Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-31, 01:49   #2641
sitriel
Przyczajenie
 
Avatar sitriel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 27
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dzięki wielkie za odpowiedź Doczytam, posprawdzam.. nie sądziłam, że jest tego tak dużo
__________________
<ciach_reklama>
sitriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 20:59   #2642
ntlk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 17
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Witam Możecie powiedzieć coś o składzie tego http://www.bangla.babyonline.pl/zdje...-up30428-2.htm szamponu? zawiera silikony?
ntlk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 22:18   #2643
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez ntlk Pokaż wiadomość
Witam Możecie powiedzieć coś o składzie tego http://www.bangla.babyonline.pl/zdje...-up30428-2.htm szamponu? zawiera silikony?
Zawiera, dimethicone.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 06:52   #2644
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Hej dziewczyny, czy możecie polecić jakiś dobry kosmetyk termoochronny bez silikonów? Kiedyś używałam tego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-spray.html
lista składników na KWC niestety nie jest prawidłowa, więc podaję tę dokładną:
Aqua (Water), Propylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Amodimethicone, Bisamino PEG/PPG-41/3, Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone, Phenoxyethanol, Oleth-20, Parfum (Fragrance), DMDM Hydantoin, Trideceth-12, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Benzophenone-4, Disodium EDTA, Triethanolamine, Quaternium-26, Cocoyl Amino AcidsPotassium Dimethicone PEG-7 Panthenyl Phosphate, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Wheat Protein, Citronellol,Geraniol, Tocopheryl Acetate, Sodium Chloride
Czy mogłybyście mi powiedzieć czy jest to w miarę dobry skład, czy nie warto już do niego wracać? z góry dziękuję
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 08:41   #2645
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez anyolek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy możecie polecić jakiś dobry kosmetyk termoochronny bez silikonów? Kiedyś używałam tego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-spray.html
lista składników na KWC niestety nie jest prawidłowa, więc podaję tę dokładną:
Aqua (Water), Propylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Amodimethicone, Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone, Phenoxyethanol, Oleth-20, Parfum (Fragrance), DMDM Hydantoin, Trideceth-12, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Benzophenone-4, Disodium EDTA, Triethanolamine, Quaternium-26, Cocoyl Amino Acids, Potassium Dimethicone PEG-7 Panthenyl Phosphate, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Wheat Protein, Citronellol,Geraniol, Tocopheryl Acetate, Sodium Chloride
Czy mogłybyście mi powiedzieć czy jest to w miarę dobry skład, czy nie warto już do niego wracać? z góry dziękuję
Nie ma takiego, termoochronnie działają właśnie silikony.
W wymienionym sprayu Tresemme są tylko dwa + kondycjoner bazujący na silikonie, rozpuszczalny w wodzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 16:43   #2646
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Chimay- dziękuję
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 19:38   #2647
wigli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Witam,

Ze wzgledu na fakt, ze od niedawna probuje uzdrowic moje loki i mam bardzo male doswiadczenie moglabym prosic o polecenie zgdnej z CG
-lekkiej odzywki do mycia wlosow ( uzywam emulsji Gloria lecz bardzo ciezko ja dostac i chcialabym meic jakis zamiennik),
- maski ( mam wrazenie ze biowax obciaza moje cienkie wlosy)
- odzywki do splukiwania ( uzywam garnier avokado i maslo karite)
- a takze oleju i czegos do zabezpieczenia koncowek

Informacji jest tak mnostwo ze szczerze powiedziawszy pogubilam sie lekko a inf. z pierwszej strony obawiam sie ze moga byc lekko nieaktualne

z gory serdecznie dziekuje za jakiekolwiek rady!
wigli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 10:47   #2648
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez wigli Pokaż wiadomość
Witam,

Ze wzgledu na fakt, ze od niedawna probuje uzdrowic moje loki i mam bardzo male doswiadczenie moglabym prosic o polecenie zgdnej z CG
-lekkiej odzywki do mycia wlosow ( uzywam emulsji Gloria lecz bardzo ciezko ja dostac i chcialabym meic jakis zamiennik),
- maski ( mam wrazenie ze biowax obciaza moje cienkie wlosy)
- odzywki do splukiwania ( uzywam garnier avokado i maslo karite)
- a takze oleju i czegos do zabezpieczenia koncowek

