Rozmowa kwalifikacyjna - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-23, 19:12   #901
sab_eth
Raczkowanie
 
Avatar sab_eth
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 178
Dot.: Rozmowa rekrutacyjna-wasze propozycje-pomocy

sandrina, a to pani sprzedawczyni w sklepie sportowym nie może przyjść w, wtedy nie tak eleganckiej naturalnie, marynarce na rozmowę? a pan sprzedwaca w białej koszuli i spodniach w kancik? czemu?

p.s. nie mówię o murarzach, kosiarzach, bo to oczywiste
sab_eth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 19:42   #902
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Rozmowa rekrutacyjna-wasze propozycje-pomocy

Cytat:
Napisane przez sab_eth Pokaż wiadomość
sandrina, a to pani sprzedawczyni w sklepie sportowym nie może przyjść w, wtedy nie tak eleganckiej naturalnie, marynarce na rozmowę? a pan sprzedwaca w białej koszuli i spodniach w kancik? czemu?

p.s. nie mówię o murarzach, kosiarzach, bo to oczywiste
no pewnie, że może - ja nie mówię, że nie; źle się wyraziłam - chodzi mi o to, że na niektóre stanowiska można sobie pozwolić na luźniejszy zestaw - jak ktoś przyjdzie w dżinsach i koszuli/czy nawet t-shircie to w sklepie zostanie to lepiej odebrane niż w jakiejś korporacji czy banku (coś mi nie idzie tłumaczenie dzisiaj). Na podstawie własnych obserwacji mogę stwierdzić, że kandydaci na sprzątaczki, telemarketerów czy pracowników prod. ubierają się daleko od jakichkolwiek "standardów" wspomnianych w tym wątku. Wydaje mi się, że tak się po prostu przyjęło.I ja tu pisze o małych firmach - może w dużych jest inaczej.
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 19:56   #903
sab_eth
Raczkowanie
 
Avatar sab_eth
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 178
Dot.: Rozmowa rekrutacyjna-wasze propozycje-pomocy

off top - ale w call center/ telemarketingu można na rozmowę przyjść w stroju gargamela, ponieważ 90% ludzi jest kierowanych na szkolenie, z czego 90% przechodzi, z czego 90% rezygnuje w czasie kilku tygodni - tam jest tak ogromny przemiał - to niczego nie zmienia.

ulotki, sprzątanie, budowlanka - jasne, byle czyste to ubranie, ale raczej niewielki % wizażanek chce iść na spawaczkę, dlatego ubiór na podobną okazję pomijam.

w innych przypadkach - mniej lub bardziej "sztywna" wersja "zestawu garniturowego", nawet jeżeli byłaby to wersja tylko z bluzką koszulową z mankietami, czarną ołówkową spódnicą i pełnymi butami do pracy na 1/2 etatu w sieciówce.

pozdrawiam
sab_eth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 17:03   #904
justmine2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: kursuje między pólnocą a południem
Wiadomości: 350
Dot.: Rozmowa rekrutacyjna-wasze propozycje-pomocy

Widzę, że rzeczywiście ta rozmowa do niczego nie prowadzi, więc z mojej strony też już będzie eot, chciałam tylko jako przykład wkleić 1 link dot. rozmowy kwalifikacyjnej (o ile nie ma zastrzeżeń) : http://www.youtube.com/watch?v=RzH0u...layer_embedded#! gdzie zaprezentowany strój jest, przynajmniej moim zdaniem, skromny, niewymuszony, dosyć elegancki, no i nie ma garnituru. Oczywiście nikt nie musi się z tym zgadzać i może podważać zarówno moje zdanie, jak i ten przykład, ale jednak ktoś ten filmik przygotował, najprawdopodobniej skonsultował, zaaprobował, czyli słowem uważa, że tak też może być. Tyle ode mnie.
justmine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 19:16   #905
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Rozmowa rekrutacyjna-wasze propozycje-pomocy

