Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-25, 12:06   #121
Sexiest
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: <3
Wiadomości: 46
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

nie znałam tej potrawy wczesniej. ale to taka zapiekanka we wloskie wersji z aromatycznym zapachem który juz za mną chodzi i jeszcze dzis bedzie zrobiona
Sexiest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 21:14   #122
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

Oj jak dawno już nike robiłam... Ale teraz nie ma dobrych pomidorków... No chyba, ze te małe koktajlowe ale dużo z nimi bawienia jest
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:24   #123
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

A ja zaraz się za bruschettę zabieram

Będzie z dodatkiem fety (bo i tak mam otwartą i szukałam właśnie do czego ją zużyć), z przepisu, który przed chwilą na chybił trafił znalazłam Wiem, że teraz pomidorki nie takie, i co najgorsze o zgrozo! nie mam świeżej bazylii, ale co tam, smak oliwy myslę wynagrodzi..
http://kulinarneinspiracje.blogspot....erem-feta.html

Mniam mniam..

Aaa skosztowałam oliwy z bułeczką i poczułam się jakbym wróciła na Thassos, skąd ją przywiozłam.. Absolutny powiew lata, nie wierzę, że śnieg za oknem

Już zjedzona Nie taka jak latem, ale czuję się po niej nieziemsko cudownie Polecam przywołać sobie trochę lata w taka mroźną zimę..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg b.jpg (59,9 KB, 46 załadowań)
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl

Edytowane przez amandi84
Czas edycji: 2012-02-10 o 19:01
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:13   #124
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

Bardzo lubie
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 18:57   #125
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

Cytat:
Napisane przez Madlaine Pokaż wiadomość
nie mogłam się dzisiaj oprzeć i zrobiłam po raz enty w tym tygodniu bruschettę - jest to chyba jedyna potrawa, która mi się nigdy nie nudzi
robiłam ją już na wiele sposobów, modyfikowałam przepisy, różne dodatki i na innym pieczywku - zawsze jednak moge się nia zajadać bez opamiętania
czy któras z was tez tak za nią przepada ? a może zna jakiś magiczny składnik, żeby jeszcze ją ulepszyć ? (...)
No właśnie - bruschetta - niby nic nadzwyczajnego, ot...zwykła grzanka z pomidorem, a jednak w całości powstaje jedna z moich ulubionych włoskich potraw. Niby toto należy do gatunku antipasti, czyli po naszemu do przystawek, ale odkąd pojawiają się "normalne" pomidory, dla mnie to prawie codzienne śniadanie i drugie danie obiadowe. Uwielbiam i mogę się obżerać na okrągło

Alternatywne przepisy na bruschettę:

Przepis podstawowy: chleb, pomidory, bazylia, oliwa, czosnek, sól
Na 1 porcję, czyli 2 kromki pieczywa bierze się 1 pomidor, i 2 łyżki oliwy, reszta (bazylia i czosnek) zgodnie z upodobaniem.
Kromki pieczywa opiec na chrupko w tosterze (na patelni, to nie jest ten sam efekt, niestety - sprawdziłam) i natrzeć czosnkiem (czosnek nadaje bruschettcie specyficzny, lekko ostry smaczek i jest niezbędny). Pomidory obrać ze skórki i pokroić w kostkę (w plastry, to też nie jest ten efekt, co trzeba), wymieszać z posiekaną bazylią. Na kromkach położyć pomidory, posolić, polać oliwą (przynajmniej 1 łyżka na kromkę - oliwa też jest niezbędna, bez niej bruschetta traci cały smak, być może dlatego pomidory pokrojone w kostkę są lepsze, bo oliwa wpływa w nie).

Pozostałe przepisy są modyfikacją przepisu podstawowego.

Z pieczonym żółtym serem
Na patelni (koniecznie teflonowej, do innej przylgnie) zapiekamy bez tłuszczu na chrupko i rumiano ser (dowolny, może być wędzony, ale może być też zwykły Gouda). Układamy go na kromkach, a pod pomidorami. To ulubiona wersja Mojego.

