Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-16, 20:15   #4591
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mazidła:
Kwas migdałowy: 0.8 g/ml
Glikol butylenowy: 1g/ml

30 % (10 ml):
kwas: 3.5 ml
glikol: 6.5 ml

40% (10 ml):
kwas: 4.55 ml
glikol: 5.45 ml

bardzo dziękuje
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 13:34   #4592
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Kilka dni temu zrobiłam pierwszy peeling 40% i po jego nałożeniu czułam jedynie takie lekkie mrowienie, może nawet bardziej łaskotanie.
Zmyłam go po 15 min. i po tym czasie skóra nie była ani zaczerwieniona, ani ściągnięta - tak jakbym nałożyła maseczkę a nie peeling Może to kwestia tego, że przez ostatni miesiąc codziennie używałam produktu Bielendy z 10% stężeniem migdała.

Czy w międzyczasie mogę używać kwasu salicylowego w niewielkim stężeniu w formie toniku?
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 14:04   #4593
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
Czy w międzyczasie mogę używać kwasu salicylowego w niewielkim stężeniu w formie toniku?
Tak, 1-2 %
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 11:16   #4594
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jako, ze wlasnie jestem "szczesliwa" posiadaczka brazowych, pokwasowych plam na twarzy przyszlam sie przywitac na watku

W czwartek wieczorem zrobilam moj drugi, domowy pilling migdalowce, a pierwszy z dodatkiem alkoholu Do tej pory przygotowywalam skore stosujac tonika 10% AHA i BHA z BU oraz serum olejowe z LHA (domowej roboty na bazie przepisu z ZSK). Jakies 10 -12 dni temu zrobilam pierwszego migdala (nie byla to znowu taka nowosc, bo jakies 2 lata temu przeszlam serie pillingow migdalowym u kosmetyczki) i efekty byly calkiem,calkiem. Tym razem postanowilamzwiekszyc stezenie do 20% i dodac spirtus do bazy. Skora momentalnie po nalozeniu zrobila sie pomidrowa i klula paskudnie, wiec po ok.4-5 minutach zmylam pilling woda z mydlem w kostce i nalozylam wazelnie, w szczegolnosci na miejsca ktore zbielaly.
Od wczoraj od popoludnia strasze ludzi ciemnobrazowymim plamami i taka sama szrama na policzku (wygladam jak po solidnym poparzeniu). Na twarz nakladam linomag laczony z kwasem hialuronowym, ale poki co luszczenia brak
Strasznie mi zalezy, zeby w poniedzialek bylo juz jako tako, wiec zastanawiam sie czy mozna te skore jakos rozpulchnic i przyspiezyc oblazenie?
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 11:34   #4595
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
Jako, ze wlasnie jestem "szczesliwa" posiadaczka brazowych, pokwasowych plam na twarzy przyszlam sie przywitac na watku

