Tłusta cera:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-21, 17:58   #1
gaweczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z wawki:)
Wiadomości: 3
Exclamation

Tłusta cera:(


Jestem dość młodą osobą i mam tłustą cere a używam podkładu Rimmel Stay Mat i pudru z tej samej linii.Często chodze na dyskoteki i po 2 h baletów wyglądam jak upiór mój makijaż ''spływa'' -całą twarz mam mokrą a niczym niemoge wytrzeć bo cały make up mi sie zetrze! Bardzo prosze o dobrą radę, lub może o poradzenie mi jakiegoś dobrego podkładu
gaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 18:56   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Tłusta cera:(

trudno zmatowić tłustą cerę na długie godziny, zamiast ścierać makijaż, przyłóż lekko do twarzy chusteczkę higieniczną i odciśnij w nią nadmiar tłuszczu, możesz też do tego celu użyć bibułek matujących. albo puder do torebki i poprawić makijaż. a nakładasz pod podkład krem matujący?
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 20:24   #3
gaweczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z wawki:)
Wiadomości: 3
Dot.: Tłusta cera:(

nie...podkład kłade na w umutą i dobrze wysuszoną wcześniej skure

Edytowane przez gaweczka
Czas edycji: 2005-09-21 o 20:46
gaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 21:08   #4
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Exclamation Dot.: Tłusta cera:(

Cytat:
Napisane przez gaweczka
nie...podkład kłade na w umutą i dobrze wysuszoną wcześniej skure
No wlasnie! i to moze byc przyczyną tlustej cery!. Wiem co mowie, bo sama tak miałam. Im bardziej wysuszasz, tym cera bardziej sie chroni przed wysuszeniem i jeszcze wiecej produkuje sebum ( syfy, blysk, uczucie tlustości na twarzy). Wiem, wydaje się to nielogiczne, a jednak prawdziwe. Spróbuj polożyć przed podkładem lekki krem nawilżający ( najlepiej bez zapychczy ).
Dodatkowo dobrym patentem, wychwalanym nie tylko przeze mnie, jest MAKA ZIEMNIACZANA, wpisz w wyszukiwarke i wszystkiego sie o niej dowiesz
Pozdrawiam
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 01:37   #5
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Tłusta cera:(

Nie rob sobie ciezkiego makijazu, znam to ze swojego doswiadczenia bo osobiscie moge otworzyc skep ze swiezo wycisnietym tluszczem z mojej buzi
Mi na moja cere bardzo pomaga solarium i wogole tapety nie musze sobie robic (co nawyzej korektor pod oczy i przy nochalku, cien do powiek, tusz i szminka), chociaz to bledne kolo, bo SOLARIUM JEST NIEZDROWE!!!!! (Do 25 roku zycia skora sie nie starzeje..(i pociesze Cie, dowiedzialam sie od kosmetyczi ze osobom z przetluszczajaca sie skora wolniej robia sie zmarszczki ) ). ale wole to niz DLUBAC W SWOJEJ SKORZE I NA SILE WYSZUKIWAC W NIEJ PRYSZCZY, bo tak robie! szkodze sobie w ten sposob bardziej niz na solar bo swiadomie robie sobie przebarwienia i blizny, bo mam zatkane pory i odtykam je sobie moimi pazurkami... Gdy wychodze z lazienki mam na twarzy gwiazdki od powbijanych paznokci.... 1000 razy bardzie wole przytlumic na solarium emisje tluszczu( przez moja skore) do otoczenia i nie miec motywacji do kancerowania sobie skory! Co do przetluszczania, stosuje tez chusteczki oczyszczajace L`OREAL PURE ZONE, na opakowaniu jest napisane ze moga przesuszac twarz... w moim przypadku to korzystne bo zamiast przesuszonej , mam normalna skore

