Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-25, 18:04   #1981
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez lenor Pokaż wiadomość
posiadam, narazie mi nic nie pomogło
Miałam nadzieję, że ten peeling pomoże mi właśnie na nie
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 23:47   #1982
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A ja nadal czekam na paczkę...
Może za dużo zamówiłem??
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 12:36   #1983
florystka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 18
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

ja tez czekam na moja pierwsza paczke z BU i juz mam ochote na nastepne zamowienie tj: serum - olejek regenerujacy 3xrosa lub serum- olejek antyoksydacyjny Granat eko -
ech.. kiedy ta paczka w koncu przyjdzie ....
florystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 14:24   #1984
strawberry162
Rozeznanie
 
Avatar strawberry162
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 571
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Czy w wieku 20 lat mogę używać krem sojowy? Wiem że na stronie jest info iż jest on przeznaczony dla osób "w granicach od 35-40 roku życia". Moja mama sobie zamówiła ale ze względu na jego "grzybowy?" zapach nie chce go używać a że mój krem azelo sie skończył (swoją drogą nic nie zrobił z moją cerą i czekałam kiedy tylko się skończy) to pomyślałam, że ja mogę zużyć krem mojej mamy bo fajnie wygładza twarz. Nie wiem tylko czy składniki w nim zawarte przeznaczone dla cer starszych nie zaszkodzą mojej "młodej";p
__________________
KCIUKI DLA ADASIA

Antonisia
strawberry162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 21:50   #1985
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
A ja nadal czekam na paczkę...
Może za dużo zamówiłem??
Nadal nie wysłali czy gdzies na poczcie utkneła?


Cytat:
Napisane przez florystka Pokaż wiadomość
ja tez czekam na moja pierwsza paczke z BU i juz mam ochote na nastepne zamowienie tj: serum - olejek regenerujacy 3xrosa lub serum- olejek antyoksydacyjny Granat eko -
ech.. kiedy ta paczka w koncu przyjdzie ....
A kiedy zamawiałaś?
Pytam bo właśnie złożyłam zamówienie i chcialam się zorientować czy mają jakies poślizgi czasowe w wysyłaniu
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 01:22   #1986
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez florystka Pokaż wiadomość
ja tez czekam na moja pierwsza paczke z BU i juz mam ochote na nastepne zamowienie tj: serum - olejek regenerujacy 3xrosa lub serum- olejek antyoksydacyjny Granat eko -
ech.. kiedy ta paczka w koncu przyjdzie ....
mam dokładnie tak samo! ( i również marzy mi się serum Granat eko ), cóż musimy uzbroić się w cierpliwość...

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Nadal nie wysłali czy gdzies na poczcie utkneła?




A kiedy zamawiałaś?
Pytam bo właśnie złożyłam zamówienie i chcialam się zorientować czy mają jakies poślizgi czasowe w wysyłaniu
Wysłali właśnie sprawdziłem i już wysłali- wczoraj, tj 26.03 a zamówiłem 19.03

Teraz wszystko w rękach poczty...
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 08:42   #1987
florystka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 18
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
mam dokładnie tak samo! ( i również marzy mi się serum Granat eko ), cóż musimy uzbroić się w cierpliwość...



Wysłali właśnie sprawdziłem i już wysłali- wczoraj, tj 26.03 a zamówiłem 19.03

Teraz wszystko w rękach poczty...
hey zamowilam 24.03 (piatek) i zaraz zaplacilam on-line , pomimo ze na koncie pieniadze zeszly praktycznie od razu to na Biochemia Urody zaksiegowanie jest od pon do piatku w dni robocze po godzinie 15 a wysylki robia tez codziennie rano od pon do piatku - ja od wczoraj od godziny mniej wiecej 18 mam w statusie - zamowienie jest zaplacone i jest w trakcie realizacji ----- to moze moje dzisiaj do poludnia wysla???
pozdrawiam pa
24-03-2012Zapłacone dn. 26-03-2012 - Zamówienie zostało zapłacone i jest w trakcie realizacji.
florystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 08:57   #1988
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
mgiełka 321 - a sprawdzałaś właśnie serum antyoksydacyjne flavoC15EF? Jest tam napisane, że forma witaminy C jest przyswajalna nawet dla osób, które nie tolerują witaminy C w normalnej postaci. Choć rozumiem Twoje obawy bo nikt nie lubi prób i błędów na swojej twarzy.
Nie poróbowałam. Może napiszę do BU i wypytam, co i jak z ta wit. C jest. Pal sześć gdyby nie dało żadnego efektu - gorzej właśnie jak zaszkodzi
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 09:28   #1989
xkejti
Raczkowanie
 