W czwartek wieczorem zrobilam moj drugi, domowy pilling migdalowce, a pierwszy z dodatkiem alkoholu Do tej pory przygotowywalam skore stosujac tonika 10% AHA i BHA z BU oraz serum olejowe z LHA (domowej roboty na bazie przepisu z ZSK). Jakies 10 -12 dni temu zrobilam pierwszego migdala (nie byla to znowu taka nowosc, bo jakies 2 lata temu przeszlam serie pillingow migdalowym u kosmetyczki) i efekty byly calkiem,calkiem. Tym razem postanowilamzwiekszyc stezenie do 20% i dodac spirtus do bazy. Skora momentalnie po nalozeniu zrobila sie pomidrowa i klula paskudnie, wiec po ok.4-5 minutach zmylam pilling woda z mydlem w kostce i nalozylam wazelnie, w szczegolnosci na miejsca ktore zbielaly.
Od wczoraj od popoludnia strasze ludzi ciemnobrazowymim plamami i taka sama szrama na policzku (wygladam jak po solidnym poparzeniu). Na twarz nakladam linomag laczony z kwasem hialuronowym, ale poki co luszczenia brak
Strasznie mi zalezy, zeby w poniedzialek bylo juz jako tako, wiec zastanawiam sie czy mozna te skore jakos rozpulchnic i przyspiezyc oblazenie?
Można, o ile się nie mylę, to pantenolem i alantoiną między innymi. U mnie najlepiej działa maska łagodząco - regenerująca Acid Art Farmony, ale ona jest dostępna tylko w necie. Produkty typu Cicalfate czy maść z wit A działały raczej marnie, więc póki się kwaszę, to tej masce pozostanę wierna.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 14:54   #4596
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Można, o ile się nie mylę, to pantenolem i alantoiną między innymi. U mnie najlepiej działa maska łagodząco - regenerująca Acid Art Farmony, ale ona jest dostępna tylko w necie. Produkty typu Cicalfate czy maść z wit A działały raczej marnie, więc póki się kwaszę, to tej masce pozostanę wierna.
Linoma,g nakladany grubymi warstwami od wczoraj, chyba jednak tez troszke przyspieszyl proces i po powrocie z biegania, pod prysznicem poszla w ruch sciereczka muslinowa (ale bardzo delikatnie). Teraz jest czerwono w miejscach, gdzie skora najbardziej oblazila, wiec dla bezpieczenstwa wysmarowalam sie tribioticem i poprawilam po chwili nawilzaczem. Na noc chyba znowu zapodam Linomag i zobaczymy rano... A jesli uda mi sie wybrac do apteki to kupie wspomniany pantenol, bo na krem sutkowy z alantolina u mnie w okolicy nie mam co liczyc-odwiedzilam chyba wszystkie R.
A Ciclafate w najbardziej podraznionych miejscach odpuszczam- mimo wszystko niepokojaco podszczypuje, a nie o to mi chodzi traczej

Przyjrze sie koniecznie tej masce i pewnie skusze, dziekuje za polecenie chimay
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 15:04   #4597
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja polecam maske algowa z efektem krio z bielendy
Wczoraj chyba przesadzilam i zacza robic sie coraz wiekszy burak mimo ze kwas byl juz zmyty i zneutralizowany. Nalozylam maske i buzia sie ukoila i po zdjeciu buraka juz nie bylo. Tylko maska troche chlodzi
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-21, 19:38   #4598
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Ja polecam maske algowa z efektem krio z bielendy
Wczoraj chyba przesadzilam i zacza robic sie coraz wiekszy burak mimo ze kwas byl juz zmyty i zneutralizowany. Nalozylam maske i buzia sie ukoila i po zdjeciu buraka juz nie bylo. Tylko maska troche chlodzi
LusiaPlotkara, to ta maska z serii pro bielendy?

Heh, ja po muslinowej szmatce mam teraz takiego buraka na twarzy,ze brak slow. Te miejsca, z ktorych oblazila mi skora wygladaja jakbym sie wrzatkiem oblala smaruje na zmiane tribioticem i linomagiem z kwasem hialuronowym, ale marnie to widze... mam nadzieje,ze nie naruszylam nijak tego swiezego naskorka.
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 20:05   #4599
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
LusiaPlotkara, to ta maska z serii pro bielendy?

Heh, ja po muslinowej szmatce mam teraz takiego buraka na twarzy,ze brak slow. Te miejsca, z ktorych oblazila mi skora wygladaja jakbym sie wrzatkiem oblala smaruje na zmiane tribioticem i linomagiem z kwasem hialuronowym, ale marnie to widze... mam nadzieje,ze nie naruszylam nijak tego swiezego naskorka.
Ta http://bielendaprofessional.pl/produ...iem-krio-efekt
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 00:19   #4600
TOFUSIA07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej! kupiłam kwas jabłkowy ze zróbsobiekrem.pl i chciałabym się dowiedzieć jak przygotować z niego peeling jabłkowy? Możecie podać recepturę? Z góry dziękuję.
TOFUSIA07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 01:59   #4601
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez TOFUSIA07 Pokaż wiadomość
Hej! kupiłam kwas jabłkowy ze zróbsobiekrem.pl i chciałabym się dowiedzieć jak przygotować z niego peeling jabłkowy? Możecie podać recepturę? Z góry dziękuję.
Receptura na peeling podana jest w opisie kwasu jabłkowego na stronie, gdzie go zakupiłaś.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-22, 10:46   #4602
TOFUSIA07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

