Kiedy do kancelarii parafialnej??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-13, 10:11   #1
ane3ka_l
Raczkowanie
 
Avatar ane3ka_l
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 203
GG do ane3ka_l
Question

Kiedy do kancelarii parafialnej???


Oprócz tych przyjemnych przygotowań ślubnych, jak wybór sukni ślubnej, dodatków czy restauracji niestety trzeba zająć się formalnościami (Urząd Miasta i kancelaria parafialna) oraz zgromadzeniam potrzebnych dokumentów. W związku z tym moje pytanie do Was. Kiedy wybrać się do kancelarii w celu ustalenia terminu i godziny ceremonii ślubnej? Czy zrobić to 3 miesiące przed planowanym terminem wraz z wypełnieniem protokołu czy iść wcześniej i "zaklepać" sobie termin? Boję się, że gdy przyjdziemy te 3 miesiące przed planowaną datą nie będzie odpowiadającej nam godziny a co gorsza ksiądz wymyśli, że na ten dzień to już za dużo ślubów. A jak przyjde wcześniej czy mnie nie wyrzuci ???
Doradźcie jak to wyglądało u Was...
ane3ka_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 10:16   #2
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Termin zaklepcie sobie wcześniej, ale dokumenty należy wypełnić razem z księdzem w okresie trzech miesięcy przed ślubem. Takie jest prawo kanoniczne. Żaden ksiądz nie zgodzi się na wypełnienie protokołu i innych dokumentów na 4 mc przed ślubem, bo będą one po prostu nie ważne.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 10:17   #3
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

ja u księdza byłam już jakiś miesiąc temu. chcieliśmy właśnie zaklepac sobie godzinę, zeby potem nie wylądowac o 12 czy 19. Proboszcz, zapisał nas w kajeciku (już miał na przyszły rok ) i powiedział żeby przyjsc 3 miesiące przed na konkretne już przygotowania. czyli z tymi papierzyskami z USC, świadectwami chrztu i innymi takimi. wtedy też chyba te cale nauki, chociaż mówił, że postara się zadzwonic do nas wcześniej (bo jeszcze nie miał rozpiski) żebyśmy powoli mogli to załatwic.
Pozdrawiam!
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 10:17   #4
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

to zalezy od miejscowości. Moi znajomi zaklepali sobie date slubu na półtora roku wczesniej- Łódz. A my poszlismy do ksiedza w kwietniu, a slub był w lipcu. Nie bylo zadnych problemow, ale slub był na wsi.
Mysle ze mozesz pójsc i zapytac ksiedza czy mozna juz ustalic datę, a jak nie to niech ci zasugeruje odpowiedni moment.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 10:18   #5
ane3ka_l
Raczkowanie
 
Avatar ane3ka_l
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 203
GG do ane3ka_l
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez amika79
...dokumenty należy wypełnić razem z księdzem w okresie trzech miesięcy przed ślubem. Takie jest prawo kanoniczne. Żaden ksiądz nie zgodzi się na wypełnienie protokołu i innych dokumentów na 4 mc przed ślubem, bo będą one po prostu nie ważne.
Z tego właśnie zdaję sobie sprawę, ale wolalabym żeby termin był ustalony wcześniej... Potem mogę już zajmować się formalnościami
ane3ka_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 10:19   #6
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

A termin zaklepaliśmy sobie rok wcześniej. Tak na wszelki wypadek, ale wiem, że jeszcze na 2 miesiące przed ślubem, na ten dzień (23 kwietnia) były wolne miejsca. Wszystko zależy od miesiąca i pory roku: lato - wiadomo - jest najbardziej oblegane, a jesień (zwłaszcza ta późniejsza) już trochę mniej.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 10:21   #7
nusia127
Raczkowanie
 
Avatar nusia127
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 92
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Ja ide dokladnie 6 miesiecy przed ślubem zaklepać godzinke i poznać cennik a reszte załatwie 3 miesiace przed jak bede miała wszystkie papiery. Bo w sumie nawet godzine slubu musze juz podac w resteuracji by ustalili ilosc dan.
__________________
nusia127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-13, 11:10   #8
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

