Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-15, 21:13   #1021
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Na blizny stosuje się igły minimum 1,0 mm, a najlepiej 1,5 mm. Krótsze igły będą mało efektywne, chociaż możesz zrobić 2-3 rolowania, żeby trochę przyzwyczaić się do samego nakłuwania.

Przy iglach 0,5 dobrze jest zastosować jakieś serum - jeśli jest olejowe (tłuste) to nakładasz je po rolowaniu - trudno jest rolować tłustą skórę, nie wspominając o czyszczeniu igieł po takim zabiegu . Jeśli stosujesz serum na bazie wody najlepiej nałożyć je przed i rolować na mokrej skórze, a po rolowaniu możesz nałożyć jeszcze raz . Istotne jest aby kosmetyki nie zawierały konserwantów albo stosunkowo łagodne, składników zapachowych itp. Dobre efekty można uzyskać stosując sera robione w domu z różnych surowców kosmetycznych albo profesjonalne ampułki.

Zabiegi igłami 1,0 robi się nie częściej niż co 4 tygodnie, dłuższymi jeszcze rzadziej, zwłaszcza w warunkach domowych. Gdybyś częściej się rolowała igłami 1,0 mm , możesz doprowadzić do bardzo poważnych komplikacji.


Bardzo ważne jest przygotowanie skóry do rolowania: peeling lub lekki kwas tuż przed rolką to podstawa skutecznego zabiegu. Niezbędna jest też dezynfekcja skóry twarzy jak i rąk np Octeniseptem (bez alkoholu). Nie wolno nakłuwać skóry bez wcześniejszego zdezynfekowania jej, wyjątkiem mogą być tylko bardzo krótkie igły np. 0,25 mm, chociaż i w takim wypadku lepiej zastosować lekkie odkażanie skóry .
dziękuję za garść przydatnych informacji!

co do długości igieł, to posiadam kilka raczej płytkich blizn na policzkach i fajnie byłoby gdyby się trochę spłyciły podczas rollowania, na razie jednak najbardziej zależy mi na pozamykaniu rozszerzonych porów, myślisz że 0,5 sie nada?

myślę, że i tak na początku przez jakieś dwa miesiące poużywam 0,5 i zobaczę rezultat, po tym czasie ewentualnie będę szukać większych doznań
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 11:06   #1022
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

geraldine2030 dzieki za wszystkie rady zwlaszcza te odnosnie dlugosci igiel.

jednakze nie napisalas jakich komplikacji mozna sie spodziewac robiac zabiegi czesciej niz raz na 4 tygodnie?

ja mialam robiona mezoterapie iglowa - pojedyncza igla na glebokosc 2mm wglab skory co 3 tygodnie przez dyplomowana kosmetyczke 6 zabiegow i po pol roku od ostatniego zabiegu jestem zadowolona a moja skora ladnie sie odnowila i ujedrnila, nie mialam zadnych komplikacji, dlatego stwierdzilam ze 1mm derma roller bede robic czesciej bo to nie jest az tak inwazyjne jak pojedyncza igielka
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 17:38   #1023
klotylda abc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 78
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Czy ktoś mógłby mi poradzić względem składu substancji której chciałabym użyć pod roller?

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):
Propanediol 90 -97%
Aqua (Water) 0,5-9,5%
Baicalin 0,5-1,1%


czy można tego użyć pod rolkę, czy ten baicalin to jakiś sztuczny konserwant?
klotylda abc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 10:49   #1024
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

niestety nic o tym nie moge powiedziec, inne wizazantki musza sie wypowiedziec.

Ja ostatnio slyszalam ze uzywanie witaminy c pod rolke to wielki mit i moze wiecej szkody zrobic niz pomoc.

Zrobilam sobie zdjecie moich porow do porowniania - podobno zmiany widac dopiero po 3 miesiacach regularnego uzywania - wtedy wlasnie poprawia sie siatka kolagenowa

poniewaz zaczelam od 30 sierpnia takze postaram sie wkleic moje przed i po 30 listopada - tyle ze nie widze potrzeby ujedrniania skory bo mam niby 30 lat ale juz cos tam robilam i nie mam utraty jedrnosci - bardziej chodzi mi o wygladzenie porow - no zobaczymy ustawilam sobie nawet przypomnienie w telefonie ze mam zrobic fotke

Aha no i dowiedzialam sie ze uzywanie derma rollera mniejszego niz 0,5mm nie ma zdanego sensu bo nie pobudza kolagenu wiec najlepiej uzywac 0,5 i wiecej.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez klotylda abc Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi poradzić względem składu substancji której chciałabym użyć pod roller?

