Revlon czy Bourjois? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-03, 18:58   #1
anikaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2

Revlon czy Bourjois?


Mam jasną cere i zawsze miałam problem z dobraniem odpowiedniego podkładu. Ostatnio na forum ktoś pisał o tych podkładach i zastanawiam się który jest lepszy. Więc mam nadzieje,że mi pomożecie.

BOURJOIS HEALTHY MIX nr 51 vs. REVLON 110 Ivory
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg healthy_mix_foundation.jpg (18,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 41u4KBP1e4L.jpg (21,9 KB, 17 załadowań)
anikaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 19:13   #2
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Revlon czy Bourjois?

Odsyłam do wątków o jasnej cerze i podkładach do cery jasnej:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=496118
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4282

oraz KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/

Myślę, że tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 19:18   #3
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Revlon czy Bourjois?

Ja miałam obydwa (po 2 butle każdego) więc może się wypowiem.
To są przede wszystkim 2 różne rodzaje podkładów, dają różne efekty, mają różne właściwości.
Zależy, czego od podkładu oczekujesz. Nie da się powiedzieć, który jest lepszy,są inne.
Revlon - jest jak rozpuszczona plastelina, szczelnie przykrywa twarz, przywiera jak mało który, śmierdzi alkoholem, kryje bardzo mocno, kiepsko współpracuje z większością kremów(traci wtedy na trwałości, maże się, robi się nie tylko tapeta ale czasem zwarzona tapeta), generalnie ten podkład bardzo widać, chyba, że dajesz minimalnie(wtedy nie kryje dobrze). Bardzo trudno domyć po nim pędzel do podkładu. Niemniej dziad bardzo wydajny. Krycie i kontrola świecenia to główne plusy. Poza tym: zatyka pory i wysusza cerę(ja miesiącami musiałam 'naprawiać' po nim cerę) Daje płaski efekt. Pierwsze dni użytkowania- super, potem coraz gorzej cera wygląda, dusi się itd.

HealthyMix- lekki, kryje słabo lub średnio, bardzo łatwo się rozsmarowuje, daje efekt rozswietlenia, lekkości, nie podkreśla za bardzo suchych partii. Nie polecam do cery tłustej, bo podkreśli tę cechę. Nie zatyka porów, nie wysusza, bardzo ładnie pachnie. Nie jest tak trwały jak Revlon, ale też nie powoduje takich szkód jak on.
W upały +30 zaczynał się bardzo szybko świecić, ale wiosną i latem był OK. Dla młodej cery jak najbardziej się nadaje.


Podsumowując: jeśli masz cerę trądzikową to Revlon pozornie ukryje te mankamenty,ale potem będzie gorzej. Jeśli twoja cera nie ma skłonności do wysuszania i zatykania i zależy Ci na trwałości, spróbuj Revlona.
Nie ocenię, który lepszy, bo jak pisałam są różne, ale bardzo subiektywnie wybrałabym Bourjoisa ( ma jeszcze pompkę! )
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 19:57   #4
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Revlon czy Bourjois?

Mam obydwa te podkłady w tych samych odcieniach, nad którymi się zastanawiasz. Z Revlona mam wersję do skóry tłustej/mieszanej.

Odcień
Bourjois - jasny z żółtymi tonami
Revlon - na początku jaśniejszy od Bourjois, ale różowy i na twarzy mocno ciemnieje

Krycie
Bourjois - słabe/średnie (w zależności od nałożonej ilości)
Revlon - mocne

Wykończenie
Bourjois - półmatowe, satynowe, lekko rozświetlona twarz, słowem piękne i bardzo naturalne
Revlon - matowe

Trwałość
Bourjois - słaba, pół dnia i już go nie ma na twarzy, skóra się błyszczy
Revlon - nic go nie ruszy

W tej chwili używam Bourjois (Revlona odstawiłam po 3 użyciach, bojąc się, że zrobi krzywdę mojej cerze i już do niego nie wrócę ), nie mam duzych problemów z cerą, więc jego słabe krycie mi odpowiada. Obecnie rozglądam się za jakąś bazą pod makijaż, która przedłużyłaby jego trwałość i wtedy byłby moim ideałem.

