Kosmetyki naturalne - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-24, 20:41   #2281
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
ale są sklepy internetowe gdzie nie placisz za przesyłkę
Oczywiście i korzystam, ale nie znalazłam takiego, gdzie mają Hauschkę, a jak wspominałam nie chciałam znowu robić zapasów.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 21:20   #2282
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
a skad macie probeczki Pai?

dziewczyny ale mam uczulenie na szyi na pewno nie od kosmetykow
masakra

Sicilia, jednak Living Nature jest ok, zaskorniki chyba sa z innej przyczyny


A co podejrzewasz, że Cię uczulilo? Wspólczuję
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 21:34   #2283
Kasia_Pe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Parę rzeczy, ale otrzymalam sporo próbek Jericho, na których jak byk wywalone są sklady. Poza tym niestety wszystko co otrzymalam w próbkach bylo mega wysuszające, od szamponu po kremy do rąk i twarzy. Jedynie maslo doi ciala natluścilo. Z tego co wiem, to tylko filtr do twarzy ma ta marka godny polecenia, oprócz rzeczy które wymienilam wyżej. Kupowalam u dwóch różnych sprzedawców, zależy od promocji. Obsluga calkiem dobra, kosmetkyi naturalne niestety nie są, pomimo, że na stronie pokazane są pod każdym produktem loga organizacji certyfikujacych kosmetyki naturalne. Niestety tylko część produktów je posiada tak naprawdę.
Wobec tego sugerowałabym edycję tego posta, bo w chwili obecnej wygląda na to, że oczerniasz firmę zamiast narzekać na producenta. Poza tym, składy kosmetyków jak byk są na stronie sklepu. Sklepu, z którego obsługi jesteś zadowolona , przypominam. W kraju w którym mieszkam są na to regulacje prawne.
Kasia_Pe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 21:58   #2284
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Kasiu Pe, Ja takze przypominam, że na spam na tym forum są regulacje prawne, a i groźby są karalne. Sprawdzilam, niestety nie zauważylam, żeby firma podala na stronie swojego sklepu sklady. Przykro mi, ale wiarygodnoscia to Ty nie grzeszysz. I jeszcz ejedno, nie napisalam niczego oczerniającego tą firmę, tylko prawdę. Czy myślisz, że ludzie są idiotami? Pozdrawiam. I szkoda, że więcej niczego już nie kupię od Ciebie, bo jednak mydelka macie świetne, ale cenię sobie także rzetelność sprzedawcy, a to niestety kuleje.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 22:32   #2285
Kasia_Pe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah, widzę że nie za bardzo rozumiesz słowo pisane, pozować też chcesz nie wiem na co, wiec pozwolę sobie w pktach:
1. Gdzie masz spam w moim wykonaniu?
2. Sprawdź definicję gróźb karalnych - to też Ci nie wyszło.
3. Sugerowałabym wizytę u okulisty - składniki są podane . Np. http://wyspakosmetykow.pl/product.php?id_product=10 czy http://wyspakosmetykow.pl/product.php?id_product=17 czy np. http://www.amazon.com/dp/B001AMBC9U/...U&linkCode=asn
4. Moją wiarygodność nie Tobie oceniać. Obserwuję to forum od dłuższczego czasu. Takie przerośnięte ego , jak w Twoim wykonaniu ( opinia na podstwie obserwacji Twoich postów) , już raz przerabiałam. Pannie też cos sie w głowie zwarło i doczepiła się do mojej firmy. Dlatego jestem wrażliwa.
5. Zgadza się , nie kupisz. I tak nie potrafiłabyś docenić jakości.
6. Nie wiem, nie znam ludzi.
Kasia_Pe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 23:06   #2286
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Jednak chyba jesteś przewrażliwona, w dodatku teraz to ty mnie obrażasz, ale możesz mi wierzyc, nie wzrusza mnie to ani troche.