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):
Propanediol 90 -97% inna nazwa propylene glycol - petrochemia
Aqua (Water) 0,5-9,5%
Baicalin 0,5-1,1% - to nie konserwant tylko flawon typ flawonoidow pochodzenia roslinnego, wykazuje dobre dzialanie naprawiajace szkody wyrzadzone promieniowaniem slonecznym i pomaga przy atopowym zapaleniu skory, ma tez dzialanie przeciwrakowe - ogolnie bardzo pozytywny



czy można tego użyć pod rolkę, czy ten baicalin to jakiś sztuczny konserwant?
nie wiem co to za produkt ale ten konserwant psuje go strasznie
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 22:13   #1025
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Aha no i dowiedzialam sie ze uzywanie derma rollera mniejszego niz 0,5mm nie ma zdanego sensu bo nie pobudza kolagenu wiec najlepiej uzywac 0,5 i wiecej.
ma sens - te krótkie igły służą do wspomagania przenikania substancji aktywnych w głębsze warstwy naskórka
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 09:54   #1026
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

ok, zwracam honor.

Powinnam sie wyrazac jasniej chodzi mi o to ze tylko rolka z iglami o dlugosci 0.5mm pobudza produkcje kolagenu i odbudowe siatki kolagenowej ... wiec idac tym krokiem jesli ktos chce odmlodzic, ujedrnic skore tudziez wyrownac jej powierzchnie wyrownac blizny itp powinien uzywac 0.5 i wiecej.

Ja dzis wieczorem robie 5 zabieg - mam fotke z wygladu mojej skory po 4 zabiegu - szkoda ze nie zrobilam na samym poczatku, ale niezauwazylam splycenia blizn i zrownania porow wiec wydaje mi sie ze nie ma straty
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 15:46   #1027
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
geraldine2030 dzieki za wszystkie rady zwlaszcza te odnosnie dlugosci igiel.

jednakze nie napisalas jakich komplikacji mozna sie spodziewac robiac zabiegi czesciej niz raz na 4 tygodnie?

ja mialam robiona mezoterapie iglowa - pojedyncza igla na glebokosc 2mm wglab skory co 3 tygodnie przez dyplomowana kosmetyczke 6 zabiegow i po pol roku od ostatniego zabiegu jestem zadowolona a moja skora ladnie sie odnowila i ujedrnila, nie mialam zadnych komplikacji, dlatego stwierdzilam ze 1mm derma roller bede robic czesciej bo to nie jest az tak inwazyjne jak pojedyncza igielka
Nakłuwając skórę igłami 1,0 mm doprowadzasz do powstania stanu zapalnego – o ten efekt właśnie chodzi w rolkowaniu, ale jeśli nie pozwolisz skórze na regenerację po zabiegu, min. 3-4 tygodnie, to oprócz tego, że skutecznie hamujesz proces tworzenia nowego kolagenu to jeszcze możesz sobie zafundować mikroblizny albo mikrozrosty – żeby tylko wymienić te najczęściej spotykane powikłania.
Tylko lekarz może zadecydować o zwiększeniu częstotliwości zabiegów długimi igłami, bo jest w stanie ocenić faktyczny stan skóry i ewentualne ryzyko.


Na pełny efekt działania rolki 1,0 mm trzeba poczekać przynajmniej 6-9 miesięcy, szybsze efekty są widoczne po rolce 0,5 mm ale są bardziej powierzchowne i szybciej zanikają. Bardzo fajnie wygląda skóra przy regularnym stosowaniu rolki 0,25 mm z dobrym kosmetykiem, zwłaszcza w przerwie między rolowaniem dłuższymi igłami.


Cytat:
Napisane przez klotylda abc
Czy ktoś mógłby mi poradzić względem składu substancji której chciałabym użyć pod roller?

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):
Propanediol 90 -97%
Aqua (Water) 0,5-9,5%
Baicalin 0,5-1,1%

czy można tego użyć pod rolkę, czy ten baicalin to jakiś sztuczny konserwant?