Cytat:
Napisane przez justmine2 Pokaż wiadomość
Widzę, że rzeczywiście ta rozmowa do niczego nie prowadzi, więc z mojej strony też już będzie eot, chciałam tylko jako przykład wkleić 1 link dot. rozmowy kwalifikacyjnej (o ile nie ma zastrzeżeń) : http://www.youtube.com/watch?v=RzH0u...layer_embedded#! gdzie zaprezentowany strój jest, przynajmniej moim zdaniem, skromny, niewymuszony, dosyć elegancki, no i nie ma garnituru. Oczywiście nikt nie musi się z tym zgadzać i może podważać zarówno moje zdanie, jak i ten przykład, ale jednak ktoś ten filmik przygotował, najprawdopodobniej skonsultował, zaaprobował, czyli słowem uważa, że tak też może być. Tyle ode mnie.
Moim zdaniem to doskonały przykład, że nie wszystko co sprawdza się w necie, sprawdza się w życiu. Zachowanie pana rekrutera prawie tak samo profesjonalne jak strój kandydatki
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 15:42   #906
BOA_OB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: Rozmowa Kwalifikacyjna ;(

Witajcie! Chciałam prosić o pomoc i poradę w następującej kwestii. Po raz kolejny muszę zmienić pracę i nie wiem, jak tłumaczyć na kolejnej rozmowie kwalifikacyjnej moją kolejną zmianę pracy. Pozwolę sobie pokrótce opisać moją sytuację. W czasie studiów pracowałam w kilku firmach (praktyki, staże). Po skończeniu studiów rok pracowałam w jednej firmie. Potem dostałam ofertę pracy w firmie rodzinnej, którą założył mój wujek. Niestety nie idzie nam tak, jak zakładaliśmy i po 6 miesiącach pracy u niego muszę szukać nowej pracy. Nie wiem, jak poradzić sobie z pytaniem, które na pewno padnie: Dlaczego po przepracowaniu pół roku zmienia Pani pracę?" Bardzo proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczna za każdą poradę
BOA_OB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 17:00   #907
kami_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wiadomości: 31
Dot.: GLITTER rozmowa kwalifikacyjna

Hej dziewczyny! Byłyście na tych rozmowach? Jak było? Ja idę jutro
kami_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 13:17   #908
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: GLITTER rozmowa kwalifikacyjna

ja bylam w Częstochowie i nikomu nie polecam. Po rozmowie kwalifikacyjnej szefowa prosila bym zostala chwile zeby zobaczyla jak sobie radze. Tak naprawde trwalo to 3 godziny bez siedzenia. Caly czas trzeba bylo stac i podchodzic upierdliwie do klientow. Ze mna byla tez inna dziewczyna o prace. Miala to samo zadanie. Pozniej kazali mi czekac na odpowiedz. Nikt nie zadzonil choc zarzekali sie ze sie odezwa. Wkoncu sama zadzwonilam i powiedzieli ze jeszcze nie wiedza ktora przyjma i ze znow zadzwonia. Oczywiscie nie oddzwonili. Uwazajcie na ta firme z bizuteria ;/ bo sie przejedziecie jak ja
__________________
Kocham Cię mój maluszku



Edytowane przez pati0090
Czas edycji: 2013-12-26 o 22:04
pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 19:08   #909
MegiLena
Rozeznanie
 
Avatar MegiLena
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 684
Rozmowa kwalifikacyjna do Call Center.

Witajcie,
wybieram się na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko telemarketera do Call Center, poradzcie proszę jakich pytań mogę się spodziewać ?
Oraz na co powinnam zwrócić uwagę ?
MegiLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 19:18   #910
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna do Call Center.

Cytat:
Napisane przez MegiLena Pokaż wiadomość
Witajcie,
wybieram się na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko telemarketera do Call Center, poradzcie proszę jakich pytań mogę się spodziewać ?
Oraz na co powinnam zwrócić uwagę ?
Mów wyraźnie

Może być jakieś pytanie a raczej zadanie w stylu :sprzedaj skarpetkę albo rekruter zada Ci jakieś dziwne pytanie, żeby sprawdzić jak zareagujesz na dziwnego klienta. Powodzenia
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 22:22   #911
agatka *~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 172
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna do Call Center.

