Best Doctors - ktoś? coś? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-14, 20:03   #1
olamona80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155

Best Doctors - ktoś? coś?


Drogie Wizażanki,

czy któraś z Was zetknęła się z usługą medyczną Best Doctors? Wyczytałam, że oferują to niektórzy ubezpieczyciele i Lux-med. Ale czy warto w to brnąć? Czy diagnoza wystawiona przez zagranicznych lekarzy jest naprawdę tak obszerna jak podają, czy to pic na wodę?

Prosiłabym o powstrzymanie się od komentarzy typu "wydaje mi się". Zależy mi na konkretach. Jeżeli wolicie to piszcie na priv.

PS. Mam nadzieję, że to dobry dział. Jak coś to zmieńcie
olamona80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 00:05   #2
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Best Doctors - ktoś? coś?

Miałam z tym kontakt z drugiej strony, tj. nie jako pacjent, ale przez agenta, który usiłował mnie wciągnąć w sprzedaż tego.

Moim zdaniem, to jak z każdym ubezpieczeniem: na papierze wygląda super, a jeśli usiłujesz skorzystać, to sie nagle pojawia kupa wyłączeń. OWU nieprecyzyjne, żeby się później ubezpieczony dowiedział, że akurat w jego przypadku to nie zadziała. Brak szczegółowej ankiety medycznej i badań - skoro biorą jak leci, a nie tylko przebadanych zdrowych, to teoretycznie powinni mieć dużo roszczeń (= będą utrudniać skorzystanie ze świadczenia).

Jak jest faktycznie - tego nie wiem. Mam jednak świadomość, że firmy ubezpieczeniowe to nie instytucje charytatywne, a agenci pracują najczęściej na działalności i prowizji od ubezpieczyciela - czyli wielu agentów będzie się starało za wszelką cenę sprzedać Ci to, co im da największą wypłatę, a nie Tobie najbardziej dopasowane warunki.

Miałam do czynienia z innymi ubezpieczeniami medycznymi i NNW. O ile NNW zostało wypłacone bez problemu, to ubezpieczenie medyczne robiło pod górkę w każdym punkcie - szukając na siłę wyłączeń. Ale to nie był Best Doctors.
W każdym razie byłabym bardzo sceptyczna, dopytywała bardzo ostro i precyzyjnie o warunki, a najlepiej żeby mieć obietnice agenta utrwalone (np. maile), żeby nie mogli się wyprzeć (pewien przełożony agentów kiedyś mi powiedział, że musieli uznać roszczenia, bo agent za dużo obiecał przez maila i "niestety" klient miał dowód, normalnie agenci mają za zadanie przedstawić Ci tylko korzyści, zataić wady, a jak sama błędnie wyciągniesz wnioski, że produkt jest lepszy, niż faktycznie jest, to nie oczekuj, że zostanie to uczciwie sprostowane).

Ogólnie jestem dość sceptycznie nastawiona do branży ubezpieczeniowej, bo trochę ja znam od środka. Powiem tak: firmy ubezpieczeniowe nie mają skrupułów, by wprowadzać w błąd nie tylko klientów, ale i pośredników sprzedających ubezpieczenia, byle tylko złapać kolejne polisy.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 13:07   #3
olamona80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Best Doctors - ktoś? coś?

Bardzo Ci dziękuję za wiadomość. Utwierdziłaś mnie w tym, co sama przeczuwałam.

Jednak nie poddaję się i szukam dalej osób, które miały do czynienia z Best Doctors, ponieważ, nie będę ukrywać, że zależy mi na zagranicznych konsultacjach medycznych. Nie bardzo wiem, jak to zrobić, a ci Best Doctors nasunęli się pierwsi po poszukiwaniach w Google.

A może ktoś z Was konsultował swoje dolegliwości z lekarzami za granicą poprzez maile?
olamona80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 18:25   #4
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Best Doctors - ktoś? coś?

Cytat:
Napisane przez olamona80 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za wiadomość. Utwierdziłaś mnie w tym, co sama przeczuwałam.

Jednak nie poddaję się i szukam dalej osób, które miały do czynienia z Best Doctors, ponieważ, nie będę ukrywać, że zależy mi na zagranicznych konsultacjach medycznych. Nie bardzo wiem, jak to zrobić, a ci Best Doctors nasunęli się pierwsi po poszukiwaniach w Google.

A może ktoś z Was konsultował swoje dolegliwości z lekarzami za granicą poprzez maile?
Nie wiem, czy łatwo kogoś znajdziesz - to dość rzadkie ubezpieczenie, bo jest raczej drogie i zazwyczaj jest takim odpłatnym dodatkiem do innych polis, a nie odrębną polisą.
Sama jestem bardzo ciekawa jak to wygląda, bo idę o zakład, że zarzucają pacjenta żądaniami zanim spełnią świadczenie (przynajmniej w przypadku innych ubezpieczeń to widziałam, tyle było wymagań do spełnienia, że się ludzie po prostu poddawali).