My byliśmy z miesiąc temu i zarezerwowaliśmy sobie termin na 03.06.2006 roku. Myśleliśmy, że będziemy pierwsi, a okazało się, że nie - przed nami na ten termin zapisały się już 3 czy 4 pary. I zostały nam do wyboru godziny 15:00 albo 19:00 Reszta była zajęta. Także myslę, że spokojnie można iść i rok wcześniej i zaklepać sobie i termin i godzinę - tak, żeby Wam pasowało
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 11:21   #9
ane3ka_l
Raczkowanie
 
Avatar ane3ka_l
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 203
GG do ane3ka_l
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez Akane
... można iść i rok wcześniej i zaklepać sobie i termin i godzinę - tak, żeby Wam pasowało
To ja ruszam biegiem, bo mnie zostało troszkę więcej jak pół roku!!!
ane3ka_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 14:51   #10
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Różni są księża ale myśle, że nawet jak przyjdziesz duzo wcześniej żeby ustalić date ślubu to nikt cię nie wyrzuci z tego powodu
Co do dnia i godziny daty ślubu to zawsze lepiej mieć wcześniej termin zaklepany, bo potem to może się okazać, że zostaną wam takie godziny, które zupełnie wam nie będą odpowiadać, a jeśli mieli byście np. ustalone już wcześniej menu w restauracji lub sesję z fotografem to możliwe, że tu tez musieli byście zmienić wtedy godziny, żeby dostoswać wszystko do godziny mszy w Kosciele.

Zresztą jak będzie pierwszą parą, która zapisuje się tego dnia to macie wtedy dowolny wybór godziny
Ale też to różnie może być, my rezerwowaliśmy termin ślubu jakoś pół roku wcześniej i byliśmy pierwsi a np. w drugim Kościele już na ten dzień terminy były zajęte od godziny 12 do 18.
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 09:13   #11
Yoasia 22
Rozeznanie
 
Avatar Yoasia 22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 566
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Też się zgadzam z dziewczynami. Lepiej iść wcześniej zarezerwować sobie datę i godzinę, bo później mogą być problemy.
U nas było tak: najpierw zorientowaliśmy się czy rstauracja, która nam pasuje jest a później (następnego dnia) poszliśmy do księdza. Restaurację i księdza najlepiej rezerwować w tym samym czasie, bo może być tak że księdzu pasuje a resaturacji nie i odwrotnie, dlatego łatwiej jest coś dopasować, gdy mamy orientację w tych dwóch sprawach.
__________________
~ Yoasia 22 ~
Yoasia 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-01, 15:05   #12
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

My też się kolejny raz zdziwiliśmy...Byliśmy w 1 kościele zaraz po Nowym Roku i okazało się,że w tym terminie to 13.30
2 inne miały rozpoczęte remonty...-nie chciałam,żeby mi na głowę cegła spadła
Zdecydowaliśmy się na katedrę i okazało się,że jesteśmy tego dnia parą nr.5 godz.15 albo 19..
Jeśli większe miasto to chyba lepiej wcześniej rezerwować,co by nie latać w poszukiwaniu kościoła tak jak my
Następna wizyta 3 tyg.przed ślubem ze wszystkimi papierami.
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 15:21   #13
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Angry Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

My poszlismy 8 miesiecy wczesniej i chcielismy chociaz godzine zarezerwowac (sale mielismy jeszcze kilka miesiecy wczesniej zarezerwowana) a proboszcz niemalze nas wysmial ze tak szybko. Odeslal ze mamy przyjsc 3 miesiace przed juz ze swiadectwem bierzmowania i chrztu, ktore z kolei jest podobno wazne 3 miesiace. Wiec kiedy mam je wziac?? Czy moge 4 miesiace przed slubem? Czy juz nie bedzie wazne? Przeciez nie jestem w stanie tego zrobic jednego dnia Zamierzam w przyszlym tygodnbiu isc do ksiedza (3,5miesiaca przed)...mam nadzieje ze nas nie wyrzuci i bedziemy mogli spisac umowe. W koncu nie jestem w stanie przyjezdzac co tydzien do niego (mieszkam i pracuje w innym miescie)...Co myslicie o tym? Teraz sie boje ze ksiadz powie ze ma juz 5 innych slubow w tym terminie
Czy wiecie jak to jest z tymi swiadectwami??? Przeciez potrzebuje troche czasu zeby je zalatwic...A potem pewnie niewazne beda...
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 15:40   #14
Yoasia 22
Rozeznanie
 