Avatar xkejti
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 99
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witam, ja już po testowaniu moich specyfików, od zeszłej środy radykalnie przerzuciłam się na Biochemię. Twarz myję olejkiem z drzewa herbacianego, następnie przecieram hydrolatem oczarowym, na noc stosuję krem Azelo/ Bha a na dzień Serum oliwkowe i cóż mogę powiedzieć... wysypało mnie strasznie, tak jak miałam wągry, tak mam nadal, chociaż możliwe, że w trochę mniejszej ilości. Na skórze przy żuchwie wysypało mnie potwornie, jak chyba nigdy jeszcze nie byłam wysypana ... zastanawiam się czy to wynik oczyszczania cery z chemikaliów i zanieczyszczeń, ale powoduje to u mnie duże zwątpienie. Czy po tygodniu można już wymagać poprawy? Po dniu stosowania byłam zachwycona a teraz wprost przeciwnie... jak myślicie dziewczyny ? Miałyście podobnie?

Świetnym produktem okazał się olej kokosowy, który rewelacyjnie pachnie i nieźle wpływa na moje styrane końcówki
__________________
"Wiara w coś nie jest tym samym, co wiara w to, że w coś wierzymy”
xkejti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 09:51   #1990
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez xkejti Pokaż wiadomość
Witam, ja już po testowaniu moich specyfików, od zeszłej środy radykalnie przerzuciłam się na Biochemię. Twarz myję olejkiem z drzewa herbacianego, następnie przecieram hydrolatem oczarowym, na noc stosuję krem Azelo/ Bha a na dzień Serum oliwkowe i cóż mogę powiedzieć... wysypało mnie strasznie, tak jak miałam wągry, tak mam nadal, chociaż możliwe, że w trochę mniejszej ilości. Na skórze przy żuchwie wysypało mnie potwornie, jak chyba nigdy jeszcze nie byłam wysypana ... zastanawiam się czy to wynik oczyszczania cery z chemikaliów i zanieczyszczeń, ale powoduje to u mnie duże zwątpienie. Czy po tygodniu można już wymagać poprawy? Po dniu stosowania byłam zachwycona a teraz wprost przeciwnie... jak myślicie dziewczyny ? Miałyście podobnie?
Oj oj Przy wprowadzaniu nowej pielęgnacji jakikolwiek radykalizm powinien być karany konfiskatą kosmetyków Wszelkie nowe produkty powinny być wprowadzane pojedynczo - bo teraz nie wiesz czy zaszkodziło Ci coś konkretnego, czy skóra oszalała po prostu, bo na nią nałożyłaś tonę nowych specyfików.
Po drugie, z tego co już zdążyłam zauważyć, efektów działania naturalnych kosmetyków nie widać po tygodniu czy 2.
Jeśli Cię wysypało, to radziłabym odstawić wszystko co stosujesz, zostawić jedynie hydrolat oczarowy i dać skórze wrócić do poprzedniego stanu - z tydzień, dwa. A potem od początku wprowadzać po jednym kolejne produkty.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 11:25   #1991
xkejti
Raczkowanie
 
