Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-12, 09:51   #1
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110

Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie


Witam, z tego co sie zorientowałam, to takiego wątku jeszcze nie ma. Od pewnego czasu zadaję sobie pytanie, czy licytowanie na aukcjach żeczywiście daje nam jakąś oszczędność wydatków? Oberwuję ,że jak już ktoś zacznie, to idzie to jak lawina...A później patrzę na wylicytowany przedmiot , sumę do zapłaty i zastanawiam się, czy warto było? Nie dawno zauważyłam pewną prawidłowość, która pojawia się przy licytacjach. Otórz zdarza się , że ktoś licytuje, podbija cenę każdej aukcji, w której biorę udział, jasne ma prawo! Ale później, kiedy zinteresowałam się co kto kupił tak naprawdę, i przeglądnełam komentarze za sprzedaż , okazało się ,że są tacy "goście", którzy pomimo wcinania się we wszystko , nic nie kupili... Zapraszam do dyskusji.
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 11:27   #2
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

Trzeba rozsądnie brać udział w takich licytacjach - łatwo przepłacić.
Najlepiej, gdy zainteresują nas jakieś kamienie:
- sprawdzić, czy nie ma ich w sprzedaży "Kup Teraz" i porównać ceny,
- sprawdzić w aukcjach zakończonych (mniej więcej widzi się, po jakich pieniążkach takie kamyki ostatnio zostały sprzedane),
- ustalić górną granicę, czyli cenę jaką gotowi jesteśmy zapłacić i TRZYMAĆ SIĘ JEJ!!! Ja sama w ferworze walki dorzucam jeszcze 3-5 zł i kolejne 5 - wychodząc na tym, jak "Zabłocki na mydle"
Zdarzają się osoby, które usiłują coś wylicytować, ale widząc cenę, nie podbijają jej w ostatnich 10 sekundach - czasem sama tak robię (bo nie będę przepłacać!!!)

Tacy "goście" jak to określiłaś też mnie wkurzają! Dlatego po miesiącu, gdy usiłowałam coś "upolować" metodą licytacji - dałam sobie spokój! Nie na moje nerwy i kieszeń!!!
__________________
Agnieszka

Edytowane przez RoksiSK
Czas edycji: 2009-01-12 o 11:30
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 11:45   #3
Morgana75
Raczkowanie
 
Avatar Morgana75
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 450
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

też sobie darowałam jakiś czas temu licytacje bo różne kwiatki zdarzyło mi sie widzieć typu sprzedawca ma kły z howlitu za 2 złote sztuka w kup teraz natomiast sznurek tych samych kłów sztuk 15 idzie w zażartej licytacji za...50 złotychkurcze ja za tym nie nadążam!
Żeby dobrze kupować na aukcjach trzeba mieć przedewszystkim mocną orientację w cenach, znać licytowane kamienie a skłonność do hazardu mieć tak na 25 procent- to wystarczy żeby sprawnie licytowac ale żeby nie dac się wciągnąć w licytacje naktórych się de facto traci
Morgana75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 11:50   #4
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

Z samymi kamieniami tez różnie bywa, np. sprzedawca nie wspomina ani słowa, że nie są nawirecona centralnie, a na zdjeciach tego nie da się stwierdzić. Związane pięknie sznureczkiem , a jak zciągniesz, niespodzianka dziurka z boku!
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:02   #5
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

Jesli chce cokolwiek kupic w licytacji to zawsze ustalam sobie ile jestem gotowa za to zaplacic. Jesli cena robis ie wyzsza to nie biore - proste I niewazne czy sa to kamienie czy cokolwiek innego.
A jesli szczegolow nie widac na zdjeciu to zawsze powinnas zapytac sprzedawcy
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:23   #6
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Clara 11 Pokaż wiadomość
czy licytowanie na aukcjach żeczywiście daje nam jakąś oszczędność wydatków?
Nie, można mocno przepłacić. Kilka dni temu tak się właśnie przejechałam na czymś, co cudnie wyglądało, za co mocno przepłaciłam, a koniec końców okazało się, że można to kupić o wiele wiele taniej, tylko się ciut inaczej nazywa. Jestem zła do teraz :/

