Problem z zębem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-13, 12:07   #1
peggysue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15

Problem z zębem


Witam Jakiś czas temu podczas jedzenia zabolał mnie ząb, poczułam jakby pęknięcie. Od tego czasu nie mogę gryźć nic twardego, od razu odczuwam bół(dodam, że tylko podczas jedzenia). Zgłosiłam się do stomatologa jednak lekarka stwierdziła, że z zębem jest wszystko w porządku. Nie czując poprawy poszłam znowu, więc wysłała mnie na rtg i powiedziała, że nie widzi żadnych zmian,dostałam antybiotyk. Czy jest możliwe, żeby ząb był pęknięty a nie było to widoczne na prześwietleniu? Nie wiem co z tym zrobić, na razie jem drugą stroną, ale zaczyna to być męczące. Co powinnam zrobić w takim przypadku?
peggysue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 12:20   #2
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Problem z zębem

Proponuje konsultacje u innego dentysty.
Dostałaś antybiotyk, prawdopodobnie dlatego, że twoja dentystka zobaczyła jakąś zmianę przy korzeniu. Być może to jest przyczyna bólu. Wiesz dlaczego dostałaś antybiotyk?
Moja orto wyłamała dolne zęby. Tzn obruszała je tak, że usłyszałam trzask. Ból jednak ustąpił po tygodniu. Wcale się nie dziwie, że sie niepokoisz..
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 12:38   #3
peggysue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Problem z zębem

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Proponuje konsultacje u innego dentysty.
Dostałaś antybiotyk, prawdopodobnie dlatego, że twoja dentystka zobaczyła jakąś zmianę przy korzeniu. Być może to jest przyczyna bólu. Wiesz dlaczego dostałaś antybiotyk?
Moja orto wyłamała dolne zęby. Tzn obruszała je tak, że usłyszałam trzask. Ból jednak ustąpił po tygodniu. Wcale się nie dziwie, że sie niepokoisz..
Powiedziała, że przyczyną może być wyrastająca ósemka, jednak zastanawia mnie to, bo z siódemką nic mi się nie dzieje a problem dotyczy 6 zęba.

Edytowane przez peggysue
Czas edycji: 2010-03-13 o 12:41
peggysue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 16:44   #4
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Problem z zębem

prawdopodobnie masz złamanie podłużne żeba i dlatego nie widac na rtg(bardzo rzadko takie złamanie jest widoczne na rtg szczególnie jesli linia złamania przebiega wzdłuz ścianki zęba)to że dentystka dała ci antybiotyk to bardzo dobrze bo jeśli złamany jest ząb zapobiegnie to rozwojowi stanu zapalnego ,natomniast jeśli przyczyną jest jakis stan zapalny w samy zębie antybiotyk powinien nieco załagodzic ból(jesli w przeciągu 4 dni od brania antyb stan się pogorszy lub ciągle bedzie tak samo oznacza to że ząb jest złamany)
zrób prosty test -złap w palce najpierw jedna sciankę zęba od strony policzka i mocno poruszaj w prawo i w lewo ;a potem to samo zrob ze scianką językową tylko mocno nie bój się -jesli podczas takiego manewru poczujesz ból ...no cóż jak najszybciej udaj się do dentysty ,który musi koniecznie usunąć złamany odłam i zobaczyc na jakiej wysokości się złamał i czy ząb nadaje się jeszcze do odbudowy protetycznej pzdr

acha moje podejrzenia wynioskowałam na podstawie Twojego opisu gdyż objawy samego zapalenia zęba byłyby troszkę inne,ale nie opisałaś że takie masz
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 13:21   #5
eir3ne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Post Dot.: Problem z zębem

Cytat:
Napisane przez peggysue Pokaż wiadomość
Witam Jakiś czas temu podczas jedzenia zabolał mnie ząb, poczułam jakby pęknięcie. Od tego czasu nie mogę gryźć nic twardego, od razu odczuwam bół(dodam, że tylko podczas jedzenia). Zgłosiłam się do stomatologa jednak lekarka stwierdziła, że z zębem jest wszystko w porządku. Nie czując poprawy poszłam znowu, więc wysłała mnie na rtg i powiedziała, że nie widzi żadnych zmian,dostałam antybiotyk. Czy jest możliwe, żeby ząb był pęknięty a nie było to widoczne na prześwietleniu? Nie wiem co z tym zrobić, na razie jem drugą stroną, ale zaczyna to być męczące. Co powinnam zrobić w takim przypadku?
Na zdjęciu nie jest prawdopodobne żeby pokazało że ząb był nie pęknięty mimo że było odwrotnie, ja kiedyś miałam podobny problem bo stukłam sobie zęba prawa górna dwójkę, bolała dość długo, dostrzegłam na zębie pęknięcie, poszłam na zdjęcie okazało się że bardzo mocno stłukłam zęba i to była rysa na szkliwie, miałam oczyszczone zęby, nałożone szkliwo i 7 tygodniową dietę na zęba tzn. nie rozrywać pokarmów a najlepiej jeść druga stroną. Głowa do góry jak zdjęcie nie wykazało Ci pęknięcia a to jest najważniejsze to możliwe ze mocno stłukłaś, mi samej ból całkowity przeszedł ok po 3 tyg od zdarzenia.
eir3ne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:23   #6
peggysue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Problem z zębem

Dziękuję za odpowiedzi,poczekam jeszcze trochę, skończę antybiotyk i jeżeli dalej mi nie przejdzie, zgłoszę się ponownie do dentysty.
peggysue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 11:02   #7
peggysue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Problem z zębem

Dzisiaj byłam na wizycie u innego lekarza. Zrobiono mi prześwietlenie i dentydtka stwierdziła, że ząb jest do usunięcia, bo nie nadaje się do dalszego leczenia. Nie wiem co robić, bo poprzednia lekarka powiedziała po prześwietleniu, że nie widzi żadnych zmian w korzeniu, ta natomiast twierdzi, że ząb był juz kiedyś leczono kanałowo i teraz już nic nie można zrobić. Myślicie, że powinnam się udać jeszcze w inne miejsce na konsultacje czy usunąć tego zęba?
peggysue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:53.