Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 22:22   #2131
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zrobiłam sobie kolejny kwas, drugi po dłuższej przerwie (5 tygodni, w międzyczasie tylko tonik z alkoholem w składzie). Wcześniej glikolowy 20%, teraz 30%. Skóra mnie bardzo swędziała. To samo zaobserwowałam wcześniej, kiedy stosowałam już regularnie 35%. Czy to wina zbyt dużej mocy? Skóra wcale nie była czerwona ani nie piekło mnie, tylko odczuwałam bardzo niekomfortowe swędzenie (rozważałam zmycie przed czasem). Czy powinnam zmyć kwas i stosować niższe stężenie? W moim przypadku nawet te 35% wcześniej czterech liter nie urywało.
Dodam tylko, że skórę mam w dobrym stanie, jest porządnie nawilżana i dbam o nią jak o własne dziecko
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 09:53   #2132
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

skoro po kw. migdałowym są średnie rezultaty to na Twoim miejscu nie bawiłabym się w to, tylko przeszła na kw. glikolowy
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:58   #2133
bezmyslna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 32
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam ,
przychodzę do Was z pytaniem .
Otóż, mam problem z przebarwieniami na łydkach po wrastających włoskach. Stosowałam już kilkukrotnie 30 % peelingi kwasem salicylowym na spirytusie, skóra tylko lekko się łuszczyła niewiele pomogło. Chciałabym spróbować teraz czegoś innego, mam jeszcze kwas mlekowy (który miałam stosować w formie toniku na twarzy ale się nie sprawdził) i kwas jabłkowy z którym jeszcze nic nie robiłam, mało o nim wiem, nie wiem jak się zabrać.
Który byłby najlepszy na takie właśnie przebarwienia. I jaki procent najlepiej zastosować?
Jeśli chodzi o czas trzymania, roztwór salicyla na spirytusie zaraz po minucie wywietrzał, został biały nalot który już nie dzialał i mozna było trzymać w nieskonczoność, w roztworze wodny trzeba bardziej uważać.
Gdziekolwiek czytam o kwasie jabłkowym pisze, żeby stosować tylko do 15%, dlaczego? Jest wyjątkowo mocny?
Byłabym wdzięczna za wszytkie sugestie
bezmyslna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:37   #2134
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zrobiłam po 2tyg przerwie 25% kwas migdalowy i znowu łuszczy mi się tylko w okolicy nosa i brody , ostatnim razem z tej okolicy już zeszła skóra. Czy mam czekać kolejne 2tyg czy mogę np jutro zrobić tylko na policzkach i brodzie 30% bo bardziej mi zależy na złuszczeniu tej części twarzy???

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sabinka1500
Czas edycji: 2014-02-27 o 09:43
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 12:15   #2135
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
skoro po kw. migdałowym są średnie rezultaty to na Twoim miejscu nie bawiłabym się w to, tylko przeszła na kw. glikolowy
Mam naczynka i unikam kwaszenia policzków, mimo to trochę się boję kw. glikolowego (mimo że mam buteleczkę w domu). Choć zauważyłam teraz, że broda się łuszczy - dziś nałożyłam sobie trochę czarnego mydła, które miałoby działać jak delikatny peeling enzymatyczny - a tu paszcza jakaś dziwna, nieprzyjemna - po raz pierwszy się łuszczę
Zobaczymy, co teraz otworzę - czy glikol czy migdał... Wybiorę jeden, a drugi oddam siostrze.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 14:45   #2136
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, a czy można natłuszczać twarz po peelingach kwasami tym produktem ?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 14:00   #2137
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Wiem, że to nie ten wątek ale tutaj najczęściej ktoś zagląda