Avatar xkejti
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 99
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33165356]Oj oj Przy wprowadzaniu nowej pielęgnacji jakikolwiek radykalizm powinien być karany konfiskatą kosmetyków Wszelkie nowe produkty powinny być wprowadzane pojedynczo - bo teraz nie wiesz czy zaszkodziło Ci coś konkretnego, czy skóra oszalała po prostu, bo na nią nałożyłaś tonę nowych specyfików.
Po drugie, z tego co już zdążyłam zauważyć, efektów działania naturalnych kosmetyków nie widać po tygodniu czy 2.
Jeśli Cię wysypało, to radziłabym odstawić wszystko co stosujesz, zostawić jedynie hydrolat oczarowy i dać skórze wrócić do poprzedniego stanu - z tydzień, dwa. A potem od początku wprowadzać po jednym kolejne produkty.[/QUOTE]

damn, chyba masz rację nadgorliwość gorsza od faszyzmu, w tym wypadku również. dodam że jeszcze zaczęłam stosować piling enzymatyczny ciężko będzie mi to teraz odstawić wszystko, no ale zobaczę czy wróci mi cera do normalności. a olejek myjący mogę stosować?
__________________
"Wiara w coś nie jest tym samym, co wiara w to, że w coś wierzymy”
xkejti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 11:38   #1992
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez xkejti Pokaż wiadomość
damn, chyba masz rację nadgorliwość gorsza od faszyzmu, w tym wypadku również. dodam że jeszcze zaczęłam stosować piling enzymatyczny ciężko będzie mi to teraz odstawić wszystko, no ale zobaczę czy wróci mi cera do normalności. a olejek myjący mogę stosować?

Ładowanie na buzię wszystkich nowych produktów jednocześnie, to częsty błąd. Ale nie Ty pierwsza i nie ostatnia zapewne I jeszcze peeling... Uff. Wstrzymałam bym się też z peelingiem w tej chwili. Myślę, że olejek do mycia nie skrzywdzi.
Nie wiem co tam Ci się natworzyło dokładnie, ale jak mnie wywaliło po wit. C to zamiast peelingu z bromelainą robiłam maseczkę z glinki szarej z Ziaji, żeby nie podrażniać dodatkowo już zaognionej buzi.

Wiem, że kusi, ale najlepiej wypróbowywać każdy produkt pojedynczo z minimum tydzień - przynajmniej tak u mnie się sprawdza. Cokolwiek ma źle zadziałać potrzebuje około tygodnia.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 14:58   #1993
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Zrobiłam serum Rose, które tak zachwalacie, ale jego zapach wg. opisu BU nie jest mocno różany? Raczej wyczuwa się w nim zapach oleju z wiesiołka i róży rdzawej z przebiciem olejku eterycznego.

Pokićkałam też kolejność przy kremie z retinolem. Zagęstnik dodałam tylko do retinolu, a oleje wlałam do hydrolatu a miałam wymieszać to wszystko razem (oleje, retinol i zagęstnik).
Po wymieszaniu zagęstnika z samym retinolem powstały mi białe grudki, których nie umiałam rozbić. Konsystencja wyszła śmietankowa, ale nie wiem czy retinol nie stracił swoich właściwośći i czy zagęstnik porządnie się rozpuścił w kremie?
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 23:40   #1994
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez florystka Pokaż wiadomość
hey zamowilam 24.03 (piatek) i zaraz zaplacilam on-line , pomimo ze na koncie pieniadze zeszly praktycznie od razu to na Biochemia Urody zaksiegowanie jest od pon do piatku w dni robocze po godzinie 15 a wysylki robia tez codziennie rano od pon do piatku - ja od wczoraj od godziny mniej wiecej 18 mam w statusie - zamowienie jest zaplacone i jest w trakcie realizacji ----- to moze moje dzisiaj do poludnia wysla???
pozdrawiam pa
24-03-2012Zapłacone dn. 26-03-2012 - Zamówienie zostało zapłacone i jest w trakcie realizacji.
Też odrazu po złożeniu zamówienia zrobiłem przelew.Nie wiem na jakiej zasadzie oni wysyłają, ale gdzieś czytałem, że trzeba czekać około tygodnia. W sumie nie dziwię się, pewnie też nieraz muszą sprowadzić niektóre składniki, poodmierzać, popakować je.