Skoro czytasz to forum, to powinnaś zauwazyć, że dzieli sie ono na pod-fora i wątki. Ten wątek sluży po to, by propagować zdrowy styl życia i ekologię, a także kosmetyki naturalne, z którymi ty niewiele masz wspolnego .Podane w twoim sklepie sklady są tylko pod tymi produktami spa, które jericho ma naturalniejsze, a co z resztą, np kremem nawilżającym. Nie przyznajesz się już tak naprawde że sprzedajesz sklady, które w tym wątku nie mają prawa bytu dla naturaloholiczek, gdyz chórem uwazamy je za chlam: parabeny, glikol proplylenowy, parafina i silikony!!! Nie napisalam nigdzie, że nie lubię tego sklepu czy że jest on zly, tylko tyle, że nie sprzedaje naturalnych kosmetyków, za wyjatkiem kilku, gdzie tu jest oczernianie, gdzie tu jest nieprawda Co do tej rzekomo wysokiej jakości kosmetyków, któe sprzedajesz, to także bym polemizowala, taką jakość można spotkać w każdej drogerii w każdym mieście, tyle że za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Przykro mi, ale problem nie tkwi we mnie, lecz w Twoim przewrażliwieniu, a po co Ci to? Wlasnie sobie wystawiasz rzetelna reklamę.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-25 o 08:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 06:33   #2287
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skoro czytasz to forum, to powinnaś zauwazyć, że dzieli sie ono na pod-fora i wątki. Ten wątek sluży po to, by propagować zdrowy styl życia i ekologię, a także kosmetyki naturalne, z którymi ty niewiele masz wspolnego .
Nie przypisuj temu watkowo bycia czymś czym nie jest. On jest tylko o kosmetykach naturalnych i okolicach. Zdrowy tryb życia to szeroki pojecie, wtrącanie dygresji o eko-torbach czy organicznym żarciu nie ma wiele z tym wspólnego (w końcu jedzenie to nie jedyny element zycia), bo mozna kupować w sklepie ekologicznym i żywić sie źle.
Kolejna sprawa ekologia - raczej masz tu na myśli ochrone środowiska. Ekologia to nauka zajmująca sie zależnościami pomiędzy gatunkami i pomiędzy nimi a środowiskiem. Potocznie jest utożsamiana z ochroną środowiska, i niestety świadczy to o braku wiedzy na temat jednej i drugiej.
Dodam ze kupowanie kosmetyków w olbrzymich ilościach (nie wazne czy eko czy konwencjonalnych) z ww naukami ma niewiele (żeby nie powiedzieć nic) wspólnego. Minimalizm jest przyjazny środowisku, (eko)kosmetoholizm może być przyjazny co najwyżej dla człowieka.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 10:27   #2288
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny a możecie coś polecić do oczyszczania twarzy.Jakiś żel,bo mydło mam.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 11:08   #2289
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kolejna sprawa ekologia - raczej masz tu na myśli ochrone środowiska. Ekologia to nauka zajmująca sie zależnościami pomiędzy gatunkami i pomiędzy nimi a środowiskiem. Potocznie jest utożsamiana z ochroną środowiska, i niestety świadczy to o braku wiedzy na temat jednej i drugiej.
Dodam ze kupowanie kosmetyków w olbrzymich ilościach (nie wazne czy eko czy konwencjonalnych) z ww naukami ma niewiele (żeby nie powiedzieć nic) wspólnego. Minimalizm jest przyjazny środowisku, (eko)kosmetoholizm może być przyjazny co najwyżej dla człowieka.
hey, termin "ekologia" ma także to drugie znaczenie: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2556152
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 11:36   #2290
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Kasia_Pe Pokaż wiadomość
Korah, widzę że nie za bardzo rozumiesz słowo pisane, pozować też chcesz nie wiem na co, wiec pozwolę sobie w pktach:
1. Gdzie masz spam w moim wykonaniu?
2. Sprawdź definicję gróźb karalnych - to też Ci nie wyszło.
3. Sugerowałabym wizytę u okulisty - składniki są podane . Np. http://wyspakosmetykow.pl/product.php?id_product=10 czy http://wyspakosmetykow.pl/product.php?id_product=17 czy np. http://www.amazon.com/dp/B001AMBC9U/...U&linkCode=asn
4. Moją wiarygodność nie Tobie oceniać. Obserwuję to forum od dłuższczego czasu. Takie przerośnięte ego , jak w Twoim wykonaniu ( opinia na podstwie obserwacji Twoich postów) , już raz przerabiałam. Pannie też cos sie w głowie zwarło i doczepiła się do mojej firmy. Dlatego jestem wrażliwa.
5. Zgadza się , nie kupisz. I tak nie potrafiłabyś docenić jakości.
6. Nie wiem, nie znam ludzi.
bye bye trolu!