Avatar Yoasia 22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 566
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez annLee
Następna wizyta 3 tyg.przed ślubem ze wszystkimi papierami.
Chyba 3 miesiące przed ślubem, bo 3 tygodnie, to już "po ptokach" - jak to się mówi
__________________
~ Yoasia 22 ~
Yoasia 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 15:43   #15
Yoasia 22
Rozeznanie
 
Avatar Yoasia 22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 566
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez celka2000
Odeslal ze mamy przyjsc 3 miesiace przed juz ze swiadectwem bierzmowania i chrztu, ktore z kolei jest podobno wazne 3 miesiace. Wiec kiedy mam je wziac??
Pierwsze słyszę, że świadectwo chrztu i bierzmowania jest ważnetylko 3 miesiące- może chodzi o świadectwo z Urzędu Stanu Cywilnego, wtedy by się zgadzało. Ale może masz rację.
__________________
~ Yoasia 22 ~
Yoasia 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 22:57   #16
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Raczej chodziło o dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego
... ale swoją drogą jaki ksiądz popierniczony że nie pozwolił Wam daty zaklepać.
Na 3 miesiące przed ślubem to można już z dokumentami przyjsć..
ale warto wiedzieć wcześniej kiedy i o której będzie się miało ślub. :O
My datę i godzinę w kościele bez problemu ustaliliśmy na rok przed śłubem
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 23:07   #17
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez Yoasia 22
Chyba 3 miesiące przed ślubem, bo 3 tygodnie, to już "po ptokach" - jak to się mówi
3m-ce przed do USC i do parafii TŻ,a 3 tyg. do kościoła,w którym będziemy mieli ślub-a nie jest to ani moja ani parafia TŻ przepraszam za wprowadzenie w błąd
Ale nie do końca zrozumiałam wystarczy zgoda i zapowiedzi z parafii TŻ czy z mojej też trzeba to wszystko
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 00:46   #18
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez Yoasia 22
Pierwsze słyszę, że świadectwo chrztu i bierzmowania jest ważnetylko 3 miesiące- może chodzi o świadectwo z Urzędu Stanu Cywilnego, wtedy by się zgadzało. Ale może masz rację.
stety/niestety ale tak jest. Metryka chrztu i bierzmowania ma "ważność" trzech miesięcy, więc nie ma sensu wcześniej ich wystawiać.

celka2000 idzcie do księdza i zarezerwujcie termin jaki Wam pasuje. A na 3 miesiące przed ślubem(nie wcześniej, bo się "przeterminują" ), załatwcie papierki ze swojej parafii (bo rozumiem, że ślub bierzesz w innej parafii?) i wtedy pójdziecie z tym do księdza i spiszecie protokół (no chyba że protokół spiszecie w swojej parafi.. to już inna bajka ).

annLee jeśli ślub bierzecie w kościele, który nie jest ani Twoją ani TŻ parafią, to musi być zgoda na ślub w tym kościele z Twojej lub TŻ parafii. Natomiast zapowiedzi muszą być zarówno z Twojej i TŻ parafii.

wybaczcie te "parafialne" powtórzenia, ale inaczej się nia da
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 08:39   #19
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Dziękuję Ci Xanko!
Wszystko jasne
No to muszę poszukać swojej parafii,bo mieszkam między 2 kościołami do których nie uczęszczam,ale do któregoś zapewne należę
Myślałam,że obejdzie się bez tego
Ale w razie czego są 2,chyba któryś mnie przygarnie,co?
Ciekawe ile wezmą za te zapowiedzi..
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-02, 09:09   #20
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez annLee
Ciekawe ile wezmą za te zapowiedzi..
niech zgadnę... "co łaska" ?

do usług sama przerabiam teraz podobne tematy
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:03   #21
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Question Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez xanka
stety/niestety ale tak jest. Metryka chrztu i bierzmowania ma "ważność" trzech miesięcy, więc nie ma sensu wcześniej ich wystawiać.