Ja najpierw musiałam się przedstawić i opowiedzieć o sobie, potem zdefiniować konsultanta-w dwóch słowach, jakieś pytania typu czy praca w sprzedaży telefonicznej jest podobna do sprzedaży bezpośredniej... Następnie był zadanie grupowe (dziwne...) Ogólnie spotkanie trwało 1,5 h...... masakra. Robią wielce rekrutacje, a i tak wszystkich przyjmują...
agatka *~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 01:26   #912
5ed20e359c6e02ff4b6d2343033f9068648c91fd_610b1bf2637d5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 051
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna do Call Center.

Dostaniesz jakiś produkt (poduszkę, kołdrę) i będziesz musiała przeprowadzić rozmowę która ma na celu przekonać do zakupu tego produktu. Mogą Ci się spytać skąd masz ich numer(powiedz że z internetowej książki telefonicznej),mój numer jest zastrzeżony(możliwe że właściciel się zmienił) byłam na takim pokazie i nie podobało mi się(u Państwa w mieście jesteśmy po raz pierwszy) i takie tam pierdoły. Mów wyraźnie spokojnie, z przekonaniem. Gdy zakończy się rozmowa powiedz że dałaś z siebie wszystko co mogłaś ale niestety nerwy zrobiły też swoje
Daj znać później jak poszło. Trzymam
5ed20e359c6e02ff4b6d2343033f9068648c91fd_610b1bf2637d5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 10:41   #913
Martika_
Rozeznanie
 
Avatar Martika_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: domciu;)
Wiadomości: 797
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna do Call Center.

Ja na tego typu rozmowach zawsze miałam powiedzieć parę słów o sobie, a potem miałam odpowiedzieć na pytania typu: jakie cechy osobowościowe są ważne w pracy konsultanta, co natomiast przeszkadza, jak należy reagować na trudnego (marudnego, niemiłego, chamskiego) klienta, jak radzisz sobie ze stresem itp.
Miałam też znaleźć ileśtam zastosowań dla długopisu i spróbować sprzedać muchomora
Ale generalnie pytania są bardzo tendencyjnie i wiadomo czego się mniej więcej spodziewać na takiej rozmowie
Powodzenia
Martika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 18:31   #914
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna do Call Center.

Dziewczyny a ja mam jutro rozmowe do firmy z biżuterią na stanowisko produkcyjne. Czy któraś z was była na takiej rozmowie? Czego moge sie spodziewać oprócz standardowych pytań, głównie chodzi mi o "zadania"?
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 12:06   #915
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
rozmowa kwalifikacyjna

Witajcie dziewczyny. Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do firmy ubezpieczeniowej Ampliko Life S.A. , która odbędzie się już w tę sobotę . W związku z tym chciałam was zapytać jakich pytań mogę się tam spodziewać i jak na nie odpowiedzieć. Bardzo mi zależy na pracy i jak pojawiła się ta oferta od razu zadzwoniłam. W ogłoszeniu nie ma zawartych informacji o wymaganiach ani obowiązkach , za to jest podane wynagrodzenie (1000 zł/mies.) przemyślałam to i wydaje mi się że za taką sumę nie jest to praca bardzo odpowiedzialna . Czy mimo to muszę wiedzieć podstawowe informacje o tej firmie?pomóżcie mi proszę czekam n odpowiedzi i dziękuje z góry
pa
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 14:52   #916
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do firmy ubezpieczeniowej Ampliko Life S.A. , która odbędzie się już w tę sobotę . W związku z tym chciałam was zapytać jakich pytań mogę się tam spodziewać i jak na nie odpowiedzieć. Bardzo mi zależy na pracy i jak pojawiła się ta oferta od razu zadzwoniłam. W ogłoszeniu nie ma zawartych informacji o wymaganiach ani obowiązkach , za to jest podane wynagrodzenie (1000 zł/mies.) przemyślałam to i wydaje mi się że za taką sumę nie jest to praca bardzo odpowiedzialna . Czy mimo to muszę wiedzieć podstawowe informacje o tej firmie?pomóżcie mi proszę czekam n odpowiedzi i dziękuje z góry
pa
Oczywiście! Jeśli nie wiesz nawet do jakiej firmy idziesz, czym ona się zajmuje to jak chcesz przedstawić siebie jako potencjalnego dobrego pracownika?