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

ile takie coś człowiekowi krwi napsuje, no. Niby tylko internet, ale się zdenerwowałam!
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 11:37   #2291
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27113770]hey, termin "ekologia" ma także to drugie znaczenie: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2556152[/QUOTE]

Może i jestem konserwatywna, ale uważam że powinno sie walczyć z potocznymi, nieprawidłowymi znaczeniami pewnych terminów, bo takie sprzeczności (miedzy potocznym a naukowym) tylko wprowadzają zamieszanie; tym bardziej gdy potoczne znaczenie jest bardziej znane niż to prawidłowe.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 11:43   #2292
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Może i jestem konserwatywna, ale uważam że powinno sie walczyć z potocznymi, nieprawidłowymi znaczeniami pewnych terminów, bo takie sprzeczności (miedzy potocznym a naukowym) tylko wprowadzają zamieszanie; tym bardziej gdy potoczne znaczenie jest bardziej znane niż to prawidłowe.

Ja też się gotuję na samo wspominanie o tak zwanych uzusach.
Ale to akurat nie jest znaczenie potoczne, "ekologia" ma dwa znaczenia i już.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość


ile takie coś człowiekowi krwi napsuje, no. Niby tylko internet, ale się zdenerwowałam!

Czemu? Wg mnie to świetna okazji do poznania obsługi sklepu - wręcz niepowtarzalna okazja.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 11:53   #2293
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27114468]
Czemu? Wg mnie to świetna okazji do poznania obsługi sklepu - wręcz niepowtarzalna okazja.[/QUOTE]
A to fakt I do wywalenia z "ulubionych" też

WIecie, że Marionnaud ma swoją linię kosmetyków naturalnych certyfikowanych?
http://www.marionnaud.pl/perfumerie/...naud/index.htm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bioMarionnaud_04.jpg (21,7 KB, 6 załadowań)
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 11:57   #2294
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27114468]Ja też się gotuję na samo wspominanie o tak zwanych uzusach.
Ale to akurat nie jest znaczenie potoczne, "ekologia" ma dwa znaczenia i już.[COLOR="Silver"][/QUOTE]
Co to są te "uzusy"?
Ekologia ma jedno znaczenie to drugie to własnie nowe, potoczne rozumienie, tak samo jak np. nieszczęsna teoria, zagadnienia ochrony środowiska i ekologii stały sie ważne i modne i ludzi zaczęli używać tego bardziej nośnego terminu na wszystko.
"Określenia ekologia, ekologiczny są często używane w języku potocznym w szerokim i czasem nieprecyzyjnym sensie znaczeniowym, nie zawsze związanym z ekologią jako nauką. Często odnoszą się do sozologii, tj. nauki o ochronie środowiska lub samej ochrony środowiska jako takiej, a nawet filozofii ekologicznej (ekozofia), działalności społecznej czy artystycznej."
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:09   #2295
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny a możecie coś polecić do oczyszczania twarzy.Jakiś żel,bo mydło mam.
Zdecydowanie mogę polecić oczyszczacz do cery wrażliwej aubrey organics, tyle, że to nie zel, ma konsystencję mleczka gęstego, ale po umyciu nie zostawia zadnej niemilej warstwy na skórze. Mam też 3 inne oczyszczacze tej firmy, które na razie czekają na testy, dam Ci znać za jakiś czas, jak się spisują

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
WIecie, że Marionnaud ma swoją linię kosmetyków naturalnych certyfikowanych?
http://www.marionnaud.pl/perfumerie/...naud/index.htm
Heheh, coś niesamowitego. Zaraz zajrzę w ten
link, no, no. Ciekawe, czy one też będa sprzedawane w osiedlowym sklepiku, jak inne serie tej marki, byloby fajnie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:15   #2296
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zdecydowanie mogę polecić oczyszczacz do cery wrażliwej aubrey organics, tyle, że to nie zel, ma konsystencję mleczka gęstego, ale po umyciu nie zostawia zadnej niemilej warstwy na skórze. Mam też 3 inne oczyszczacze tej firmy, które na razie czekają na testy, dam Ci znać za jakiś czas, jak się spisują

.
Ok to czekam
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:21   #2297
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ojej, przepraszam Kotwilka, pomylily mi się marki. Zmylily mnie te opakowania, podobne bardzo do Marion
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:48   #2298
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Co to są te "uzusy"?
Ekologia ma jedno znaczenie to drugie to własnie nowe, potoczne rozumienie, tak samo jak np. nieszczęsna teoria, zagadnienia ochrony środowiska i ekologii stały sie ważne i modne i ludzi zaczęli używać tego bardziej nośnego terminu na wszystko.
"Określenia ekologia, ekologiczny są często używane w języku potocznym w szerokim i czasem nieprecyzyjnym sensie znaczeniowym, nie zawsze związanym z ekologią jako nauką. Często odnoszą się do sozologii, tj. nauki o ochronie środowiska lub samej ochrony środowiska jako takiej, a nawet filozofii ekologicznej (ekozofia), działalności społecznej czy artystycznej."
Jeżeli znaczenie zostało zarejestrowane przez Słownik Języka Polskiego PWN, to nie jest to już znaczenie potoczne.

