Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-25, 09:22   #1
AniolekGirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: okolice Gniezna
Wiadomości: 24

Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???


Witam, mam pytanko. Jestem na 2-gim roku studium kosmetycznego, planuję otwarcie jakiegoś salonu kosmetycznego. Mieszkam w wiosce, moi rodzice posiadają spory teren przy samym jeziorze. Od dawna planowaliśmy postawić tam już domki. W tym terenie jedynie strona mojego taty jest niezagospodarowana turystycznie, po drugiej stronie poza różnistymi domkami letniskowymi stoją nawet domy całoroczne. Okolica jest bardzo ładna, spokojna. Mam swój plan na biznes i szukam wszelkich porad. Chcę tam założyć mały pensjonacik w którym będzie się mieścił salon kosmetyczny z kapsułą SPA, może solarium i fryzjer.. Do najbliższego profesjonalnego salonu z mojej wioski jest 25km. Więc ludzie muszą dojeżdżać. Moja wioska jest w takim centrum. Wkoło niej są 2 inne i małe miasteczko oddalone o 3km. Dalej o 7km jest większe miasto, które o dziwo ma tylko jeden salon kosmetyczny, który świadczy dość skąpe usługi. A jadąc do miasta, które jest oddalone ode mnie o 25km trzeba liczyć się z tym, że można nie znaleźć miejsca parkingowego na miejscu przy jakimś salonie, tylko należy drałować kawał drogi pieszo. Przed zabiegiem, to jeszcze można znieść, ale po zabiegu wychodząc czasem z czerwoną poduszoną twarzą - no to jest nieciekawa perspektywa. Sama się przekonałam
Doradźcie co robić? Dać sobie spokój, czy postawić coś takiego?
Jak to jest z dofinansowaniem unijnym na taką działalność? Jaki wniosek i gdzie złożyć?
AniolekGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:59   #2
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

jezeli jest to ladne miejsce i jestes pewna, ze konkurencja ze strony innych wsi nie jest za duza to dlaczego nie. pamieta jednak, ze jezeli mieszkasz w malej wsi i chcesz zalozyc salon SPA moze okazac sie ze mieszkancow tej wsi nie stac na twoje zabiegi. wtey bedziesz musiala liczyc na ludzi z zewnatrz. jezeli ten salon SPA oddalony o 25 km bedziel lepszy od twojego to nie licz na zbyt wielkie zyski.
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 13:11   #3
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

w jakim to województwie? [jeżeli chodzi o dotacje pytam]
Zapytaj w Swoim PUP'ie
bądź w WUP'pie, kto na tym terenie będzie realizował projekt 'dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej' ok. 40 tysięcy zł [jak nie mniej, ąz tak się nie orwientuję].
jest szansa na powodzenie takiego interesu, tylko musi byc solidny, i Ty jako wykwalifikowana kadra z kimś najlpiej działąć, od razu z fryzjerem itp.

Znam kilka wiosek gdzie jest i po 10 salonów kosmetycznych i ludzi mają bo są w miarę na wysokim poziomie usługi.
Dobra reklama robi swoje.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 16:28   #4
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

Myślę, że pensjonacik z salonem kosmetycznym na wsi to świetny pomysł! Do tego nad jeziorem. Moim zdaniem super - wypocząć w pięknym miejscu, a do tego zadbać o siebie. Zadbaj o dobrą reklamę i się nie zrażaj - z czasem coraz więcej będzie klientów. Do tego na pewno miejscowi będą chcieli skorzystać z usług kosmetycznych.
Wbrew opinii wielu osób, ludzie ze wsi to nie tylko zaniedbane "pegerusy", które wszystkie pieniądze wydają na Łzy Sołtysa, czy inny niedrogi trunek o równie szlachetnej nazwie. Sama jestem ze wsi, ok 1000 mieszkańców, mamy tu nawet mały salonik kosmetyczny i muszę powiedzieć, że mężczyźni i kobiety są tu częściej dużo bardziej zadbani od wielu "miastowych".

Cóż, to tyle ode mnie, życzę dużo szczęścia i trzymam mocno kciuki
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 23:24   #5
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