Z mozarellą
Pokrojoną w plastry mozarellę (niepieczoną ) układamy j.w. To wersja łagodniejsza w smaku, niż ta powyżej.

Ze szparagami
To przepis, który widziałam w tefałenie u Tessy Capponi-Borawskiej - na wierzchu po 1 przekrojonym na pół gotowanym zielonym szparagu.


Całość, nawet z tym żółtym serem nie powinna przekroczyć 300 kcal (w wersji podstawowej tylko ok. 200 kcal, licząc dietetycznie, że 2 łyżeczkami oliwy - 60 kcal - "opędzlujemy" obie połówki bułki). Ja najbardziej lubię z pieczywem pszennym (zresztą w "oryginale" bruschettę robi się z ciabaty, a to jest właśnie pszenna bułka, o prostokątnym kształcie, wypiekana z dodatkiem słodu jęczmiennego - u mnie zastępuje ją zwykła bułka) i oliwą aromatyzowaną czosnkiem (specjalnie taką robię sobie do bruschetty).
To również świetna potrawa do przygotowania na grillu -> bułkę opieka się na chrupko na ruszcie, pomidora "zaparza" też na ruszcie w folii aluminiowej (trzeba mu tylko czubek przekroić "na krzyż", czosnek można użyć surowy lub posmarować kromkę upieczonym na pastę, potem tylko pokroić pompomdorka w kostkę, posolić i polać oliwą, a otoczenie rozpływa się w zachwytach, że coś tak pysznego można zrobić w warunkach polowych
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2012-07-05 o 10:23
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 12:17   #126
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

Ja robię nieco inaczej - kromki pieczywa (zwykle bagietki) podpiekam w piekarniku polane oliwą, a pokrojony drobniutko czosnek dodaję do pomidorów, reszta tak samo. W zimie robiłam z suszoną bazylią, ale oczywiście absolutnie nic nie zastąpi świeżej. Dzięki bazylii na balkonie jadam teraz z 3 razy więcej pomidorów.

Spróbuję z mozarellą, choć chyba najlepsza najprostsza wersja.

Ta przystawka jest tak pyszna i prosta, że aż nie do uwierzenia
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl

Edytowane przez amandi84
Czas edycji: 2012-07-03 o 12:19
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 12:40   #127
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

Pierwsza tegoroczna trafiona->zatopiona (czyli zrobiona->zjedzona).
Z własnych, pysznych i pełnych pomidorowego smaku, dojrzałych na krzaku, działkowych pomidorów (że się tak pochwalę wrednie)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2012-07-05 o 10:04
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 22:19   #128
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

Pyszna ja ja wcinam czesto z pomidorkami koktajlowymi , oregano , sola , oliwa z oliwek , bazylia no i oczywiscie kromka chlebka tostowana ( mozna i z serem zoltym lub mozarella na wierzchu ) typowa wloska przekaska
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2012-07-03 o 22:20
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 23:23   #129
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

Cytat:
Napisane przez Madlaine Pokaż wiadomość
przepis jest banalnie prosty

pomidory (sparzone i bez skórki lub z , zalezy co kto lubi) kroisz w kostkę, dodajesz świeżo wyciśnięty czosnek (wedle upodobania), bazylię świeżą lub suszoną, starty parmezan (świezy lub suszony) i dodajesz troche oliwy z oliwek i wszystko dokładnie mieszasz
ja odstawiam taka pastę na ok. godzinkę, żeby się wszystkie składniki przegryzły, a pomidory puściły sok, dopiero po tym czasie nakładam na wczesniej podpieczone grzanki (z dowolnego pieczywa) i zapiekam w opiekaczu, piekarniku lub mikrofali, alebo zajadam na zimno .