Uzus? Coś, co zostaje oficjalne uznane jako element języka polskiego ze względu na popularność danej formy, znaczenia etc. (Na tej zasadzie pewnie kiedyś wprowadzą przyszłem i poszłem).

Żeby już tak całkiem off top nie robić, to zapytam, czy znacie jakieś fajne przepisy na maseczki z płatków owsianych? (Bo mam pół paczki, a okazało się, że nie mogę ich jeść bo mam uczulenie. To się chociaż nimi wysmaruję).
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:00   #2299
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27115830]Jeżeli znaczenie zostało zarejestrowane przez Słownik Języka Polskiego PWN, to nie jest to już znaczenie potoczne. [/QUOTE]
Musi być, albo przynajmniej jest na to inne słowo, bo przecież prowadziłoby to do absurdów. Np. teoria to prawidło coś co jest potwierdzone/dowiedzione, a potocznie - przeciwnie. Nie może być tak że znaczenie są sprzeczna o oba prawdziwe. Oba są w SJP. Nie mam pojęcia o jezyku ale wydaje mi sie, że jak coś jest potoczne to nie znaczy że nie może być w SJP

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27115830]
Żeby już tak całkiem off top nie robić, to zapytam, czy znacie jakieś fajne przepisy na maseczki z płatków owsianych? (Bo mam pół paczki, a okazało się, że nie mogę ich jeść bo mam uczulenie. To się chociaż nimi wysmaruję).
[/QUOTE]
Może spróbuj zmielić, zmieszać z jakimś olejem i zrobić tym peeling twarzy
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 14:12   #2300
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Musi być, albo przynajmniej jest na to inne słowo, bo przecież prowadziłoby to do absurdów. Np. teoria to prawidło coś co jest potwierdzone/dowiedzione, a potocznie - przeciwnie. Nie może być tak że znaczenie są sprzeczna o oba prawdziwe. Oba są w SJP. Nie mam pojęcia o jezyku ale wydaje mi sie, że jak coś jest potoczne to nie znaczy że nie może być w SJP
Nie rozumiem z tą teorią. A... pewnie ci chodzi o to, że ludzie mówią, o teoretycznych i praktycznych aspektach jakiejś rzeczy, przeciwstawiając je sobie. Ale teoria i teoretyczność są w tym przypadku zupełnie czymś innym. Ale to nie miejsce na taką rozmowę. , zatem dajmy spokój.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Może spróbuj zmielić, zmieszać z jakimś olejem i zrobić tym peeling twarzy

Właśnie nie chcę peelingu, bo już się szoruję czymś (peelingami albo szmatką muślinową) codziennie i wolałabym jakąś maseczkę.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:23   #2301
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27115830Żeby już tak całkiem off top nie robić, to zapytam, czy znacie jakieś fajne przepisy na maseczki z płatków owsianych? (Bo mam pół paczki, a okazało się, że nie mogę ich jeść bo mam uczulenie. To się chociaż nimi wysmaruję).
[/QUOTE]

Ja nie lubię używać płatków owsianych, bo zostawiają mi taki szary mat na skórze. Wolałam otręby, ale kupowałam różnych firm i stwierdziłam, że większość chyba pakuje płatki i sprzedaje jako otręby Może spróbuj toniku od Sekretnego Wachlarza; trzeba go przefiltrować, to pewnie wiekszość skrobi usunie
Tonik owsiany
Składniki: 1/2 szklanki płatków owsianych, woda.
Przyrządzanie: Szklankę do połowy napełnić płatkami, zalać pełną wodą, odstawić na 24 godziny, aby płatki spęczniały. Całość kilkakrotnie zamieszać. Następnego dnia przecedzić płyn przez papierowy filtr, przelać do buteleczki.
Stosowanie: Rano i wieczorem przecierać twarz wacikiem nasączonym w płynie
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:42   #2302
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Ja nie lubię używać płatków owsianych, bo zostawiają mi taki szary mat na skórze. Wolałam otręby, ale kupowałam różnych firm i stwierdziłam, że większość chyba pakuje płatki i sprzedaje jako otręby Może spróbuj toniku od Sekretnego Wachlarza; trzeba go przefiltrować, to pewnie wiekszość skrobi usunie
Tonik owsiany
Składniki: 1/2 szklanki płatków owsianych, woda.
Przyrządzanie: Szklankę do połowy napełnić płatkami, zalać pełną wodą, odstawić na 24 godziny, aby płatki spęczniały. Całość kilkakrotnie zamieszać. Następnego dnia przecedzić płyn przez papierowy filtr, przelać do buteleczki.
Stosowanie: Rano i wieczorem przecierać twarz wacikiem nasączonym w płynie