Czytałam o czymś takim jak TCA CROSS czyli nakładanie TCA tylko punktowo na blizny. I tak się zastanawiam czy pomogłoby to na moje dziury.. Nałożyłabym to tylko na 4 dziurki. Ale boję się, że wyżre je jeszcze bardziej i większe będą :/
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 15:02   #2138
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy można natłuszczać twarz po peelingach kwasami tym produktem ?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 16:48   #2139
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
To świetnie Dziękuję !
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:09   #2140
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, robiłam przedwczoraj peeling migdałowy(17proc) i NIC nie ruszylo do tej pory.
Żadnego linienia.
Mogę zrobić dziś / jutro jeszcze raz, ale 20 - 25 proc?
Wiem, że trzeba niby zachować odstęp, żeby skóra się odnowiła, ale u mnie nie zszedł naskórek, to co ma się odnawiać w sumie?
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:20   #2141
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, robiłam przedwczoraj peeling migdałowy(17proc) i NIC nie ruszylo do tej pory.
Żadnego linienia.
Mogę zrobić dziś / jutro jeszcze raz, ale 20 - 25 proc?
Wiem, że trzeba niby zachować odstęp, żeby skóra się odnowiła, ale u mnie nie zszedł naskórek, to co ma się odnawiać w sumie?
ja nie robiłabym, mi luszczyła się raz za 3 dni raz za 4-5, poczekaj
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 18:21   #2142
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

No właśnie, też robiłam przedwczoraj i powtorzylabym na policzkach i czole bo znowu mi się luszczy okolice nosa. To jak? Czekać czy można zrobić jutro?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Aha no to tak może tydzień poczekam

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 22:56   #2143
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny mam dylemat. Robię sobie kwasy-AHA 35% firmy apis. ph 3
na opakowaniu jest zalecane żeby trzymać 3-4min.
mnie w szkole uczyli żebym zaczynała od 3 min a poźniej dodawała 1-2 maksymalnie dochodząc do 10 min. w szkole pracowałam na bielendzie. kwasy 40% ph chyba było 1,6
wiec pytanie jak robic?
jakoś mocno się nie łuszczę, podczas aplikacji kwasu czuję lekkie szczypanie.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 04:41   #2144
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zacznij od 3

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 12:56   #2145
ewapucy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 118
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć!
Jestem już po 6 zabiegach kwasem migdałowym( zabiegi domowe).
2 razy po 20% , 3 razy 25% i raz 30%.Po dwóch pierwszych łuszczenie było prawie niewidoczne ,z każdym kolejnym peelingiem łuszczenie było coraz bardziej dokuczliwe . Po dwóch ostatnich peelingach łuszczenie było tak duże ,że nie dał rady sobie z nim krem nivea ,po którym zwykle nie widać było żadnej skórki.Peelingi robiłam w odstępach tygodniowych i gdy skóra nie była jeszcze dokładnie złuszczona pomagałam peelingiem mechanicznym.Teraz mija już drugi tydzień od peelingu 30% gdyż chciałam dać skórze się zregenerować. Dodam ,że od kilku lat przechodziłam( tak teraz mogę tak chyba powiedzieć) trądzik zapalny. Okropne blizny i przebarwienia i wielkie stany zapalne. Dziś po tych 6-ciu zabiegach mogę powiedzieć,że to chyba przeszłość. Skóra gładka jak u niemowlaka.Blizny widocznie się zmniejszyły ,przebarwienia również a niespodzianek już nie ma. Kiedyś miałam ich po kilkanaście na raz na twarzy.Teraz zero! Nawet cera mi się już nie zapycha po niczym! Skóra jeszcze się przetłuszcza ale to już muszę dobrze nawilżać.Zaskórniki tylko lekko rozjaśniły się ale migdał ich nie pokona to się nie łudzę. Nigdy nie miałam tak gładkiej twarzy! Zmarszczki również się wygładziły. Polecam zdecydowanie dla osób ,którym nie pomógł dermatolog.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, robiłam przedwczoraj peeling migdałowy(17proc) i NIC nie ruszylo do tej pory.
Żadnego linienia.
Mogę zrobić dziś / jutro jeszcze raz, ale 20 - 25 proc?
Wiem, że trzeba niby zachować odstęp, żeby skóra się odnowiła, ale u mnie nie zszedł naskórek, to co ma się odnawiać w sumie?