Mieszkam w miasteczku gminnym ok 5 tys mieszkańców w promieniu 10 metrów są 3 salony kosmetyczne oprócz tego kolejne 3 w innych częściach miasteczka + czwarty się buduje i każda z pań prowadzących je ma obrót. Fryzjerek jest jeszcze więcej, powstają kolejne zakłady i klientela jest. Szczerze to bardzo bym się ucieszyła gdyby któryś z salonów zaczął świadczyć usługi kosmetyczne typu mikodermabrazja lub peelingi chemiczne, bo wtedy nie musiałabym jeździć do miasta oddalonego o 40 km I myślę, że w obecnych czasach dużo jest kobiet chcących zadbać o urodę, które stać na zabiegi i nieważne jest w tym wypadku miejsce zamieszkania
Trzymam kciuki za powodzenie Twojego planu
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 07:25   #6
natii1811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 12
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

a duża jest ta Twoja wieś i te sąsiednie? bo wieś wsi nie równa ;] w nie których sa odzdiały banków itd, a w nie których to nic oprócz sklepu ;]
nie znam za bardzo szczegółów dotyczących miejsca i okolicy, w której mieszkasz i chcesz otworzyć salon, ale bardzo mi się ten pomysł podoba jeśli chodzi o ten pensjonacik to może być świetny pomysł jeśli gdzieś w okolicy (niekoniecznie najbliższej) jest duże miasto. w każdym bądź razie bardzo mi się Twój pomysł podoba i życze powodzenia
natii1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 07:49   #7
AniolekGirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: okolice Gniezna
Wiadomości: 24
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

No i na mojej twarzy pojawił się szeroki uśmiech Wieeeelkie dzięki za dodanie otuchy!!!
Więc mieszkam w kujawsko-pomorskim, teren jest śliczny, mamy plażę, pomost, ratownika, powietrze czyste, bo obok las. Ludzie skarżą się, że w wiosce nie ma żadnego baru, restauracji, więc w pensjonaciku coś takiego by się znalazło - dodatkowy zysk
W wiosce mamy tylko jedną fryzjerkę i ciężko się dostać do niej, mimo, że z wykształcenia jest fryzjerem męskim, ale kolejki ma spore wśród obu płci. Więc i fryzjera bym chciała mieć. Na początek ja kosmetyczka + fryzjer, z czasem jakby się dobrze powodziło, to można by przyjąć kogoś jeszcze. Co do mikrodermabrazji i peelingów chemicznych oczywiście, że chciałabym to u siebie mieć. Jak tylko skończę szkołę, to pozaliczam tyle szkoleń ile się da, aby jak najwięcej wiedzieć i jak najlepiej zadbać o klienta.
Co do reklamy to nie byłoby z tym większego problemu, bo mój przyjaciel pracuje w firmie, która produkuje reklamy, banery.. więc narobiłby mi ulotek, plakatów reklamujących mój salonik (oczywiście z rabacikiem ) Z reklamą w Internecie też nie ma większego problemu.
A Wy brałyście już jakieś środki z UE?
Wiem, że mogę z racji tego, że studiuję i zakładam swoją działalność być w programie Inkubator, który przez 2 lata opłaca mi składki.
AniolekGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-26, 07:52   #8
Magdzia0108
Zadomowienie
 
Avatar Magdzia0108
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 411
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

Myśle, że to dobry pomysł...
Tym bardziej, że nad jakimś jeziorkiem...
Przyroda tez robi swoje... piękne widoki i wogóle...
Tyle, że na początku pewnie będzie trudno, bo to trzeba zawalczyc o pierwszych klientów.. ale nikt nie mówi, że początki są łatwe....
życzę ci powodzenia... bo ja tez sobie kiedys tak marzyłam o ośrodku SPA w jakimś urokliwym miejscu, ale chyba nierealne jak dla mnie....
__________________
Ty jesteś mną i sobą, a tobą jestem ja i ty

Filcowo, biżutowo:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365901&p age=12


06.07.2004r razem
01.01.2010r zaręczyny
23.06.2012r Żonka
Magdzia0108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 22:08   #9
mojsalon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 23
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

Salon kosmetyczny na wsi to jest całkiem fajny pomysł, szczególnie, że - jak zauważyła jedna z dziewczyn, można tam znaleźć sporo potencjalnych klientów zainteresowanych zadbaniem o swój wygląd. Pamiętajmy, że coraz więcej osób wyprowadza się na obrzeża miast lub na wieś, by tam spokojnie sobie mieszkać, a do pracy dojeżdżają do miasta. Oczywiście zakres usług trzeba dopasować do lokalnej ludności, zorientować się, jakimi usługami dysponuje konkurencja i czego brakuje w okolicy. Jeśli nasz klient docelowy to osoba o mniej zasobnym portfelu to decydujemy się na salon oferujący tańsze usługi - wówczas kupujemy tańsze (ale wysokie jakościowo) kosmetyki, sprzęt umożliwiający przeprowadzenie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, z czasem lepiej rozumiemy potrzeby klientek i jest łatwiej dojść do wniosku, co ewentualnie można by wprowadzić w ramach rozwijania biznesu. Jeśli okolica jest zamożna lub mamy podstawy sądzić, że ściągną do nas klienci również z sąsiednich miejscowości, wówczas warto zainwestować w specjalistyczny sprzęt np. do fotoepilacji, aparat do mikrodermabrazji etc. Wieś to bardzo często miejsce atrakcyjne pod wypoczynek, gdzie zjeżdżają wielbiciele agroturystyki. Połączenie takiego domu wypoczynkowego z usługami kosmetycznymi może przynieść świetne rezultaty.
mojsalon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 14:45   #10
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