Edytowane przez pierniczek_
Czas edycji: 2011-02-03 o 19:58
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 21:55   #5
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Revlon czy Bourjois?

jak pisze Pierniczek, Revlon może ciemnieć. to sprawa indywidualna, ale powinnaś wziąć to pod uwagę. Ivory ciemnieje w kierunku prosiaczkowego różu, Buff w kierunku pomarańczo-brązu. Jeżeli nadal cię interesuje (po przeczytaniu powyższego), najlepiej weź w Douglasie czy sephorze odlewke i przetestuj w domu, na spokojnie
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 22:37   #6
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Revlon czy Bourjois?

Zdecydowanie bourjois
Zamieniłam 10hse na hm i jestem zadowolona. Fakt szybko się ściera, krycie niezbyt mocne, ale mi to odpowiada akurat.
Jeśli chodzi o Revlon żałuję, że go kupiłam, na mojej twarzy też ciemniał- kiedyś wróciłam do domu z plamami na twarzy... nie odpowiada mi też jego zapach.
__________________





Edytowane przez kamila901
Czas edycji: 2011-02-03 o 22:42
kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:25   #7
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Revlon czy Bourjois?

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Jeżeli nadal cię interesuje (po przeczytaniu powyższego), najlepiej weź w Douglasie czy sephorze odlewke i przetestuj w domu, na spokojnie
Też radzę zaopatrzyć się w próbki i testować na własnej skórze, bo to co pasuje innym nie koniecznie jest dobre dla nas. Niestety -- metoda prób i błędów.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 01:21   #8
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: Revlon czy Bourjois?

BOURJOIS HEALTHY MIX- jeżeli chcesz uzyskać efekt świetlistej, zdrowej cery. Transparentny, odżywczy-cera po nim wygląda na zdrowszą.
Ten drugi to praktycznie jego przeciwieństwo...
Gdybym to ja miała wybierać postawiłabym na BOURJOIS.
Chyba, że..coś innego.
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 12:57   #9
olcix
Raczkowanie
 
Avatar olcix
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 498
Dot.: Revlon czy Bourjois?

Większość już dziewczyny napisały, szczególnie pierniczek_ fajnie to zestawiła, jednak u mnie Revlon nie robi plam i nie zauważyłam ciemnienia - jeśli dobrze się wymiesza podkład przed nałożeniem, to takie coś nie powinno się robić. Jest niezniszczalny i dobrze wygląda na skórze, kryje wszelkie niedoskonałości - dobrze użyty nie robi maski. Brak pompki zupełnie mi nie przeszkadza, za to przydaje się dobry pędzel do podkładu.
Nie wysusza, ale trzeba pamiętać o bardzo dokładnym demakijażu, bo może zapchać.

ale...

jest to podkład ciężki, więc przestałam go używać na co dzień, używam go na imprezy - makijaż pewny przez całą noc, oraz gdy mam cały dzień biegania a zależy mi na świetnym wyglądzie. Na upały nie polecam, ale na upały nie polecam niczego - choć sama muszę używać czegokolwiek

dlatego...

kupiłam rok temu healthy mix (mam 52). Jest lekki, nie za mocno kryje. Trochę drażni mnie ten efekt "rozświetlenia", bo według mnie wygląda to po prostu trochę tłusto i mi się klei, jak i konsystencja jest jak dla mnie za rzadka - wchodzi mi w pory, których normalnie na twarzy nie widać (ale w tym momencie może to być kwestia za jasnego odcienia). Zdecydowanie mniej wydajny od colorstaya. ale cera lepiej go znosi, dlatego przymierzam się do kupna koloru na lato.

Czyli...
Na co dzień polecam healthy mix, a na wszelkie okazje colorstaya. Dalej szukam ideału na co dzień, ale revlon zostanie ze mną dłuuuuugo.
__________________

‎"[...] zamartwianie się tym, nad czym nie mamy kontroli, jest bezsensu, prawda?"
/King/


olcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 20:57   #10
mania789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 62
Dot.: Revlon czy Bourjois?

Zdecydowanie Bourjois. Revlon muszę mieszać z praktycznie białym rozświetlającym podkładem bo bardzo ciemnieje na skórze. Nie jestem z niego zadowolona ale jak przyjdzie lato może go zużyję
Za to Bourjois ma dużo lżejszą formułę a jest równie trwały co revlon.
mania789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-06 21:57:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.