Informacji jest tak mnostwo ze szczerze powiedziawszy pogubilam sie lekko a inf. z pierwszej strony obawiam sie ze moga byc lekko nieaktualne

z gory serdecznie dziekuje za jakiekolwiek rady!
Pytaj na forum zakręconych
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126
Tam są ekspertki od CG.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 10:47   #2649
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez wigli Pokaż wiadomość
Witam,

Ze wzgledu na fakt, ze od niedawna probuje uzdrowic moje loki i mam bardzo male doswiadczenie moglabym prosic o polecenie zgdnej z CG
-lekkiej odzywki do mycia wlosow ( uzywam emulsji Gloria lecz bardzo ciezko ja dostac i chcialabym meic jakis zamiennik),
- maski ( mam wrazenie ze biowax obciaza moje cienkie wlosy)
- odzywki do splukiwania ( uzywam garnier avokado i maslo karite)
- a takze oleju i czegos do zabezpieczenia koncowek

Informacji jest tak mnostwo ze szczerze powiedziawszy pogubilam sie lekko a inf. z pierwszej strony obawiam sie ze moga byc lekko nieaktualne

z gory serdecznie dziekuje za jakiekolwiek rady!
Pytaj na forum zakręconych
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126
Tam są ekspertki od CG.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 18:28   #2650
jusianek
Raczkowanie
 
Avatar jusianek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Chimay widzę, że jesteś ekspertką w składach

Możecie polecić jakiś szampon, który byłby bez silikonu i protein, a zawierałby SLSy i przy tym nie był takim okropnym zdzierakiem?
Ostatnio zauważyłam, że używając różnych szamponów które te kryteria spełniają mam inne włosy - np. Barwa mi je przesusza, końcówki po kilku myciach są fatalne. Czytając ten wątek stwierdzam, że chodzi chyba o stężenie detergentów w szamponie, tak?

Poleciłybyście (lub ty Chimay, bo czytałam, że używasz tylko szamponów bez silikonów) jakiś fajny, sprawdzony szampon bezsilikonowy, dobrze oczyszczający, który nie byłby za razem mega 'mocny' - posiadam włosy przetłuszczające się, lecz nie są niskoporowate, więc to nie musi być tzw. "rypacz"
jusianek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 21:14   #2651
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Chimay widzę, że jesteś ekspertką w składach

Możecie polecić jakiś szampon, który byłby bez silikonu i protein, a zawierałby SLSy i przy tym nie był takim okropnym zdzierakiem?
Ostatnio zauważyłam, że używając różnych szamponów które te kryteria spełniają mam inne włosy - np. Barwa mi je przesusza, końcówki po kilku myciach są fatalne. Czytając ten wątek stwierdzam, że chodzi chyba o stężenie detergentów w szamponie, tak?

Poleciłybyście (lub ty Chimay, bo czytałam, że używasz tylko szamponów bez silikonów) jakiś fajny, sprawdzony szampon bezsilikonowy, dobrze oczyszczający, który nie byłby za razem mega 'mocny' - posiadam włosy przetłuszczające się, lecz nie są niskoporowate, więc to nie musi być tzw. "rypacz"
To zależy głównie od całości receptury i od indywidualnej reakcji włosów. Popatrz np na tę Barwę żurawinową, u jednych przetłuszcza i obciąża (mi tak robiła), a inni piszą, że nie są w stanie po niej rozczesać włosów, bo okropnie wysusza (nie ma silikonów ani protein tak na marginesie).
Nie bardzo da się przewidzieć łagodność szamponu, bo nawet jeśli użyte w nim detergenty są łagodne, to szampon może włosy kołtunić i wysuszać (jak niektórym robią dzieciowe szampony i żele okrzyknięte jako łagodne).
Tak samo szampon z silikonem wcale nie musi być oblepiaczem i może pozostawiać włosy poplątane i szorstkie.