Z tego, co pamiętam z prób wciągniecia mnie w to, to tam masz w wyłączniach zastrzeżenie, że Best Doctors nie działa dla chorób (to głównie nowotwory i transplantacje obejmuje, a także jakieś choroby serca i choroby neurologiczne), których objawy (!) zostały rozpoznane do 10 lat przed przystąpieniem do ubezpieczenia i 6 m-cy po przystąpieniu.
Jestem ciekawa jak do tego podchodzą - każą przedstawiać sobie całą swoją dokumentację medyczną przed wysłaniem na konsultację, czy jak? Dopytaj bardzo bardzo precyzyjnie. Mailem lub po prostu sama nagrywaj rozmowy z infolinią.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 20:35   #5
olamona80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Best Doctors - ktoś? coś?

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy łatwo kogoś znajdziesz - to dość rzadkie ubezpieczenie, bo jest raczej drogie i zazwyczaj jest takim odpłatnym dodatkiem do innych polis, a nie odrębną polisą.
Ta właśnie sądzę, że to ekskluzywna oferta, dla wybranych, bo nigdy o tym nie słyszałam. Ale może mają ją i inni, jak wspomniany Lux-med.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Z tego, co pamiętam z prób wciągniecia mnie w to, to tam masz w wyłączniach zastrzeżenie, że Best Doctors nie działa dla chorób (to głównie nowotwory i transplantacje obejmuje, a także jakieś choroby serca i choroby neurologiczne), których objawy (!) zostały rozpoznane do 10 lat przed przystąpieniem do ubezpieczenia i 6 m-cy po przystąpieniu.
Jestem ciekawa jak do tego podchodzą - każą przedstawiać sobie całą swoją dokumentację medyczną przed wysłaniem na konsultację, czy jak? Dopytaj bardzo bardzo precyzyjnie. Mailem lub po prostu sama nagrywaj rozmowy z infolinią.
Zastanawiam się, czy w ogóle w to brnąć. Może szukać innego sposobu.
olamona80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 13:44   #6
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Best Doctors - ktoś? coś?

Cytat:
Napisane przez olamona80 Pokaż wiadomość
Ta właśnie sądzę, że to ekskluzywna oferta, dla wybranych, bo nigdy o tym nie słyszałam. Ale może mają ją i inni, jak wspomniany Lux-med.


Zastanawiam się, czy w ogóle w to brnąć. Może szukać innego sposobu.
To zależy. Jeśli masz już coś zdiagnozowanego, to ubezpieczenie najprawdopodobniej nie zadziała. Dziesięć lat wyłączeń.

A co do solidnego badania, to agenci się śmieją, że najlepiej spróbować się ubezpieczyć na bardzo wysoką sumę - wtedy ubezpieczyciel przetrzepie na wszystkie strony, czy uda mu się coś znaleźć, żeby sobie wpisać do wyłączeń. Tylko to bardziej teoria, bo jak się nie zarabia bardzo dobrze, to ubezpieczyciel nie będzie nawet rozważał założenia polisy z bardzo wysoką sumą ubezpieczenia, takie rzeczy tylko na filmach. 😉
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 17:44   #7
olamona80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Best Doctors - ktoś? coś?

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
To zależy. Jeśli masz już coś zdiagnozowanego, to ubezpieczenie najprawdopodobniej nie zadziała. Dziesięć lat wyłączeń.

A co do solidnego badania, to agenci się śmieją, że najlepiej spróbować się ubezpieczyć na bardzo wysoką sumę - wtedy ubezpieczyciel przetrzepie na wszystkie strony, czy uda mu się coś znaleźć, żeby sobie wpisać do wyłączeń. Tylko to bardziej teoria, bo jak się nie zarabia bardzo dobrze, to ubezpieczyciel nie będzie nawet rozważał założenia polisy z bardzo wysoką sumą ubezpieczenia, takie rzeczy tylko na filmach. 😉
Właśnie, też mi się to wydawało zbyt piękne. Cóż, zaczynam szukać innych sposobów na zagraniczne konsultacje. Ktoś ma jakiś pomysł?

A wątek o Best Doctors niech będzie otwarty, może ktoś miał z nimi do czynienia.
olamona80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-18, 16:39   #8
ma_och
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: Best Doctors - ktoś? coś?

Z tego co wiem, to w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeń zakres Best Doctors może się różnić. Mi udało się znaleźć pakiet w którym ubezpieczenie to kosztuje 3 zł miesięcznie. Czy jest ono takie idealne - nie wiem - ale za taką cenę warto mieć.
ma_och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 17:39:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.