Wszystko o hennie w domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-04, 21:11   #1
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Wszystko o hennie w domu


Cześć dziewczyny, zastanawiam się nad kupnem henny i farbowaniem brwi i rzęs w domu, mam tylko kilka pytań. Otóż:
1) Gdzie nabyć hennę, ile kosztuje?
2) Jak jej używać?
3) Skąd wziąć takie plastry pod rzęsy, jakich używa kosmetyczka? Czy są one konieczne?
4) Ile czasu trzymać hennę żeby otrzymać efekty i czym ją zmywać?

To chyba wszystko o co chciałam zapytać Z góry dzięki za odpowiedzi

Ps. znalazłam taki sam temat ale w odpowiedzi był podany link do starego forum które już nie działa i niestety nic nie wynikło z tego
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 21:19   #2
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Dot.: Wszystko o hennie w domu

henne kupić można chyba w każdym sklepie drogeryjnym, nie kupowałam dawno ale wydaje mi sie ze wiecej niz 2 zł nie kosztuje, na opakowaniu powinno pisać co trzeba zrobić, ja osobiscie wysypuje troszke proszku na talerzyk , dodaje kilka kropel wody utlenionej (w moim opakowaniu jest tabletka wody utlenionej ale ja jej nie używam) mieszam to zeby mi geste wyszło i nakładam na rzesy , bo tylko na nie jej używam.. a wczesniej smaruje tłustym kremem Nivea pod i nad rzesamibo jak tam sie dostanie henna to bardzo trudno ja potem zmyć , henne trzymam jakies 15-20 min, a zmywam ja mleczkiem do demakijażu
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 21:20   #3
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Wszystko o hennie w domu

Aha A taka henna wystarczy tylko na 1 raz? tzn. jedno opakowanie za 2zl wystarczy na brwi+rzęsy, czy może tylko na rzęsy?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 21:27   #4
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Wszystko o hennie w domu

Aha i co zrobić, żeby jak farbuję brwi to żeby nie zabarwiła się skóra wokół nich? też skórę wokół posmarować kremem nivea?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 21:49   #5
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Dot.: Wszystko o hennie w domu

co do brwi to nie wiem nigdy nie farbowałam ale sadze że można ale moze niech wypowiedzą sie inne forumowiczki a co do opakowania to na same rzesy wystarczało mi na ok 4-5 razy wiec na brwi + rzesy wydaje mi sie ze wsytarczy na ok 2-3
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:00   #6
agasam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 46
GG do agasam
Dot.: Wszystko o hennie w domu

ja juz drugi raz robiłam brwi henna w domku żeby uniknac zafarbowania skory wysmarowałam okolice brwi tłustym serum pod oczy,sprawdziło sie bardzo dobrze.Tylko trymałam krócej niz było napisane na opakowaniu,ale nawet u kosmetyczk chwyta mi baaardzo szybko.
agasam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:16   #7
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Wink Dot.: Wszystko o hennie w domu

Cytat:
Napisane przez klaudynka4
Cześć dziewczyny, zastanawiam się nad kupnem henny i farbowaniem brwi i rzęs w domu, mam tylko kilka pytań. Otóż:
1) Gdzie nabyć hennę, ile kosztuje?
2) Jak jej używać?
3) Skąd wziąć takie plastry pod rzęsy, jakich używa kosmetyczka? Czy są one konieczne?
4) Ile czasu trzymać hennę żeby otrzymać efekty i czym ją zmywać?

To chyba wszystko o co chciałam zapytać Z góry dzięki za odpowiedzi

Ps. znalazłam taki sam temat ale w odpowiedzi był podany link do starego forum które już nie działa i niestety nic nie wynikło z tego

Obecnie sporadycznie farbuje sobie w domu brwi i nie jest to nic skomplikowanego. Henne możesz nabyc w każdej drogeri za 2 zł czasami w opakowaniu znajduje sie woda utleniona w formie tabletki tak jak moja przedmówczyni powiedziała, ale lepiej żebys sobie kupiła wode w aptece 1 zł do tego potrzebny jest jeszcze pedzelek z małą ilością włosków.Na opakowaniu henny umieszczony jest sposób użycia i czas jej trzymania (zwykle 10 minut).Henna dostepna jest w czarnym,szarym i brązowym kolorze.Tutaj decyzja należy do Ciebie w jakim kolorku bedziesz sie dobrze czuła. Jedno opakowanie starcza nawet na kilkanascie użyć. Czasami zdarza mi sie zafarbowac skóre i wtedy (nie radze tego sposobu ) biore patyczek do uszu i zamamaczam go w zmywaczu do paznokci..farba znika błyskawicznie tylko jak to piecze aułaaa .Jedno co zauważyłam to to że środek ten jest naprawde silnie działający i gdy uzywałam do regularnie co 2 tygodni moje brwi bardzo sie osłabiły i nawet niektóre zaczęły mi wypadać .Teraz raz na miesiąc sobie "malne" i jest dobrze.Pozdrawiam i życze udanego farbowania
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 21:40   #8
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: Wszystko o hennie w domu