Moje ulubione szampony to jednak wciąż Alterra - mało mnie obchodzi, że nie mają najłagodniejszych detergentów, włosy mam po nich gładkie, ale nie obciążone. Nie mają silikonów ani protein.
Poza tym dość polubiłam ostatnio Joannę z brzozą i łopianem do przetłuszczających się włosów.

A jeśli szampony, które masz są dla Ciebie za mocne, to może spróbuj kłaść odżywkę przed myciem?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 21:28   #2652
jusianek
Raczkowanie
 
Avatar jusianek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To zależy głównie od całości receptury i od indywidualnej reakcji włosów. Popatrz np na tę Barwę żurawinową, u jednych przetłuszcza i obciąża (mi tak robiła), a inni piszą, że nie są w stanie po niej rozczesać włosów, bo okropnie wysusza (nie ma silikonów ani protein tak na marginesie).
Nie bardzo da się przewidzieć łagodność szamponu, bo nawet jeśli użyte w nim detergenty są łagodne, to szampon może włosy kołtunić i wysuszać (jak niektórym robią dzieciowe szampony i żele okrzyknięte jako łagodne).
Tak samo szampon z silikonem wcale nie musi być oblepiaczem i może pozostawiać włosy poplątane i szorstkie.

Moje ulubione szampony to jednak wciąż Alterra - mało mnie obchodzi, że nie mają najłagodniejszych detergentów, włosy mam po nich gładkie, ale nie obciążone. Nie mają silikonów ani protein.
Poza tym dość polubiłam ostatnio Joannę z brzozą i łopianem do przetłuszczających się włosów.

A jeśli szampony, które masz są dla Ciebie za mocne, to może spróbuj kłaść odżywkę przed myciem?
Dzięki za odpowiedź
Przyznam, że Alterry też lubię, chociaż miałam tylko dwa ich rodzaje. W sumie jedyne do czego mogłabym się przyczepić w ich przypadku to chyba małe opakowanie, które przy moich włosach starczało mi dosłownie na ok. 2 tygodnie.
Co do Joanny - przeglądając KWC przed jutrzejszymi zakupami zastanawiałam się właśnie nad nią, tyle że patrzyłam na tą z pokrzywą i zieloną herbatą.
I powiem szczerze - mam nadzieję, że nie rzucicie się na mnie Przeglądając KWC przyszło mi do głowy, że chyba część osób widząc w składzie SLS od razu ocenia kosmetyk jako szkodliwy. Kliknęłam na kilkanaście recenzji szamponów i było wieeele komentarzy typu 'wszystko pięknie ładne, ale sls w składzie - szampon wysusza, odejmuję gwiazdkę'.
Zaczynam zazdrościć nieprzetłuszczających się włosów
jusianek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 21:38   #2653
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
I powiem szczerze - mam nadzieję, że nie rzucicie się na mnie Przeglądając KWC przyszło mi do głowy, że chyba część osób widząc w składzie SLS od razu ocenia kosmetyk jako szkodliwy. Kliknęłam na kilkanaście recenzji szamponów i było wieeele komentarzy typu 'wszystko pięknie ładne, ale sls w składzie - szampon wysusza, odejmuję gwiazdkę'.
Zaczynam zazdrościć nieprzetłuszczających się włosów
Ale to sama prawda Dla mnie to głupota oceniać dobrze działanie kosmetyku i jednocześnie odejmować punkty za skład - przecież to działanie jest efektem takiego a nie innego składu. I w drugą stronę - jest beznadziejnie, nic nie robi, ale plus za skład. No litości

A przetłuszczające się włosy to zmora, wiem coś o tym. Moje wyglądają po myciu źle, dopiero jak się "uleżą", to zyskują na gładkości, ale wtedy już przy skórze są tłuste. Ostatnio to olewam, używam nawet szamponu z silikonem, bo i tak je najczęściej noszę spięte - brak czasu i ochoty na cackanie się. Ale Alterrę zawsze muszę mieć, flaszka wystarcza mi na 3 tygodnie, dlatego lubię Rossmana za częste promocje
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 21:51   #2654
jusianek
Raczkowanie
 
