Tabletki anty a ciąża! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-25, 10:17   #1
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295

Tabletki anty a ciąża!


Dziewczyny!!! Czy znacie kogoś kto faktycznie zażywał tabletki antykoncepcyjne i zaszedł w ciążę? Bo bardzo mnie to ciekawi, bo ja nie znam takiej osoby (nikt na tyle mi bliski nie "wpadł" w ten sposób a wiadome, że obcej dziewczyny o to nie zapytam). Chodzi mi nie o opowieści z "drugiej ręki" tylko konkretnie o Wasze rozmowy. Bo tyle dziewczyn teraz "wpada"- zastanawiam się jak to jest możliwe- prawie każda moja koleżanka bierze tabletki, wszędzie się o tym mówi a tu co chwilę jakieś wesela... Męczy mnie to już z tydzień!
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:27   #2
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Owszem jedna z moich koleżanek. Rozmawiałam z nią właśnie na ten temat, bo wiedziałam że bierze tabletki, ale zarzekała się że brała regularnie, nie przeoczyła żadnej.
Teraz ma juz prawie trzyletniego synka.
Trzeba pamiętać że na skuteczność tej metody ma wpływ bardzo wiele rzeczy, takich jak wszelkie zaburzenia żołądkowe, równolegle przyjmowane leki itp.
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:28   #3
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Wink Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Hej. Z moich znajomych żadna nie wpadła, przyjmując tabletki ( przynajmiej jak na razie ) Uznaje się, że tabletki są jednym z najskuteczniejszych sposobów ( ale i wiadomo że nic nie zabezpiecza w 100% !). Jednak trzeba pamiętać, iż zeby tabletki zabezpieczały w pełni trzeba pamiętać o regularności ich stosowania a wiadomo, że są i osoby zapominalskie Zapomnisz wziac tabletke to i stopień zabezpieczenia maleje, tak wiec mysle ze te wszystkie wpadki są powodem zapominalstwa. Dodatkowo wymioty, inne leki też mogą zmniejszać zabezpieczenie. Jednak niech się tez i inne dziewczyny wypowiedzą, bo ja moge się mylić
pozdrawiam
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:50   #4
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

No właśnie o to mi chodzi... Ale z drugiej strony jestem ciekawa- niektóre moje koleżanki biorą tabletki jak popadnie (byle jaka pora), niekiedy popijają piwem, też przecież miewają biegunki i nic. Co się będziemy oszukiwać- trochę się boję...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 12:15   #5
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Alkohol nie ma wpływu na skutecznośc pigułki.

Ja biorę Mirogynon od ponad 4 lat i jak narazie mamusia nie jestem...

A nie powiem, że różne miałam przygody związane z zapomniana tabletką.
Jeśli zapomni się +/- 2 godz od normalnej pory przyjmowania tabletek nie ma to większego znaczenia. Skutecznośc nie jest tez obnizona, gdy wezmie się zapomniana tabletkę w ciągu 12 godz. Znaczenie ma, to gdy pominie sie tabletkę i nie przyjmie w ciągu tych 12 godz. Wtedy może byc problem (ale to jeszcze zalezy która to tabletka w opakowaniu).

poza tym nie znam nikogo kto zaszedłby w ciąże biorąc tabletki..
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 12:38   #6
Marzusia
Raczkowanie
 
Avatar Marzusia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 414
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

A ja może nie z pierwszej ręki. ale historię opowiadał mi mój ginekolog (więć chyba się liczy ). Mówił, że jego pacjentka zaszła w ciąże, biorąć od 4 czy 5 lat tabletki i miała do niego o to bardzo duże pretensje, bo brała je bardzo regularnie. To zrobił z nią mały wywiad. Okazało się, że była na promie, zażyła tabletkę a po jakimś czasie dostałaa choroby morskiej. W ten sposób niestety tabletka nie zadziałała.
Ale mnei nurtuje inny problem od jakiegoś czasu. Gdy zażywamy tabletki i zajdziemy w ciążę, czy zażywanie następnych tabletek, bo oczywiście która by się spodziewała, ze może być w ciąży, szkodzi, czy może np. wywołać poronienie???
Marzusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 13:30   #7
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Co do ostatniego pytania- to wydaje mi sie, że nie wywołało by. Tylko nie wiem czy nie mialo by jakiegos wplywu na plod... No ale widac- rodza sie takie dzieci i to zdrowe, wiec pewnie nic by sie nie stalo...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 13:47   #8
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Cytat:
Napisane przez Marzusia
Ale mnei nurtuje inny problem od jakiegoś czasu. Gdy zażywamy tabletki i zajdziemy w ciążę, czy zażywanie następnych tabletek, bo oczywiście która by się spodziewała, ze może być w ciąży, szkodzi, czy może np. wywołać poronienie???
czytalam na jakims forum, ze dziewczyny biorą poczwórną dawkę, czyli 4 pigulki, a za 12 godzin kolejne 4 [chodzilo o pigułki typu microgynon, rigevidon, minisiston, stediril... ] i wtedy to ma dzialanie podobne do postinoru... hmm.. wiec cos w tym musi byc.. ze pigulka,jesli dojdzie juz do zaplodnienia.. ma dzialanie poronne, czy też nie dochodzi w ogole do zagnieżdzenia w macicy..

hmmm........ ciekawe czy to prawda ?