Btw to firma ubezpieczeniowa, więc raczej poszukują osób do sprzedaży ubezpieczeń
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 16:55   #917
anciam87
Raczkowanie
 
Avatar anciam87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 155
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna

Myślę, że za taką kwotę raczej nie będą pytać o to czy coś wiesz o firmie, bo w sumie vo wiecej możesz wiedziec niz ze to są ubezpieczenia? Ale zawsze warto być przygotowany i nie dać się złapać na jakiejś gafie!

powodzenia!
__________________
życie jest pełne niespodzianek, miej zawsze otwarte oczy!
anciam87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 19:01   #918
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna

jeśli naprawdę Ci zależy na sprzedawaniu ubezpieczeń, II, III filar itp to poszukaj przynajmniej na ich stronie jakie mają produkty, do kogo skierowane, nastaw się na pytania czysto sprzedazowe, a jak bardzo chcesz zobaczyć takiego sprzedawcę w akcji, to zadzwoń do jakiejś firmy i powiedz, ze chcesz przenieść II filar
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 09:30   #919
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna

1000 zł to jest podstawa wynagrodzenia, do tego dojdzie prowizja od sprzedaży ubezpieczeń. W ogóle sobie nie wyobrażam, że na rozmowę przychodzi mi ktoś, kto nie wie nawet na czym ta praca ma polegać, odsyłam takie osoby od razu do domu, po co mam tracić czas na kogoś, kto nawet się nie zainteresował tym, co ma robić?

Ja akurat pracuję w tej branży i tu się szuka ludzi zdecydowanych i świadomych tego, co mają sprzedawać i jak.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 12:57   #920
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
1000 zł to jest podstawa wynagrodzenia, do tego dojdzie prowizja od sprzedaży ubezpieczeń. W ogóle sobie nie wyobrażam, że na rozmowę przychodzi mi ktoś, kto nie wie nawet na czym ta praca ma polegać, odsyłam takie osoby od razu do domu, po co mam tracić czas na kogoś, kto nawet się nie zainteresował tym, co ma robić?

Ja akurat pracuję w tej branży i tu się szuka ludzi zdecydowanych i świadomych tego, co mają sprzedawać i jak.
A potencjalny pracownik oczekuje, że firma określi w ogłoszeniu wymagania, chociaż pobieżnie, prawda? Wtedy ma cokolwiek, aby na podstawie tego poczytać co nieco nt. firmy i jej produktów. A tu autorka pisze, że w ogłoszeniu nie było właściwie nic poza nazwą firmy i tel. Zresztą, nie wyobrażam sobie, żeby na rozmowie wymagano ode mnie wiedzy, którą powinnam dopiero nabyć (wiedzy produktowej, mogę poczytać, ale nie sądzę, aby w porządku było skreślanie kandydata, bo nie recytuje zalet produktu na rozmowie...). chyba że cię źle zrozumiałam, wtedy proszę o sprostowanie.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 11:27   #921
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
A potencjalny pracownik oczekuje, że firma określi w ogłoszeniu wymagania, chociaż pobieżnie, prawda? Wtedy ma cokolwiek, aby na podstawie tego poczytać co nieco nt. firmy i jej produktów. A tu autorka pisze, że w ogłoszeniu nie było właściwie nic poza nazwą firmy i tel. Zresztą, nie wyobrażam sobie, żeby na rozmowie wymagano ode mnie wiedzy, którą powinnam dopiero nabyć (wiedzy produktowej, mogę poczytać, ale nie sądzę, aby w porządku było skreślanie kandydata, bo nie recytuje zalet produktu na rozmowie...). chyba że cię źle zrozumiałam, wtedy proszę o sprostowanie.
Moim zdaniem jak się gdzieś idzie na rozmowę to dobrze by było wiedzieć po co, aby nie tracić niepotrzebnie swojego czasu lub czasu rekrutera. Firma jest na tyle duża, że informacje o niej są dostępne bez problemu, nikt nie wymaga znajomości produktów od człowieka na rozmowie, ale chociaż ogólny zarys czym się firma zajmuje jest mile widziany Bo co ona odpowie na pytanie "dlaczego chce pani pracować w naszej firmie" - "a nie wiem, było ogłoszenie to przyszłam?".
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 23:52   #922
Karola981
Raczkowanie
 