To są receptury na toniki
TOFUSIA07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 11:55   #4603
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

http://zachowajwlosy.pl/kalkulator.htm
Powinnas wyliczyc gramatury kalkulatorem powyzej. Nie wiem tylko jaki ciezar nasypowy w g/mol ma kwas jablkowy. Jako kwas AHA obstawiam, ze mozna go zrobic na wodzie albo na spirytusie. Poszukaj w karcie charakterystyki na zsk albo napisz im pytanie
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 12:56   #4604
TOFUSIA07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziekuję za odpowiedź.
TOFUSIA07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 15:24   #4605
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez TOFUSIA07 Pokaż wiadomość
To są receptury na toniki
Nie, to są receptury na peelingi:

https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-jablkowy/352

Cytat:
Zalecane stosowanie
Do 5% w tonikach, kremach, żelach nawilżających - hamuje rogowacenie skory, delikatnie działa złuszczająco.
Do 15% w peelingach - kwas zmiękcza zrogowaciały naskórek, paznokcie.
i dalej:

Cytat:
Przygotowanie 50 ml roztworów
5% - 3 ml kwasu i 47 ml wody
10% - 6 ml kwasu i 44 ml wody
15% - 9 ml kwasu i 41 ml wody
Cytat:
Otrzymane w ten sposób roztwory mają niskie pH, aby stosować je jako toniki do codziennego użytku (przy stężeniu 5-10%) należy je zneutralizować (podwyższyć pH do poziomu 4-5).

Jeżeli chcesz wykonywać małe porcje wystarczy przesunąć przecinek o jedno miejsce w lewo i otrzymasz receptury na 5 ml peelingu.

__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 18:16   #4606
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
http://zachowajwlosy.pl/kalkulator.htm
Powinnas wyliczyc gramatury kalkulatorem powyzej. Nie wiem tylko jaki ciezar nasypowy w g/mol ma kwas jablkowy. Jako kwas AHA obstawiam, ze mozna go zrobic na wodzie albo na spirytusie. Poszukaj w karcie charakterystyki na zsk albo napisz im pytanie
Wg ZSK ciężar nasypowy kwasu jabłkowego to 0,85g/ml.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 19:21   #4607
KlinikaUrodyLaime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: Kwasy w domu

Witam,

Jako osoba na co dzień mająca do czynienia z kuracjami kwasami chciałabym zachęcić Was do skonsultowania swojego wyboru z kosmetologiem. Praktycznie każdy salon kosmetyczny udziela konsultacji (często darmowych) a w przypadku kwasów naprawdę warto jej zasięgnąć. Piszę to ponieważ nie raz spotkałam się z powikłaniami po peelingach chemicznych stosowanych na własną rękę przez klientki. Nie zawsze komplikacje te wynikały z ich niewiedzy. Często błędnie oceniły stan lub potrzeby skóry lub kupiły kwasy, którym brakowało informacji o stężeniu i pH. Peelingi chemiczne to fantastyczna sprawa i mogą pomóc zlikwidować naprawdę wiele mankamentów. Trzeba jednak dobrze je dobrać i odpowiednio stosować gdyż bardzo łatwo zrobić sobie nimi krzywdę.
KlinikaUrodyLaime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 16:32   #4608
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Kwasy w domu

Cytat:
Napisane przez Florence999 Pokaż wiadomość
Ja regularnie wykonuję w domu peeling glikolowy 60% i salicylowy 30%. Szczerze - są one dla mnie za słabe. Czy ktoś może polecić coś mocniejszego?
Jezu, masochistko! A w jakiej formule stosujesz? Peeling będzie mocniejszy, jeśli obniżysz pH, w zbyt wysokim nawet bardzo wysokie stężenia nie spowodują dobrej penetracji kwasu. Ale zbliżasz się do bardzo ryzykownej granicy. Podasz przepis na peeling glikolowy i salicylowy , jaki robisz?