Krótko mówiąc, zanim zacznie się licytować, lepiej sprawdzić, czy tego samego nie można kupić gdzieś indziej za grosze i od razu. Bo pod sam koniec aukcji już emocje biorą górę, jest "dorzucę tylko 3zł, żeby go przebić" (i tak 15 razy....) i efekt finalny bywa bolesny.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 00:12   #7
Morgana75
Raczkowanie
 
Avatar Morgana75
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 450
Lightbulb Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

Właśnie zrozumiałam dlaczego tak łatwo się dać ponieść szałowi licytacji. Licytowałam parę rzeczy i przy dwóch spasowałam gdy cena była juz lekko nierozsądna...rozum wie że dobrze zrobiłam ale sercu żal bo już sobie parę rzeczy z tymi półfabrykatami wymyśliłam, kurcze normalnie już je u siebie na stole widziałam, trzeba mieć silna wole naprawdę żeby się nie dać wciagnąć w taki hazard!!!
Morgana75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-23, 10:22   #8
anecia_88
Raczkowanie
 
Avatar anecia_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kątownia :-)
Wiadomości: 91
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

Można niezle przepłacić poddając sie licytacji
__________________
Nawet najdłuższa noc nie trwa wiecznie, przyszłość jaśnieje blaskiem świtu
anecia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 14:40   #9
Malaszjba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lokalizacja Piekiełko
Wiadomości: 45
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

Licytuje dość często, zawsze ustalam sobie górną granice i nigdy nie przekraczam jej. Najbardziej denerwuje mnie gdy do końca aukcji zostało 10 dni, a tutaj kwota sięga dawno poza granice, które sobie ustaliłam. Nigdy nie rozumiałam takich ludzi, nie dość, ze przepłacą to jeszcze tylko wkurzą ludzi.
__________________

Malaszjba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 15:27   #10
Amambada
Wtajemniczenie
 
Avatar Amambada
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 342
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

No niektorych rzeczy- zwłaszcza tych ładniejszych ceny na licytacji zawsze lecą w góre straaasznie szybko. Ale mi i tak sie pare okazji udało ustrzelic... z tym, ze allegro do licytowania kamykow unikam bo sie nie bardzo opłaca, na ebayu szaleje ale i tak musze uwazac bo to wciaga :p
Amambada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 21:38   #11
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

Niketórzy sprzedawcy mają tzw. naganiaczy...którzy specjalnie podbijają ceny, żeby taki zwykły kupujący licytował zawsze jeszcze pare groszy wyżej.
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 21:52   #12
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

Dlatego ja nie lubię licytować. Na allegro to jakaś masakra bardzo często. Ja mam zawsze swoją granicę, ale zdarza się,że w związku z namową ją podnosiłam. Dlatego wolę kupić od razu niż się bawić w licytowanie. Na ebay to już prędzej poszaleję ;D Tym bardziej,że jak w dolarach to tak jakoś mało zawsze się wydaje... w przeliczeniu na złotówki to już więcej.. no ale..

Tez nie wiem czemu ludzie czasem licytują do kosmicznych cen
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 23:11   #13
Candi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 762
Dot.: Aukcje, licytacje kamieni - wasze opinie

ja też nie kupuję na allegro, ewentualnie kup teraz, ale z fakturami nie zawsze jest fajnie, więc wybieram hurtownie i sklepy. no i ebay, tylko tu juz o odliczeniu nie mam co marzyć - celnicy jak na złość omijają moje paczki, sprzedawcy z uporem maniaka piszą "gift" kiedy wyraźnie zaznaczam, że sobie tego nie życzę.. i tak dalej ;/
poza tym na dobrą sprawę zadne kamienie nie zachwycają mnie na tyle, żebym licytowała [allegro] i traciła nerwy :P
Candi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.