Biała perła, żel wybielający- problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-12-31, 11:31   #1
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473

Biała perła, żel wybielający- problem


No więc tak, jak byłam dzieckiem ukryszyło mi się kawałek jedynki. Teraz mam dorobiony ten kawałek, tak jak na załączonym obrazku. Nie zauważylam jednak jednej rzeczy, że jak pije kawe to robi mi się coraz wyraźniejsza kreska na jedynce. Oczywiście jak tylko to zauważylam przestałam pić kawę czy herbate.
Ale niestety kreska jest i nie wiem jak się jej pozbyć.

Używałam kiedyś białej perły, pomogła mi. Wiem, że ona nie wybiela bezposrednio doczepionych kawałków, ale czy byłaby w stanie wybielić ten osad który się tam zebrał?

Co Pani/Pan stomatolog radzi?
Co Wy radzicie?

Wiem, że może to nie jest jakiś wielki problem, ale dla mnie jest, jestem zła na siebie, że nie przewidziałam tego.

I jeszcze jedno pytanie- wcześniejsze wypełniania wypadały średnio po pol roku, a to sie trzyma już dlugo. Myślę o tym, żeby wybielić zęby, więc trzeba by było też wymienić ten nieszczęsny kawałek na jedynce- można go wymienić? Jakos skruszyć, ale żeby nie uszkodzić zdrowych zębów?

Załączam zdjęcia
i z góry baaaardzo dziękuję za jakiekolwiek wskazówki, odp na moje zmartwienia)

p.s. wiem, że zdjęcia są nieprzyjemne ale chciałam dokładnie pokazac o co mi chodzi:p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8388.jpg (55,6 KB, 127 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8389.jpg (43,9 KB, 95 załadowań)

Edytowane przez mila1122
Czas edycji: 2013-01-08 o 17:36
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 17:39   #2
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Biała perła, żel wybielający- problem

upp, prosze o pomoc.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 21:45   #3
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: Biała perła, żel wybielający- problem

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
No więc tak, jak byłam dzieckiem ukryszyło mi się kawałek jedynki. Teraz mam dorobiony ten kawałek, tak jak na załączonym obrazku. Nie zauważylam jednak jednej rzeczy, że jak pije kawe to robi mi się coraz wyraźniejsza kreska na jedynce. Oczywiście jak tylko to zauważylam przestałam pić kawę czy herbate.
Ale niestety kreska jest i nie wiem jak się jej pozbyć.

Używałam kiedyś białej perły, pomogła mi. Wiem, że ona nie wybiela bezposrednio doczepionych kawałków, ale czy byłaby w stanie wybielić ten osad który się tam zebrał?

Co Pani/Pan stomatolog radzi?
Co Wy radzicie?

Wiem, że może to nie jest jakiś wielki problem, ale dla mnie jest, jestem zła na siebie, że nie przewidziałam tego.

I jeszcze jedno pytanie- wcześniejsze wypełniania wypadały średnio po pol roku, a to sie trzyma już dlugo. Myślę o tym, żeby wybielić zęby, więc trzeba by było też wymienić ten nieszczęsny kawałek na jedynce- można go wymienić? Jakos skruszyć, ale żeby nie uszkodzić zdrowych zębów?

Załączam zdjęcia
i z góry baaaardzo dziękuję za jakiekolwiek wskazówki, odp na moje zmartwienia)

p.s. wiem, że zdjęcia są nieprzyjemne ale chciałam dokładnie pokazac o co mi chodzi:p
jesli chodzi o osad to wystarczy że pójdziesz do stomatologa i ci wypoleruje to , tak samo mialam, myślałam że to próchnica a wystarczyło wypolerować. A jak ząbki wybielisz to wypełnienie wystarczy wymienić i będzie w ogóle niewidoczne.
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 15:06   #4
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Biała perła, żel wybielający- problem

Rozwiązania są dwa: można iść do dentysty i wypolerować ten uskok, w którym zbiera się osad (należy się jednak spodziewać, że problem będzie się powtarzał ), albo po prostu założyć licówki - trzeba je założyć wtedy na obie jedynki. Nie musi Pani od razu decydować się na licówki porcelanowe. Na próbę można założyć licówki kopozytowe , które nie wymagają szlifowania szkliwa. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.