---------

oo znalazlam:



W przypadku stosunku bez zabezpieczenia, w sytuacji awaryjnej, gdy nie macie pod ręką Postinoru, lub nie stać Was na tak drogi preparat, można wykorzystać zwykłe dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne dostępne na naszym rynku.

Należy jak najwcześniej po stosunku (jednak nie później niż 24 godziny) przyjąć 4 tabletki jednego z preparatów zawierających 30-35 ug Estrogenów (np. Cilest, Femoden, Marvelon, Microgynon, Minulet, Rigevidon, Triquilar) lub 2 tabletki jednego z preparatów zawierających 50 ug Estrogenów (np. Anteovin, Gravistat, Loveston, Minisiston, Restovar).
Po 12 godzinach procedurę należy powtórzyć.
Ta zwiększona dawka hormonów:
hamuje uwalnianie komórki jajowej
zagęszcza śluz szyjkowy utrudniając drogę plemnikom
<LI>utrudnia zagnieżdżenie się zarodka (działanie poronne) Nie należy stosować jako rutynowej antykoncepcji.
Należy pamiętać o komponencie poronnej działania tej metody


ze strony www.antykoncepcja.pl
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:04   #9
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

ciekawe na ile to jest prawda?jestem strasznie ciekawa
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 21:23   #10
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Czyli można wysunąć taki wniosek że gdy bierze się tabletki regularnie, nie bierze się przy okazji żadnych innych leków, nie wymiotuje się do ok 3h to dają

one 100%-towe zabezpieczenie przed ciążą ?
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 17:18   #11
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 018
GG do dodaja
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Tez sie nad tym dlugo zastanawialam czy podczas regularnego zazywania tabletek mozna zostac mama? Ja osobiscie boje sie takiego skutku poniewaz jestem mloda...
dodaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 19:44   #12
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

a ja sie zastanawiam tez nad tym problemem, w ostatnim miesiacy zdarzylo mi sie zapomniec tabletki na poczatku, potem bolaly mnie piersi drazniace sutki i mialam bole w podbrzuszu, pomyslalam ze to moze ciaza...ale bralam tabletki dalej pomyslalam ze sprawdze testem jak bedzie przerwa.Wtedy pojawila sie krew dzien przed tym nim skonczyly sie tab.takie plamienie 3 dni a potem pojawilo sie duzo krwi jak nigdy dotad przy tabletkach,nie zauwazylam zadnych skrzepow czy cos, tylko ta krew byla taka jasna,tak bylo ze 2 dni potem zmniejszylo siem ogolnie krew trwalo to tydzien.I tak sobie wlasnie pomyslalam czy to nie bylo poronienie, i czy to wlasnie tabletki tego nie zrobily??? Sama nie wiem mialam isc do lekarza, ale bole ustaly i narazie wszystko wyglada w normie
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 20:07   #13
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Myslę,że przypadki zajścia w ciąże podczas brania tabletek są bardzo ale to bardzo rzadkie...ale słysząc i czytając o takich historiach,mozna rzeczywiście zacząć się stresować...zawsze bezpieczniejszą opcją będą tabletki+prezerwatywa...
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 07:23   #14
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Mnie nurtuje taka sprawa- jezeli jakims cudem zaszłabym w ciążę biorąc tabletki antykoncepcyjne i brałabym je podczas np pierwszych 3 miesięcy ciąży, nie wiedząc o niej- czy dziecku mogłoby się coś stać?Ja uważam, że tak, ale znacie może jakiś artykuł, wypowiedzi, cokolwiek?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 07:38   #15
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Mnie nurtuje taka sprawa- jezeli jakims cudem zaszłabym w ciążę biorąc tabletki antykoncepcyjne i brałabym je podczas np pierwszych 3 miesięcy ciąży, nie wiedząc o niej- czy dziecku mogłoby się coś stać?Ja uważam, że tak, ale znacie może jakiś artykuł, wypowiedzi, cokolwiek?