Spokojnie.Mi 20 % nie ruszyło skóry.Lepiej poczekać ok 7-8 dni od peelingu.
ewapucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 13:16   #2146
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ewapucy jestem pod wrażeniem, czekam na swoje elekty, ja dopiero drugi peeling zrobiłam, ahhh cierpliwość.... to mnie wykańcza

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 17:01   #2147
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Nałożyłam kwas 30% wczoraj i barrdzo piekło jak nigdy Miałam białe policzki (jakby naskórek zaczął mi "odchodzić" i zbielał)... Trochę mnie to przeraziło i zmyłam kwas od razu, wtedy miałam czerwone plamy. Dziś jest trochę mniej tych plam, ale są nadal. Chyba miałam podrażnioną twarz od pogody... Czy któras z Was miała też takie plamy/ objawy? Co wam pomogło?

Dodam, że używałąm: toniku z kwasem 5%, potem zabiegi stopniowo: 10%, 15,20,25,30 na wodzie. Potem kwas migdałowy 10% na spirytusie i wodzie, a wczoraj 30% na wodzie.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 21:57   #2148
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Nałożyłam kwas 30% wczoraj i barrdzo piekło jak nigdy Miałam białe policzki (jakby naskórek zaczął mi "odchodzić" i zbielał)... Trochę mnie to przeraziło i zmyłam kwas od razu, wtedy miałam czerwone plamy. Dziś jest trochę mniej tych plam, ale są nadal. Chyba miałam podrażnioną twarz od pogody... Czy któras z Was miała też takie plamy/ objawy? Co wam pomogło?

Dodam, że używałąm: toniku z kwasem 5%, potem zabiegi stopniowo: 10%, 15,20,25,30 na wodzie. Potem kwas migdałowy 10% na spirytusie i wodzie, a wczoraj 30% na wodzie.
Taka ilość migdała nie da razy rozpuścić się w wodzie (30%), na pewno ci się rozpuścił? Raz robiłam duże stężenie bez alkoholu i elementy ,które nie rozpuścily się całkowicie wyżarły mi mikrodziurki w skórze, to tak jakby sobie na wilgotną twarz połozyć kwas w postaci proszku. Już przy 10% dodaję wódki inaczej nie rozpuści się.

Zauważyłam, że stosując cały czas tonik, robię 7%(mniejsze ilości, jak się krystalizuje przed położeniem podgrzewam) smaruję codziennie to efekt jest cały czas i taki jak po pelingu przeprowadzanym co jakiś okres.
Teraz nie smaruję migdałem ,przeszłam na atrederm z trietinoiną.

Myśle, że oparzyłaś sobie trochę twarz

Edytowane przez nandadevir
Czas edycji: 2014-03-01 o 22:03
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 22:37   #2149
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez nandadevir Pokaż wiadomość
Taka ilość migdała nie da razy rozpuścić się w wodzie (30%), na pewno ci się rozpuścił? Raz robiłam duże stężenie bez alkoholu i elementy ,które nie rozpuścily się całkowicie wyżarły mi mikrodziurki w skórze, to tak jakby sobie na wilgotną twarz połozyć kwas w postaci proszku. Już przy 10% dodaję wódki inaczej nie rozpuści się.

Zauważyłam, że stosując cały czas tonik, robię 7%(mniejsze ilości, jak się krystalizuje przed położeniem podgrzewam) smaruję codziennie to efekt jest cały czas i taki jak po pelingu przeprowadzanym co jakiś okres.
Teraz nie smaruję migdałem ,przeszłam na atrederm z trietinoiną.