WARTO SIE TEZ ZASTANOWIC NAD TYM ZE KAZDY SKUTEK MA PRZYCZYNE...KTORA TKWI W TOBIE... W TWOIM CIELE COS JEST ZLE "ZAGOSPODAROWYWANE" I WYCHODZI PRZEZ SKORE- TAK MI SIE WYDAJE. Ja np. mam tak ze jestem chudzielcem (waze 43kg i mam 160cm wzr) mam za to na maxa tlusta cere i wlosy (musze je myc prawie codziennie bo wieczorem wygladaja jakby byly mokre), a znam kolezanki ktore naleza do bardziej okraglych i wogole im sie pryszcze nie robia, wlosy myja raz na 3-4 dni jak im sie przypomni... moze w tym jest jakas zaleznosc... pisze tylko co zauwazylam. NIE KONIECZNIE MUSI TO BYC PRAWDA WIEC PROSZE MNIE NIE BIC ZA TO CO TU PISZE
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 08:30   #6
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Tłusta cera:(

Mi się wydaje, że waga i trądzik to dwie różne rzeczy. Mogą istnieć chormony, które wpływają jednocześnie i na wagę i na stan naszej skóry. Ale na pewno nie ma takiej zalezności, że chudy ma problemy z cerą, a ten przy kości nie ma
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 09:23   #7
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Tłusta cera:(

xre, wybacz, ale muszę to w końcu napisać - przeraża mnie myśl, że za jakiś czas możesz zostać kosmetyczką
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-22, 09:53   #8
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Tłusta cera:(

Cytat:
Napisane przez justa79
xre, wybacz, ale muszę to w końcu napisać - przeraża mnie myśl, że za jakiś czas możesz zostać kosmetyczką
heh dlaczego?
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 11:36   #9
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Tłusta cera:(

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa
heh dlaczego?
nie chciałabym trafić do kosmetyczki, która masakruje własną twarz, tłustą cerę leczy solarium, a na opalanie natryskowe kręci nosem
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 01:15   #10
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Question Dot.: Tłusta cera:(

Cytat:
Napisane przez justa79
nie chciałabym trafić do kosmetyczki, która masakruje własną twarz, tłustą cerę leczy solarium, a na opalanie natryskowe kręci nosem

Nikt ci nie karze do mnie trafiac. Na szczescie mieszkam na drugim krancu Polski wiec na mnie na bank nie natrafisz... nie badz niemila, bo kazdy potrafi taki byc, cala sztuka zachowac takie txty dla siebie. Twoje ostatnie wypowiedzi swiadcza o tym ze chyba pomylilas forum bo tu jest temat o tlustej skorze a nie o MNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JE ZELI CI TO SPRAWIA PRZYJEMNOSC TO JEST TAKA OPCJA JAK WIADOMOSC PRYWATNA, GDY LUDZIE WCHODZA NA TEN TEMAT CHCA PRZECZYTAC POSTY O TLUSTEJ CERZE A NIE O TWOICH WYWODACH NA MOJ TEMAT. czy nie tak??
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 09:11   #11
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Tłusta cera:(

Cytat:
Napisane przez paliziomka
No wlasnie! i to moze byc przyczyną tlustej cery!. Wiem co mowie, bo sama tak miałam. Im bardziej wysuszasz, tym cera bardziej sie chroni przed wysuszeniem i jeszcze wiecej produkuje sebum ( syfy, blysk, uczucie tlustości na twarzy).
No właśnie... Może zamiast wiecznego odtuszczania, nawilżysz ją intensywnie wiele dziewczyn w postach pisało, że dzięki stosowaniu kremów nawilżających odpowiednich dla ich typów cery, ich skóra przetłuszczała się znacznie mniej. Więc może warto spróbować
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-23, 09:20   #12
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Tłusta cera:(

xre, owszem, chcą poczytać porady - dlatego nie mogę milczeć, gdy ktoś daje porady, które mogą zaszkodzić. wybacz, mam prawo wyrazić swoją opinię nt. proponowanych metod. napisałam, że nie chciałabym trafić do kosmetyczki, która postępuje w taki sposób, a nie, że nie chciałabym trafić do Ciebie - zatem nie jest to moja opinia o Tobie, tylko o niewykwalifikowanych kosmetyczkach. Ty dopiero zaczynasz przyuczać się do zawodu, mam więc nadzieję, że zamiast się oburzać, zdążysz się jeszcze czegoś nauczyć i z wizażu, i z rad innych osób.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.