Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 11:47   #1381
ettera
Raczkowanie
 
Avatar ettera
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 163
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

nowe filtry Ziaji spadły mi z nieba, kończę ostatnie opakowanie uwielbianej przeze mnie soraya 45 i myślę że ziaja będzie fajnym zamiennikiem wybrałam wersję matującą i w porównaniu do sorajki ma lżejszą konsystencję i szybciej się wchłania
zmatowanie cery to już bajki ale nie bieli i nie tłuści zbyt mocno
przy okazji żel dołączony niby gratis jest też w porządku (za oba zapłaciłam 19,9zł - wolałabym jednak dorwać sam filtr w niższej cenie)

z filtrami na ciało nie jestem aż taka wymagająca, używam od paru lat dax dla dzieci spf30 (w biedronce do dorwania za grosze 9,9zł/150ml) i sobie chwalę, w tym roku testuję też lirene family spf30 i też jest w porządku
ettera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 12:21   #1382
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez awitu1112 Pokaż wiadomość
W moim odczuciu jest sens. Nie tracą swoich właściwości kryjących. Z tego co zauważyłam nawilżają, nie wiem jak z innymi właściwościami - typu przeciwdziałanie zmarszczkom czy wybielanie. Ale tym się nie martwię, bo od tego mam inne kremy.

Ja lubię azjatyckie bb za delikatne ujednolicanie koloru i bardzo naturalny efekt. Od kiedy spróbowałam azjatyckich bb i kosmetyków mineralnych nie mam ochoty wracać do zwykłego ciężkiego podkładu. U mnie krem bb na Antheliosie XL rozprowadza się ładnie, utrzymuje się cały dzień, nie tworzy maski jak tradycyjne podkłady. Troszkę się świeci, ale z tym sobie radze. Problemem jest czas, mam rano 20 min, od wstania do wyjścia do pracy. Trudno sprawić by w tym czasie filtr dobrze się wchłonął i jeszcze nałożyć makijaż. A do wstawania o 4 rano, by mieć godzinę na makijaż, nie jestem wstanie się zmusić.

A na La Roche Posay, Anthelios 50 Daily Anti-Aging Primer With Suncreen wszystko się bajecznie rozprowadza, bo to ma konsystencję i działa jak baza silikonowa. Jedyny szkopuł to, to jak nałożyć jej odpowiednio dużo na twarz by pełniła rolę filtra, bo by spełniała role bazy wystarczy odrobina.
a nakładasz palcem bb na filtr? czy pędzlem?
bo tak się zastanawiałam nad zastąpieniem minerałków BB
Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Ja jestem filtromaniaczką nieśmiałą i początkującą, dzień dobry.

Ale chyba moje metody działają-nie opaliłam paszczy ani troszeczkę, a i skóra jakaś taka spokojniejsza...

Ale ja nie o tym. Znalazłam na Azjatyckim Cukrze takie coś, jak puder z filtrem 50.
Czy ktoś zechce spojrzeć (http://www.azjatyckibazar.com/puder-...znym-its-skin/) i powiedzieć, co myśli?
ja jakoś jestem sceptcznie nastawiona do pudrów z spf, uwazam że nie dadza nam takiej ochrony jak filtry

a jaki jest jego skład?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 21:50   #1383
awitu1112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
a nakładasz palcem bb na filtr? czy pędzlem?
bo tak się zastanawiałam nad zastąpieniem minerałków BB
zarówno podkład mineralny jak i kremy bb nakładam pędzlem do podkładu ecotools nr 1290 i do mniejszych poprawek czy do aplikacji pod oczy także pędzelka z ecotools nr 120. Jak dla mnie jest super, choć nie mam porównania z flattopami innych firm. Nie trę mocno, nabieram bardzo niewiele kremu delikatnie stepuję w newralgicznych miejscach, a następnie bardzo lekko rozcieram okrężnymi ruchami tak. W zasadzie bardzo podobnie jak minerały. Do minerałów używałam kiedyś kabuki z sephory ale niestety po 15 latach intensywnego użytkowania zaczął gubić włosie.