Myśle, że oparzyłaś sobie trochę twarz
Dzieki za odpowiedz Na 1 stronie tego wątku są przepisy nawet na 50% roztwór migdała i wody... Mocno podgrzewałam i rozpuścił mi się cały- sprawdzałam. Odechciało mi się własnorecznie wykonywac peelingi. Teraz nakładam alantan maść codziennie i zobaczymy kiedy zejdzie mi to Plam nie jest dużo, ale są trochę widoczne...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-02, 05:42   #2150
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Skóra tydzien po peelingu jest znacznie ladniejsza, gladka i jasniejsza ale już po dwoch tygodniach jak by wracała do swojego stanu, przebarwienia powwracają te stare. Ja mam tylko takie wrażenie?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 07:20   #2151
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz Na 1 stronie tego wątku są przepisy nawet na 50% roztwór migdała i wody... Mocno podgrzewałam i rozpuścił mi się cały- sprawdzałam. Odechciało mi się własnorecznie wykonywac peelingi. Teraz nakładam alantan maść codziennie i zobaczymy kiedy zejdzie mi to Plam nie jest dużo, ale są trochę widoczne...
wiesz co sprawdziałam w przepisach podanych przez Lorri i w każdym wyższym stężeniu jest alkohol. Tych przepisów z 1 strony z linka trzymałabym się. Też na początku robilam błędy - łączyłam r-r migdała z hydrolatem.
Pisałam, już że stosowanie codzienne toniku daje ciągly w czasie efekt a na pewno nie spowoduje poparzeń, nie trzeba robić wtedy co jakiś czas peelingu. Tylko wc toniku trzeba wyregulowac - podnieśc ph sodą oczyszczona!!!!b. ważne.
Na you tube poszukaj też filmików Agabil jak ona robi peeling migdałem i tonik, z nich się uczyłam.
http://www.youtube.com/watch?v=SHLn9pigXbU

Edytowane przez nandadevir
Czas edycji: 2014-03-02 o 07:21
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 10:32   #2152
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez nandadevir Pokaż wiadomość
wiesz co sprawdziałam w przepisach podanych przez Lorri i w każdym wyższym stężeniu jest alkohol. Tych przepisów z 1 strony z linka trzymałabym się. Też na początku robilam błędy - łączyłam r-r migdała z hydrolatem.
Pisałam, już że stosowanie codzienne toniku daje ciągly w czasie efekt a na pewno nie spowoduje poparzeń, nie trzeba robić wtedy co jakiś czas peelingu. Tylko wc toniku trzeba wyregulowac - podnieśc ph sodą oczyszczona!!!!b. ważne.
Na you tube poszukaj też filmików Agabil jak ona robi peeling migdałem i tonik, z nich się uczyłam.
http://www.youtube.com/watch?v=SHLn9pigXbU
W 5 poście na 1 stronie są podane receptury na wodzie (nie są Lorri chyba). Co do toniku to wiem Dzieki
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 11:20   #2153
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Na 1 stronie tego wątku są przepisy nawet na 50% roztwór migdała i wody... Mocno podgrzewałam i rozpuścił mi się cały- sprawdzałam.
Jasne, że kwas się rozpuści po podgrzaniu. Jednak wraz z obniżeniem temperatury będzie szybko rekrystalizował, a to z jednej strony wiąże się z "niewymiernością" stężenia (nie wiadomo, ile kwasu tak naprawdę działa), a z drugiej - jak zauważyła nandadevir - może przyczyniać się do nierównomiernej penetracji, mikrouszkodzeń. Lepiej zrobić niższe stężenie z dodatkiem rozpuszczalnika niż wyższe (nie wiadomo jakie) na samej wodzie.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Nałożyłam kwas 30% wczoraj i barrdzo piekło jak nigdy Miałam białe policzki (jakby naskórek zaczął mi "odchodzić" i zbielał)... Trochę mnie to przeraziło i zmyłam kwas od razu, wtedy miałam czerwone plamy.
Nakładałaś roztwór zaraz po podgrzaniu? Epidermoliza - czyli oddzielenie się naskórka objawia się właśnie zbieleniem. Nie powinno się dopuszczać do tak głębokiej penetracji kwasu, jest większe ryzyko skutków ubocznych. Przy wyższych stężeniach dobrze jest mieć pod ręką roztwór sody i neutralizować od razu bielejące miejsca.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
W 5 poście na 1 stronie są podane receptury na wodzie (nie są Lorri chyba). Co do toniku to wiem Dzieki
Post #5 jest niestety mocno dezorientujący. Autorka nie podkreśla różnicy między tonikami i peelingami, a to zupełnie różne preparaty. Było już sporo przypadków, że dziewczyny stosowały regularnie nieneutralizowane roztwory jako "toniki", nie spodziewając się drastycznych skutków. Z kolei w przypadku peelingów podnoszenie pH mija się z celem.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-03-02 o 11:58
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 16:31   #2154
Figure09
Rozeznanie
 
