Przebarwienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 16:49   #1
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove

Przebarwienia


Witam. Chciałbym się zapytać Was, czy na takie przebarwienia, które widzicie w załączniku poradzi sobie Acne Derm ? Ile musiałbym czekać, aby zobaczyć jakieś porządniejsze rezultaty. Kiedyś pani dermatolog przepisała mi Skinoren, lecz wtedy chyba miałem bardzo podrażnioną skórę, bo mnie niesamowicie piekło i po kilku dniach musiałem odstawić(a widziałem już wtedy poprawę). Teraz stosując AD nie pieczę mnie tak jak wcześniej, tylko troszeczkę, więc jestem zadowolony. Tutaj moje pytanie, czy nadal mam go stosować, czy przerwać leczenie i zwrócić się do dermatologa po opinię(za 2 dni wizytę mam, a nie powiem jej, że wybrałem swoją własną kurację, bo tamto było do dupy)

Stosuję go od około 2 tygodni i widzę już poprawę. Dermatolog nie przepisał mi tej maści, tylko jakieś inne(tabletki Unidox, które już zużyłem, Acne Mat(używam go na syfki, które wyskoczą na plecach) i płyn specjalnie wyrabiany). Teraz pryszcz wyskoczy mi może raz na kilka dni, więc chciałem już rozpocząć kurację "anty przebarwieniową", gdyż od nowego roku szkolnego idę do nowej szkoły i chciałbym to w pewien sposób podleczyć, aby nie było widoczne tak bardzo jak teraz.

Czym przemywać twarz, bo do tej pory stosowałem mydło szare i nie wiem, czy jest to dobry sposób, ogólnie widzę, że myjąc tym mydłem mam coraz mniej syfków, lecz nie wiem, czy to mydło nie będzie wchodzić w jakąś reakcję z przebarwieniami ?

Chciałbym również się zapytać o jakieś kremy nawilżające i filtry przeciw słoneczne.

Z góry byłbym wdzięczny
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 18:14   #2
Skowi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 51
Dot.: Przebarwienia

Mogłeś zadzwonić, że podrażnia Cię Skinoren i zapytać czy możesz używać AD

Co do AD. Przebarwienia długo się goją, efekty podobno po 3 miesiącach.

Szare mydło bardzo wysusza skórę przez co gruczoły łojowe są podrażnione co powoduje większe wydzielanie łoju a to już mały krok do powstania pryszcza

Z kremami to jest różnie. Trzeba próbować i znależć ten swój by nie zapychał.
Skowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 19:49   #3
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Przebarwienia

Uważam, że na mnie szare mydło działa bardzo dobrze, oczywiście wysuszyć coś tam wysuszy, jak każdy specyfik, ale od jakiś kilku miesięcy myję włosy tylko szarym mydłem, ponieważ miałem w włosach nawet dosyć dużo wyprysków i bardzo dobrze sobie z nimi dawał radę. Teraz chyba ponownie wychodzą w tamtym "rejonie", a to wina chyba tylko moja, bo często tam dotykam, nie mając nawet o tym pojęcia(odruchy pewne).

Zapomniałem dodać, że Skinoren przepisała mi inna pani dermatolog, niż ta u której teraz się leczę, więc raczej nie powiem nowej pani dermatolog, że i po pierwsze, wypróbowałem nową kurację(chciałem sprawdzić jak działa na mnie ten specyfik - AD, bo wydaję mi się, że przy obecnej wizycie, która będzie za 2 dni przepiszę mi chyba tą maść - takie przeczucie mam i wołałbym już podzielić się z nią swoimi doświadczeniami z tą maścią).

PS. Dziękuję za szybką odpowiedź, chciałbym aby ktoś jeszcze mógł mi doradzić Pozdrawiam serdecznie !
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 23:15   #4
darekm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: Przebarwienia

Przede wszystkim nie kończ terapii antytrądzikowej! To, że teraz nic Ci nie wybija nie oznacza, że to już koniec (niestety).
Proponuje poprosić dermatologa o Differin. Powinien także pomóc na przebarwienia, a będzie chronił też twarz przed nowymi niespodziankami.
Wracając do przebarwień to najlepiej będzie zakupić jakiś krem z kwasami AHA.

Mycie twarzy... szare mydło bardzo wysusza. Znajdź coś łagodnego. Cetaphil lub Physiogel.
Nawilżanie... Używam Cetaphil MD, dobrze nawilża, ale zbyt się po nim świecę. Ostatnio testowałem też krem nawilżający firmy Avene. Bardziej przypadł mi do gustu niż Cetaphil. Na dobry wygląda też krem Iwostin Purritin Krem Przywracający nawilżenie.

Edytowane przez darekm
Czas edycji: 2010-07-08 o 23:19
darekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:46   #5
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Przebarwienia

Dobrze, a teraz mam inne pytanie. Dzisiaj zauważyłem, że jakiś tam "krem nawilżający" w domu mam i tu nachodzi pytanie, czy mogę go używać(smarowałem nim ręce, bo po umyciu miałem zaczerwienione i muszę powiedzieć, że pomagał, ręce po 15 minutach dochodziły do idealnej postaci, lekko się świeciły tylko). Nie jest ten krem jakiś drogi, czy idealny, ale na razie u mnie cienko z kasą i chciałbym wydać te pieniądze na np. differin, niż na kremy nawilżające. Więc nie wiem, czy mogę go stosować ? Czy takie coś też może być prowizorycznym "kremem nawilżającym" ?

Oto ten specyfik:

http://apteka.we-dwoje.pl/ziaja_ziaj...ul,a19881.html

I chciałem się zapytać, jak stosować krem nawilżający ? Czy po nałożeniu maści odczekać czy przed ?
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 18:44   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Przebarwienia

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
Czy takie coś też może być prowizorycznym "kremem nawilżającym" ?

Oto ten specyfik:

http://apteka.we-dwoje.pl/ziaja_ziaj...ul,a19881.html

I chciałem się zapytać, jak stosować krem nawilżający ? Czy po nałożeniu maści odczekać czy przed ?
Możesz go stosować jeśli cię nie zapcha. Miałam próbki tego kremu i stosowałam na twarz. Sprawdził się dobrze i ma ładny zapach

Krem nałóż po maściach od dermatologa. Specyfiki dermatologiczne zwykle trzeba nakładać na suchą oczyszczoną skórę, dobrze jest odczekać z godzinę na ich pełne wchłonięcie i dopiero nakładać krem. Wieczorem umyj twarz wcześniej niż przed snem, tak, żeby "ponosić" samą maść, a tuż przed snem nałożyć jeszcze krem jeśli będzie potrzeba.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 11:33   #7
weronika007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7
Dot.: Przebarwienia

Tez miałam skinoren ale on kompletnie nie działa a na dodatek jeszcze skóra piecze.Przeczytałam na forum że dobry jest Alatan Plus i kupiła jest nie drogi bo kosztuje ok.7zł. a jeśli chodzi o efekty to są dość dobre ale po stosowaniu regularnie kilku tygodni.A jeśli chodzi o opalanie to nie polecam wystawiania buzi na słońce bo mogą te przebarwienia pozostać i już żadne kremy wtedy nie pomogą.
weronika007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.