Jak najbardziej można stosowac pod rolkę, ale warto dodać jeszcze inne składniki, które pomogą w odbudowie kolagenu.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-06, 20:35   #1028
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

mnie nie zalezy na krotkotrwalych efektach, moge przez rok sie rolowac i nie miec efektow a pozniej jak juz beda zeby dluzej trwaly taki moj cel

w sumie juz widze efekt ujedrniajacy

teraz zaczynam rolowac tez i uda ale dluzszyi iglami, moja kosmetyczka robi na 6mm to postanowilam zaryzykowac i kupic 3mm
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:26   #1029
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

a co jeśli chcę zacząć dodatkowo stosować krem z kwasami?
mogę nałożyć go tego samego wieczora co rollowałam czy raczej sobie odpuścić?

jestem po pierwszym rollowaniu! na razie bez żadnego serum ale zastanawiam się nad tym http://www.biochemiaurody.com/sklep/...-antiscar.html
zrobiłam też kilka zdjęć do porównania za miesiąc czy dwa
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 09:11   #1030
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja swoje zdjecie skasowalam teraz nie mam porownania, ale ciagle nie jestem zadowolona z efektow bo pomimo ze nie mam w ogole zmarszczek to ... moja twarz zmienila nieco ksztalt i nie wyglada tak jak za czasow kiedy bylam nastolatka wiem ze przesadzam bo nigdy tak juz nie bede wygladac, ale co jesli da sie uzyskac taki efekt???

Co jesli dzieki regularnemu uzywaniu rolki i serum mozna odwrocic calkowicie "efekty czasu" ... jestem gotowa na poswiecenie

Mysle ze nie powinnac dodatkowo obciazac skory kwasami - wiec ci odradzam, ale radze poszperac po internecie albo nawet pojsc do kosmetyczki i zapytac, one maja ogromna wiedze a salonow kosmetycznych az roi sie na miesice.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 16:32   #1031
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

zrobilam juz jedno rolowanie na uda rolka o 3.0mm dlugosci igiel ... masakra, te igly takie dlugie i boli jak jasna chole** cala jestem opuchnieta i czerwona i obolala ... a nie naciskalam mocno, mam nadzieje ze cos to pomoze, posmarowalam sie olejkiem tamonu w miejscach gdzie mam rozstepy zeby przyspieszyc regeneracje skory - czekam na efekty

dzis chce zrobic kolejny zabieg na twarz ... moja rolka juz na mnie czeka
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-02, 17:35   #1032
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

chcesz robić twarz rolką o 3mm??
ja się moją połówką rolluję i sama mi łzy wyciska gdy robię w okolicy nosa, niby specjalnie nie boli ale łzy i tak lecą
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 10:56   #1033
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

nie!!!

3.0mm mam na cellulit i rozstepy

nigdy w zyciu bym tym twarzy nie potraktowala, zbyt dlugie igly

moje 1.0mm wystarcza idealnie

tak w ogole to zrobilam juz dwa razy rolka na uda i jestem zadowolona z efektow rzeczywiscie likwiduje cellulit i ujedrnia skore nawet jak uszczypne kawalek uda to prawie nie widze grudek!!! jeszcze z kilka zabiegow i moge pozegnac cellulit

zdecydowanie lepsze to niz banka chinska - raz ze czas zabiegu krotszy to i czestotliwosc zabiegow mniejsza, mam zamiar robic raz w tygodniu, co w porownaniu do banki ... phii ... ile czasu zaoszczadzonego
__________________

Edytowane przez Fuxia83
Czas edycji: 2013-11-04 o 11:40
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 14:16   #1034
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny, czy ktos probowal uzywac polproduktu colostrum? Z czym to mieszac i w jakich proporcjach? Ponoc pod rolke jak znalazl, ale nie wiem, z czym? Pewnie nada sie do rozpuszczenia w HA, ale co jeszcze?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 17:12   #1035
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Rolka sprawia ze wiecej skladnikow wnika wglab skory wiec jesli ma to dobre wlasciwoscie dla skory to jak najbardziej mozesz uzywac.

Nie znam tego produktu wiec sie nie wypowiem wiecej.

Ja kupilam ostatnio balsam do ciala z Palmers'a na rozstepy ... no i uzylam juz do 2 zabiegu - ciagle jeszcze sporo przede mna zeby zobaczyc jakies efekty. Mam go zamiar uzywac tez do cellulitu bo ma i witamine E i Kolagen wiec nie zaszkodzi a przynajmniej tak pieknie nawilaza - powiem szczerze ze to najlepszy balsam jaki do tej pory mialam, uzywam go nawet jako krem do rak bo jest tak mocno nawilzajacy
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 17:46   #1036
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Rolka sprawia ze wiecej skladnikow wnika wglab skory wiec jesli ma to dobre wlasciwoscie dla skory to jak najbardziej mozesz uzywac.

Nie znam tego produktu wiec sie nie wypowiem wiecej.