Avatar Figure09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Puste ściany
Wiadomości: 536
Kuracja kwasami w domowym zaciszu... Proszę o radę.

Jako że zbliża się okres kwaszenia, ostatnio zakupiłam na allegro Mandelic Peel 40% - kwas migdałowy + kojowy i zamierzam z ich pomocą walczyć głównie z przebarwieniami potrądzikowymi. Ogólnie mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T, ale zarazem w tej strefie bardzo łuszczącą się, co często wygląda nieestetycznie... Bardzo dużo zaskórników, rozszerzone pory i te nieszczęsne przebarwienia... niektóre dość płytkie, czerwone, inne trochę głębsze, bo z takim lekkim wgłębieniem, które wygląda na taki większy ubytek naskórka. Do tego moja skóra jest dosyć wrażliwa i cienka.

Oczywiście na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kuracji tymi kwasami należy skórę przyzwyczaić do działania kwasów o mniejszym stężeniu. I tu pojawia się mój dylemat, co wybrać? Powiem szczerze, że dopiero niedawno zaczęłam się interesować tematem i mam na oku trzy preparaty na początek. Który będzie najlepszy?

1.
Zestaw - Serum migdałowe AHA 10%
Kwas migdałowy - należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym i odkażającym. Jest to kwas AHA o podwójnym kierunku działania. Z jednej strony zgodnie z typowymi właściwościami kwasów AHA, reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo, z drugiej strony wykazuje silne działanie antybakteryjne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry, goi wypryski i zmiany trądzikowe. Dzięki większej wielkości cząsteczek oraz działaniu łagodzącemu, kwas migdałowy jest lepiej tolerowany, nawet przez wrażliwe cery naczynkowe, w porównaniu z kwasem glikolowym nie powoduje podrażnienia, zaczerwienienia, silnego łuszczenia skóry oraz przebarwień pozapalnych. Czytaj więcej >>
» Serum w delikatny sposób wpływa na odnowę komórkową skóry, złuszczając zrogowaciałe komórki naskórka, dzięki czemu skóra staje się wygładzona i odnowiona (u niektórych osób może nie powodować widocznego łuszczenia skóry).
» Wykazuje intensywne działanie antybakteryjnie, wspomaga gojenie wyprysków trądzikowych oraz odblokowuje pory skóry, zmniejszając skłonności do zaskórników.
» Dodatek kwasu glicyryzynowego (z lukrecji) zwiększa działanie łagodzące i gojące serum. Wspólnie z kwasem migdałowym, kwas glicyryzynowy przyśpiesza proces redukcji zaczerwienionych blizn potrądzikowych, łagodzi stany zapalne i podrażnienie.
» Serum poprawia strukturę i koloryt skóry, spłyca drobne zmarszczki powierzchniowe i uelastycznia skórę.
» Kwas migdałowy stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze, sprzyjając ujędrnieniu skóry.
» Rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe i pigmentacyjne. Może być stosowane wymiennie z Serum rozjaśniającym lub Serum AZELO-oliwkowym, jako uzupełnienie kuracji przeciw przebarwieniom skóry.
» Poprawia stopień nawilżenia skóry.
» Polecane jako przygotowanie skóry do silniejszych peelingów i zabiegów złuszczających, ułatwia późniejszą regenerację skóry i zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych.
Informacje dodatkowe: » Przeznaczenie produktu: do twarzy, szyi i dekoltu; dla każdego typu skóry, głównie cery zanieczyszczonej, z wypryskami, zaskórnikami, bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi, również dla cery delikatnej, naczynkowej i wrażliwej, jednocześnie zanieczyszczonej i trądzikowej, zarówno dla cery młodej ze zmianami trądzikowymi, jak i skóry dojrzałej, która nadal boryka się z tłustą cerą, zaskórnikami i okazyjnymi wypryskami; bez względu na wiek
» Zastosowanie: jako serum na noc; 1-2 razy w tygodniu lub wg.




