Nagły wzrost piersi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-10, 17:09   #1
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190

Nagły wzrost piersi


Hej dziewczyny! Przejdę od razu do rzeczy - mam 22 lata, okres dojrzewania dawno za sobą, nie przytyłam (wręcz schudłam), nie zmieniałam ostatnio tabletek antykoncepcyjnych (od roku te same), USG piersi w normie... a one urosły. Sprawa wygląda identycznie jak pamiętam to z okresu dojrzewania, czyli swędzenie, ból, uczucie rozpierania przy głębokim wdechu, są ciężkie i jakby opuchnięte. Zastanawia mnie czy jest to normalne w tym wieku? Trochę mnie martwi ta sprawa bo nie spodziewałam się że w wieku 22 lat nagle moje, i tak spore jak na takie gabaryty, piersi postanowią zrobić się większe. Przyznam że wolałabym moje "stare"

Wszystko utrzymuje się od 4-5 tygodni, na początku myślałam że może na końcówce opakowania tabletek po prostu spuchły ale niestety nie.

Może to normalne? A może coś przeoczyłam?

Ps. W ciąży też nie jestem

Edytowane przez Kaoru22
Czas edycji: 2015-05-10 o 17:15
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 19:12   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Nagły wzrost piersi

Najprościej zapytać mamy albo babci czy nie miały podobnie Tego typu ,,anomalie" często występują rodzinnie, np. niesymetryczność wzrostu piersi czy wciągnięte brodawki. Jeśli się martwisz to zawsze możesz iść do ginekologa, ale jeżeli nie towarzyszą temu jakieś inne objawy np. zagęszczenie owłosienia na całym ciele, zaburzenia miesiączkowania, jakieś inne objawy typu bóle głowy, brzucha - to nie wiem, czy nie zaczekać do najbliższej wizyty
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 19:33   #3
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nagły wzrost piersi

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Najprościej zapytać mamy albo babci czy nie miały podobnie Tego typu ,,anomalie" często występują rodzinnie, np. niesymetryczność wzrostu piersi czy wciągnięte brodawki. Jeśli się martwisz to zawsze możesz iść do ginekologa, ale jeżeli nie towarzyszą temu jakieś inne objawy np. zagęszczenie owłosienia na całym ciele, zaburzenia miesiączkowania, jakieś inne objawy typu bóle głowy, brzucha - to nie wiem, czy nie zaczekać do najbliższej wizyty
Innych dodatkowych problemów nie mam, bóle brzucha normalne związane obecnie z dwiema ostatnimi tabletkami które zawsze wywołują u mnie takie objawy. Krwawienia takie jak były, nic się w tej kwestii nie zmieniło tylko piersi znacznie większe. Kiedyś zdarzały mi się takie obrzęki w trakcie choroby ale w ostatnim czasie chora nie byłam, poza tym nie utrzymywałoby się to przez tak długi czas.

Co do genetyki to wiem tyle że rodzinnie mamy lewą pierś większą (i to chyba generalnie powszechna tendencja) ale takich wariacji z powiększeniem biustu o 1-2 rozmiary w wieku 22 lat nikt nie miał przede mną.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 23:00   #4
pytalska20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nagły wzrost piersi

Hej. Mam to samo. Od około dwóch miesicy zauwazylam ze znacznie powiekszyly mnie pieri. Zaczelam sie martwic bo nigdy mnie nie bolały a zaczeły boleć i to bolały przez dobry tydzien napewno ( napewno nie w wyniku zbliżajacego sie okresu) potem w 2 m tak samo. O dziwo piersi sie powiekszyly nawet moj TŻ to zauważyl, ale to nie wszystko bo oprócz tego nabrały ładny jedrny wyglad podniosly sie do góry nie zgrubłam w tym czasie a jeszcze wydajae mi sie ze troszke schudlam. Dodam jeszcze, ze nie wygladaly one jakos powalajaco bo jestem po ciazy ale juz 5 lat takze mysle ze moze wracaja do ksztaltu z przed ciązy hehe
pytalska20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 12:46   #5
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nagły wzrost piersi

Czyli nie jestem z tym sama. Dzisiaj zauważyłam że lewa pierś jest obrzmiała jakby od góry i po boku, zapisałam się do ginekologa na jutro bo jednak przyznam że trochę mnie to niepokoi.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 20:42   #6
pytalska20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nagły wzrost piersi

Daj znać jak po wizycie mam nadzieje ze to nic takiego
pytalska20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 07:13   #7
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nagły wzrost piersi

W USG piersi nie wyszło nic niepokojącego. Pan doktor uświadomił mi że piersi mogą rosnąć właściwie do 25 roku życia. W tym wieku zdarza się to rzadko ale jednak się zdarza. W tej kwestii nie mam się czym niepokoić. Dodatkowo powiedział mi że intensywne treningi z pewnością spowodowały wzrost mięśni piersiowych - w takiej sytuacji mięsień wypycha gruczoł co też daje efekt powiększenia piersi (czemu ja o tym nie pomyślałam, wstyd ).

Odnoście obrzęku i bólu po lewej stronie - objawy są charakterystyczne dla zapalenia mięśni międzyżebrowych. Doradził oszczędzanie się przez kilka dni i jeśli ból nie będzie się zmniejszał wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 12:05   #8
pytalska20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nagły wzrost piersi

No to dobrze a z ciekawosci zapytam co trenujesz? Bo ja niekiedy też trenuje
pytalska20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 12:38   #9
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nagły wzrost piersi

Karate Kyokushin
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-13 13:38:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.