Ja kupilam ostatnio balsam do ciala z Palmers'a na rozstepy ... no i uzylam juz do 2 zabiegu - ciagle jeszcze sporo przede mna zeby zobaczyc jakies efekty. Mam go zamiar uzywac tez do cellulitu bo ma i witamine E i Kolagen wiec nie zaszkodzi a przynajmniej tak pieknie nawilaza - powiem szczerze ze to najlepszy balsam jaki do tej pory mialam, uzywam go nawet jako krem do rak bo jest tak mocno nawilzajacy
ja się zastanawiałam nad serum na blizny tej właśnie firmy, żeby używać go po rolce, ale ostatecznie zdecydowałam się na serum z biochemii urody
jeśli za jakieś 2-3 miesiące nie bedzie efektów to może skuszę się na Palmers'a
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 16:23   #1037
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Na pewno pomoze trzeba sie tylko uzbroic w cierpliwosc

do lata jeszcze kupe czasu
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 23:47   #1038
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

witam was drogie panie co mozecie mi polecic z serum witaminowych z wit a,c i e . jestem przed zabiegiem chiurgicznym myslem o wzmosnieniu skóy w tym miejscu witaminami zeby lepiej sie po zabiegu goiła i mniejsz eblizny pozostawila,co o tym pomysle sadzicie?
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 16:02   #1039
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

mysle ze przed operacja mozesz uzywac kremow nawilzajacych zeby ogolnie skora byla w dobrej kondycji, ale chyba to co zrobisz po operacji bedzie mialo wieksze znaczenie.

Niestety nie wiem czy derma roller dziala na glebokie blizny, nie wiem jak glebokie beda twoje, ale jesli chodzi o blizny potradzikowe to swietnie sobie radzi razem z Retin A ktory mocno zluszcza co przy redukowaniu blizn jest bardzo wskazane

Wiec polecam ci Retin A - jest na recepte wiec jak bedziesz u dermatologa to zapytaj co on o tym sadzi bo lekarze maja na pewno wieksza wiedze w tej kwestii.

Mam nadzieje ze uda ci sie osiagnac zamierzony efekt

A moje blizny sa juz takie niewidoczne ze na prawde trzeba sie przyjzec a to dopiero 2 miesiace uzywania Retin A i nie wiem jakim cudem ale zuzylam dopiero jedna tubke!!!
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 00:29   #1040
klotylda abc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 78
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ciągle czytam o tym, że rolowanie (igłami 1mm) należy przeprowadzać trybem 6 zabiegów co określony czas i przerwa wynosząca tyle ile trwał okres zabiegowy, po czym wznowienie itd....
Jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym, dlaczego trzeba po 6 zabiegu zrobić okres bez rolowania. Czy ktoś mógłby mnie pouczyć czemu tak jest? Pytam bo mam szaloną ochotę nie robić przerwy (tak się rozochociłam zabiegami) , ale boję się też coś spieprzyć, że tak się kolokwialnie wyrażę. .

Edytowane przez klotylda abc
Czas edycji: 2013-11-08 o 00:32
klotylda abc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 17:57   #1041
kaka76
Raczkowanie
 
Avatar kaka76
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 31
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Witam! Dziewczyny mam pytanie robie sobie prócz rolki o,5 zabiegi z kwasów owocowych aha 35% i moje pytanie brzmi wczoraj się rollowałam ,ja na sucho po czym nocka i następny dzień nasmarowana na maxa kremem-maścią przepisaną przez dermatolog jedynie wit A i E .Czy dziś moge nałożyć kwasy a po nich algi ?
PS.Zwykle robię jedna sobota kwasy,następna sobota roller i tak 8tyg.
__________________


Edytowane przez kaka76
Czas edycji: 2013-11-09 o 20:45
kaka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 20:59   #1042
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez kaka76 Pokaż wiadomość
Witam! Dziewczyny mam pytanie robie sobie prócz rolki o,5 zabiegi z kwasów owocowych aha 35% i moje pytanie brzmi wczoraj się rollowałam ,ja na sucho po czym nocka i następny dzień nasmarowana na maxa kremem-maścią przepisaną przez dermatolog jedynie wit A i E .Czy dziś moge nałożyć kwasy a po nich algi ?
PS.Zwykle robię jedna sobota kwasy,następna sobota roller i tak 8tyg.
o i to jest dobre pytanie....sama sie zastanawiam jak polaczyc rolowanie z peelingami kwasowaymi ale wydaje mi sie ze lepiej zrobic serie rolowania a pozniej serie kwasow......