2. Zestaw - Tonik mleczny AHA 8%

» Tonik w łagodny sposób reguluje odnowę komórkową skóry, usuwając zbędne, zrogowaciałe komórki, dzięki czemu skóra staje się wygładzona, poprawia się jej koloryt i struktura.
» Dzięki obecności mleczanu sodu, mocznika i kwasu mlekowego intensywnie nawilża oraz poprawia barierę lipidową naskórka, poprzez stymulację produkcji ceramidów.
» Dodatek mocznika wspomaga tolerancję kosmetyku oraz uzupełnia jego nawilżające właściwości.
» Spłyca drobne zmarszczki; wpływa na produkcję kolagenu skóry, poprawia jej elastyczność i jędrność.
» Hydrolat kwiatowy oraz dodatek kwasu glicyryzynowego z korzenia lukrecji, łagodzą ewentualne podrażnienia ze strony kwasu mlekowego oraz działają przeciwzapalnie, zmniejszają zaczerwienienie, stymulują gojenie i regenerację skóry.
» Działa antybakteryjnie i odblokowuje pory skóry.
» Delikatnie złuszcza (u niektórych osób może nie powodować widocznego łuszczenia skóry).
» Wspomaga walkę z przebarwieniami pigmentacyjnymi i pozapalnymi (ślady po wypryskach).
» Zwiększa penetrację i działanie nałożonych w następnej kolejności produktów.
» Polecany jako preparat przygotowujący skórę do silniejszych peelingów i zabiegów złuszczających oraz do stosowania po zabiegach dla przedłużenia efektu.
» Ze względu na mniej kwasowe pH, może być lepiej tolerowany przez osoby o cerze wrażliwej, które reagowały podrażnieniem na intensywniej działające toniki z kwasami o niższym pH i z dodatkiem alkoholu.
» Tonik może być stosowany przez osoby uczulone na salicylany oraz kobiety w ciąży, nie zawiera bowiem kwasu salicylowego - BHA.
Informacje dodatkowe: » Przeznaczenie produktu: do twarzy, szyi i dekoltu, także na okolice oczu oraz do ciała; dla osób o cerze suchej, delikatnej, wrażliwej, zniszczonej, mieszanej, z objawami fotostarzenia, przebarwieniami, z lekko zanieczyszczonymi porami skóry; bez względu na wiek
» Zastosowanie: na całą twarz, szyję i dekolt lub miejscowo; co drugi dzień lub według uznania; Dokładny opis zastosowania Toniku AHA 8% >>
» Czas wykonania/trudność: 10-15 minut/ bardzo łatwo
» Trwałość gotowego produktu: 8 miesięcy (bez dodatku konserwantu - 4 tygodnie w lodówce); Warunki przechowywania >>
» Pojemność produktu po wykonaniu: ok. 105 ml
» UWAGI: Wszelkie składniki o działaniu złuszczającym w tym kwasy AHA czynią skórę wrażliwszą na słońce. W trakcie kuracji tonikiem nie zaleca się opalać lub korzystać z solarium oraz należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami anty-UV.