pomysł fajny
ja też pochodzę ze wsi i znam mentalność ludzi z małych miejscowości...
i po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że dziewczyny na wsiach lubią coś co widać gołym okiem typu fryzjer, makijaż, no i... myślałaś o paznokciach? jak jadę do rodziny na wieś to paznokcie dziewczyn przede wszystkim rzucają mi się w oczy, wszystkie mają je pięknie pomalowane we wzorki

natomiast zabiegi na pewno ściągną najpierw letników, którzy przyjadą do pensjonatu, a potem dopiero miejscowych (jak zobaczą, co stosują przyjezdni)

życzę sukcesów i nie zrażaj się, kiedy na początku nie będzie kokosów
adalya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 13:52   #11
kathharsis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Question Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

Witam.Moim marzeniem jest praca w zawodzie kosmetyczki i to u siebie i dla siebie.Borykam sie z mysla czy warto otworzyc salonik na wiosce/liczaca ok 2200 mieszkancow -u siebie w domu?Czy ma to sens-czy tylko wymysł w mojej głowie ktory nie ma racji bytu w realiach ?Co sadzicie o takim pomysle????Czy warto?


Jak to jest gdy sie chce otworzyc gabinet w domu/zajmujac jedno z pomieszczen/-nie swoim a siostry przykladowo?jesli chodzi o sprawy papierkowe czy mozna miec tylko akt wlasnosciowy czy wymagane jest gdzies tam wpis do ksiegi wieczystej?pytam bo wlasnie siostra pracuje nad wpisem a nie wiem czy jego brak moze narazie np.wplynac na opuznienie otwarcia salonu?gdybym sie zdecydowala.
prosze o jakies informacje bo nie wiem gdzie pytac....
Poradzcie ,doradzcie prosze.Mam tyle mysli i pytan ....

Edytowane przez kathharsis
Czas edycji: 2010-05-17 o 13:54
kathharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-26, 20:48   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

AniolekGirl ja tez mieszkam w kuj pom koło jeziora, mam plaże wiec moze mieszkamy koło siebie

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Mam takie pytanie...w tym roku ide do liceum na profil humanistyczny a to dlatego nie na biol-chem bo pani z gim nas nie za bardzo przygotowała;( Praktycznie cała klasa się "prześlizgiwała" z klasy do klasy, naszej pani to za to bardzo odpowiadało...wychodzila z założenia ze na co wam chemia jak i tak skończycie w zawodówce

Moim marzeniem jest praca polegająca na medycynie, zdrowiu, pomaganiu kobietom poczuć się pięknym
Bardzo chciałambym miec własne spa.

Od dziecka chciałam być kosmetyczką. Ale teraz na poważnie staram się o tym myśleć jakoby to miała być moja praca na całe życie.
I nasuwają mi się pytania co wybrać:
2letnie studium kosmetyczne+ roczna szkoła spa &wellness+ przeróżne kursy
czy...
studia kosmetologiczne ze specjalizacją spa&wellness+2letnie studium kosmetyczne??? Proszę o radę.



I mam jeszcze takie pytania (przeszukiwałam już przeróżne strony,szkołyi nie znalazłam tego_) wiem że kosmetyczka zajmuje się prostymi zabiegami oczyszczanie itp.
ale czy może kosmetyczka się zajmowac np. fotodepilacją, laserowym zamykaniem naczynek, usuwaniem cellulitu czy tym kosmetolog?

Bardzo proszę o odpowiedź;
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 23:25   #13
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
AniolekGirl ja tez mieszkam w kuj pom koło jeziora, mam plaże wiec moze mieszkamy koło siebie

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Mam takie pytanie...w tym roku ide do liceum na profil humanistyczny a to dlatego nie na biol-chem bo pani z gim nas nie za bardzo przygotowała;( Praktycznie cała klasa się "prześlizgiwała" z klasy do klasy, naszej pani to za to bardzo odpowiadało...wychodzila z założenia ze na co wam chemia jak i tak skończycie w zawodówce

Moim marzeniem jest praca polegająca na medycynie, zdrowiu, pomaganiu kobietom poczuć się pięknym
Bardzo chciałambym miec własne spa.

Od dziecka chciałam być kosmetyczką. Ale teraz na poważnie staram się o tym myśleć jakoby to miała być moja praca na całe życie.
I nasuwają mi się pytania co wybrać:
2letnie studium kosmetyczne+ roczna szkoła spa &wellness+ przeróżne kursy
czy...
studia kosmetologiczne ze specjalizacją spa&wellness+2letnie studium kosmetyczne??? Proszę o radę.