celka2000 idzcie do księdza i zarezerwujcie termin jaki Wam pasuje. A na 3 miesiące przed ślubem(nie wcześniej, bo się "przeterminują" ), załatwcie papierki ze swojej parafii (bo rozumiem, że ślub bierzesz w innej parafii?) i wtedy pójdziecie z tym do księdza i spiszecie protokół (no chyba że protokół spiszecie w swojej parafi.. to już inna bajka ).

annLee jeśli ślub bierzecie w kościele, który nie jest ani Twoją ani TŻ parafią, to musi być zgoda na ślub w tym kościele z Twojej lub TŻ parafii. Natomiast zapowiedzi muszą być zarówno z Twojej i TŻ parafii.

wybaczcie te "parafialne" powtórzenia, ale inaczej się nia da
XANKA,
pomoz mi prosze bo sie pogubilam. Czy to oznacza ze powinnam sie uda do parafii lepiej 3,5miesiaca przed czy 2,5 miesiaca. Jedynym dniem kiedy moge to zrobic i ksiadz przyjmuje jest piatek. Mieszkam i pracuje w innym miescie wiec nie jestem w stanie przyjechac tak rowno na 3 miesice przed. Co mam zrobic? Czy papierki sie nie "przeterminuja"?? Czy moga miec 4 miesiace w dniu slubu??? Bo sie boje ze ksiadz nas pogoni ze sa przeterminowane. A ja nie jestem stanie wszystko zalatwic w jednym dniu. Zreszta zdobycie zaswiadczen (rozne miasta, parafie) tez troche trwa... Pomoz bo juz nic nie rozumiem

Aha slub biore w mojej wlasnej rodzinnej parafii, ale jak juz wspomnialam obecnie mieszkam gdzie indziej i pracuje...help
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 19:59   #22
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Cool Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez celka2000
Aha slub biore w mojej wlasnej rodzinnej parafii
trzeba było tak od razu (bo masz o tyle prościej, że nie musisz załatwiać pozwolenia na ślub.. a jeśli w tym kościele miałaś bierzmowanie i/lub chrzest - to jeszcze prościej)
a w ogóle to przede wszystkim bez paniki

Celka jeszcze raz: metryki chrztu i bierzmowania, mają ważność 3-miesięcy. Więc powinniście je załatwić _nie wcześniej_ niż te 3 m-ce przed. Wiadomo, że nie załatwisz tego wszystkiego w ciągu jednego dnia. Więc już na wstępie wyluzuj
A że ksiądz nie chciał z Wami rozmawiać wcześniej, to może dlatego, że nie robi rezerwacji terminów, z tak dużym wyprzedzeniem (w Waszym przypadku - 8miesięcy..)
Na Twoim miejscu poszłabym teraz do księdza i normalnie z nim pogadała, o jaki dzień chodzi (zrobić rezerwację), dopytała się dokładnie o wszystkie formalności, kiedy przyjść z metrykami, świadectwami ukończenia kursu p.m. i zaświadczeniem z poradni itd, żeby móc spisać protokół.
Bo ja tu mogę teoretyzować, a proboszcz może ma jeszcze jakieś swoje zasady gry
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 15:32   #23
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez xanka
trzeba było tak od razu (bo masz o tyle prościej, że nie musisz załatwiać pozwolenia na ślub.. a jeśli w tym kościele miałaś bierzmowanie i/lub chrzest - to jeszcze prościej)
a w ogóle to przede wszystkim bez paniki

