Guzek w płatku ucha,tuż obok przekłucia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-10, 14:37   #1
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809

Guzek w płatku ucha,tuż obok przekłucia


Witam,
do końca nie wiem czy kwalifikuje się to do działu dermatologia czy może poprostu zdrowie, więc jak coś proszę o przeniesienie.

Kilka dni temu zrobił mi się w prawym płatku ucha (na dole, zaraz obok dziurki w uchu) mały guzek, wielkości głowki od zapałki. Nie jest widoczny na zewnątrz, nie boli, nie przeszkadza mi, jest to taka wyczuwalna w dotyku kuleczka, nawet dość twarda, jak mocno ją ścisnę oboma palcami to może trochę boli (ale to chyba ze względu na siłę ucisku)
Dodam, że zaraz przed pojawieniem sie tej kulki moje uszy zareagowały reakcją alergiczną na kolczyki (noszone de facto od dawna) i okropnie swędziały mnie dziurki w uszach. Od tamtej pory nei zakładałam już kolczyków. Chodzę też ostatnio nieco więcej po powietrzu wieczorami a jest dość zimno i dodam (nie bić!), że nie noszę (nigdy nie nosiłam) czapki, nieraz zmarzły mi porządnie uszy. I jeszcze jedna informacja (nie wiem czy istotna) jakiś czas temu miałam problem z pojawiającymi się zaraz za uszami (w miejscu przyczepu uszu do głowy) ropnymi, bolesnymi pryszczami (zwykłymi pryszczami), które niepojawiały się nigdzie więcej tylko tam, po kuracjii maścią cynkową znikały ładnie.
Aaaa-uszy mam przekłute od około 19 lat,więc to nie świeża dziurka.

Pytanie: co to może być (ta kulka w płatku ucha)? czy coś groźnego?wymagającego wizyty u lekarza? W necie wygrzebałam troche informacjii i wychodzi na to,że to dość powrzechny problem. Niektórzy pisali, że to zwykły pryszcz, który nie może się przebić przez skórę i trzeba samemu go przebić (le tego bym nigdy nie zrobiła), niektorzy, że to kaszak do chirurgicznego usunięcia a inni, że to mały czyrak (zaziębienie uszu mogłoby na niego wskazywać) do wyleczenia antybiotykami. Mam w domu nową, nieotwartą tubkę maści z neomycyną i zastanawiam się czy spróbować.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 12:45   #2
Cegielkaa
Przyczajenie
 
Avatar Cegielkaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek w płatku ucha,tuż obok przekłucia

ja mam to samo! też w prawym płatku ucha zrobił mi się guzek jest trochę większy od główki szpilki, jest widoczny i twardy. mam go już ok. rok. byłam z tym u lekarza który zakazał mi przez jakiś czas nosić kolczyk w tej dziurce ale już po 2 dniach znów nosiłam tam kolczyk przez co guzek trochę się powiększył boję się że ten guzek nadal będzie rósł.
Cegielkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 13:17   #3
pabi28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 552
Dot.: Guzek w płatku ucha,tuż obok przekłucia

też takie mam w obu uszach odkąd tylko przebiłam uszy, czyli jakieś 12 lat temu, kiedyś jak byłam u kosmetyczki mówiła mi ze ta 'kuleczka' to błonka która zarasta gdy długo nie nosimy kolczyków
__________________
On ci się przygląda tak intensywnie, jakby był twoim ochroniarzem, gotowym w każdej chwili osłonić cię własnym ciałem przed strzałem, czy coś w tym rodzaju...


pabi28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 13:25   #4
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Guzek w płatku ucha,tuż obok przekłucia

ja też mam taki problem z tymi guzkami i nie wiem co to jest
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 00:19   #5
Dada81
Raczkowanie
 
Avatar Dada81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: Guzek w płatku ucha,tuż obok przekłucia

ja tez mam takie w obu uszach - odkad przeklulam uszy i przestalam nocie kolczyki, czyli od jakichs 15 lat. ale sie tym nie przejmuje
Dada81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 19:42   #6
Milla_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 261
Dot.: Guzek w płatku ucha,tuż obok przekłucia

ja też mam takie guzki w obu uszkach, w lewym większy.. są nie widoczne i wyczuwalne dopiero jak ścisnę palcami płatek ucha.. mnie jakoś nigdy to nie martwiło.. myślę, że jest to coś w rodzaju zrośniętej - wizażysta wyżej o tym wspominała
__________________
my home is where my heart is
Milla_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 23:04   #7
niania888
Przyczajenie
 
Avatar niania888
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Guzek w płatku ucha,tuż obok przekłucia

Hej. Ja również miałam taką kulkę która później niestety zaczęła się"paprać" i powstał z niej ropień. Okazało się że jest to kaszak i trzeba go usunąć chirurgicznie. Jeżeli chirurg tylko przekłuje taki ropień to będą nawroty. Trzeba wyciąć tego kaszaka i ma się spokój. Zabieg bezbolesny-delikatne rozcięcie skalpelem i po problemie.
niania888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-17, 12:48   #8
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Guzek w płatku ucha,tuż obok przekłucia

Poczytajcie trochę o czyrakach. Może chodzić o nie. Są to ropne zapalenia, które pierw wyglądają jak guzki, a później przeradzają się w krosty.
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.