jesli chcesz poeksperymentowac dodajesz inne składniki wedle własnego uznania i gustów smakowych.
taką paste robię zazwyczaj w wiekszych ilościach i szczelnie zamkniętą przechowuję dzień lub dwa w lodówce, zeby w każdej chwili móc sobie zrobić bruschetkę

ot i cały przpis - SMACZNEGO
do klasycznej bruschetty nie dodaje sie parmezanu a mozzarelle ,ale wlasciwie mozna na nia nalozyc co sie chce ,pomidorki powinny byc swieze ,kawaleczki mozzarelli i bazylia ,mozna ja jesc tak albo zapiekac w piekarniku tak,zeby ser sie rozpuscil.
Wersja z oliwkami (najlepiej czarnymi) tez jest smaczna ,zamiast bazylii dobre jest tez oregano (jak na pizze) ,w polsce niestety o dobra mozzarelle trudno ,pomidory powinny byc bardzo soczyste i aromatyczne,a bazylia najlepiej swieza.

polecam tez bruschetta z baklazanem i pomidorami ,albo z kremem oliwkowym (z czarnych oliwek) lub z kremem z soczewicy (pychaaaaaaa ) lub z szynka (ale wloska szynka surowa) nie nasza polska bo to juz zupelnie co innego .
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 08:17   #130
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

Cytat:
Z pieczonym żółtym serem
Na patelni (koniecznie teflonowej, do innej przylgnie) zapiekamy bez tłuszczu na chrupko i rumiano ser (dowolny, może być wędzony, ale może być też zwykły Gouda). Układamy go na kromkach, a pod pomidorami. To ulubiona wersja Mojego.
kocham Brusschetty ale ten rodzaj wykonuje po prostu w piekarniku. Wrzucam chlebek na kilka minut, jak lekko sie przyrumieni, wyciągam smaruje masełkiem + serek + pomirdorek znów serek kilka szczypt przyprawek. Efekt podobny jak na patelni ale 1) mniej brudów 2) szybciej) 3) smaczniej )
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 09:14   #131
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

Cytat:
Napisane przez LordWiliam Pokaż wiadomość
kocham Brusschetty ale ten rodzaj wykonuje po prostu w piekarniku. Wrzucam chlebek na kilka minut, jak lekko sie przyrumieni, wyciągam smaruje masełkiem + serek + pomirdorek znów serek kilka szczypt przyprawek. Efekt podobny jak na patelni ale 1) mniej brudów 2) szybciej) 3) smaczniej )
Nie ten sam i z pewnością nie smaczniej Ser na patelni przysmaża się NA CHRUPKO. Jest twardy, przyrumieniony i kruchy. Oddziela bułkę od soku z pomidorów, co jest dodatkowym plusem dla osób nie znoszących wilgotnego, przemokniętego pieczywa. Nie przeszkadza dodatkom niezbędnym do bruschetty (oliwa!, czosnek, bazylia).

Ser położony na ciepłą kromkę najwyżej lekko się roztapia. I w ogóle cała ta mieszanina to raczej zwykła ciepła kanapka, przede wszystkim z serem. Pomidory w niej to tylko dodatek, a nie kwintesencja. Gdzie tu bruschettowa oliwa i świeża bazylia? Masło?!
Szybciej? U kogo szybciej rozgrzewa się piekarnik niż patelnia
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2012-08-09 o 09:19
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 12:27   #132
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

Uwielbiam to, zwłaszcza teraz, kiedy pomidory są takie pomidorowe Robię zawsze wersję podstawową, czasem zagryzam jakimś serkiem
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-26, 13:26   #133
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bruschetta - własnie wcinam, kto lubi ?

O mamo jaka pyszna jest bruschetta z klasyczną oliwą Gallo.
A byłam przerażona, jak spróbowałam na łyżeczce i zakrztusiłam się goryczką Ale do pomidorków i bazylii okazała się genialna. Ten charrrrakterek ...

Właśnie wciągnęłam bruschettę z dwoma ostatnimi własnymi pomidorkami z działki, resztę zeżarła zaraza Teraz już jestem skazana na przemysłowe.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2018-08-26 o 13:35
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-26 14:26:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.