Avatar Karola981
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 31
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do firmy ubezpieczeniowej Ampliko Life S.A. , która odbędzie się już w tę sobotę . W związku z tym chciałam was zapytać jakich pytań mogę się tam spodziewać i jak na nie odpowiedzieć. Bardzo mi zależy na pracy i jak pojawiła się ta oferta od razu zadzwoniłam. W ogłoszeniu nie ma zawartych informacji o wymaganiach ani obowiązkach , za to jest podane wynagrodzenie (1000 zł/mies.) przemyślałam to i wydaje mi się że za taką sumę nie jest to praca bardzo odpowiedzialna . Czy mimo to muszę wiedzieć podstawowe informacje o tej firmie?pomóżcie mi proszę czekam n odpowiedzi i dziękuje z góry
pa
wiedza o firmie jest jak zadanie domowe do odrobienia. Bez niej nie ma się co pokazywać na rozmowie kwalifikacyjnej. Po pierwsze wejdź na ich stronę. Zapoznaj się mniej więcej z produktami, tak żebyś umiała na ich temat powiedzieć choćby kilka zdań. Na początek nie dostaniesz pracy odpowiedzialnej (czyt. stanowiska kierowniczego), to jest oczywiste. Chyba, że masz kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku. Ale plusy tego są takie, że masz przy tym trochę niższe wymagania.
Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych często są standardowe. Właściwie można tutaj wrzucić kilka najbardziej popularnych, wielu z nas mogłoby się to przydać
A swoją drogą - jak poszło? Dostałaś pracę? Albo kiedy spodziewasz się odpowiedzi?
Karola981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 16:59   #923
ana999ana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 435
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna zimą - jak się ubrać??

A co myślicie o spodniach rurkach takich z satyny/atłasu? Czarne, błyszczące rurki, a buty - oficerki? Ja nienawidzę spodni z kantem, w ogóle mi to do mnie nie pasuje i się zastanawiam, czy takie rurki byłyby odpowiednie? Całkiem proste, bez żadnych ozdób, niczego. Do tego żakiet i bluzka koszulowa oczywiście.

Zastanawiałam się też, czy rozkloszowana spódnica pasuje na taką okoliczność, czy tylko klasyczne ołówkowe?
ana999ana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 17:12   #924
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna zimą - jak się ubrać??

Cytat:
Napisane przez ana999ana Pokaż wiadomość
A co myślicie o spodniach rurkach takich z satyny/atłasu? Czarne, błyszczące rurki, a buty - oficerki? Ja nienawidzę spodni z kantem, w ogóle mi to do mnie nie pasuje i się zastanawiam, czy takie rurki byłyby odpowiednie? Całkiem proste, bez żadnych ozdób, niczego. Do tego żakiet i bluzka koszulowa oczywiście.

Zastanawiałam się też, czy rozkloszowana spódnica pasuje na taką okoliczność, czy tylko klasyczne ołówkowe?
Moim zdaniem satynowe rurki to coś strasznego, jeszcze tylko białe kozaczki i będzie komplet. Nie są według mnie w ogóle eleganckie i nie nadają się na rozmowę kwalifikacyjną.

Rozkloszowana spódnica w bezpiecznym kolorze - moim zdaniem jak najbardziej.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 11:00   #925
ana999ana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 435
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna zimą - jak się ubrać??

Właśnie miałam wątpliwości co do tej satyny. Sama takich nie mam, ale widziałam w sklepie, a szukam właśnie takich rurek, które moznaby założyć na rozmowę. Ciężko to znaleźć, bo albo dżinsowe, albo jakieś dżinsopodobne, albo w ogóle legginsy...
Z tą spódnicą trochę mnie uspokoiłaś, chociaż nadal mam wątpliwości. Ale z drugiej strony, kobiety zawsze mają większe pole do popisu, niż faceci, którym tylko garnol pozostaje Więc może taka rozkloszowana spódnica rzeczywiscie byłaby ok... czarna lub szara
ana999ana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 20:38   #926
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Rozmowa kwalifikacyjna zimą- zwykły sklepik odzieżowy

