bóle nóg, uczucie ciężkości, drętwienie...co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Therm Line

Notka

Forum eksperta Therm Line Zapraszamy na forum Eksperta Therm Line. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu biochemii, technologii żywności i żywienia oraz dietetyki i zdrowego stylu życia.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-06-12, 20:09   #1
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631

bóle nóg, uczucie ciężkości, drętwienie...co robić?


Zacznę od tego, że mam 26 lat. Od dłuższego czasu odczuwam nieprzyjemne bóle nóg, uczucie ciężkości...Pojawia się to nie tylko po jakimś zwiększonym wysiłku fizycznym, tylko prawie codziennie pod koniec dnia, bez względu na to, czy spędziłam ten dzień za biurkiem, czy chodziłam po mieście, czy np. sprzątałam dom. Mam wrażenie, że moje stopy są jakby opuchnięte a łydki po prostu bolą, wydają się ciężkie, czasem nawet drętwieją, ale to już rzadziej.

Jakiś czas temu brałam tabletki antykoncepcyjne (przez prawie 3 lata) i wtedy te objawy były dużo silniejsze, wręcz wytrwanie do końca wykładu było dla mnie katorgą (na uczelni zajęcia i wykłady trwały zawsze po 1,5 godziny i musiałam non stop się wiercić, poruszać nogami, żeby jakoś wytrzymać do przerwy), a dłuższa podróż autobusem czy pociągiem to już w ogóle była masakra. Potem z tabletek zrezygnowałam i od prawie 5 lat w ogóle ich nie przyjmuję. Odczułam dużą ulgę, zapomniałam o problemie ale już od ponad roku znowu odczuwam te objawy, choć nie są aż tak nasilone jak wtedy. Na początku myślałam, że związane to było z pracą, w której przez większość czasu trzeba było stać, ale pracowałam w tamtym miejscu tylko pół roku i teraz już od pół roku mam pracę typowo siedzącą, a problem pozostał, czyli to nie była przyczyna.

Boję się, że może to być jakaś niewydolność krążenia czy ogólnie coś związanego z układem krążenia. Moja babcia i ciocia miały takie problemy, babcia zmarła z powodu zaawansowanej miażdżycy, u cioci teraz pojawiają się podobne objawy. Obawiam się, że mogę również mieć do tego skłonności i chciałabym w miarę możliwości zapobiegać pogorszeniu sytuacji.

Czy są jakieś badania, które mogą jednoznacznie stwierdzić, co jest nie tak z moim układem krążenia, jeśli pewnie na chwilę obecną nie jest to zaawansowany problem? Pytam, bo lekarze niestety nie są skłonni do dawania skierowań na badania, o ile nie wskaże się konkretnie, co się podejrzewa i jakie badania chciałoby się zrobić...

A we własnym zakresie - na co powinnam zwracać uwagę, czego unikać, co wprowadzić do swojego stylu życia, żeby poprawić ten stan? Dodam, że gdy regularnie ćwiczę, albo np. spędzę dzień na rowerze, czuję się znacznie lepiej, nogi czują się "lekkie". Niestety, poza latem nie jest to takie proste, a moja obecna praca to siedzenie przed komputerem.

Dodam jeszcze, że zauważam u siebie haluksy, co też na pewno ma wpływ na ból stóp, szybkie męczenie się przy dłuższych spacerach itd. Nie wyjaśnia to jednak ciągłego bólu łydek, tego uczucia ciężkości. Mój TŻ ma już serdecznie dość mojego ciągłego błagania o masaż, ale tylko to daje mi ulgę choć na chwilę
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Therm Line


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 21:09:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.