Ja dostałem paczkę wczoraj i jestem ogromnie zadowolony.
Od teraz jedyne kosmetyki jakich będę używał, to te które sam sobie zrobię (BU i Mazidła).
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 09:22   #1995
xkejti
Raczkowanie
 
Avatar xkejti
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 99
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33167526]Ładowanie na buzię wszystkich nowych produktów jednocześnie, to częsty błąd. Ale nie Ty pierwsza i nie ostatnia zapewne I jeszcze peeling... Uff. Wstrzymałam bym się też z peelingiem w tej chwili. Myślę, że olejek do mycia nie skrzywdzi.
Nie wiem co tam Ci się natworzyło dokładnie, ale jak mnie wywaliło po wit. C to zamiast peelingu z bromelainą robiłam maseczkę z glinki szarej z Ziaji, żeby nie podrażniać dodatkowo już zaognionej buzi.

Wiem, że kusi, ale najlepiej wypróbowywać każdy produkt pojedynczo z minimum tydzień - przynajmniej tak u mnie się sprawdza. Cokolwiek ma źle zadziałać potrzebuje około tygodnia.[/QUOTE]

eh, zobaczymy co to będzie, na glinkę się przymierzam ale raczej zieloną zmieszana z oliwą, może trochę ukoi twarz napiszę jak to się sprawdza
__________________
"Wiara w coś nie jest tym samym, co wiara w to, że w coś wierzymy”
xkejti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 10:13   #1996
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, jeśli stosuje się tonik migdałowy 5 albo 10% to można stosować inne produkty kwasowe czy nie?
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 11:00   #1997
ignorantka007
Zadomowienie
 
Avatar ignorantka007
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Też odrazu po złożeniu zamówienia zrobiłem przelew.Nie wiem na jakiej zasadzie oni wysyłają, ale gdzieś czytałem, że trzeba czekać około tygodnia. W sumie nie dziwię się, pewnie też nieraz muszą sprowadzić niektóre składniki, poodmierzać, popakować je.

Ja dostałem paczkę wczoraj i jestem ogromnie zadowolony.
Od teraz jedyne kosmetyki jakich będę używał, to te które sam sobie zrobię (BU i Mazidła).
Wystarczy zajrzeć na stronę BU i będzie wiadomo jakie są terminy realizacji zamówień.
ignorantka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 14:47   #1998
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witam,

Poczytałam trochę wątek i kilka pytań mi się nasunęło. Kosmetyki z BU stosuję już od jakiegoś roku. Podstawa to hydrolaty, żel hialuronwy i olejki (arganowy, pestki malin). Stosuję też okazyjnie peeling enzymatyczny (bardziej z konieczności niż z zachwytu nad nim- mam naczynkową cerę).
Ostatnio kupiłam krem łagodzący z lukrecją ale nie nadaje się pod makijaż - roluje się i jest dość tłusty.
Co możecie polecić na dzień pod makijaż do skóry wrażliwej, naczynkowej i do tego mieszanej? Fajnie jakby ujędrniało bo trzydziecha już za pasem heheh Dodam, że nie mam skłonności do wyprysków, jedynie zaskórniki na nosie mi przeszkadzają...
I jeszcze jedno - jakie serum byłoby najlepsze do mojej cery?
Będę wdzięczna jeśli ktoś ma podobną cerę i będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami
iivii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 15:43   #1999
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

iivi ja polecam eliksir winogronowy lekki, swietnie sie wchlania i duzo ma w sobie dobrego

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Zrobiłam serum Rose, które tak zachwalacie, ale jego zapach wg. opisu BU nie jest mocno różany? Raczej wyczuwa się w nim zapach oleju z wiesiołka i róży rdzawej z przebiciem olejku eterycznego.
no nie wiem, ja mialam to serum i moje mocno dawało różami
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 15:55   #2000
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Jestem przed pierwszym zamówieniem, jeszcze się waham ale prawdopodobnie skuszę się na:

- olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat oczarowy
- tonik BHA 2%
- serum FlavoC
- żel hialuronowy
- puder bambusowy
- jakiś olej

I teraz pytanie: które olejki roślinne polecacie do skóry mieszanej, odwodnionej ale zanieczyszczonej z dużą ilością zaskorników? Myślałam o tym malinowym, ale jeszcze się zastanawiam. I czy taki olej lepiej mieszać z żelem hialuronowym czy nakładać solo?

I pytanie numer dwa: co myślicie o pudrze bambusowym? Czy sprawdza się nakładany bez podkładu, wyłącznie na filtr? Nie bieli za bardzo?