Witam
Jutro zostałam zaproszona na godzinkę próby do sklepu odzieżowego.
Byłam zanieść osobiście CV, zdążyłam się więc rozejrzeć jaki mają asortyment- sweterki, bluzeczki, rajstopy, torebki, rękawiczki.
Pani która do mnie dzwoniła powiedziała, że chciałaby ze mną porozmawiać i sprawdzić umiejętności handlowe- zaprasza mnie na pół godzinki- godzinkę. I oto pytania: Czego mogę się spodziewać na takiej rozmowie? Jak się ubrać?
Nie jest to żadna "sieciówka" więc pytania mogą być podobne niż w sklepach typu Reserved, ale pewnie nie takie same. No i w jaki sposób będzie sprawdzać te moje umiejętności handlowe?
Przyszły mrozy, więc nie wiem jak się ubrać, Pani mi powiedziała żeby założyć ciepły sweterek, ale co dalej? Na codzień w taką pogodę chodzę w butach trekkingowych i kurtce narciarskiej, mam kozaki na płaskiej podeszwie, do tego dżinsy, ciepły sweterek i płaszcz- może być?
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 20:49   #927
Madzionella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gród Króla Kraka
Wiadomości: 774
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna zimą - jak się ubrać??

Dziewczyny, ratujcie! Zimnica taka, a mnie jutro przyszło iśc na rozmowę do kancelarii. :panika: Myślalam o zestawie spodnie w kantke, koszula i sweter wiązany w pasie, ktory miałby zastąpić marynarke, ale to średnio eleganckie. A jak patrze na stronie jak mają dress code, to wszyscy na super-elegancko. I co tu zrobić? HEEELP!
__________________
Pani mecenas z niebieskim żabotem - mission completed



21 lipca 2012 godz. 16

16 marca 2015 "nie widzę akcji serca" 10 tc

1 sierpnia 2016 godz. 18. Nasza Asieńka
Madzionella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 06:49   #928
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna zimą - jak się ubrać??

Dla mnie elegancko to jest.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 07:38   #929
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna zimą - jak się ubrać??

Cytat:
Napisane przez Madzionella Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ratujcie! Zimnica taka, a mnie jutro przyszło iśc na rozmowę do kancelarii. :panika: Myślalam o zestawie spodnie w kantke, koszula i sweter wiązany w pasie, ktory miałby zastąpić marynarke, ale to średnio eleganckie. A jak patrze na stronie jak mają dress code, to wszyscy na super-elegancko. I co tu zrobić? HEEELP!
Kancelaria, dress code - Moim zdaniem tylko pełen garnitur, inaczej masz szansę być ubrana gorzej niż prowadzący - a no no
Jeszcze gdybyś szła na rozmowę o parzenie kawy to może ale z podpisu wnoszę że tak nie jest. Ubierz na marynarkę grubą kurtkę (tylko nie z puchu - długa historia ) i tyle. Czeka Cię długie czekanie na przystanku czy coś w tym stylu?

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2012-01-31 o 07:40
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 08:28   #930
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna zimą- zwykły sklepik odzieżowy

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;31953074]Witam
Jutro zostałam zaproszona na godzinkę próby do sklepu odzieżowego.
Byłam zanieść osobiście CV, zdążyłam się więc rozejrzeć jaki mają asortyment- sweterki, bluzeczki, rajstopy, torebki, rękawiczki.
Pani która do mnie dzwoniła powiedziała, że chciałaby ze mną porozmawiać i sprawdzić umiejętności handlowe- zaprasza mnie na pół godzinki- godzinkę. I oto pytania: Czego mogę się spodziewać na takiej rozmowie? Jak się ubrać?
Nie jest to żadna "sieciówka" więc pytania mogą być podobne niż w sklepach typu Reserved, ale pewnie nie takie same. No i w jaki sposób będzie sprawdzać te moje umiejętności handlowe?
Przyszły mrozy, więc nie wiem jak się ubrać, Pani mi powiedziała żeby założyć ciepły sweterek, ale co dalej? Na codzień w taką pogodę chodzę w butach trekkingowych i kurtce narciarskiej, mam kozaki na płaskiej podeszwie, do tego dżinsy, ciepły sweterek i płaszcz- może być?[/QUOTE]
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 20:03:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.