3. Zestaw - Tonik z kwasami AHA/BHA 10%

Tonik zawiera tylko 6.5% naturalnego alkoholu, który był niezbędny, aby jego formuła była trwała i łatwa w wykonaniu oraz umożliwiała całkowite rozpuszczenie kwasu salicylowego, staraliśmy się jednak, aby ilość alkoholu była na tyle minimalna na ile to możliwe. Dla porównania ilość alkoholu w gotowych tonikach anty-trądzikowych z kwasem BHA wynosi zwykle od 25 do 45% alkoholu denaturowanego. Dzięki obecności składników nawilżających (gliceryna, glikol propylenowy, emulgator, ekstrakt z rozmarynu EKO, kwas mlekowy) tonik nie wysusza skóry. Formuła produktu ma charakter samo-konserwujący.
Właściwości i działanie produktu: » Tonik może być stosowany jako mini-kuracja złuszczająca o działaniu przeciwstarzeniowym - reguluje odnowę komórek skóry, spłyca drobne zmarszczki, poprawia koloryt, wpływa na produkcję kolagenu skóry, zwiększa jej elastyczność i jędrność.
» Nawilża i wygładza, wzmacnia barierę lipidową naskórka, poprzez stymulację produkcji ceramidów.
» Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i komedolitycznie (czyli pomaga w oczyszczaniu porów skóry i redukcji zaskórników).
» Przyśpiesza gojenie wyprysków orazwspomaga redukcję blizn i śladów potrądzikowych.
» Intensywnie złuszcza (działa intensywniej niż inne produkty z kwasami o stężeniu 10 -15%, których pH jest wyższe niż 3. Niskie pH zwiększa bio-dostępność kwasów i siłę działania produktu).
» Wspomaga walkę z przebarwieniami pigmentacyjnymi i pozapalnymi (ślady po wypryskach).
» Zwiększa penetrację i działanie nałożonych w następnej kolejności produktów.
» Zapobiega wrastaniu włosów po depilacji.

» Polecany także do pielęgnacji ciała i skóry głowy, pomocny w przypadku rogowacenia, łuszczenia i przesuszenia skóry.
» Polecany jako preparat przygotowujący skórę do silniejszych peelingów i zabiegów złuszczających oraz do stosowania po zabiegach dla przedłużenia efektu.
Informacje dodatkowe: » Przeznaczenie produktu: do twarzy, szyi i dekoltu, do ciała, do skóry głowy; głównie dla odpornej cery tłustej, mieszanej i trądzikowej, z wypryskami, zanieczyszczonymi porami skóry, ze śladami potrądzikowymi, odpowiedni także dla cery suchej, dojrzałej, zniszczonej jako intensywna kuracja złuszczająca, rozjaśniająca przebarwienia po wypryskach i opalaniu, wygładzająca skórę lub kuracja o działaniu odświeżającym koloryt i przeciwzmarszczkowym; bez względu na wiek
» Zastosowanie: na całą twarz, szyję i dekolt lub punktowo; 1-2 razy w tyg.


I teraz pytanie, co byście mi doradziły? I czy wystarczy po prostu jeden z tych preparatów? Intuicja mówi mi, żeby wybrać nr 1. lub 3.



Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
__________________
Tylko ten, kto ma odwagę mówić to, co myśli,
zasługuje na pełne zaufanie.
Być może człowiek taki wyrazi się czasem niezręcznie,
a nawet niegrzecznie, ale nie będzie mnie oszukiwał.



Figure09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 17:04   #2155
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jasne, że kwas się rozpuści po podgrzaniu. Jednak wraz z obniżeniem temperatury będzie szybko rekrystalizował, a to z jednej strony wiąże się z "niewymiernością" stężenia (nie wiadomo, ile kwasu tak naprawdę działa), a z drugiej - jak zauważyła nandadevir - może przyczyniać się do nierównomiernej penetracji, mikrouszkodzeń. Lepiej zrobić niższe stężenie z dodatkiem rozpuszczalnika niż wyższe (nie wiadomo jakie) na samej wodzie.

