inspiracje kulinarne, czyli mały niejadek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-25, 13:22   #1
olsza30
Raczkowanie
 
Avatar olsza30
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 275

inspiracje kulinarne, czyli mały niejadek


Witam was dziewczyny, mam problem z jedzeniem mojej 1,5 rocznej córeczki. Generalnie ma apetyt ale je bardzo małe ilości i nie tyka drugich dań. W zasadzie je tylko kanapki ( ser żółty, wędlina, dżem, danonki ), z dań obiadowych tylko zupy,pije jeszcze mleko mm, z owoców w zasadzie tylko jabłka w chwili obecnej. Mięsa nie zje. Szukam tutaj inspiracji bo nie przychodzi mi do głowy co mogłabym jej przygotowywać i być może spotkam tutaj jakąś mamę, która miała podobne problemy co ja. Liczę na pomysły drugodaniowe i deserowe.
Dodam, że nie zje pierogów, gołąbków, mięsa smażonego, wogóle w zasadzie żadnego tradycyjnego drugiego dania z ziemniakami.No a przecież trzeba jakoś rozplanować te 5 posiłków dziennie...
olsza30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 14:08   #2
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: inspiracje kulinarne, czyli mały niejadek

a musi koniecznie jeść drugie danie? moja też w zasadzie nie tyka drugiego dania - czasem od święta coś tam skubnie ale to niewielkie ilości, kanapek nie jada - jakby mogła to by jadła tylko zupę i mleko/jogurty a i ostatnio pomidory

ja czasami żeby jej przemycić mięso i przy okazji żółtko na ogół - gotuję jej zupkę krem - miksuję wszystko łącznie z mięskiem i albo dostaje samą taką zupkę albo z kluseczkami czy ryżem
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 14:52   #3
olsza30
Raczkowanie
 
Avatar olsza30
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 275
Dot.: inspiracje kulinarne, czyli mały niejadek

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
a musi koniecznie jeść drugie danie? moja też w zasadzie nie tyka drugiego dania - czasem od święta coś tam skubnie ale to niewielkie ilości, kanapek nie jada - jakby mogła to by jadła tylko zupę i mleko/jogurty a i ostatnio pomidory

ja czasami żeby jej przemycić mięso i przy okazji żółtko na ogół - gotuję jej zupkę krem - miksuję wszystko łącznie z mięskiem i albo dostaje samą taką zupkę albo z kluseczkami czy ryżem

No nie musi, chociaż powinna no ale co podawać w porze drugiego dania ( u nas to wypada około 15 )
olsza30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 16:39   #4
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: inspiracje kulinarne, czyli mały niejadek

Chyba nie potrafie pomoc.Ja mam corke 9 lat,ktora ladnie jadla wlasnie do 1,5 roku gdzies,a potem przestala.I do teraz nie znalazlam sposobu na nia.Nie lubi bardzo wielu rzeczy i je bardzo malo,ale mimo to rozwija sie dobrze i jest zdrowa.Mam nadzieje,ze u was to minie i szybko wyrosnie z tego niejedzenia.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 18:59   #5
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: inspiracje kulinarne, czyli mały niejadek

Agata je samodzielnie, nie ma problemów.

Ale u nas nie ma 2 daniowych obiadów, albo 2 danie albo zupa - wkrajam wtedy sporo mięsa, warzyw + węglowodany, taka syta jest.

Z owoców jada jedynie banany i mandarynki. Robię kompoty.
Za to mleka pić nie chce. Dostaje na głodniaka rano 180 mleka i wypija, potem 9-10 śniadanie (kanapki, racuszki, placki z kaszy kukurydzianej, pancakes - próbuje przemycić jakiś nabiał - robie właśnie takie placki na mleku to zje, czasem jak posmaruje dżemem to zje też) potem obiad 13.30-14 (zależy jak drzemka) albo zupa na gęsto albo 2 danie lubi kasze z sosem, gotowane warzywa, ziemniaki, pulpety, ryba w folii albo soute, makaron w kazdej ilości) ogólnie ona wygrzebuje rękami to co się da, próbuje widelcem.
17-17.30 przekąska - serek, jogurt, mus kubuś albo leon, budyń

19.19.30 kolacja - jajka, kanapka, tost, parówka + szklanka mleka, której najczęściej nie wypija.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 12:52   #6
olsza30
Raczkowanie
 