Dzięki za przepis.
A co taki tonik robi?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 15:15   #2303
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Owies na anglostronach jest polecany do skóry dziecięcej, i chorej, na dłonie (aby złagodzić podrażnienia), ma zmiękczać naskórek. BTW to w mazidłach chyba jest w sprzedaży owies koloidalny...
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 15:43   #2304
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Owies na anglostronach jest polecany do skóry dziecięcej, i chorej, na dłonie (aby złagodzić podrażnienia), ma zmiękczać naskórek. BTW to w mazidłach chyba jest w sprzedaży owies koloidalny...
Moze w tym całym działaniu to chodzi o beta glukan w owsie, nie mam pojecia czy może on miec jakiś wpływ na skóre w formie całych otrębów, ale sam beta glukan też jest dostępny na mazidłach jako składnik łagodzacy.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 09:25   #2305
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

czikus nadal zachwyt trwa olejkiem Hauschki?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 10:16   #2306
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja od kilku dni używam olejku z nasion truskawek (razem z żelem hialurynowym), nic nie zapycha, a skóra jest taaaaka mięciutka nie spodziewałam się, ze tak szybko się będzie wchłaniać, zero błysku
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 10:58   #2307
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny a możecie coś polecić do oczyszczania twarzy.Jakiś żel,bo mydło mam.
ja jestem bardzo zadowolona z żelu aloesowego z logony, właśnie kończę opakowanie i kupię kolejne
http://www.kosmetyki-natury.eu/Zel_d...75ml-1176.html


wcześniej miałam piankę mietową z logony i ich ziemię wulkaniczną. Wszystkie były ok. Ziemia z paczuli tylko trochę za bardzo mi przesuszała skórę.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Chciałam się Was spytać, co sądzicie o kosmetykach ze Starej Mydlarni? Tak się składa, że siedziba jest w mojej gminie.
ładnie pachną, ładnie wyglądają ale nie są naturalne...
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 11:27   #2308
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość

wcześniej miałam piankę mietową z logony i ich ziemię wulkaniczną. Wszystkie były ok. Ziemia z paczuli tylko trochę za bardzo mi przesuszała skórę.
Piankę miętową? Powiedz coś więcej na jej temat. Chłodzi twarz w ten specyficzny "miętowy" sposób?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 14:09   #2309
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27133145]Piankę miętową? Powiedz coś więcej na jej temat. Chłodzi twarz w ten specyficzny "miętowy" sposób?[/QUOTE]


nie chłodzi ale fajnie pachnie miętą dobrze oczyszcza, buzia po niej czuje się tak świeżo. Bardzo delikatna
http://www.kosmetyki-natury.eu/Piank...00_ml-889.html
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 14:36   #2310
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
a skad macie probeczki Pai?
dziewczyny ale mam uczulenie na szyi na pewno nie od kosmetykow
masakra
Sicilia, jednak Living Nature jest ok, zaskorniki chyba sa z innej przyczyny
Masz na myśli Pai Skincare? Ja zamówiłam próbki bezpośrednio z ich strony UK. Przyszły w pięknym lnianym woreczku
Ja też czasami mam uczulenie na dekolcie, które z czasem znika. Zdiagnozowałam się, że to muszą być perfumy, które czasem psikam na ciało zamiast tylko na ubranie (jak się zapomnę), bo kosmetyki już wymeliminowałam szkodliwe całkowicie. Ewentualnie to może być reakcja alergiczna na jakieś jedzenie, np. pestycydy w jabłkach, truskawkach, itp.
Ciesze się, że płyn LN Ci nie zaszkodził

No i taka mała dygresja: gdyby któraś tęskniła np. za podkładem Clinique Stay True Makeup, to uprzejmie donoszę, że tenże podkład wygrał właśnie w "rankingu" podkład zawierający najwięcej metali ciężkich (skład INCI tego nie powie niestety, potrzebne są badania, które właśnie przeprowadzono w Kanadzie). Clinique zawiera m.in. arsen, kadm, nikiel, ołów, selen
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-05-26 o 14:43
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.