a jak dlugo sie henna utrzymuje jest jakis sposob by ja usunac??
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 23:09   #9
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Wszystko o hennie w domu

Mi sie wydaje ze na rzęsy nie ma sensu nakładac henny, szybko się zmyje, podobno osłabia rzęsy.
To juz lepiej stosowac olejek ryzynowy (po 2 tyg rzęsy staja się zdrowsze , ciemniejsze )
Henna , moim zdaniem, fajna jest na brwii
A rzęski tak na codzien tuszem mozna pomalowac.
Pozdrawiam
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 08:40   #10
m-i-s-i-a
Wtajemniczenie
 
Avatar m-i-s-i-a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: J-bie Z.
Wiadomości: 2 070
GG do m-i-s-i-a Send a message via Skype™ to m-i-s-i-a
Dot.: Wszystko o hennie w domu

Nie polecam henny na rzęsy. Moja 20-letnia kuzynka użyła tego specyfiku i ma bardzooo słabe rzęsy...Do tego jej wypadają .

A nie lepiej troszkę pomęczyć się z tuszem ?
__________________
m-i-s-i-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 08:44   #11
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: Wszystko o hennie w domu

dziewczyyn co ja mam zrobic jak wczoraj zrobilam henna brwi mial byc brazik i wyszedl en niby brazik ale jak patrzec pod katem lub pod slonce to sa rude i tak ise swieca strasznei to wyglada jestem zalamana
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-07, 14:09   #12
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Wink Dot.: Wszystko o hennie w domu

Cytat:
Napisane przez natalas5
dziewczyyn co ja mam zrobic jak wczoraj zrobilam henna brwi mial byc brazik i wyszedl en niby brazik ale jak patrzec pod katem lub pod slonce to sa rude i tak ise swieca strasznei to wyglada jestem zalamana

To Cie troche pociesze rok temu jak jechałam na wakacje postanowilam ze sobie troche zaszaleje i zrobie brewki czarną henną..Robiłam ja w ostania noc przed wyjazdem, troche spiąca siegnełam po wode utlenioną i zabrałam sie do działania.Po zmyciu byłam taka ucieszona, ze wszystko wyszło równiutko i wogóle, ale byłam juz tak padnieta, ze dokładnie im sie nie przyjrzalam i kiedy wstałam rano i spojrzałam w lustro przeraziłam się,bo moje brwi przybrały nieco bordowego koloru. Nie miałam czasu na "poprawienie "bo juz za chwile mielismy ruszac w trase.Na wakacjach codziennie rano w łazience namietnie szorowałam je i po chyba 2 dniach kolor "poddał" sie i został czarno-podobny.Ale miałam zabawy .czemu tak sie stało? po fakciu zauwazyłam ze użyłam pzreterminowanej wody utlenionej .Teraz jestem ostrożna, nic nie robie na ostatnią chwile,i już nie mam takich przebojów .pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 14:21   #13
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Wszystko o hennie w domu

I woda utlenionateż musi mieć tyle % ile pisze w instrukcji
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 22:02   #14
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wszystko o hennie w domu

Cytat:
Napisane przez klaudynka4
I woda utlenionateż musi mieć tyle % ile pisze w instrukcji
A słyszałaś o innych wodach utlenionych (do tego celu)niż te ktore maja 3% ? Idac to aptetyki tylko takie sie kupi i na opakowaniue henny napewno wymagana bedzie taka woda, nawet czesto spotykana tabletka, ktora tez słuzy do ropzuszczenia ma 3%.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 22:45   #15
paulina85
Rozeznanie
 