nie wiem na ile wskazane lub bezpieczne jest mieszanie kwasow i rolek
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 17:19   #1043
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 447
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Chciałabym kupić dermaroller do użytku domowego i używać go na twarz. Nie wiem na jaki się zdecydować. Widziałam ,że są i za około40zł i za 80zł i za 150zł. Możecie mi pomóc i napisać jakie Wy macie rollery lub podać linki, nazwy sklepów gdzie kupiłyście będe wdzięczna z pomoc
Zielona Herbata 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 18:50   #1044
kaka76
Raczkowanie
 
Avatar kaka76
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 31
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja mam ten i jest super! http://meaderm.pl/pl/p/Dermaroller-Z...m-sterylna/148
__________________

kaka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 17:25   #1045
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja uzywam retin A na zmiane z rolka, tzn retin A kilka razy w tygodniu a rolka raz ... i ciagle mam skore na twarzy choc pewnie sporo osob by sie oburzylo czemu tak robie.

Nie wiem czy kwasy sa dobre po rolce czy przed rolka, rolke powinno sie uzywac co 3 tygodnie, wiec jesli zrobisz zabieg kwasami np w polowie odsetpu pomiedzy zabiegami rolka to nie powinno sie nic zlego stac, aczkolwiek nie wiem co by powiedzielaly osoby kotre maja jakas profesjonalna wiedze w tym temacie.

Na pewno nie powinno sie uzywac kwasow pod rolke bo zbyt obciaza to skore, to tak jakby zrobic mikrodermabrazje a na to kwas - za duzo jak na jeden raz.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 19:07   #1046
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Ja uzywam retin A na zmiane z rolka, tzn retin A kilka razy w tygodniu a rolka raz ... i ciagle mam skore na twarzy choc pewnie sporo osob by sie oburzylo czemu tak robie.

Nie wiem czy kwasy sa dobre po rolce czy przed rolka, rolke powinno sie uzywac co 3 tygodnie, wiec jesli zrobisz zabieg kwasami np w polowie odsetpu pomiedzy zabiegami rolka to nie powinno sie nic zlego stac, aczkolwiek nie wiem co by powiedzielaly osoby kotre maja jakas profesjonalna wiedze w tym temacie.

Na pewno nie powinno sie uzywac kwasow pod rolke bo zbyt obciaza to skore, to tak jakby zrobic mikrodermabrazje a na to kwas - za duzo jak na jeden raz.
rolka co 3 tygodnie? gdzies czytalam ze mozna robic co tydzien lub co dwa tygodnie.

to chyba zalezy od stanu skory i od typu rolki....
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 07:23   #1047
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
rolka co 3 tygodnie? gdzies czytalam ze mozna robic co tydzien lub co dwa tygodnie.

to chyba zalezy od stanu skory i od typu rolki....
Wszystko zależy od rolki przede wszystkim, bo co innego z 0,5mm a co innego z 1,5mm. I zależy od tego co się na skórę nakłada, bo jak się kwasi, kładzie retinoidy to też trzeba skórę ostrożniej traktować.

BTW potrzebuje porady, bo dobra rolka 1mm mi potrzebna na twarz i 2-3mm na uda/brzuch. Ta druga byłoby fajnie, jakby była ciut większa.

Wcześniej używałam tylko 0,2mm dla poprawy penetracji środków pielęgnacyjnych, a chciałabym coś więcej...

Kupiłam 1mm taką i mam wrażenie, że się nie wbija, tylko głaska skórę, bo igły są zbyt grube...? Albo to tylko wrażenie... i tak ma być.

W każdym razie byłabym wdzięczna za polecenie jakiejś 2-3mm.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 13:07   #1048
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny, czy jest sens kupować rolkę do twarzy, a do tego stempelek typowo na okolice oczu, czy jeden czort - jechać całą twarz jedną rolką?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 16:40   #1049
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja mam rolke 3.00mm na uda i powiem szczerze nie lubie jej, wcale nie wbija sie lepiej od 1.00mm nie penetruje glebiej a przynajmniej takie mam wrazenie, za to wyglada strasznie. Nie wiem jakiej firmy jest moj, kupilam najtanszy z Amazona i jest super ... tzn polecam 0.5 i 1.0 ten 3mm nie do konca mi sie podoba.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 16:44   #1050
Siwia
Przyczajenie
 
Avatar Siwia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 15
GG do Siwia
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja zamierzam zakupić rollera i ampułkę kwasu hialuronowego, ponieważ moja skóra jest odwodniona i sucha, mam malutkie zmarszczki przy oczach mimiczne i wqrza mnie to niemiłosiernie , mam nadzieje ze przyniesie to dobre efekty.
Siwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.