*Szczeniaczek pierwszy raz u weterynarza* - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-04, 17:47   #1
lili88
Raczkowanie
 
Avatar lili88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 97

*Szczeniaczek pierwszy raz u weterynarza*


Witam!
Na wstepie chcialabym poinformowac Was, ze Mikolaj rozpoczal juz tegoroczna wedrowke po swiecie z prezentami Wiem, bo mnie juz wczoraj odwiedzil!! A wlasciwie to jego pomocnik, a moj kochany TZ No a teraz do rzeczy. Ten pomocnik przyniosl mi (jako ze bylam niezwykle grzeczna caly rok) slicznego szczeniaczka Jest poprostu cudowny!! To pekinczyk miniaturka, samiec. Ma dopiero 7 tygodni, wiec jest bardzo malutki. Dodam, ze to moj pierwszy piesek, wiec nic dziwnego, ze tak oszalalam na jego punkcie W nocy prawie nie spalam bo Puszek (tak go nazwalam) byl troche wystraszony nowym miejscem i ciagle skomlal. Ale i tak jestem nim zachwycona! No a jutro planuje zabrac go do weterynarza. Tylko ze ja jeszcze nigdy nie mialam zwierzaka, a co za tym idzie nie bylam u takiego lekarza. Dlatego chcialam zapytac Was jak wyglada taka wizyta. Jakim zabiegom zostanie poddany moj szczeniaczek? Napewno szczepieniu i odpchlaniu bo jeszcze nie mial, ale czy moze jeszcze cos dodatkowo mozna by mu zafundowac? No i ile taka wizyta z zabiegami bedzie mniej wiecej kosztowac? Juz nie moge sie doczekac az go tam zabiore!!
Ale wolalabym byc chociaz troche przygotowana wiec bede wdzieczna za odpowiedzi
__________________
Dorosąć?? Tylko po co...??
lili88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 21:33   #2
lili88
Raczkowanie
 
Avatar lili88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 97
Dot.: *Szczeniaczek pierwszy raz u weterynarza*

Jeszcze raz prosze o odpowiedzi, poniewaz jednak dopiero pojutrze ide do tego weterynarza...
__________________
Dorosąć?? Tylko po co...??
lili88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 21:42   #3
pzs1
Zadomowienie
 
Avatar pzs1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 1 239
GG do pzs1
Dot.: *Szczeniaczek pierwszy raz u weterynarza*

witam

z tematem szczeniakó jestem na bieżąco bo w lipcu dostałam swojego urwisa.
Przebieg wizyty będzie zależał od tego czy piesek był szczepiony a jeśli tak to kiedy.Jeśli nie był szczepiony to lekarz go obejrzy, czy prawidłowo się rozwija, odrobaczy go ważąc przy okazji i powinien kazać przyjść za 3-4 dni na szczepienie przeciw nosówce (o ile wcześniej go nie miał jak juz pisałam). Jak piesek był szczepiony i odrobaczany to jest to odnotowane w książeczce zdrowia i tam są daty dalszych szczepień i odrobaczeń

pozdrawiam
__________________
Ilo
pzs1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 17:50   #4
lili88
Raczkowanie
 
Avatar lili88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 97
Dot.: *Szczeniaczek pierwszy raz u weterynarza*

Dziekuje! A czy mozesz mi jeszcze powiedziec ile kosztuje taka wizyta z zabiegami lacznie? Bardzo prosze...
__________________
Dorosąć?? Tylko po co...??
lili88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 18:13   #5
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: *Szczeniaczek pierwszy raz u weterynarza*

pierwsza wizyta to rzeczywiscie szczepionka, odpchlenie i odrobaczenie. Na pchełki dostaniesz krople, które trzeba będzie aplikować w trzech miejscach na ciele psa, odrobaczenie to zazwyczaj jakaś tabletka. Nie napiszę dokładnie ile to wszystko kosztuje teraz, ale jakiś rok temu kiedy byliśmy z mężem i pieskiem u weterynarza zmieściliśmy sie chyba w 10zł, z tym że za drugą wizytę (kilka tygodni póxniej) zapłacilismy już trzy razy tyle, ale wtedy to już była jakaś specjalna szczepionka, którą zażyczylismy sobie dla pieska. Ciekawe tylko czy kiedy będziemy na następnej wizycie lekarz będzie pamiętał na co go zaszczepił bo piesek zeżarł własną książeczkę zdrowia.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 20:50   #6
Liana
Zadomowienie
 
Avatar Liana
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 321
Dot.: *Szczeniaczek pierwszy raz u weterynarza*

Odrobaczenia kosztuje od 12 do 17 zł- zależy ile tabletek da Ci weterynarz. Po tygodniu szczepionka "skoordynowana" przeciwko nosówce, zapaleniu jelit i innym chorobom. Kosztuje 39 zł. Aha, na pierwszej wicycie weterynarz założy psiakowi książeczkę zdrowia- koszt 2 zł , powinna go też dokładnie obejrzeć (ząbki, uszka, wymacać brzuszek, zważyć)
Liana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 21:12   #7
pzs1
Zadomowienie
 
Avatar pzs1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 1 239
GG do pzs1
Dot.: *Szczeniaczek pierwszy raz u weterynarza*

z moim szczeniakiem było trochę inaczej. Ze względu na to że był to maluch na odrobaczenie dostał jakiś płyn i to kosztowało mnie 5 złotych (bo ilość płynu dostosowana jest do wagi i płaci się za 1 ml). Co do szczepionek to mój maluch dostał 3 pierwsząna nosówkę, która kosztowała 40zł po 2 czy 3 tyg (nie pamiętam dokładnie) dostał 2 szczepionkę na nosówkę i po tygodniu od niej mógł zacząć wychodzić na dwór. po 2 tyg od drugiego szczepienia dostal tą skondensowaną szczepionkę, a później po od 2 do 4 tyg trzeba zaszczepić malucha na wściekliznę u mnie wyniosło to 20 zł. No i oczywiście do 6 miesiąca życia malucha odrobaczać trzeba co miesiąc

pozdrawiam
__________________
Ilo
pzs1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.