Avatar jusianek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Okej, a więc spróbuję z Joannami może
Ja dodatkowo prócz przetłuszczającego się czubka głowy, który jest farbowany henną, zdrowy i chyba mniej porowaty, to mam przesuszone końce, które pamiętają rozjaśniacz - to jest hardkor, dlatego właśnie tak te szampony testuję, bo raz za słaby raz robi siano na dole.
Jeśli chodzi o kładzenie odżywki przed myciem, bo zapomniałam się odnieść do tego w poprzednim poście - właśnie ostatnio miałam ciągle za słabe szampony. W końcu się wkurzyłam, patrzę na skład, a w jednym silikony, w drugim dimethicone i keratyna hydrolizowana (której też ostatnio coś nie lubię)
Więc stwierdziłam, że koniec, tu trzeba czegoś silniejszego. Tyle że mnie te opinie na KWC przeraziły, co chwila ktoś pisze, że szampon wysuszył a to włosy a to skalp, ale chyba przestanę się tym tak mocno kierować
jusianek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 22:08   #2655
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Okej, a więc spróbuję z Joannami może
Ja dodatkowo prócz przetłuszczającego się czubka głowy, który jest farbowany henną, zdrowy i chyba mniej porowaty, to mam przesuszone końce, które pamiętają rozjaśniacz - to jest hardkor, dlatego właśnie tak te szampony testuję, bo raz za słaby raz robi siano na dole.
Jeśli chodzi o kładzenie odżywki przed myciem, bo zapomniałam się odnieść do tego w poprzednim poście - właśnie ostatnio miałam ciągle za słabe szampony. W końcu się wkurzyłam, patrzę na skład, a w jednym silikony, w drugim dimethicone i keratyna hydrolizowana (której też ostatnio coś nie lubię)
Więc stwierdziłam, że koniec, tu trzeba czegoś silniejszego. Tyle że mnie te opinie na KWC przeraziły, co chwila ktoś pisze, że szampon wysuszył a to włosy a to skalp, ale chyba przestanę się tym tak mocno kierować
Ja na skład szamponu zwracam małą uwagę - byle nie było w nim protein, bo moje włosy źle znoszą ich nadmiar, a keratyna to dla nich zło wcielone. Na opinie o podrażnianiu nie zwracam uwagi, bo nic nigdy mi skóry głowy nie podrażniło, więc to informacja nie dla mnie.
Na silikony aż tak bardzo nie patrzę. A ludziom chyba trochę przechodzi bezpodstawna fobia silikonowa, ten wątek też rzadko bywa odgrzebywany
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 22:11   #2656
jusianek
Raczkowanie
 
Avatar jusianek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Bardzo Ci dziękuję za pomoc
jusianek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 09:38   #2657
magdalenka2
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 980
GG do magdalenka2
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

odświeżę trochę wątek
czy szampon Schauma Fresh it up będzie dobrym szamponem do oczyszczania włosów z silikonów raz na jakiś czas? ma SLES na drugim miejscu, a nie ma silikonów (jak jest napisane na butelce) więc powinien domywać z nich włosy dobrze, jak sądzicie? nie ma w nim jakichś niefajnych substancji?

tu skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Keratin, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Passiflora Edulis Fruit Extract, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycol Distearate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Cocamide MEA, Citric Acid, Laureth-4, Parfum, Polyquaternium-10, Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Linalool, Limonene, Glycerin, Formic Acid, Phenoxyethanol

Edytowane przez magdalenka2
Czas edycji: 2015-01-09 o 09:42
magdalenka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 10:45   #2658
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez magdalenka2 Pokaż wiadomość
odświeżę trochę wątek
czy szampon Schauma Fresh it up będzie dobrym szamponem do oczyszczania włosów z silikonów raz na jakiś czas? ma SLES na drugim miejscu, a nie ma silikonów (jak jest napisane na butelce) więc powinien domywać z nich włosy dobrze, jak sądzicie? nie ma w nim jakichś niefajnych substancji?