Nakładałaś roztwór zaraz po podgrzaniu? Epidermoliza - czyli oddzielenie się naskórka objawia się właśnie zbieleniem. Nie powinno się dopuszczać do tak głębokiej penetracji kwasu, jest większe ryzyko skutków ubocznych. Przy wyższych stężeniach dobrze jest mieć pod ręką roztwór sody i neutralizować od razu bielejące miejsca.

Post #5 jest niestety mocno dezorientujący. Autorka nie podkreśla różnicy między tonikami i peelingami, a to zupełnie różne preparaty. Było już sporo przypadków, że dziewczyny stosowały regularnie nieneutralizowane roztwory jako "toniki", nie spodziewając się drastycznych skutków. Z kolei w przypadku peelingów podnoszenie pH mija się z celem.
Dzieki za odpowiedz Tak od razu nałozyłam po rozpuszczeniu. Jestem mądrzejsza o jedno doświadczenie na przyszłość.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 21:56   #2156
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Rozpatruję na poważnie kurację kwasem migdałowym, bo nie mogę sobie dać rady z moją buzią . Wiem że twarz po zabiegach trzeba mocno nawilżać i chronić przed słońcem. I tu mi coś nie gra bo cerę mam mieszaną. Normlnie qybrałabym krem matujący z wysokim filtrem, ale skoro trzeba cerę po kwasach nawilżać to już sama nie wiem... Każda buźka pewnie reaguje trochę inaczej ale ciężko ocenić czy używając po kwasie kremu nawilżającego z filtrem nie zatkam cery i tak skłonnej do zaskórników... Jak sądzicie czy krem Vichy, Capital Soleil, Emulsion Anti-Brillance Toucher Sec SPF 50 jest dobrym wyborem? Ma b. Dobre recenzje ale czy zapewni dosteteczne nawilżenie?
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 14:30   #2157
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej Jutro zrobię 20proc peeling, po poprzednim 17.
Jednak po ok 4 dniach skóra zaczęła się łuszczyć, ale sama nie wiem czego jest to efektem - czy tego, że nie bardzo ją nawilżałam po kwasie (bo nie widziałam łuszczenia), czy tego, że nadal stosowałam tonik 10proc, czy tego, że jednak poszłam na basen a tam jest chlor... Pewnie wszystkiego na raz, ale zrobię tylko 20proc, nie więcej, żeby się przekonać. Jak to nie da linienia to od razu startuję z 30.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 15:33   #2158
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Hej Jutro zrobię 20proc peeling, po poprzednim 17.
Jednak po ok 4 dniach skóra zaczęła się łuszczyć, ale sama nie wiem czego jest to efektem - czy tego, że nie bardzo ją nawilżałam po kwasie (bo nie widziałam łuszczenia), czy tego, że nadal stosowałam tonik 10proc, czy tego, że jednak poszłam na basen a tam jest chlor... Pewnie wszystkiego na raz, ale zrobię tylko 20proc, nie więcej, żeby się przekonać. Jak to nie da linienia to od razu startuję z 30.
nie linienie jest oznaka działania kwasu
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 15:58   #2159
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A czy po peelingach kwasem migdałowym trzeba nadal stosować tonik 5 % czy nie jest o konieczne?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 16:17   #2160
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Lorri, czy jest szansa, że w wolnej chwili dodasz wyższe stężenia peelingu migdałowego ze spirytusem? Tydzień temu robiłam 40% (trzymałam na twarzy 15 minut, dyskomfort zerowy), ale nie ruszył mnie prawie wcale - łuszczenie bardzo, bardzo delikatne. Następnym razem potrzymam troszkę dłużej, a jak dalej będzie lipa to się chyba na glikol przerzucę
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.