do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-04, 09:25   #1
Sacrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4

do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres


Witam,

mam pewien problem

miałam miesięczną przerwę w braniu tabletek (Yasmin)
czekałam na okres aby wziąć pierwszą w pierwszym dniu, rano miałam plamienia, ale chciałam poczekać do wieczora i stwierdzić czy się rozwinie. wieczorem podczas toalety stwierdziłam to że okres (było krwawienie i charakterystyczny przy tym zapach) więc wzięłam pierwszą pigułkę...

i tu zaczyna się problem.... na następny dzień nie było nic, sucho, nawet plamienia
wieczorem wzięłam drugą

w trzecim dniu rano wystąpiło małe prawie nie zauważalne plamienie...

teraz nie wiem co robić, proszę o pomoc

pozdrawiam
S.
Sacrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 10:25   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

Pana Doktora juz tu nie ma. Zadzwon do swojego lekarza i zapytaj.
Ps. Miesięczna przerwa w braniu tabletek to głupota. I widzisz, teraz sama nie wiesz czy to okres czy nie bo sobie namieszalas;/
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 11:05   #3
Sacrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

Głupotą jest ta odpowiedź...
myślałam że to forum jest bardziej konkretne i będę mogła liczyć na dobrą odpowiedź.

jasne mogłam zadzwonić, ale chciałam zasięgnąć opinii innym forumowiczek, może któraś akurat miał taką sytuację.

może przerwa była nieunikniona...

sorry, ale następnym razem ugryź się w język i nic nie pisz, skoro masz dawać takie 'rady'....

pozdrawiam
Sacrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:48   #4
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

Nie no nie ma co na siebie naskakiwać - nikt Ci na odległość nie pomoże, tu konieczna jest wizyta u lekarza, tylko on jest w stanie zorientować się w tym, co sama zamieszałaś - i tego nie możesz zaprzeczyć. W twoim organiźmie jest teraz burza hormonalna i nie tylko inne forumowiczki, ale takze twoj organizm nie jest w stanie zorientować się o co chodzi.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 15:25   #5
Sacrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

nic nie zostało namieszane, z pewnej przyczyny musiałam odłożyć tabletki na jeden cykl, tyle.

odpowiedź dostałam na innym forum, widać tutaj to problem.

topik więc można usunąć.
Sacrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 15:52   #6
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

No jeżeli ktoś ma podejście albo ktoś mi odpowie tak jak ja chce albo bede was obrażać to faktycznie można to usunąć.

A co do tego, ze namieszałaś nie ma wątpliwości - organizm przyzwyczajony do tabletek i hormonów przestał je otrzymywać - zaczał produkować swoje próbując wrócic do stanu naturalnego i ta burza hormonalna może się utrzymywac przez nawet pół roku nim wszystko wróci do normy. Teraz znowu chcesz przyzwyczaic organizm do hormonów i to jest znowu mieszanie. Takie są efekty jak ktoś nie wie jak bardzo czuła jest gospodarka hormonalna i mysli, ze tabletki mozna łykać jak cukierki z przerwami kiedy sie chce - ale nie należy miec wtedy pretensji, że cos jest nie tak.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 16:42   #7
urszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

Zasięgnęłaś opinii innych forumowiczek i masz odpowiedz: to, co zrobiłaś, rzeczywiście było głupotą. Jeżeli był powód i musiałaś odstawić tabl, to trzeba to było zrobić, ale na dłużej, a nie na 1 miesiąc. Organizm ludzki to nie zabawka, nie można mu tak mieszać i "bawić się" hormonami, a tabl to nie cukierki. Przed rozpoczęciem stosowania tabl trzeba się najpierw coś dowiedzieć na ten temat, i nie kombinować po swojemu.


A co bym teraz zrobiła- nie wiem. W tej sytuacji może brałabym już dalej, ale bardziej świadomie i odpowiedzialnie?
(Najlepiej zadzwonić do lekarza i zapytac)
urszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 10:30   #8
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

No ale kolezanka wolała wszystkich obrazić dlatego, że nie chce sie przyznać przed sobą że ma braki w wiedzy i popełniła błąd. Na innym forum zapewne dostała odpowiedź - tak, możesz brać tabletki i to jej wystarczyło do szczęścia zamiast spróbować zrozumieć błąd.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 23:06   #9
madziula13468
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

obrazanie sie wzajemne nie ma najmniejszego sensu. jestesmy tu by sobie w jakis sposob pomoc a nie "wrzucac".

a odstawienie tabletek i rozpoczecie po miesiacu, naprawde nie jest madrym posunieciem. TO NIE WITAMINY!! nowe opakowanie powinno sie rozpoczac dopeiro po okresie 3-4miesiecu minimum!!
madziula13468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 14:29   #10
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

Niestety chyba niektóre dziewczyny postrzegają tabletki jak męską prezerwatywe- że można zdjąć i założyć znowu.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 12:15   #11
Sacrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

po pierwsze nikogo nie obraziłam

po drugie jak już czytacie i dajecie 'rady' to czytajcie ze zrozumieniem

nie jestem na tyle głupia (ale widać że za taką właśnie uważacie) aby od 'tak sobie' przestać brać lek ,mam już trochę lat i trochę lat też biorę pigułki.
był konkretny powód, przez który nie mogłam zażywać tych pigułek, wyobraźcie sobie że czasem pojawiają się takie okoliczności (niewiarygodne prawda? )
więc Wasze wypowiedzi typu: "burza hormonalna" "głupota" "zadzwoń do lekarza" są po prostu dziecinne i raczej nic nie wnoszą... Ameryki też nie odkryłyście
poza tym zapytanie na forum było tylko dodatkową formą zasięgnięcia informacji, a już na pewno nie sposobem na całkowite rozwiązanie problemu, byłam ciekawa czy ktoś miał podobny problem.

a np jeśli ja 'nie jestem w temacie' nie biorę udziału w dyskusjach, byle coś napisać... radzę to samo

pozdrawiam
Sacrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 14:56   #12
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: do Pana doktora - wzięłam tabletkę ale nie wiem czy to okres

NIe wnikam w przyczyny przerwy - wiadomo, różnie bywa, rózne są sytuacje. Ale jak już przerwałaś to najlepiej dla Twojego orgtanizmu byłoby poczekać jeszcze pare miesięcy. Twoja sytuacja z hormonami jest naprawde cięzka i jeżeli oczekujesz, że ktoś przedstawi Ci w punktach plan postępowania bez badań hormonów na odległośc, to sie myliłaś.

Oczywiście mozna zacząć brac tabletki znowu i zapewne nic sie nie stanie, ale można również przejść przez osiedlową ulice bez patrzenia czy nic nie jedzie i zapewne też się nic nie stanie. Ale organizm masz tylko jeden i warto czasem zwrócić uwage na to, co jest dla niego najlepsze.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.