Ja mogę powiedzieć tyle, że na ulotce z moich tabletek (Novynette) piszę, że po stwierdzeniu ciąży należy natychmiast zaprzestać przyjmowania tabletek.
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 08:18   #16
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Też mam Novynette, wiec wiem ale nie o to chodzi
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 08:27   #17
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Też mam Novynette, wiec wiem ale nie o to chodzi
no ale skoro odradzają to chyba cośtam może się stać :P ale chyba nie jest to jakieś mega groźne :P
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 16:41   #18
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

hmmm....ja bralam tabletki przez 4 lata, pozniej przestalam tzn jakies pol roku temu, a teraz sie zastanawiam czy przypadkiem nie jestem w ciazy, od dawna nie mam miesiaczki ale to u mnie czesto sie zdaza, najmniejszy stres opoznia mi okres nawet o miesiac a sesja to juz wogole. chyba czas zrobic test
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 16:55   #19
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Oj, ale to już pół roku tak gdybasz...?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-01, 17:41   #20
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Nie gdybam od miesiąca, czekam na okres zeby znow zaczac brac tabletki ale jakos mu do mnie nie spieszno zrobie wiec test i mam nadzieje ze to nie ciaza
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 14:56   #21
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Witajcie. Odnawiam temat. Mam pytanie. We wtorek biore zawsze ostatnia tabletke antykoncepcyjna, ostatnio wyjechalam na urlop i akurat w tym czasie przypadal mi okres wiec nie robilam przerwy tylko kontynuowalam nastepny blister. No i dziwnie sie zdarzylo,ze teraz ostatnia tabletke mialam w poniedzialek..nie jestem pewna czy nie wzielam ostatniej tabletki we wtorek, ale na 80% nie wzielam, bym troche pamietala.. No i w tym czasie kochalam sie z moim partnerem. No i pech chcial, ze jestem przy pierwszym tygodniu stosowania tabletek i zapomnialam wczoraj wziac tabletki,minelo 24h,wzielam 2 naraz, ale wczoraj sie kochalam. Wiem,ze jestem nieodpowiedzialna, ale chce dowiedziec sie czy moge byc w ciazy? jakie sa na to szanse? czy tak szybko mozna zajsc w ciaze biorac tabletki antykoncepcyjne? Prosze o porady, moze ktos byl w podobnej sytuacji? Z gory dziekuje za odpowiedzi
Ps-Dodam,ze jak nie wzielam tej ostatniej tabletki (przynajmniej tak mi sie wydaje, to dostalam plamienie, co prawda pozno, ale bardzo slabe, jak nigdy)
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/047474201b.png[/image][/link]

...w 8 tygodniu ciąży straciłam Cię dzidziusiu...
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 17:06   #22
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Jeśli zapomniałaś tabletki ,to szanse zawsze są. Nie lepiej iść do lekarza albo przeczytać ulotkę? Jakbyś miała trochę oleju w głowie, to już przy cieniu wątpliwości zabezpieczyłabyś się dodatkowo. A potem przez takie osoby biorą się legendy, że przy prawidłowym braniu tabletek zachodzi się w ciążę.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 20:55   #23
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Moja znajoma zaszła w zeszłym roku w ciążę, mimo, że brała pigułki.
Miała już 3letniego synka wtedy i mając pierwsze objawy ciążowe myślała, że jest chora albo się zatruła czymś, ze względu na tabletki właśnie ciąża jej nawet do głowy nie przyszła. Dopiero lekarz na badaniu jej oznajmił, że spodziewa się dziecka.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 23:25   #24
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Jeśli zapomniałaś tabletki ,to szanse zawsze są. Nie lepiej iść do lekarza albo przeczytać ulotkę? Jakbyś miała trochę oleju w głowie, to już przy cieniu wątpliwości zabezpieczyłabyś się dodatkowo. A potem przez takie osoby biorą się legendy, że przy prawidłowym braniu tabletek zachodzi się w ciążę.
Nie prosilam Ciebie o ocenianie mnie, to jest forum, szukam odpowiedzi. Nic wiecej, poza tym napisalam wyzej jaka jestem nieodpowiedzialna. I nie bede "legenda" bo napisalam jaki jest "problem", ze nie stosowalam sie do ulotki itd, itp.. Czytaj ze zrozumieniem. Oceniac kazdy moze..
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/047474201b.png[/image][/link]

...w 8 tygodniu ciąży straciłam Cię dzidziusiu...
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 23:43   #25
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Tabletki anty a ciąża!

Cytat:
Napisane przez Olcia1503 Pokaż wiadomość
Nie prosilam Ciebie o ocenianie mnie, to jest forum, szukam odpowiedzi. Nic wiecej, poza tym napisalam wyzej jaka jestem nieodpowiedzialna. I nie bede "legenda" bo napisalam jaki jest "problem", ze nie stosowalam sie do ulotki itd, itp.. Czytaj ze zrozumieniem. Oceniac kazdy moze..
No a ja Ci odpowiedziałam, że jeśli faktycznie zapomniałaś tabletki, to istnieje ryzyko ciąży i że powinnaś iść do lekarza.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.