I ostatnie pytanie: na jak długo starczają Wam olejek myjący, hydrolat, olej - przy codziennym stosowaniu?
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...

Edytowane przez Jorelia
Czas edycji: 2012-03-28 o 15:58
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 17:06   #2001
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Jestem przed pierwszym zamówieniem, jeszcze się waham ale prawdopodobnie skuszę się na:

- olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat oczarowy
- tonik BHA 2%
- serum FlavoC
- żel hialuronowy
- puder bambusowy
- jakiś olej

I teraz pytanie: które olejki roślinne polecacie do skóry mieszanej, odwodnionej ale zanieczyszczonej z dużą ilością zaskorników? Myślałam o tym malinowym, ale jeszcze się zastanawiam. I czy taki olej lepiej mieszać z żelem hialuronowym czy nakładać solo?

I pytanie numer dwa: co myślicie o pudrze bambusowym? Czy sprawdza się nakładany bez podkładu, wyłącznie na filtr? Nie bieli za bardzo?

I ostatnie pytanie: na jak długo starczają Wam olejek myjący, hydrolat, olej - przy codziennym stosowaniu?
jeśli chciałabyś olej to kładłabym z żelem, nawilży dodatkowo i będzie "lżej" na twarzy

puder bambusowy kładę właśnie na filtr, z natury jestem blada więc odpowiada mi, ale ogólnie nie bieli (chyba, że sypniesz za dużo i źle rozetrzesz, co raz w pośpiechu mi się zdarzyło). Starczy trochę dobrze pędzlem nałożyć i jest ok, ładnie matuje. Zastanawiam się jednak nad tym z owsem, nie wiem czy da to jakiś delikatny kolor...?

Olejek myjący mam wrażenie, że przy poprzedniej butelce w jaką pakowali starczał mi na dłużej, ta nowa jest smuklejsza, ale wyższa i nie wiem czy to złudzenie, że olejku jest mniej, czy rzeczywiście butelka ma mniejszą pojemność. Starczało mi na około 3 miesiące do zmywania twarzy i oczu.
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 18:39   #2002
Kotowe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kotowe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 081
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, mam pytanie a raczej mały problem. Ostatnio całkowicie zmieniłam swoją codzienną pielęgnację i mam straszny wysyp - po prostu na całej twarzy mam takie jakby podskórne grudki, miejscami czerwone i swędzące ( w okolicy brody).
A zaczęłam używać kosmetyków z BU - hydrolat oczarowy, krem azelo/bha, żel hialuronowy. Rano mieszam żel aloesowy z żelem hialuronowym i kremem no-scar. I nie wiem co mi tak szkodzi bo niby wszystko ma być łagodzące i w ogóle. Trochę się zaczynam załamywać bo chciałam tylko troszkę rozjaśnić pozostałości po trądziku a tu taka niespodzianka. Czy któraś z was miała podobne doświadczenia?
__________________
Zakochana 6 lat i kolejny miesiąc leci
I chciałabym codziennie spijać uśmiech z Twoich ust...

Razem od: 1.01.2010
Zaręczyny: 13.09.2014
Ślub: 6.08.2016

Kotowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:04   #2003
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kotowe Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie a raczej mały problem. Ostatnio całkowicie zmieniłam swoją codzienną pielęgnację i mam straszny wysyp - po prostu na całej twarzy mam takie jakby podskórne grudki, miejscami czerwone i swędzące ( w okolicy brody).
A zaczęłam używać kosmetyków z BU - hydrolat oczarowy, krem azelo/bha, żel hialuronowy. Rano mieszam żel aloesowy z żelem hialuronowym i kremem no-scar. I nie wiem co mi tak szkodzi bo niby wszystko ma być łagodzące i w ogóle. Trochę się zaczynam załamywać bo chciałam tylko troszkę rozjaśnić pozostałości po trądziku a tu taka niespodzianka. Czy któraś z was miała podobne doświadczenia?
po żelu i hydrolacie nic mi nie było, ale krem azelo zrobił masakrę głównie na policzkach, gdzie wcześniej raczej się nic nie pojawiało, no i właśnie na brodzie była ekspansja. Dałam mu jednak szansę i później było już tylko lepiej, nawet przebarwienia po gulach się rozjaśniły. Niestety skusiłam się na serum lemon dla odmiany i do teraz nie mogę sobie poradzić z cerą, mimo że wróciłam do kremu, to mam wrażenie, że przestał na mnie działać chociaż bardzo chcę w niego wierzyć... Może więc azelo jest u ciebie winowajcą, a może no-scar, czytałam gdzieś o nim, że jest 'gulotwórcą' albo ogólnie skóra się chwilowo zbuntowała i musi przywyknąć do nowego..

