biała sukienka na wesele - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-02, 08:37   #31
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: biała sukienka na wesele

Biorąc pod uwagę, ilość barw i mnogość sukien w sklepach, biała sukienka na czyjś ślub kojarzy mi się z bardzo ograniczoną wyobraźnią.

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez szwagierka prawnika Pokaż wiadomość
OBie chyba z mohito, w google znalazłam Chodziło mi bardziej o kolory że czarny i biały na wesele Tylko że w jednej sukience, to już chyba tak nie razi jak całkiem biała lub całkiem czarna, też taK myślicie?
Nie razi, wyglądają ok.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 10:02   #32
Robin_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 146
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez ciezko_jest_lekko_zyc Pokaż wiadomość

Jasne, że ludzie wiedzą do kogo idą na ślub, to w ogóle nie chodzi o to. Ale już mi sie nie chce tego tłumaczyć, bo każdy wie swoje
skoro "każdy wie swoje" , uważam że nie ma sensu w tej kwestii na siłę udowadniać, że "moja prawda jest prawdziwsza od Twojej"

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę, ilość barw i mnogość sukien w sklepach, biała sukienka na czyjś ślub kojarzy mi się z bardzo ograniczoną wyobraźnią.
czyżbyś reprezentowała myślenie zero-jedynkowe ? ...
Robin_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 10:10   #33
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: biała sukienka na wesele

Dziwi mnie te wielkie halo i święte oburzenie na temat białej sukienki na wesele :P Sama nigdy nie założyłam i nie wiem czy założę ale też nie widze w tym nic złego. Znaczy, oczywiście, można uznać to za jakiś tam nietakt (wedle uznania) ale takie bulwersowanie się i oskarżanie innych o brak wyobraźni jest śmieszne. Jeżeli osoba założyłaby długą, strojną białą suknię to ok, porażka, ale krótka sukienka z np. kolorowymi dodatkami? Co to komu przeszkadza? Moim zdaniem na wesele latem już lepiej białą sukienkę niż czarną.
__________________
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 10:43   #34
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez Robin_90 Pokaż wiadomość
skoro "każdy wie swoje" , uważam że nie ma sensu w tej kwestii na siłę udowadniać, że "moja prawda jest prawdziwsza od Twojej"



czyżbyś reprezentowała myślenie zero-jedynkowe ? ...
Czyżbyś nie znała znaczenia pojęć, których używasz?
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 12:12   #35
Robin_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 146
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Czyżbyś nie znała znaczenia pojęć, których używasz?
jeśli Ty mnie podejrzewasz o brak wiedzy nt słów, których używam, to albo nie wiesz co napisać albo to z Twoją wyobraźnia jest coś nie tak
Robin_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 12:21   #36
pannamima
Zakorzenienie
 
Avatar pannamima
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8 331
Dot.: biała sukienka na wesele

O gustach się nie dyskutuje (podobno). W innych otoczeniach żyjemy i dla niektórych jest to nietakt, a dla innych nie ma to żadnego znaczenia. Niech ktoś zamknie ten wątek.
pannamima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:29   #37
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez Robin_90 Pokaż wiadomość
jeśli Ty mnie podejrzewasz o brak wiedzy nt słów, których używam, to albo nie wiesz co napisać albo to z Twoją wyobraźnia jest coś nie tak
5 z logiki
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 10:18   #38
Alladynkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: biała sukienka na wesele

a co myslicie o tej? plus czarne buty i czarne dodatki?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SetWidth700-X3011-00X.jpg (34,4 KB, 53 załadowań)
Alladynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 11:22   #39
kulturkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: biała sukienka na wesele