tu skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Keratin, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Passiflora Edulis Fruit Extract, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycol Distearate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Cocamide MEA, Citric Acid, Laureth-4, Parfum, Polyquaternium-10, Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Linalool, Limonene, Glycerin, Formic Acid, Phenoxyethanol
To zależy, jak mocnego oczyszczenia potrzebujesz. Szampon ma olej, więc może nie być typem "rypacza", ale to i tak się okaże po użyciu, na podstawie składu wiele więcej się nie wywnioskuje.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-09-29 o 12:09
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 13:11   #2659
magdalenka2
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 980
GG do magdalenka2
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

dziękuję za odpowiedź
hmm..stosuję odżywkę John Frieda Brillaint Brunette, ona ma chyba dość słabe silikony, więc wydaje mi się, że na takie może wystarczyć..
jej skład:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Behenamidopropyl, Dimethylamine, Dipropylene Glycol, Cetyl Esters, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Lactid Acid, Parfum, Bis-Cetearyl, Amodimethicone, Caramel, Propylene Gycol, Quaternium-91, Cetrimonium Methosulfate, Diazolidnyl, Urea, Glycine, Stearalkonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Malic Acid, Pearl Powder, Glycerin, Stearoxypropyl Dimethylamine, C14-28 Isoalkyl Acid, C14-28 Alkyl Acid, Lecithin, Iodopropynyl, Butylcarbamate, Alcohol, Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Retinyl, Palmitate, Butylphenyl, Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Coumarin

dziś się zorientowałam, że szampon, który zamówiłam do wzmocnienia włosów Vatika kaktusowy ma silikony, ehh.. w szamponach staram się ich unikać, w odżywkach mój włosy je lubią..
magdalenka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-09, 13:22   #2660
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez magdalenka2 Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź
hmm..stosuję odżywkę John Frieda Brillaint Brunette, ona ma chyba dość słabe silikony, więc wydaje mi się, że na takie może wystarczyć..
jej skład:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Behenamidopropyl, Dimethylamine, Dipropylene Glycol, Cetyl Esters, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Lactid Acid, Parfum, Bis-Cetearyl, Amodimethicone, Caramel, Propylene Gycol, Quaternium-91, Cetrimonium Methosulfate, Diazolidnyl, Urea, Glycine, Stearalkonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Malic Acid, Pearl Powder, Glycerin, Stearoxypropyl Dimethylamine, C14-28 Isoalkyl Acid, C14-28 Alkyl Acid, Lecithin, Iodopropynyl, Butylcarbamate, Alcohol, Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Retinyl, Palmitate, Butylphenyl, Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Coumarin

dziś się zorientowałam, że szampon, który zamówiłam do wzmocnienia włosów Vatika kaktusowy ma silikony, ehh.. w szamponach staram się ich unikać, w odżywkach mój włosy je lubią..
To wszystko i tak zależy od podatności włosów na obciążanie, jedni mają mniejszą, inni większą. Poza tym nie tylko silikony mogą się na włosach nadbudować i je obciążyć, inne emolienty, oleje także. Unikanie silikonów i oczyszczanie ma sens u osób, które normalnie nie stosują szamponów z siarczanami, ale co jakiś czas używają produktów z silikonami.
Z Vatiki miałam szampon przeciwłupieżowy, także z silikonem i jak każdy taki szampon niestety przyśpieszał przetłuszczanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 17:09   #2661
magdalenka2
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 980
GG do magdalenka2
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To wszystko i tak zależy od podatności włosów na obciążanie, jedni mają mniejszą, inni większą. Poza tym nie tylko silikony mogą się na włosach nadbudować i je obciążyć, inne emolienty, oleje także. Unikanie silikonów i oczyszczanie ma sens u osób, które normalnie nie stosują szamponów z siarczanami, ale co jakiś czas używają produktów z silikonami.
Z Vatiki miałam szampon przeciwłupieżowy, także z silikonem i jak każdy taki szampon niestety przyśpieszał przetłuszczanie.
moje włosy niestety są podatne na obciążanie po prawie wszystkich szamponach z silikonami mam na drugi dzień przetłuszczone włosy, a po szamponach bez -siano.. ehh...
ostatnio unikam szamponów z silikonami i SLS, używam łagodnych na zasadzie, że mają tylko oczyścić delikatnie skórę głowy, a za to próbuję sobie dobrać odpowiednią odżywkę, bez znaczenia czy z silikonami czy bez, byle dobrze działała
no i od czasu do czasu myję mocniejszym szamponem, żeby ewentualne naleciałości usunąć.. mam nadzieję, że to w miarę dobra droga..
magdalenka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 18:51   #2662
Eversman
Przyczajenie
 
