mamy z Niemiec - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-05, 21:44   #4771
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: mamy z Niemiec

Możesz iść do przedszkola i poprosić o formularz. Możesz potem oddać go w przedszkolu, ale i tak nie masz gwarancji, że twoje dziecko właśnie tam dostanie miejsce.
Zapisz od razu. Obecnie jest tak wielki problem z miejscami, że niektóre kobiety nawet nie czekają aż się dziecko urodzi, tylko idą zapisać dziecko już jak są w ciąży. Obłęd!
Dziecko może iść do przedszkola gdy skończy 3 latka. Teraz w większości przedszkoli przyjmowane są też młodsze dzieci od 1,5 roczku, ale to dużo więcej kosztuje i jest przewidziane głównie dla pracujących rodziców, których na to stać 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 07:13   #4772
Nadi2580
Raczkowanie
 
Avatar Nadi2580
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 59
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Teraz w większości przedszkoli przyjmowane są też młodsze dzieci od 1,5 roczku, ale to dużo więcej kosztuje i jest przewidziane głównie dla pracujących rodziców, których na to stać 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziękuję Ci za odp

podrzucono mi pomysł żeby na godzinke chodzić co jakiś czas żeby dzziecko miało kontakt z dziecmi. jest taka możliwość? no ciekawe, muszę w lutym pochodzić i popytać. a możesz coś więcej napisać na temat przedszkoli? podobno są prywatne i katolickie i...? co polecasz?
Nadi2580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 12:27   #4773
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: mamy z Niemiec

U nas od roczku mogą dzieci iść do żłobka. Wniosek trzeba zazwyczaj rok wcześniej składać. Wnioski są do odebrania w przedszkolu . Przedszkole można sobie obejrzeć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 18:44   #4774
soniaaa987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 287
Dot.: mamy z Niemiec

Witam,
w naszym przypadku było tak, że kiedy córka miała 1,5 roku złożyliśmy wniosek o miejsce w przedszkolu w tzw krabbelgruppe, najpierw jeździliśmy oglądać każde przedszkole po kolei, przy złóżeniu wniosku zaznaczaliśmy wybrane dwa następne przedszkola gdyby córka nie dostała miejsca w docelowym. Przedszkole w którym dostała miejsce liczyło w grupie 5 dzieci + 2 opiekunki, przyswajanie dziecka trwało średnio 4 tyg (chyba, że dla dziecka nie było problemu z rozstaniem się z rodzicami to wtedy mniej), koszt takiego przedszkola rzeczywiście wysoki (u nas 360 euro miesięcznie).
Kiedy córka miała 2,5 przeprowadziliśmy się na wieś i była możliwość składania wniosku tylko na gminie i tam przydzielali miejsce w przedszkolach. W krabbelgruppach nie było miejsc, więc czekaliśmy na ukończenie 3lat córki. (ponoć od tego wieku przedszkole w Niemczech jest obowiązkowe, ale nigdy się nie dopytywałam, mi zależało żeby córka miała kontakt z językiem n.) W grupie jest obecnie 22 dzieci +2 opiekunki, chodzi na 4godziny i płacimy miesięcznie nie całe 100euro. Przyswajanie dziecka trwa znacznie krócej, chodziłam z córką tylko tydzień po czym zaczynałyśmy się rozstawać.
soniaaa987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 20:08   #4775
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: mamy z Niemiec

Przedszkole nie jest obowiązkowe od 3 lat. Ono od tego wieku powinno być dostępne (ale i to nie jest do końca prawda, bo jednak brakuje miejsc).
Obowiązkowe jest dopiero rok przed rozpoczęciem szkoły i wtedy jest bezpłatne.
Co do opłat, to kwotę ustala się indywidualnie na podstawie zarobków obojga rodziców. Np. ja płacę mniej za całodniowe przedszkole z obiadem, niż moja przyjaciółka za pół dnia i to bez obiadu.
Tak jest w przedszkolu państwowym czyli Städtische Kindergarten.
Przedszkola prywatne mają własne cenniki i są dość drogie.
Są jeszcze katolickie, ale działają jak państwowe, tyle że przyjmują tylko katolickie dzieci.
U nas czas przyzwyczajenia dziecka do przedszkola, to miesiąc. Tzn. Że na początku zostaje się z dzieckiem ze 2-3 dni, potem przez kilka dni zostawia się dziecko na godzinkę, potem kolejne dni na dwie itd. Chyba że trafia się dziecko, które już pierwszego dnia wysyła mamę do domu 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 21:08   #4776
doriska12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 11
Dot.: mamy z Niemiec

Witam wszystkich. Czy jest tu może ktoś z Niemiec z okolic Aschafenburga, Frankfurtu a.Main? Mam 2 letniego Synka i siedze w domu, szukam innych mam nudzących sie w domu gdy mąż pracuje..odedzwijcie sie! pozdrawiam
doriska12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 08:59   #4777
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez doriska12 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Czy jest tu może ktoś z Niemiec z okolic Aschafenburga, Frankfurtu a.Main? Mam 2 letniego Synka i siedze w domu, szukam innych mam nudzących sie w domu gdy mąż pracuje..odedzwijcie sie! pozdrawiam

Wejdź na wątek "emigrantki" Niemcy- tam jest więcej mam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-16, 16:25   #4778
MieciowaRuda
Raczkowanie
 
Avatar MieciowaRuda
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 248
Dot.: mamy z Niemiec

Witajcie Mamy z Niemiec jestem nowa na tym wątku. Mogę dołączyć? Może tu mi pomożecie..
Ja jestem przyszłą mamą. Termin mamy na 25.12 chociaż pierwszy był na 6.01.. Więc ciekawe kiedy wyjdzie nasz Maluch czy zrobi nam prezent na święta czy troszkę później.

Szukam pomocy w kwestii leków i środków kosmetycznych. Możecie polecić jakie najlepsze i co powinnam kupić? Najlepiej Rossmann bo do DM mam daleko.
MieciowaRuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 16:59   #4779
MamaMarta88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Dot.: mamy z Niemiec

.

Edytowane przez MamaMarta88
Czas edycji: 2017-12-01 o 06:56
MamaMarta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-17 17:59:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.