Wydaje mi się że to kwestia kultury, ja osobiście nigdy białej sukienki na czyiś slub nie założe i będę zła jeśli jakaś laska wyskoczy w białej kiecce na moim ślubie. Ostatnio jak byłam na ślubie kuzyna to była jedna laska w białej sukience takiej do kolana, ogólnie skromna, ale potem jak się oglądało zdjęcia to wiadomo że biały się rzuca w oczy na tle róznych kolorów i nie zbyt fajnie to wyglądało, jak pierwsze spojrzenie szło na te laskę a nie na panne młodą. Swoją drogą ostatnio też na ślubie kolegi była dziewczyna w takiej miniówce że ledwo jej tyłek zakrywało, na to miała taką jakąs bluzkę luźną bez rękawów w bardzo jaskrawy zółty kolor i mega szpilki brokatowe :/
kulturkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 11:49   #40
nati360
Zakorzenienie
 
Avatar nati360
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słoneczna strona miasta
Wiadomości: 4 113
Dot.: biała sukienka na wesele

Zapytam jesczze tutaj.

Sukieka wydaje sie byc biala, ale na zywo w sklepie wpada w delikatny krem. Wypada czy nie?
Jest jeszcze taka sama w intensywnej czerwieni.

Czy Waszym zdaniem brazowe sandalki na szpilce pasuja do intensywnej czerwieni? Mam jeszcze czarne skorzane szpilki, ale lakierowane. Nie chce byc oklepana.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tyljpg.jpg (15,6 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przod.jpg (15,3 KB, 65 załadowań)
nati360 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 12:30   #41
Natala6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 87
Dot.: biała sukienka na wesele

Napiszę na własnym przykładzie.
Nie powiem byłam w "lekkim" zdziwieniu gdy na mój ślub potem wesele, świadkowa - siostra męża założyła białą sukienkę do kolan plus białe szpilki i złotą biżuterię
Nie powiem, że była to najważniejsza kwestia nad którą rozmyślałam w jednym z najważniejszych dni w moim życiu bynajmniej ale uważam, że byłoby miło gdyby zapytała wcześniej czy nie mam nic przeciwko jej białej kreacji.
Oprócz mnie była jedyną osobą w białej sukience na weselu (ok. 150 osób) i jeśli czuła się z tym dobrze to OK W każdym razie ja to miałam gdzieś
Natala6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 12:48   #42
nati360
Zakorzenienie
 
Avatar nati360
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słoneczna strona miasta
Wiadomości: 4 113
Dot.: biała sukienka na wesele

No wlasnie ja nie jestem do konca przekonana do wkladania bialej sukienki, natomiast, tak jak napisalam wyzej, ta wpada w lekki krem. Chyba jednak zostane przy czerwonej - identycznej. Jednak zastanawiam sie czy beda do niej pasowaly brazowe delikatne sandalki.
nati360 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 13:00   #43
Natala6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 87
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez nati360 Pokaż wiadomość
No wlasnie ja nie jestem do konca przekonana do wkladania bialej sukienki, natomiast, tak jak napisalam wyzej, ta wpada w lekki krem. Chyba jednak zostane przy czerwonej - identycznej. Jednak zastanawiam sie czy beda do niej pasowaly brazowe delikatne sandalki.
To jaki kolorek wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Sama widzisz ile jest opinii na temat białej sukienki. Choć Ty zastanawiasz się nad kremową. Musisz zadać sobie pytanie czy dobrze będziesz czuła się w jasnej sukieneczce. Jeśli tak, to idź w niej.
A jakie buciki zamierzasz ubrać do kremowej ?
Ja ubieram się tak aby po prostu czuć się dobrze i naturalnie stosownie do okazji. Kolory, kroje wybieram nie takie jakie są modne tylko takie jakie mnie się podobają.
Ja np. brązowych butów nie założyłabym do czerwonej sukienki. Ale to tylko moja opinia.
Natala6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 13:06   #44
nati360
Zakorzenienie
 