A co do zamiany minerałów na bb, to polecam Ci na początek zakupić trochę próbek i protestować która formuła, kolor i firma Ci podpasuje i czy w ogóle warto zmieniać. Ja choć mam swego ulubieńca z Misshy, to ciągle się waham co jest lepsze dla mnie, czy ten krem bb czy mineralny podkład lili lolo.

Cytat:
ja jakoś jestem sceptcznie nastawiona do pudrów z spf, uwazam że nie dadza nam takiej ochrony jak filtry

a jaki jest jego skład?
Ja jakoś też i pomimo że mój krem bb ma SPF43 + PA +++, to i tak kłade pod niego mocny filtr. Tak sobie myslę, że kremu bb to ja na twarz stosuje może kropelkę czy dwie, więc warstwa jest zbyt cienka by stworzyć odpowiednia ochronę. Jakbym chciała nałożyć zalecaną warstwę, to bym miała na twarzy teatralną maskę. fajnie, że filtr w podkładzie jest, ale ja go raczej traktuje jak takie dodatkowe rezerwowe zabezpieczenie. Taka wisienka na torcie, anie podstawowa ochrona.

Edytowane przez awitu1112
Czas edycji: 2013-06-27 o 21:56
awitu1112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 22:26   #1384
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez awitu1112 Pokaż wiadomość
zarówno podkład mineralny jak i kremy bb nakładam pędzlem do podkładu ecotools nr 1290 i do mniejszych poprawek czy do aplikacji pod oczy także pędzelka z ecotools nr 120. Jak dla mnie jest super, choć nie mam porównania z flattopami innych firm. Nie trę mocno, nabieram bardzo niewiele kremu delikatnie stepuję w newralgicznych miejscach, a następnie bardzo lekko rozcieram okrężnymi ruchami tak. W zasadzie bardzo podobnie jak minerały. Do minerałów używałam kiedyś kabuki z sephory ale niestety po 15 latach intensywnego użytkowania zaczął gubić włosie.

A co do zamiany minerałów na bb, to polecam Ci na początek zakupić trochę próbek i protestować która formuła, kolor i firma Ci podpasuje i czy w ogóle warto zmieniać. Ja choć mam swego ulubieńca z Misshy, to ciągle się waham co jest lepsze dla mnie, czy ten krem bb czy mineralny podkład lili lolo.



Ja jakoś też i pomimo że mój krem bb ma SPF43 + PA +++, to i tak kłade pod niego mocny filtr. Tak sobie myslę, że kremu bb to ja na twarz stosuje może kropelkę czy dwie, więc warstwa jest zbyt cienka by stworzyć odpowiednia ochronę. Jakbym chciała nałożyć zalecaną warstwę, to bym miała na twarzy teatralną maskę. fajnie, że filtr w podkładzie jest, ale ja go raczej traktuje jak takie dodatkowe rezerwowe zabezpieczenie. Taka wisienka na torcie, anie podstawowa ochrona.
o dzieki kochana

ale jak dopiero po 15 latach zaczał gubić włosie to i tak bardzo dobrze się trzymał o masz rację najpierw spróbuję próbki.

