Zespół zakodowanych reakcji seksualnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-14, 13:44   #1
bali243
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Unhappy

Zespół zakodowanych reakcji seksualnych


Czy ktoś coś wie na ten temat? Ktoś się leczył? Usłyszałam o tym niedawno i jestem dośc ciekawa, bo nie wiem czy sama nie mam takiego problemu.
bali243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 11:02   #2
martaonczyk8889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zespół zakodowanych reakcji seksualnych

możesz napisać coś więcej ? Jakie są tego objawy ?
__________________
BLOG
martaonczyk8889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 16:34   #3
bali243
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Zespół zakodowanych reakcji seksualnych

1

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

@martaonczyk8889 to "Zespół zakodowanych reakcji seksualnych prowadzi do trudności w osiągnięciu orgazmu podczas stosunku seksualnego z partnerem. Do zaburzenia dochodzi u osób, które w okresie dojrzewania i młodości zbyt często się masturbowały. Masturbacja doprowadza u takich osób do zapamiętania pewnych skojarzeń i utrwalenia wzorców, które są niezbędne dla osiągnięcia przez nich satysfakcji seksualnej. W związku z tym pojawiają się problemy w późniejszym okresie. Osoba pragnąca współżyć seksualnie z partnerem ma utrwalone w pamięci pewne bodźce, które wywołują u niej podniecenie i orgazm. Przykładowo, mężczyzna, który w okresie młodości masturbował się, może nie osiągnąć orgazmu podczas seksu z partnerką. Brak orgazmu spowodany jest przez to, że prącie mężczyzny jest przyzwyczajone do silnego ucisku, a ściany pochwy nie są w stanie sprostać temu oczekiwaniu. Zdarza się, że problem pojawia się już na etapie masturbacji. Polega wówczas na tym, że dana osoba osiąga orgazm tylko w jednej pozycji.

Zaburzenie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Wiąże się to z tym, że kobiety posiadają większe libido (popęd seksualny). Kobieta z zespołem zakodowanych reakcji seksualnych, mimo ogromnego popędu nie jest w stanie osiągnąć orgazmu. Ponadto zauważono, że na zaburzenie bardziej podatne są kobiety o osobowości nadwrażliwej, histerycznej. W przypadku osób dotkniętych opisanym problemem nawet zmienianie partnerów na coraz bardziej doświadczonych nie pomaga w poprawie jakości życia seksualnego. Dzieje się tak, ponieważ żaden partner nie jest w stanie sprostać schematom wyobrażeniowym osoby chorej."

Edytowane przez bali243
Czas edycji: 2016-11-18 o 16:34
bali243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-18 17:34:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.