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Sceptycznaaa Pokaż wiadomość
chciałam się poradzić, dzisiaj robiłam zabieg kwasami Aha 50%, nie odczułam żadnego pieczenia, swędzenia, kompletnie nic, czy to jest normalne? Cera nie jest ani troche zaczerwieniona? Co zrobiłam źle? Najpierw oczyściłam dokładnie twarz, nałożyłam kwas na twarz, trzymałam około 3 minut bo to pierwszy zabieg i bałam się dłużej trzymać, póżniej nałożyłam maseczkę i grubą warstwę kremu, cer ni troszeczkę się nie poprawiła, skóra się nie łuszczy, mam strasznie zanieczyszczoną cerę z przebarwieniami, bliznami,rozszezonymi porami i zaskórnikami.Czy robić kolejny zabieg czy te kwasy nie działają na moją cerę?
Wiesz, w sumie to nie jest normalne, tym bardziej jeśli wcześniej nie używałaś zbyt dużo kwasów. Kiedy ja zaczęłam robić kwasy, to zaczynałam od mlekowego 20% o niskim pH. Ogólnie mam cerę tłustą, ale przez to mam bardzo mocną barierę skórną i mogę siekać różnymi specyfikami, jakoś bardzo źle moja skóra nie reaguje, nie jest wrażliwa. Ale po kwasie miałam podrażnioną skórę, a nawet mikro-pęcherzyki, które później się delikatnie złuszczały (po stężeniu 25%). Coś musi być nie tak, ale nie z Twoją twarzą, a raczej z formułą kwasu lub sposobem aplikacji. W jaki sposób robiłaś peeling?
Tak w ogóle to ciesz się, że masz mocną barierę skórną, to pozytyw Twojej cery.
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 10:54   #4609
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

chcę zacząć terapie z kwasami na przebarwienia na czole, spowodowane słońcem oraz rozszerzone pory. Poczytałam trochę i waham się pomiędzy zestawem z BU Tonik z kwasami AHA/BHA 10% za 19zł a Tonikiem na przebarwienia z Mazideł za 35zł. Który lepszy i na dłużej starczy?Czy w walce z przebarwieniami wystarczy tylko tonik, przynajmniej na początek.
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-09, 15:01   #4610
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
chcę zacząć terapie z kwasami na przebarwienia na czole, spowodowane słońcem oraz rozszerzone pory. Poczytałam trochę i waham się pomiędzy zestawem z BU Tonik z kwasami AHA/BHA 10% za 19zł a Tonikiem na przebarwienia z Mazideł za 35zł. Który lepszy i na dłużej starczy?Czy w walce z przebarwieniami wystarczy tylko tonik, przynajmniej na początek.
Te dwa zestawy to zupełnie różne produkty, z różnym przeznaczeniem. Tonik AHA/BHA (lub tylko 2% BHA) powinien pomóc na rozszerzone i zanieczyszczone pory, natomiast tonik z Mazideł ma działanie rozjaśniające (alfa arbutyna, niacynamid), jednak sam będzie zbyt delikatny, żeby dać radę przebarwieniom. Przebarwienia posłoneczne to bardzo trudny (i długotrwały) do usunięcia problem, trzeba by działać mocniejszymi produktami typu peeling glikolowy lub preparatami z apteki czy przeznaczonych dla salonów kosmetycznych o ile oczywiście chcesz walczyć z tym sama w domu. Do tego konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna, żeby nie nabawić się kolejnych przebarwień.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 09:14   #4611
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Te dwa zestawy to zupełnie różne produkty, z różnym przeznaczeniem. Tonik AHA/BHA (lub tylko 2% BHA) powinien pomóc na rozszerzone i zanieczyszczone pory, natomiast tonik z Mazideł ma działanie rozjaśniające (alfa arbutyna, niacynamid), jednak sam będzie zbyt delikatny, żeby dać radę przebarwieniom. Przebarwienia posłoneczne to bardzo trudny (i długotrwały) do usunięcia problem, trzeba by działać mocniejszymi produktami typu peeling glikolowy lub preparatami z apteki czy przeznaczonych dla salonów kosmetycznych o ile oczywiście chcesz walczyć z tym sama w domu. Do tego konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna, żeby nie nabawić się kolejnych przebarwień.
dziękuję za podpowiedzi, z tego względu że dopiero zaczynam przygodę z kwasami zdecydowałam się na łagodniejsze produkty, by zobaczyć jak zareaguje skóra. Później mogę spróbować z peelingiem glikolowym + serum.
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 09:40   #4612
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, a co byscie poradzily, jaki kwas na przebarwienia po tradziku? Mam od ponad 2 lat, stosowalam kwasy i nadal stosuje ale w malym stezeniu. Co prawda przebarwiienia znacznie mniej sa widoczne ale to nie to. Myslalam wiec o jakims peelingu, czy moglybyscie cos doradzic? Dodam ze stosowalam tez atrederm na wiosne i w lecie tego roku ale z peelingami kwasowymi nie mialam do czynienia
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 13:13   #4613
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
dziękuję za podpowiedzi, z tego względu że dopiero zaczynam przygodę z kwasami zdecydowałam się na łagodniejsze produkty, by zobaczyć jak zareaguje skóra. Później mogę spróbować z peelingiem glikolowym + serum.
Jeżeli nie miałaś jeszcze do czynienia z kwasami i obawiasz się reakcji skóry to faktycznie na początek lepiej będzie przygotować skórę jakimś tonikiem, a później dołączyć coś mocniejszego Do tego celu lepiej sprawdzi się tonik BHA/AHA (zawartość kwasów), chociaż nie wiem czy 10% kwasów na początek to nie za dużo, ale wtedy wystarczy stosować tonik co 2-3 dni zamiast codziennie. No, albo wziąć obydwa toniki i stosować zamiennie, wtedy będzie się i oczyszczać i wybielać