chcialam w sumie zobaczć jak sie sprawdzą te bb bo tak to tylko minerałków uzywam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 23:34   #1385
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ettera Pokaż wiadomość
nowe filtry Ziaji spadły mi z nieba, kończę ostatnie opakowanie uwielbianej przeze mnie soraya 45 i myślę że ziaja będzie fajnym zamiennikiem wybrałam wersję matującą i w porównaniu do sorajki ma lżejszą konsystencję i szybciej się wchłania
zmatowanie cery to już bajki ale nie bieli i nie tłuści zbyt mocno
przy okazji żel dołączony niby gratis jest też w porządku (za oba zapłaciłam 19,9zł - wolałabym jednak dorwać sam filtr w niższej cenie)
Też tak mam, że szukałam kremu ze stabilnym, tylko chemicznym filtrem po tym jak Soraya się skończyła i Ziaja idealnie trafiła. Obawiam się co do tej ceny, bo w Gdańsku w Ziai dla Ciebie kupiłam pojedynczy krem za 19,70, nie wiem tylko czy ten Gdańsk taki drogi, chociaż to trochę nielogiczne. Soraya była relatywnie tańsza, bo miała 100 ml, no i te opakowanie pompka airless było najlepsze. Nie cierpię tych opakowań Ziai Med.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 09:00   #1386
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja kupiłam w czwartek w "Ziai dla ciebie " filtr tonujący z kremem na noc na naczynka za 23 zł , dziewczyny podają różne ceny i co punkt to inna, jedna wizażanka w Ziai w Gdańsku filtr matujący z żelem i płaciła 19,70 zł Ktoś płacił coś koło 18 zł - dziwne myślałam że we wszystkich punktach Ziaja ma takie same ceny.
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 09:57   #1387
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mientka Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w czwartek w "Ziai dla ciebie " filtr tonujący z kremem na noc na naczynka za 23 zł , dziewczyny podają różne ceny i co punkt to inna, jedna wizażanka w Ziai w Gdańsku filtr matujący z żelem i płaciła 19,70 zł Ktoś płacił coś koło 18 zł - dziwne myślałam że we wszystkich punktach Ziaja ma takie same ceny.
Tez tyle zaplacilam
Sam filtr matujacy tez kosztuje 19,70zl...
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 11:30   #1388
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja natomiast w aptece w Warszawie zapłaciłam niecałe 13zł za filtr matujący.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 11:42   #1389
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ja w Krakowie ten filtr kupiłam za 17,20 niestety ciężko go nazwać matującym według mnie, u mnie się nie wchłania idealnie i cały dzień czułam kleistą warstwę (choć nie był to taki dramat jak przy nowym filtrze Soraya 50) ale ze względu na cenę, skład, dostępność, brak bielenia na pewno będę go używać
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 12:25   #1390
GRUone
Raczkowanie
 
Avatar GRUone
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 49
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

http://ziaja.com/ziaja-med/2930,tonu...-twarzy-spf-50 o tym mówicie?

planuję go kupić właśnie, tylko specjalnie będę musiała się wybrać do Warszawy, bo u siebie, w Mińsku, jeszcze nie widziałam.
GRUone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 12:34   #1391
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

tak to te filtry
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 18:46   #1392
GRUone
Raczkowanie
 
Avatar GRUone
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 49
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kurcze, strasznie kuszą
GRUone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 00:19   #1393
agrestor
Raczkowanie
 
Avatar agrestor
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny używające ziaji, czy zauważyłyscie jakieś skutki uboczne? Ja pomimo że nie mam skłonności, zauważyłam że matujący mnie lekko zapycha bo pojawiają mi się grudki w różnych miejscach na twarzy. Nie wiem do końca czy to przez ziaje, będę testować dalej...

Edytowane przez agrestor
Czas edycji: 2013-07-01 o 00:22
agrestor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 12:01   #1394
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agrestor Pokaż wiadomość
Dziewczyny używające ziaji, czy zauważyłyscie jakieś skutki uboczne? Ja pomimo że nie mam skłonności, zauważyłam że matujący mnie lekko zapycha bo pojawiają mi się grudki w różnych miejscach na twarzy. Nie wiem do końca czy to przez ziaje, będę testować dalej...
Właśnie miałam pytać o skutki uboczne Mam ziaję matująca i używam jej od tygodnia, pojawił się wysyp małych pryszczyków (pomimo, że nie mam z nimi od dawna problemu), ktoś zaobserwował u siebie podobny skutek?
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 15:03   #1395
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pytać o skutki uboczne Mam ziaję matująca i używam jej od tygodnia, pojawił się wysyp małych pryszczyków (pomimo, że nie mam z nimi od dawna problemu), ktoś zaobserwował u siebie podobny skutek?
Nie straszcie mnie. Dopiero co kupiłam ziaje matującą. Używałam na razie 1 dzień więc nie wiem jak z skutkami ubocznymi.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 17:53   #1396
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

byłam w aptece ale nie było tego vichy soleil

więc wzięłam koloryzujący z uriage, ma parsol ale barwi skóre więc będe używała tylko skrobi dry flo
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 20:07   #1397
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agrestor Pokaż wiadomość
Dziewczyny używające ziaji, czy zauważyłyscie jakieś skutki uboczne? Ja pomimo że nie mam skłonności, zauważyłam że matujący mnie lekko zapycha bo pojawiają mi się grudki w różnych miejscach na twarzy. Nie wiem do końca czy to przez ziaje, będę testować dalej...
Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pytać o skutki uboczne Mam ziaję matująca i używam jej od tygodnia, pojawił się wysyp małych pryszczyków (pomimo, że nie mam z nimi od dawna problemu), ktoś zaobserwował u siebie podobny skutek?