Avatar nati360
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słoneczna strona miasta
Wiadomości: 4 113
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez Natala6 Pokaż wiadomość
To jaki kolorek wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Sama widzisz ile jest opinii na temat białej sukienki. Choć Ty zastanawiasz się nad kremową. Musisz zadać sobie pytanie czy dobrze będziesz czuła się w jasnej sukieneczce. Jeśli tak, to idź w niej.
A jakie buciki zamierzasz ubrać do kremowej ?
Ja ubieram się tak aby po prostu czuć się dobrze i naturalnie stosownie do okazji. Kolory, kroje wybieram nie takie jakie są modne tylko takie jakie mnie się podobają.
Ja np. brązowych butów nie założyłabym do czerwonej sukienki. Ale to tylko moja opinia.
Wzielabym te same, bo wizualnie, jeszcze lepiej pasuja mi do bialo-kremowej. Buty wygladaja tak jak pokazywalam na watku: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=354

Mysle jeszcze nad czarnymi, natomiast sa ta skorzane lakierki, a jedt to dla mnie standardowa stylizacja.
nati360 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 14:04   #45
Natala6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 87
Dot.: biała sukienka na wesele

Ja od niedawna tutaj zaglądam, bo sama szukam pomysłu na weselną stylizację. A czasu coraz mniej Dlatego też nie wiedziałam o jakich butkach napisałaś wcześniej.
Bardzo ładne te buciki i do kremowej sukienki jak najbardziej pasują. Czarne nie bardzo. To już wiesz co robić

Edytowane przez Natala6
Czas edycji: 2013-06-21 o 14:05
Natala6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 14:07   #46
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: biała sukienka na wesele

Zakładałabym białą gdyby mi się podobała i nie zastanawiałabym się nad tym. Całkiem niedawno byłam na weselu i widziałam chyba z cztery dziewczyny w białych sukienkach, więc wydaje mi się, że coraz mniejszą wagę się do tego przywiązuje.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 14:09   #47
nati360
Zakorzenienie
 
Avatar nati360
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słoneczna strona miasta
Wiadomości: 4 113
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez Natala6 Pokaż wiadomość
Ja od niedawna tutaj zaglądam, bo sama szukam pomysłu na weselną stylizację. A czasu coraz mniej Dlatego też nie wiedziałam o jakich butkach napisałaś wcześniej.
Bardzo ładne te buciki i do kremowej sukienki jak najbardziej pasują. Czarne nie bardzo. To już wiesz co robić
Tak, tak, ale ja je biore pod uwage jeszcze do czerwonej. Zobacze jak bedzie wygladac. Mozliwe ze jeszcze gdzies wstawie tu zdjecie.
nati360 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 13:36   #48
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: biała sukienka na wesele

jeśli masz do wyboru tą czerwoną to wybierz jednak ją. na czyjś ślub (i wesele) NIE IDZIE SIĘ w białej sukience, czy jest strojna, czy skromna. to świadczy o braku wychowania i wyczucia, i to mówiąc łagodnie. tego jednego dnia biel jest zarezerwowana dla jednej osoby. nad bardzo jasnym kremem, który właściwie będzie wyglądał jak biel czy ivory też bym się zastanawiała, czy aby na pewno się nadają.

brązowe sandałki (mimo, że ładne) do takiej czerwonej sukienki

jakby jakaś dziewczyna pojawiła się na moim ślubie w białej kiecce to nie wiem czy by na wesele dotarła, a na pewno byłaby to ostatnia impreza na jaką bym taką delikwentkę zaprosiła.... tak się po prostu nie robi.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 14:16   #49
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: biała sukienka na wesele

Ee, ja bym nie włożyła białej sukienki na wesele - po prostu, bo tak mnie mama nauczyła i tyle. Na swoim ślubie będę miała bardzo skromną białą sukienkę (bynajmniej nie suknię) z kolorowymi dodatkami, żadnych welonów, koronek i tym podobnych pierdół, więc teoria "przecież nie będę miała welonu, to nikt mnie nie pomyli" jest chybiona. Dla mnie włożenie białej sukienki na czyjś ślub jest jak pierdzenie w autobusie albo dłubanie w nosie w czasie obiadu - żadne przestępstwo, nikt nikogo za to nie wyprosi, ale jednak świadczy o człowieku. Gdyby ktoś (zwłaszcza jakaś obca osoba towarzysząca) pojawił się na moim weselu w białej kiecce, to zapewne nie dałabym po sobie poznać, że jest mi dziwnie, ale na 100% swoje bym o niej pomyślała. Ludzie mylą zabobony i kretyńskie przesądy z kulturą osobistą, to smutne.