Avatar paulina85
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasto bez kantów;)
Wiadomości: 516
GG do paulina85
Dot.: Wszystko o hennie w domu

szczerze sama to bym nikomu nie poleciła tej henny za 2 zł (do nabycia w kioskach lub drogeriach)! sama uzywam henny ale innej firmy kosztuje ok 20 zł jest w żelu i daje o wiele leoszy efekt, przyczym nie barwi tak mocno skóry, można ją kupic w kilku odcieniach: czarnym , brazowym, granatowym, czarno-granatowym. Podobnie jak tą henne w proszku rozrabia się ja z wodą utleniona taka z apteki, można ją stosowac na brwi i rzesy

co do plastrów pod rzęsy to najczęściej wykonuje sie je z okrągłych płatków kosmetycznych zwilżonych wodą (delikatnie by nie ciekło z nich z jednej strony smaruje się wazeliną lub tłustym kremem i są konieczne chyba ze ktoś chce mieć "podbite oczko" od farbowania brwi raczej skóry sie nie smaruje wokól nich po nałożeniu henny mozna zetrzec nadmiar patyczkiem kosmetycznym!

ogólnie henna to fajna sprawa jeśli ktoś ma jasne włoski a wiadomo ze jeśli brewka jest zaznaczona to oczko wyglada fajniej możliwe ze włoski sie osłabiają bo w końcu henne rozrabia się z wodą utleniona a ta jak wiadomo moze wykruszyc włosy ale jeśli nie przesadza sie z farbowaniem to nie ma zadnego problemu
paulina85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 00:49   #16
fire_soul
Raczkowanie
 
Avatar fire_soul
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 38
Dot.: Wszystko o hennie w domu

chyba sprobuje uzyc henny na brwi, w sumie zwykle uzywam olowka do brwi, ale moze czas na zmiany mam tylko kilka pytan jeszcze, gdyby ktoras z Was byla uprzejma odpowiedziec.... czy zafarbuje sie takze skora, ktoreej brwi dotykaja? wiecie, ta pod nimi i jak szybko ten kolor sie zuzywa, schodzi? i jakiej firmy najlepiej zeby to byla henna? i to chyba wszystko
__________________
Najwyższy czas zacząć pisać używając polskich znaków!
Może być ciężko...
fire_soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 09:26   #17
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Wszystko o hennie w domu

Posmaruj dookoła jakimś tłustym kremem może być Nivea to wtedy się nie zabarwi, ale mi nawet bez kremu się nie barwi Ale z kremem lepiej użyć bo nigdy nic nie wiadomo
Ja mam jakąś hennę o intensywnym działaniu (czyli że nie trzeba jej tak długo trzymać) z firmy Loko-Kolor. Moim zdaniem jest w porządku
Zawiera od razu wodę utlenioną do rozcieńczania.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 09:46   #18
paulina85
Rozeznanie
 
Avatar paulina85
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasto bez kantów;)
Wiadomości: 516
GG do paulina85
Dot.: Wszystko o hennie w domu

Cytat:
Napisane przez fire_soul
chyba sprobuje uzyc henny na brwi, w sumie zwykle uzywam olowka do brwi, ale moze czas na zmiany mam tylko kilka pytan jeszcze, gdyby ktoras z Was byla uprzejma odpowiedziec.... czy zafarbuje sie takze skora, ktoreej brwi dotykaja? wiecie, ta pod nimi i jak szybko ten kolor sie zuzywa, schodzi? i jakiej firmy najlepiej zeby to byla henna? i to chyba wszystko
skóra pod brwiami sie zabarwi ale jesli zmyjesz henne to przetrzyj brwi późnij wacikiem mokrym z odrobin a mydełka, póz\xniej ten "cień" po hennie zejdzie po pierwszym drugim kapaniu
paulina85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 09:53   #19
nelka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 40
GG do nelka26
Dot.: Wszystko o hennie w domu

Ja używam henny do brwi z rossmana za 2 zł, wystarcza na kilka razy (nakładam sobie i mojej mamie). Trzymam jakieś pięć minut, bo obawiam się zbyt mocnego efektu, a jestem blondynką i a natury mam bardzo jasne brwi. W opakowaniu jest tabletka, ale ja używam zwykłej wody utlenionej i nakładam hennę patyczkiem do uszu. Nie smaruję się kremem na około, staram się uważać i nakładać tylko na brwi. Potem zmywam wodą z mydłem i ze skóry pod brwiami wszystko schodzi. Polecam grafitowy kolor, bo brąz jak schodzi to wygląda rudawo.
nelka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-11, 10:18   #20
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Wszystko o hennie w domu

Łoj tam
Nie chcecie zabarwic skóry pod brwiami: rozwiąznie proste jak drut: henne aplikowac czysta szczoteczka (taka od tuszu do rzęs)pociągnąc włoski i tyle. Cała poezja
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.