Też u siebie coś takiego zauważyłam, ale na razie nie chcę się wypowiadać kategorycznie bo możliwe, że to burza przed @
Co nie zmienia faktu, że moja buzia jest bardzo skłonna do zapychania
W każdym razie testować będę dalej bo to za mało, co do tej pory miałam okazję.
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 21:33   #1398
Swarovska
Zadomowienie
 
Avatar Swarovska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 515
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

kupilam dzis filtr AMBIO SUN EXPERT spf 50 za 13zł w aptece, dodaje sklad myslicie, że jest ok??

aqua, octocrylene, isodecyl neopentanoate, diisopropyl secacate, lauryl lactate, methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexylophenol methoxyphenyl triazone, polymethyl methacrylate, 4-methylbenzylldene camphor, etylhexyl triazone, glycerin, caprilic trigliceride, c14-22 alcohol, c12-20 alkyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Gassypium Herbaceum Seed Oil, Propylene Glycol, Hydrolyzed Ceasalpinia Spinosa Gum, Ceasalpinia Gum, Polyester-5, Dimethicone, Paraffinum Liquidum, Gassypium Hirsutum Extract, Xanthan Gum, Inulin Lauryl Carbamate, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Disodium EDTA, BHA, Parfum.

na pierwszy rzut oka widzę tinosorb S ..niedługo biorę się za analizę składu lecz ciekawa jestem co o nim myślicie??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 148183.jpg (9,6 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez Swarovska
Czas edycji: 2013-07-01 o 21:36
Swarovska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 21:45   #1399
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Nie straszcie mnie. Dopiero co kupiłam ziaje matującą. Używałam na razie 1 dzień więc nie wiem jak z skutkami ubocznymi.
Najważniejsze, że każdemu coś innego szkodzi i jak na razie nikt nie stwierdził, że to na pewno ona
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 11:47   #1400
kataryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Krem nawilżający z filtrem

Witam. Poszukuję dobrego kremu nawilżającego z wysokim filtrem(30+),ponieważ używam kremów z kwasami na trądzik(Skinoren na dzień,Duac na wieczór) i nie chcę nabawić się przebarwień i innych okropieństw.Czy mogłybyście polecić jakiś ze stabilnymi filtrami,niezapychający,s zybko się wchłaniający no i oczywiście dobrze nawilżający? Nie musi być specjalnie do cery trądzikowej,ani matujący.No i cena do 100zl.
kataryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 13:22   #1401
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Krem nawilżający z filtrem

mnie zadne filtr nie nawilżal. Klade normalnie krem po myciu a dopiero jak sie wchlonie filtr. A jaki filtr to poszukaj sobie na kwc, albo w watkach o filtrach.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 13:30   #1402
kataryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: Krem nawilżający z filtrem

nie chodzi o krem do opalania,czy coś takiego.chodzi mi o krem nawilżający z filtrem.
kataryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:30   #1403
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kataryna Pokaż wiadomość
nie chodzi o krem do opalania,czy coś takiego.chodzi mi o krem nawilżający z filtrem.
Bardzo trudno będzie znaleźć krem nawilżający z filtrem SPF30+ do tego stabilny. Przy kwasach jednak lepiej używać zwykłego filtru.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 21:09   #1404
kataryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

bardzo zalezy mi na przyzwoitym nawilżeniu,bo własnie te kremy bardzo wysuszaja i nawet jesli skóra się przetłuszcza to jednak ten dyskomfort i sciągnięcie jest
kataryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 21:12   #1405
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Krem nawilżający z filtrem

Cytat:
Napisane przez kataryna Pokaż wiadomość
nie chodzi o krem do opalania,czy coś takiego.chodzi mi o krem nawilżający z filtrem.
Czasami są kremy nawilżające z filtrem ale ochrona jest typu SPF6 czy SPF3, czyli tyle co nic.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 21:29   #1406
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Krem nawilżający z filtrem