I mam jeszcze takie pytania (przeszukiwałam już przeróżne strony,szkołyi nie znalazłam tego_) wiem że kosmetyczka zajmuje się prostymi zabiegami oczyszczanie itp.
ale czy może kosmetyczka się zajmowac np. fotodepilacją, laserowym zamykaniem naczynek, usuwaniem cellulitu czy tym kosmetolog?

Bardzo proszę o odpowiedź;
pierwsza perspektywa moim zdaniem strata czasu.
2 lepsza tylko bez tego studium .
Ja chodzę na kosmetologie i mam specjalizacje spa i wellness i na prawdę uczę się tam tego samego co mają na studium może trochę bardziej rozszerzony program o niektóre zabiegi i lepsza perspektywa pracy. I na szczęście trafiłam na szkołę która zapewnia szkolenia i kursy, które są o połowę ceny mniejsze aniżeli miałam bym łącznie za te kursy wydać ponad 1000 zł gdzieś chodząc i szukając na mieście tak naprawdę.
Ale to zależy co oferuje szkoła w do której chcesz iść bo nie wszystkie są takie super.

może ale w przypadku fotoepilacji trzeba przejść szkolenie, laserowe zamykanie naczynek też szkolenie uprawniające a usuwanie cellulitu bez szkolenia normalnie bo można walczyć z nim na różne sposoby.

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

Cytat:
Napisane przez AniolekGirl Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanko. Jestem na 2-gim roku studium kosmetycznego, planuję otwarcie jakiegoś salonu kosmetycznego. Mieszkam w wiosce, moi rodzice posiadają spory teren przy samym jeziorze. Od dawna planowaliśmy postawić tam już domki. W tym terenie jedynie strona mojego taty jest niezagospodarowana turystycznie, po drugiej stronie poza różnistymi domkami letniskowymi stoją nawet domy całoroczne. Okolica jest bardzo ładna, spokojna. Mam swój plan na biznes i szukam wszelkich porad. Chcę tam założyć mały pensjonacik w którym będzie się mieścił salon kosmetyczny z kapsułą SPA, może solarium i fryzjer.. Do najbliższego profesjonalnego salonu z mojej wioski jest 25km. Więc ludzie muszą dojeżdżać. Moja wioska jest w takim centrum. Wkoło niej są 2 inne i małe miasteczko oddalone o 3km. Dalej o 7km jest większe miasto, które o dziwo ma tylko jeden salon kosmetyczny, który świadczy dość skąpe usługi. A jadąc do miasta, które jest oddalone ode mnie o 25km trzeba liczyć się z tym, że można nie znaleźć miejsca parkingowego na miejscu przy jakimś salonie, tylko należy drałować kawał drogi pieszo. Przed zabiegiem, to jeszcze można znieść, ale po zabiegu wychodząc czasem z czerwoną poduszoną twarzą - no to jest nieciekawa perspektywa. Sama się przekonałam
Doradźcie co robić? Dać sobie spokój, czy postawić coś takiego?
Jak to jest z dofinansowaniem unijnym na taką działalność? Jaki wniosek i gdzie złożyć?
Dobry pomysł aczkolwiek miejsce to nie wszystko.
Musisz przemyśleć to jaka grupa docelowa jest najliczniejsza wokół miejsca w którym chcesz otworzyć mały salon kosmetyczny, rozeznać się z jakich zabiegów najczęściej korzysta klientela ponadto utrzymanie lokalu i zakup sprzętu aby ci się to zwróciło, zyski itp...

Reklama jest bardzo ważna na początek !

Jeżeli masz pieniądze i dobrze znasz się na kosmetyce to jak najbardziej próbować
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 08:13   #14
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

Witaj, ja również mieszkam na wsi od 21 lat... i również chciałabym otworzyć własny salon kosmetyczny, moja wioska już coraz bardziej się rozbudowuje i myśle, z racji tego że powstają markety, buduje się coraz więcej domów i wioska jest bardzo turystyczna, to myśle że otwarcie takiego salonu byłoby bardzo dobrym pomysłem . Więc tak jak i ty mam swoje małe marzenie, które krok po kroku realizuje. Aktualnie skończyłam szkołe policealną na kierunku technik usług kosmetycznych, a od wrzesnia wybieram się na kierunek Wizaż i stylizacja paznokci
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 17:47   #15
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Salon kosmetyczny na wsi??? Czy to realne???

Już się troche uspokoiłam
Teraz bede zasuwac w liceum z chemią i biologią

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

I ostatnie pytanie...czy aby dostać się na kosmetologię trzeba zdać maturę z rozszerzonej biologii i chemii, czy można tylko z chemii, czy można podstawowo?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.