Co do tego, że faceci nie powinni przyjść w garniturze, bo pan młody będzie - nie. To tak, jakby pan młody był w garniturze, a jakiś facet przylazłby we fraku.
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 14:19   #50
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: biała sukienka na wesele

Jak najbardziej idź w białej sukience jeśli masz na to ochotę. A co do dodatków mogą być miętowe,malinowe.
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 14:35   #51
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Ee, ja bym nie włożyła białej sukienki na wesele - po prostu, bo tak mnie mama nauczyła i tyle. Na swoim ślubie będę miała bardzo skromną białą sukienkę (bynajmniej nie suknię) z kolorowymi dodatkami, żadnych welonów, koronek i tym podobnych pierdół, więc teoria "przecież nie będę miała welonu, to nikt mnie nie pomyli" jest chybiona. Dla mnie włożenie białej sukienki na czyjś ślub jest jak pierdzenie w autobusie albo dłubanie w nosie w czasie obiadu - żadne przestępstwo, nikt nikogo za to nie wyprosi, ale jednak świadczy o człowieku. Gdyby ktoś (zwłaszcza jakaś obca osoba towarzysząca) pojawił się na moim weselu w białej kiecce, to zapewne nie dałabym po sobie poznać, że jest mi dziwnie, ale na 100% swoje bym o niej pomyślała. Ludzie mylą zabobony i kretyńskie przesądy z kulturą osobistą, to smutne.



Co do tego, że faceci nie powinni przyjść w garniturze, bo pan młody będzie - nie. To tak, jakby pan młody był w garniturze, a jakiś facet przylazłby we fraku.
całkowicie się zgadzam...a to pogrubione to doskonała puenta
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:22   #52
alcia22
Rozeznanie
 
Avatar alcia22
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 797
Dot.: biała sukienka na wesele

ja na twoim miejscu nie założyłabym białej sukienki ta tego typu uroczystość
alcia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 21:30   #53
lusia2212
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 175
Dot.: biała sukienka na wesele

biała raczej dla panny młodej...
lusia2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 09:07   #54
JustynaiJa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: biała sukienka na wesele

Też chciałam się wybrać w białej sukience na wesele, ale naczytałam się tych głupot na forach, że "nie wypada, biały kolor zarezerwowany tylko dla panny młodej", i w końcu zrezygnowałam. Na weselu były 3 dziewczyny w białych, ładnych, skromnych sukienkach i nie było mowy o tym, żeby wyróżniały się w jakikolwiek sposób. Gdybym sama się nie zastanawiała nad założeniem białej sukienki, nie zwróciłabym na nich uwagi. Nie mogły przyćmić panny młodej bo ona miała suknię ślubną a nie zwykłą białą sukienkę. Ja sama gdyby to był mój ślub pewnie nie zwróciłabym na nie uwagi. Więc nie słuchajcie, tych głupot, że nie wypada założyć białej sukienki na wesele, szczególnie teraz gdy jest lato i białych sukienek w sklepach jest pełno.
JustynaiJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 10:37   #55
yyahyoo
O Ireno! ;-)
 
Avatar yyahyoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 51 047
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez sowaaaaa Pokaż wiadomość
całkowicie się zgadzam...a to pogrubione to doskonała puenta
Dokładnie. Argument, ze kilka dziewczyn było na biało i nic sie nie działo wielkiego to zadne usprawiedliwienie. Czy jeśli 3 osoby dłubią w nosie przy stole to to oznacza, ze staje sie to akceptowalnym, kulturalnym zwyczajem?