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co byscie poradzily, jaki kwas na przebarwienia po tradziku? Mam od ponad 2 lat, stosowalam kwasy i nadal stosuje ale w malym stezeniu. Co prawda przebarwiienia znacznie mniej sa widoczne ale to nie to. Myslalam wiec o jakims peelingu, czy moglybyscie cos doradzic? Dodam ze stosowalam tez atrederm na wiosne i w lecie tego roku ale z peelingami kwasowymi nie mialam do czynienia
Atre nie pomógł na przebarwienia? Jest tu gdzieś na forum wątek o przebarwieniach stricte po trądziku, tam powinnaś znaleźć jakieś informacje na temat swojego problemu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 13:17   #4614
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Atre nie pomógł na przebarwienia? Jest tu gdzieś na forum wątek o przebarwieniach stricte po trądziku, tam powinnaś znaleźć jakieś informacje na temat swojego problemu

W pewnym stopniu napewno pomógł, ale nie w takim, który by mnie zadawalał. Postanowiłam więc wrócić do kwasów. Dzięki za pomysł z tym wątkiem, na pewno zerknę
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 12:56   #4615
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeżeli nie miałaś jeszcze do czynienia z kwasami i obawiasz się reakcji skóry to faktycznie na początek lepiej będzie przygotować skórę jakimś tonikiem, a później dołączyć coś mocniejszego Do tego celu lepiej sprawdzi się tonik BHA/AHA (zawartość kwasów), chociaż nie wiem czy 10% kwasów na początek to nie za dużo, ale wtedy wystarczy stosować tonik co 2-3 dni zamiast codziennie. No, albo wziąć obydwa toniki i stosować zamiennie, wtedy będzie się i oczyszczać i wybielać [COLOR="Silver"]
może peeling glikolowy
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 13:40   #4616
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny jak policzyc miks peelingu migdalowego i salicylowego żeby sobie nie przyjarac twarzy? W kalkulatorze stezen nawet po zmianie ciezau glupoty mi wychodza. Ponadto wole w gramach liczyc bo mam wage jubilerska i nie chce ryzykowac odmierzajac kwas salicylowy lyzeczka czy strzykawka.
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 13:53   #4617
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak policzyc miks peelingu migdalowego i salicylowego żeby sobie nie przyjarac twarzy? W kalkulatorze stezen nawet po zmianie ciezau glupoty mi wychodza. Ponadto wole w gramach liczyc bo mam wage jubilerska i nie chce ryzykowac odmierzajac kwas salicylowy lyzeczka czy strzykawka.
Jakie chcesz stężenie każdego z kwasów?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 22:39   #4618
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dajmy na to 5 migdala i 10 salicylowego
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 00:05   #4619
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Dajmy na to 5 migdala i 10 salicylowego
Ilość tylko na twarz czy więcej?

Dla 5 g peelingu:
kwas migdałowy - 5% * 5 g = 0,25 g
kwas salicylowy - 10% * 5 g = 0,5 g
spirytus - 85% * 5 g = 4,25 g lub 4,25 g : 0,81 (gęstość spirytusu 95%) = 5,25 ml
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 09:18   #4620
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ooo, dzieki
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.