Cytat:
Napisane przez kataryna Pokaż wiadomość
Witam. Poszukuję dobrego kremu nawilżającego z wysokim filtrem(30+),ponieważ używam kremów z kwasami na trądzik(Skinoren na dzień,Duac na wieczór) i nie chcę nabawić się przebarwień i innych okropieństw.Czy mogłybyście polecić jakiś ze stabilnymi filtrami,niezapychający,s zybko się wchłaniający no i oczywiście dobrze nawilżający? Nie musi być specjalnie do cery trądzikowej,ani matujący.No i cena do 100zl.
U mnie w tej roli daje radę avene krem z spf 50+, ale przy bardziej suchej skórze pewnie potrzebny będzie krem pod filtr.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 05:03   #1407
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
ja w Krakowie ten filtr kupiłam za 17,20 niestety ciężko go nazwać matującym według mnie, u mnie się nie wchłania idealnie i cały dzień czułam kleistą warstwę (choć nie był to taki dramat jak przy nowym filtrze Soraya 50) ale ze względu na cenę, skład, dostępność, brak bielenia na pewno będę go używać
tez uwazam, ze z matowieniem nie ma zbyt wiele wspolnego.
Fakt, nie bieli, ale skora sie po nim klei i swieci.
Nie mniej jednak i tak jest lzejszy od wiekszosci filtrow.

Co do zapychania - zbyt krotko uzywam, by to stwierdzic.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 07:56   #1408
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Stosuję raczej kremy tonujące, więc przy nich ta ziaja jest biała prawie Jak jesteś totalnym bledziuchem to faktycznie może być ciut za ciemna. Ja jestem blada, ale mam milion piegów więc taki kolor mi wyrównuje różnicę.

Zrobiłam foto, ale tak, jak pisałam - chyba niewiele Wam to da
No i kupiłam Ziaja tonujący + krem na naczynka i mam za swoje, - dla mnie jest co najmniej o 2 tony za ciemny, będę musiała mieszać jak niezamienna, heh. A pokazywała Ineso kolorek, tylko że myślałam że monitor może przekłamuje, skończył mi się krem na naczynka i dlatego się skusiłam.
Ale ogólnie jako filtr spisuje się bardzo dobrze i na mnie w ogóle nie błyszczy, jak bym miała normalny podkład na twarzy, tylko że ja mam suchą skórę i mi się wszystko nieźle wchłania.
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 09:45   #1409
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mientka Pokaż wiadomość
No i kupiłam Ziaja tonujący + krem na naczynka i mam za swoje, - dla mnie jest co najmniej o 2 tony za ciemny, będę musiała mieszać jak niezamienna, heh. A pokazywała Ineso kolorek, tylko że myślałam że monitor może przekłamuje, skończył mi się krem na naczynka i dlatego się skusiłam.
Ale ogólnie jako filtr spisuje się bardzo dobrze i na mnie w ogóle nie błyszczy, jak bym miała normalny podkład na twarzy, tylko że ja mam suchą skórę i mi się wszystko nieźle wchłania.
Witaj w klubie mieszaczek Ziai
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 10:34   #1410
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kataryna Pokaż wiadomość
bardzo zalezy mi na przyzwoitym nawilżeniu,bo własnie te kremy bardzo wysuszaja i nawet jesli skóra się przetłuszcza to jednak ten dyskomfort i sciągnięcie jest
To niestety, ale pozostaje ci w takim wypadku krem nawilżający a na to filtr. JEdynie jaki znam krem nawilżający z filtrem to ten, ale znów ochrona spf20, a przy kwasach jednak nie ryzykowałabym. no i jeśli nałożysz na niego makijaż to się zdestabilizuje. Możesz też sprawdzić ziaje med (ta o której teraz mowa) przeciwzmarszczkową. Zawiera kwas hialuronowy i wit. E, więc powinna nawilżać. Jeśli masz bardzo suchą skórę to nie jestem pewna czy to nawilżenie starczy. Jednak to jest filtr i głównym zadaniem jest chronić.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-07-03 o 10:50
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.