Celka jeszcze raz: metryki chrztu i bierzmowania, mają ważność 3-miesięcy. Więc powinniście je załatwić _nie wcześniej_ niż te 3 m-ce przed. Wiadomo, że nie załatwisz tego wszystkiego w ciągu jednego dnia. Więc już na wstępie wyluzuj
A że ksiądz nie chciał z Wami rozmawiać wcześniej, to może dlatego, że nie robi rezerwacji terminów, z tak dużym wyprzedzeniem (w Waszym przypadku - 8miesięcy..)
Na Twoim miejscu poszłabym teraz do księdza i normalnie z nim pogadała, o jaki dzień chodzi (zrobić rezerwację), dopytała się dokładnie o wszystkie formalności, kiedy przyjść z metrykami, świadectwami ukończenia kursu p.m. i zaświadczeniem z poradni itd, żeby móc spisać protokół.
Bo ja tu mogę teoretyzować, a proboszcz może ma jeszcze jakieś swoje zasady gry
XANKA,
poszlismy teraz w piatek do ksiedza. Dalismy "przeterminowane" swiadectwa (tzn w dniu slubu takowe beda). Nic nie powiedzial. Ale w zasadzie nie bylo proboszcza tylko jakis inny. Powiedzial ze mamy doniesc zaswiadczenia o ukonczonym kursie przedmalzenskim i z USC. Nic nie wspomnial o zapowiedziach z kosciola narzeczonego ani swistkach do spowiedzi. Kazal przyjsc za ok 2 miesiace (1,5 mies przed slubem) i reszte z proboszczem zalatwic. A zaplacic ok 200-300 zl (ale to nie jest duze jakies miasto). Mam nadzieje ze nie zapomnial o tych zapowiedziach (ja zapomnialam zapytac). W kazdym razie protokol przedslubny spisany (jeszcze druga czesc nas czeka za ok 2 miesiace). Nie byl straszny! Nawet posmialismy sie z ksiedzem troche

Pozdrowienia
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 21:26   #24
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez Yoasia 22
Pierwsze słyszę, że świadectwo chrztu i bierzmowania jest ważnetylko 3 miesiące- może chodzi o świadectwo z Urzędu Stanu Cywilnego, wtedy by się zgadzało. Ale może masz rację.
odpis ze świadectwa chrztu jest ważny 3 miesiące, tak mi mówił proboszcz i tak wyczytałam w poradniku przedslubnym!
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 09:46   #25
baśka 24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

ja byłam w sobote pierwszy raz zeby ustalić godzine a slub mam 19 sierpnia 06r no i oczywiscie pełne rozczarowanie bo mam o 16.00 i chyba sobie bardzo utrudniłam ten dzien bo ja na slub musze dojechac 60 km od miejsca zamieszkania a przed slubem mamy zdjecia no a kiedy fryzjer i kosmetyczka?jak o tym mysle to mi sie wszystkiego odechciewa
baśka 24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 08:36   #26
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

Cytat:
Napisane przez baśka 24
ja byłam w sobote pierwszy raz zeby ustalić godzine a slub mam 19 sierpnia 06r no i oczywiscie pełne rozczarowanie bo mam o 16.00 i chyba sobie bardzo utrudniłam ten dzien bo ja na slub musze dojechac 60 km od miejsca zamieszkania a przed slubem mamy zdjecia no a kiedy fryzjer i kosmetyczka?jak o tym mysle to mi sie wszystkiego odechciewa
16.00 to jeszcze nie tragedia! Spokojnie! Tylko najwazniejsza sprawa: musisz zalatwic sobie fryzjerke indywidulnie najlepiej na 8.00 (moze sa takie co dojezdzaja do klientki??). Podobnie z kosmetyczka. Czyli do 10.00 fryzjer, 10-11 kosmetyczka (moze byc na miescie). Powrot do domku. Ubranie sie - jest 12.30. Dojazd do miejsca gdzie jest slub - 14.00. 14.00-15.00 zdjecia. i do 16.00 masz godzinke luzu
Mowie powaznie - to sie da spokojnie zrobic! Tylko juz dzisiaj poszukaj fryzjerki!!! buziaki. zycze powodzenia!

ps. a moze jestes w stanie zmienic ta godzine na pozniejsza?
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 10:21   #27
baśka 24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kiedy do kancelarii parafialnej???

niestety ksiądz jest taki stary ze nic mu sie nie powie a on nikogo nie słucha całe szczęscie w czerwu odchodzi na emeryture wiec slubu nie bedzie udzielal. to tyle na pocieszczenie ale znalazłam salon kosmetyczno fryzjerski w jednym wiec tam sie udam dzieki celka 2000 za otuche
baśka 24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.