Edytowane przez kael
Czas edycji: 2012-03-28 o 19:08
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:14   #2004
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

ja wczoraj złożyłam zamówienie, od razu zapłaciłam, dziś już dostałam maila że wpłata dotarła
zamówiłam:
- hydrolat oczarowy 2 sztuki na zapas
- olejek myjący drzewko herbaciane uwielbiam go za działanie i zapach
- mleczko jedwabne do włosów, bo uznałam że za mało protein dostarczam włosom
- olej arganowy z zamiarem nakładania na twarz
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:37   #2005
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziękuję za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
jeśli chciałabyś olej to kładłabym z żelem, nawilży dodatkowo i będzie "lżej" na twarzy
Racja i chyba decyduję się na olej malinowy.

Cytat:
puder bambusowy kładę właśnie na filtr, z natury jestem blada więc odpowiada mi, ale ogólnie nie bieli (chyba, że sypniesz za dużo i źle rozetrzesz, co raz w pośpiechu mi się zdarzyło). Starczy trochę dobrze pędzlem nałożyć i jest ok, ładnie matuje. Zastanawiam się jednak nad tym z owsem, nie wiem czy da to jakiś delikatny kolor...?
Dobry pomysł z tym pudrem z owsem, wcześniej jakoś w ogóle nie zwróciłam na niego uwagi. Nie jestem bladziochem, a na BU piszą "Ma postać jasno-beżowego pudru, nadającego się do każdego typu karnacji" i że "przełamuje biel pudru bambusowego" więc w zasadzie nie mam się już nad czym zastanawiać. Biorę
Cytat:
Olejek myjący mam wrażenie, że przy poprzedniej butelce w jaką pakowali starczał mi na dłużej, ta nowa jest smuklejsza, ale wyższa i nie wiem czy to złudzenie, że olejku jest mniej, czy rzeczywiście butelka ma mniejszą pojemność. Starczało mi na około 3 miesiące do zmywania twarzy i oczu.
Fajnie, że jest taki wydajny. Kolejna moja obawa - rozwiana.

Zatem robię zamówienie
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:41   #2006
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Zamówiłam ten kremik
czy mogę go również zakonserwować tym czymś http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/FEOG/208?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 21:02   #2007
Kotowe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kotowe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 081
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
po żelu i hydrolacie nic mi nie było, ale krem azelo zrobił masakrę głównie na policzkach, gdzie wcześniej raczej się nic nie pojawiało, no i właśnie na brodzie była ekspansja. Dałam mu jednak szansę i później było już tylko lepiej, nawet przebarwienia po gulach się rozjaśniły. Niestety skusiłam się na serum lemon dla odmiany i do teraz nie mogę sobie poradzić z cerą, mimo że wróciłam do kremu, to mam wrażenie, że przestał na mnie działać chociaż bardzo chcę w niego wierzyć... Może więc azelo jest u ciebie winowajcą, a może no-scar, czytałam gdzieś o nim, że jest 'gulotwórcą' albo ogólnie skóra się chwilowo zbuntowała i musi przywyknąć do nowego..
Dzięki Na razie odstawiłam wszystko oprócz azelo/bha, używam go nawet na dzień żeby sprawdzić czy to on powoduje tą "masakrę" bo jeżeli on ma najpierw "wyciągnąć" to niech zrobi to szybko bo się załamię...
U mnia ta maskara jest pod policzkami na wysokości brody... Jest czerwone i swędzi i nie wygląda estetycznie...
__________________
Zakochana 6 lat i kolejny miesiąc leci
I chciałabym codziennie spijać uśmiech z Twoich ust...

