystkimi warstwami. Polecam

Mam coraz większą ochotę na krem Avene, który ponoć nie bieli a jest bezbarwny Mam nadzieję, że będą próbki...
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 14:15   #1344
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Michał84
moge zasiegnac tu opinii o filtrze Vichy,Capital Soleil Fluide?Czy nie jest za slaby,dla kogos kto ma za soba serie kwasow?No i dla cery tradzikowej nadaje sie moze?Bo do tej pory uzywalem Biodermy Fluide 100,ale kazdy pyta mnie czy przypadkiem cos mi nie dolega,ze taki blady jestem,wiec chcialbym jak najszybciej zmienic krem z filtrem,pozatym u faceta to zawsze jakos dziwnie to wyglada jak ma cos na buzce;/Mnie ptzynajmniej to dosyc przeszkadza;/
Witaj Michał na w naszym filtrowym wątku, jeśli mnie pamięć nie myli, to jesteś pierwszym mężczyną u nas

Jeśli chodzi o filtr to Vichy nie próbowałam, ale miałam próbkę i Fluidu Biodermy i Biodremy tonującej. Gdyby chciało Ci się "bawić" to zawsze możesz na Fluid 50+ Biodermy (ok. 1,8 ml na samą twarz) nałożyć cienką warstwę Biodermy Photoderm Max Creme teintee SPF 50+ (lub jeśli masz bardzo jasną karnację, to wtedy nałóż Biodermna Photoderm Max FLUSH SPF 50). Zarówno Creme teintee jak i FLUSH są tonujące, z tym, że ten pierwszy jest dużo ciemniejszy.

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 14:28   #1345
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Michał84
moge zasiegnac tu opinii o filtrze Vichy,Capital Soleil Fluide?Czy nie jest za slaby,dla kogos kto ma za soba serie kwasow?No i dla cery tradzikowej nadaje sie moze?Bo do tej pory uzywalem Biodermy Fluide 100,ale kazdy pyta mnie czy przypadkiem cos mi nie dolega,ze taki blady jestem,wiec chcialbym jak najszybciej zmienic krem z filtrem,pozatym u faceta to zawsze jakos dziwnie to wyglada jak ma cos na buzce;/Mnie ptzynajmniej to dosyc przeszkadza;/
Ten filtr nie jest za słaby (oczywiście pod warunkiem, że nakładasz 1,8-2 ml na twarz). Nie widzę powodów dla których nie miałby nadawać się dla cery trądzikowej. Nie bieli, dobrze się wchłania.

Czyżby Filtromaniaczek?
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 15:02   #1346
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kochane filtromaniaczki! Nie nadążam już czytać tego wątku
Ale do rzeczy. Jako że mleczko Avene 50 już na wykończeniu chciałam spróbowac to z dzieciaczkiem 40. Tylko że u mnie są dwa rodzaje: jedno z dzieciaczkiem a drugie bez..brrr...no i zamiast kupić wrociłam do was coby sprawdzić czy ja już mam jakieś omamy od tych filtrów, czy może faktycznie są dwa rodzaje tylko nie doczytałam a moze to jest o samo???
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 15:35   #1347
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Michał84
moge zasiegnac tu opinii o filtrze Vichy,Capital Soleil Fluide?Czy nie jest za slaby,dla kogos kto ma za soba serie kwasow?No i dla cery tradzikowej nadaje sie moze?Bo do tej pory uzywalem Biodermy Fluide 100,ale kazdy pyta mnie czy przypadkiem cos mi nie dolega,ze taki blady jestem,wiec chcialbym jak najszybciej zmienic krem z filtrem,pozatym u faceta to zawsze jakos dziwnie to wyglada jak ma cos na buzce;/Mnie ptzynajmniej to dosyc przeszkadza;/
Mam fluid Vichy, używałam i sądzę, że będziesz zadowolony - nie bieli i jak na filtr nie jest tłusty. Wypróbowałam go na swoim facecie jak byliśmy na nartach, wyglądał normalnie (tzn. facet, a nie krem ) To jest w ogóle fajny filtr, tylko cenę ma koszmarną...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 15:44   #1348
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Erato
Mam fluid Vichy, używałam i sądzę, że będziesz zadowolony - nie bieli i jak na filtr nie jest tłusty. Wypróbowałam go na swoim facecie jak byliśmy na nartach, wyglądał normalnie (tzn. facet, a nie krem ) To jest w ogóle fajny filtr, tylko cenę ma koszmarną...
zwłaszcza przy takiej pojemności - 40 ml. a butelkę też ma koszmarną jak tu ją położyć, jak filtr taki płynny? konsystencja też mi do końca nie odpowiada, bo przecieka przez palce.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 17:26   #1349
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witam po dłuższej nieobecności moje kochane filtromaniaczki i po nadrobieniu zaległości- ach, te wasze posty jakoś tak szybko narastają, chyba socjalizm rzeczywiście wam się udzielił - wyrabiacie 300% normy? Ja nie nadążam z czytaniem...

Do Nierdzewnej- w poszukiwaniu próbek polecam ci zajrzeć do apteki w Galerii Kazimierz, ja tam zawsze dostaję, ale już dawno tam nie byłam, więc nie wiem czy aktualnie jeszcze coś mają.


A teraz troche poważniejsze pytanie do wszystkich filtromaniaczek:
Nie zdarzył się wam jeszcze kryzys? Bo mnie nachodzą czarne myśli ostatnio, każdego poranka, kiedy patrzę na miarkę wypełnioną białą mazią po brzegi, kiedy pomyślę o tym wsmarowywaniu, świeceniu, skrobiowaniu ... Nawet J.Lo mnie nie pociesza Czy to "filtrowa deprecha"? Dopada was to czasem? Co wtedy robicie? Jakie pomysły na przetrwanie?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 17:33   #1350
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witaj Kajol
My tu nawet 500% normy wyrabiamy

Jeszcze deprecha mnie nie dopadła Gdy ostatnio wyszłam rano do pobliskiego sklepu bez filtra (tylko nie bijcie ), to czułam się okropnie. U mnie to chyba naprawdę maniactwo
Muszę się zastanowić nad pomysłami na przetrwanie dla Ciebie
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.