Avatar olsza30
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 275
Dot.: inspiracje kulinarne, czyli mały niejadek

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Chyba nie potrafie pomoc.Ja mam corke 9 lat,ktora ladnie jadla wlasnie do 1,5 roku gdzies,a potem przestala.I do teraz nie znalazlam sposobu na nia.Nie lubi bardzo wielu rzeczy i je bardzo malo,ale mimo to rozwija sie dobrze i jest zdrowa.Mam nadzieje,ze u was to minie i szybko wyrosnie z tego niejedzenia.
No widzisz, moja właśnei też wcześniej zanim zaczęła chodzić jadła wszystko dosłownie, stąd moje wątpliowści. Kiedyś lubiła i zjadała jajecznicę teraz nei ma nawet o tym mowy, wogóle jak widzi coś nowego to nawet nie chce spróbować...
olsza30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 19:14   #7
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: inspiracje kulinarne, czyli mały niejadek

Scio chce przepis na placki z kaszy kukurydzianej

Moja jada raczej wszystko,
tylko u mnie samowolka, zje tyle ile sobie wydziubie i wydaję mi się, że to jej odpowiada, teraz jest na etapie że chce wszystko sama robi . Ma 14 miesięcy.
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 19:34   #8
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: inspiracje kulinarne, czyli mały niejadek

Zaneta robiłam z tego przepisu http://ciekawesniadanie.blogspot.com...lizowanym.html
posmarowałam dżemem. Ciężko się smażyło, więc dodałam troche roztopionego masła. Pewnie dlatego, ze bez jajka, no ale nie chce zeby Tunia codziennie jadla jajo.

Dziś na kolacje dałam kanapke z pastą brokułową - kilka ugotowanych różyczek zmiksowałam ze sporym plastrem sera, ząbkiem czosnku (za dużo cały), łyżeczką masła i przyprawami. Pycha.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 21:24   #9
Kajool
Zadomowienie
 
Avatar Kajool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 1 433
Dot.: inspiracje kulinarne, czyli mały niejadek

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Agata je samodzielnie, nie ma problemów.

Ale u nas nie ma 2 daniowych obiadów, albo 2 danie albo zupa - wkrajam wtedy sporo mięsa, warzyw + węglowodany, taka syta jest.

Z owoców jada jedynie banany i mandarynki. Robię kompoty.
Za to mleka pić nie chce. Dostaje na głodniaka rano 180 mleka i wypija, potem 9-10 śniadanie (kanapki, racuszki, placki z kaszy kukurydzianej, pancakes - próbuje przemycić jakiś nabiał - robie właśnie takie placki na mleku to zje, czasem jak posmaruje dżemem to zje też) potem obiad 13.30-14 (zależy jak drzemka) albo zupa na gęsto albo 2 danie lubi kasze z sosem, gotowane warzywa, ziemniaki, pulpety, ryba w folii albo soute, makaron w kazdej ilości) ogólnie ona wygrzebuje rękami to co się da, próbuje widelcem.
17-17.30 przekąska - serek, jogurt, mus kubuś albo leon, budyń

19.19.30 kolacja - jajka, kanapka, tost, parówka + szklanka mleka, której najczęściej nie wypija.
Scio musze te kukurydziane placuszko zrobic.
U nas tez przelom, bo do tej pory jadl wszytsko, a teraz coraz bardziej wybrzydza )16 miesiecy). Najpierw przestal jesc kaszke, na sniadanie jadlby tylko placki, omlety albo parowke (jajek tez nie lubi).
Zawsze lubil zupy, dzisiaj pomidorowka byla be. Ugotowalam ryz na mleku, ryz lubi, zrobilam do tego mus z jablek, ble. Miesa nie chce, z obiadu zjada ziemniaki, kluski, makaron, kasze, ryz ale musi byc sos. Smazone nie, chociaz nugetsy lubi. Masakra normalnie. A kanapki, to cieniutko posmarowane maslem, bo inaczej kaze zdjac maslo, albo sam zdejmuje. Na szczescie lubi wszystkie owoce i warzywa.
__________________
"Ty jesteś, wiem, już nie bajką, nie snem
Ale jesteś prawdziwy jak ja..."
Kajool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.