Avatar Eversman
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Tutaj jest znakomita mgiełka do włosów http://flax.com.pl/spray-do-wlosow-o...d-sloncem.html. Korzystałam nie raz i naprawdę się sprawdza, a przy okazji wszystko naturalnie
__________________
Yo, Adrian!

Edytowane przez Eversman
Czas edycji: 2015-01-11 o 12:40
Eversman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 15:08   #2663
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

jezu, ale super wątek!!!!!! subskrybuję
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 14:30   #2664
lysiczka
Przyczajenie
 
Avatar lysiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Hej wszystkim) mam nietypową prośbę, szukam odżywki do włosow, na bazie tego składu: aqua, cetearyl alcohol, steartrimonium chloride, butyrospermum parkii butter, cyclopentasiloxane, isopropyl alcohol, lauryl alcohol, phenyl trimethicone, imidazolidinyl urea, parfum, myristyl alcohol,dimethiconol, bht, methylisothiazolinone, magnesium chloride, methylchloroisothiazolino ne

oczywiscie zależy mi na dobrym skladzie, bez chemii, ale szukam kosmetyku, ktory posiada z tego skladu "zdrowe" zwiazki chemiczne..
oryginalny skład to balsam do włosów przedłużonych hairtalk- u mnie rewelacyjnie sie sprawdza, koszt blisko 200 zł ale jest kłopot z zamówieniem go dla osób prywatnych, czy możecie coś mi polecić?
Plizz)
lysiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 10:04   #2665
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez magdalenka2 Pokaż wiadomość
moje włosy niestety są podatne na obciążanie po prawie wszystkich szamponach z silikonami mam na drugi dzień przetłuszczone włosy, a po szamponach bez -siano.. ehh...
ostatnio unikam szamponów z silikonami i SLS, używam łagodnych na zasadzie, że mają tylko oczyścić delikatnie skórę głowy, a za to próbuję sobie dobrać odpowiednią odżywkę, bez znaczenia czy z silikonami czy bez, byle dobrze działała
no i od czasu do czasu myję mocniejszym szamponem, żeby ewentualne naleciałości usunąć.. mam nadzieję, że to w miarę dobra droga..
Mam takie same włosy. Używasz na nie jakiejś odżywki?
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 16:34   #2666
momos5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

jeśli macie problemy z wypadaniem włosów, u mnie sprawdziła się odżywka ekspresowa do włosów słabych i wypadających 7 w 1 'Sok z aloesu i olej Jojoba', nawilża włosy, nadaje im miękkości i połysku przy czym nadal testuję jej właściwości które mają zapobiec mojemu lekkiemu wypadaniu włosów stusuję ją z wygody, ponieważ jest szybka w użyciu
momos5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 08:42   #2667
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez momos5 Pokaż wiadomość
jeśli macie problemy z wypadaniem włosów, u mnie sprawdziła się odżywka ekspresowa do włosów słabych i wypadających 7 w 1 'Sok z aloesu i olej Jojoba', nawilża włosy, nadaje im miękkości i połysku przy czym nadal testuję jej właściwości które mają zapobiec mojemu lekkiemu wypadaniu włosów stusuję ją z wygody, ponieważ jest szybka w użyciu
Sposób działania: delikatnie wmasuj odżywkę w wilgotne, odsączone z nadmiaru wody włosy, omijając ich nasadę. KLIK. Ktoś się tutaj trochę zagalopował, bo jak niby produkt przeciw wypadaniu ma zadziałać, skoro nie nakłada się go tam, gdzie jest źródło problemu czyli w mieszu włosowym?
No ale rzeczywiście nie zawiera silikonów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.