Razem od: 1.01.2010
Zaręczyny: 13.09.2014
Ślub: 6.08.2016


Edytowane przez Kotowe
Czas edycji: 2012-03-28 o 21:07
Kotowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 22:51   #2008
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Jestem przed pierwszym zamówieniem, jeszcze się waham ale prawdopodobnie skuszę się na:

- olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat oczarowy
- tonik BHA 2%
- serum FlavoC
- żel hialuronowy
- puder bambusowy
- jakiś olej

I teraz pytanie: które olejki roślinne polecacie do skóry mieszanej, odwodnionej ale zanieczyszczonej z dużą ilością zaskorników? Myślałam o tym malinowym, ale jeszcze się zastanawiam. I czy taki olej lepiej mieszać z żelem hialuronowym czy nakładać solo?

I pytanie numer dwa: co myślicie o pudrze bambusowym? Czy sprawdza się nakładany bez podkładu, wyłącznie na filtr? Nie bieli za bardzo?

I ostatnie pytanie: na jak długo starczają Wam olejek myjący, hydrolat, olej - przy codziennym stosowaniu?
Żel HA z olejkami jest świetnym połączeniem. Żel sprawia, że olejek lepiej się wchłania, nie pozostawia tak mocno tłustej warstwy i mniej wycierasz w poduszkę/ubrania czy po prostu rękoma.
Ale solo olejek też można nałożyć, nie zaszkodzi ale żel poprawia wchłanianie więc dlatego fajnie mieszać.

Co do olejku myjącego pomarańczowego. Mam go od miesiąca, używam codziennie (rano i wieczorem najczęściej) plus czasem myję nim ciało i w sumie przez ten czas zużyłam go tak 1/5 - bardzo wydajny. Trudno się go używa (znaczy trudno się przyzwyczaić) bo faktycznie się nie pieni więc ja z początku dawałam go dużo a teraz widzę, że mała ilość też świetnie zmywa wszystko (prócz makijażu, na to muszę osobno poświęcić porcję na płatek).
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 13:59   #2009
xkejti
Raczkowanie
 
Avatar xkejti
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 99
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kotowe Pokaż wiadomość
Dzięki Na razie odstawiłam wszystko oprócz azelo/bha, używam go nawet na dzień żeby sprawdzić czy to on powoduje tą "masakrę" bo jeżeli on ma najpierw "wyciągnąć" to niech zrobi to szybko bo się załamię...
U mnia ta maskara jest pod policzkami na wysokości brody... Jest czerwone i swędzi i nie wygląda estetycznie...
U mnie podobny problem z tymi produktami... Czy prócz wyprysków pojawiły się u Ciebie zaczerwienione suche skórki? Mam teraz kupę suchych placków pomieszanych z krostkami...
__________________
"Wiara w coś nie jest tym samym, co wiara w to, że w coś wierzymy”
xkejti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 09:30   #2010
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Co możecie polecić na dzień pod makijaż do skóry wrażliwej, naczynkowej i do tego mieszanej? Fajnie jakby ujędrniało bo trzydziecha już za pasem heheh Dodam, że nie mam skłonności do wyprysków, jedynie zaskórniki na nosie mi przeszkadzają...
I jeszcze jedno - jakie serum byłoby najlepsze do mojej cery?
Hej ostatnio podpytywalam was w powyższej kwestii.

ktsw zasugerowała:
Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
iivi ja polecam eliksir winogronowy lekki, swietnie sie wchlania i duzo ma w sobie dobrego
43 zł -Drogie to winogronowe ! Warte jest tej ceny?

A czy serum 3xrose było by dla mnie OK? Czy mogłabym używać jednego serum (np to winogronowe) na dzień a drugiego olejkowego na noc? Czy to nie za dużo ?

Na to serum na dzień chyba jeszcze krem wypadałoby położyć, tak? Jaki krem sprawdzi się pod podkład i będzie odpowiedni do cery wrażliwej, naczynkowej i mieszanej? Może Krem ochronny ANTY-oksydacyjny ? Czy to już za dużo anyoxydatów na raz gdy położę na serum winogronowe?
iivii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.