Tak jak na pogrzebie nie wypada być w jasnym kolorze, tak na ślubie - w białej/kremowej sukience. Kwestia kultury osobistej, wyczucia i szacunku dla uroczystej chwili 2-ga ludzi.
yyahyoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 14:02   #56
JustynaiJa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: biała sukienka na wesele

Jeśli założenie białej sukienki na wesele to brak szacunku i kultury osobistej to ciekawe czy wszystkie panny młode też powinny mieć białą sukienkę, jeśli są takie tradycyjne, jeśli zachowały czystość przed ślubem to może i mogą mieć pretensję to innych dziewczyn o ten kolor, ale jeśli nie są takie tradycyjne to niech też tego nie wymagają od innych
JustynaiJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 14:18   #57
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez JustynaiJa Pokaż wiadomość
Jeśli założenie białej sukienki na wesele to brak szacunku i kultury osobistej to ciekawe czy wszystkie panny młode też powinny mieć białą sukienkę, jeśli są takie tradycyjne, jeśli zachowały czystość przed ślubem to może i mogą mieć pretensję to innych dziewczyn o ten kolor, ale jeśli nie są takie tradycyjne to niech też tego nie wymagają od innych

Kurde, niektóre laski nie potrafią chociaż na ślub się 'poświęcić' i założyć innej sukienki . Jest pierdyliard kolorów do wyboru, to nie, uprze się taka bo ona też musi super wyglądać. Kij z tym że to nie ona jest najważniejsza w tym dniu.
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 17:42   #58
JustynaiJa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: biała sukienka na wesele

Nie chodzi o upieranie,że trzeba założyć białą sukienkę, tylko jak się już taką ma to dlaczego nie, albo jak po prostu w takiej się dobrze wygląda. Poza tym nie trzeba zakładać białej, zeby wyglądać lepiej niż panna młoda...
JustynaiJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 18:10   #59
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: biała sukienka na wesele

Kiedyś był savoir vivre, dotyczył również ubioru i szkoda, wielka szkoda, że dzisiaj jest to zupełnie zapomniane i wyzywane od zabobonów. Na pogrzeb nikt chyba jaskrawej zieleni nie ubierze, na ślub bieli (to, że sukienka jest skromna jest nieważne, dzisiaj panny młode często mają skromne sukienki) tez nie powinno się zakładać zakryć ramiona w kościele. Przestrzegam pewnych reguł, staram się wyglądać odpowiednio, również w pracy, na urodzinach cioci itd.. To świadczy o mnie. To, że ktoś inny tego nie przestrzega to nie argument za tym, że i ja mogę. Należy tylko współczuć dzisiejszemu poczuciu elegancji i wyczucia stylu i okazji. 'Dodam, że na moim ślubie szwagierka miała sukienkę białą u góry (dół był beżowy), w dodatku był żabot, a w koku miała kwiat. Ma zdjęcie z moim mężem, które teściowa wywołała i dała do ramki - wszyscy znajomi nieznający dzieci teściów mówią, że piękne z nich małżeństwo... Także naprawdę, rodzi to nieporozumienia...
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 20:56   #60
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: biała sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez anemeon Pokaż wiadomość
Kiedyś był savoir vivre, dotyczył również ubioru i szkoda, wielka szkoda, że dzisiaj jest to zupełnie zapomniane i wyzywane od zabobonów.
Myślę, że to zależy od konkretnej osoby i jej tzw. poziomu, który nierozerwalnie łączy się z kulturą osobistą i przestrzeganiem pewnych ustalonych norm, które mają na celu unikanie sytuacji krępujących/raniących inne osoby.

Jeżeli ktoś nie czuje bluesa, to chociażby i tysiąc osób mu powiedziało, że tak się nie robi, bo można sprowokować kłopotliwą sytuację, to nie zakuma.

To tak, jakby wpaść pod wiejski sklepik i stałym bywalcom, którzy pod mim piją piwo i tanie wino, wygłosić mowę o tym, że się nie beka w towarzystwie . No ale przecież Zdzichu tak robi, Czesiek też, no i to zapewne zdrowo, bo skoro się chce - to co sobie żałować... A to, że kogoś można postawić w krępującej sytuacji to sprawa drugorzędna.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-17 19:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.