Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-06, 09:36   #571
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Mam prośbe, czy mogłybyście mi wkleić linka z KWC z Retin A, bo nie mogę go znaleźć.
Zaraz poszukam, ale szczerze wątpię, aby Retin-A był na KWC, bo retin-a to LEK NA RECEPTĘ, a nie powszechnie dostępny kosmetyk... i należy go traktowac jak lek.

edit:
Tak jak mówiłam, retin-a, podobnie jak locacid, atrederm, czy isotrexin to leki, więc nie ma ich w spisie kosmetyków.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 09:43   #572
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję, za pomoc w poszukiwaniach. Na innym forum wyczytałam, że w niektórych aptekach można dostać go bez recepty. Podejrzewam, ze u lekarza ogólnego można dostac receptę na niego, czy tylko u dermatologa? Chcę stosować go tylko raz w tygodniu. Jest niewskazany dla kobiet z ciazy. A na jki czas pzred planowaną ciazą tzeba go odstawic? Czy wiesz coś na ten temat?
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 09:45   #573
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To może trzeba co zmienić na cos innego? Bo z tego co kojarzę isotrexin jest żelowy, a specyfiki w formie żelu są bardziej agresywne
Dermatolożka powiedziała żebym się u niej nie pokazywała dopóki nie przyniose jej wyników badań ginekologicznych, a u mnie to potrwa dłuuugo bo nie mogę się jakoś wybrać od kiedy mój lekarz poszedł na emeryturę :'(

Mogę sobie zmienić na własną rękę, jak skończy mi się Isotrex? A jeśli tak to na co?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 09:47   #574
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Dziękuję, za pomoc w poszukiwaniach. Na innym forum wyczytałam, że w niektórych aptekach można dostać go bez recepty. Podejrzewam, ze u lekarza ogólnego można dostac receptę na niego, czy tylko u dermatologa? Chcę stosować go tylko raz w tygodniu. Jest niewskazany dla kobiet z ciazy. A na jki czas pzred planowaną ciazą tzeba go odstawic? Czy wiesz coś na ten temat?
Nie wiem, czy lekarz ogóly wystawi receptę, ja w każdym razie mam dobrego dermatologa i u niego dostaje recepty.

Może i można dostac bez recepty, ale ja jestem zbytnią panikarą, aby stosować takie specyfiki bez konsultacji i na właską rękę.

Co do ciązy, to owszem, należy odstawić przed ciążą i nie stosować jakiś czas po ciązy, ale jako, że dzidziusia nie planuje, to nie wnikałam w to, jaki czas przed i jaki czas po, choć wiem, że niektórzy twierdzą, że najbezpieczniej dla dziecka to nawet i rok przed ciążą, mimo, iż sa opinie, że wystarczy kilka miesięcy. Ale w tym temacie jestem zielona, więc poszukaj na forum, bo informacje na pewno są!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 09:50   #575
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Dermatolożka powiedziała żebym się u niej nie pokazywała dopóki nie przyniose jej wyników badań ginekologicznych, a u mnie to potrwa dłuuugo bo nie mogę się jakoś wybrać od kiedy mój lekarz poszedł na emeryturę :'(

Mogę sobie zmienić na własną rękę, jak skończy mi się Isotrex? A jeśli tak to na co?
No właśnie - dermatolożka o Ciebie dba, a Ty to olewasz, nieładnie...

Ja uważam, że dobrze jest skonsultować tę zmianę - niech dermatolog obejrzy te Twoja pocieniona skórę i oceni jakiej pielęgnacji Ci trzeba - zrobi to na pewno lepiej niż my tutaj na forum
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 10:46   #576
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Witam!
Niedługo mam zamiar rozpocząć moją przygodę z kwasami i filtrami. Zamówiłam w internetowej aptece 2 Effclar K, 2 filtry Avene (emulsja na twarz, i sztyft z filtrem mineralnym na skórę w okolice oczu - oba +50) i zapas aspiryny .
Mam 26 lat, cerę mieszaną, naczynkową, z rozszerzonymi porami na policzkach i czole; i zaskórnikami na czole, nosie i brodzie.
Chciałabym zapytać czy zestaw, który obecnie używam nie będzie się gryzł z Effclarem.
Zacznijmy od podstaw. Twarz myje żelem Apotheka Scheller z melisą cytrynową (bez SLS). Na naczynka stosuję Auriderm XO, pod oczy na cienie Cernor XO (oba zawieraja alkohol , ale pomagają). Rownież pod oczy i na powieki All About Eyes Rich Clinique'a. Mam kilka maseczek i peelingów, ale nie używam ich regularnie.

Jak już paczka z apteki dojdzie, to będę używać Effclar codziennie na noc, na dzień filtry. No i wychwalaną maseczkę aspirynowa raz na tydzień. Ale chciałabym stosować Auriderm XO 2 razy dziennie jak zwykle, pod Eff i filtry. Czy taka kombinacja jest ok? No i do pracy musze nosić makijaż, więc zobaczymy jak to będzie... połączenie filtrów i make-up . Mąka ziemniaczana czeka w kuchni... jednak najpierw postaram się matowić pudrem.
Życzcie mi powodzenia i proszę oceńcie moją (przyszłą) pielęgnację.

Pozdrawiam,

Asia
Niesmialo sie przypomne... Czy ta pielegnacja wyglada ok? Myslalam tez o dodaniu toniku Clinique 0.5% BHA
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 10:56   #577
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Niedługo mam zamiar rozpocząć moją przygodę z kwasami i filtrami. Zamówiłam w internetowej aptece 2 Effclar K, 2 filtry Avene (emulsja na twarz, i sztyft z filtrem mineralnym na skórę w okolice oczu - oba +50) i zapas aspiryny .
Mam 26 lat, cerę mieszaną, naczynkową, z rozszerzonymi porami na policzkach i czole; i zaskórnikami na czole, nosie i brodzie.
No zestaw dobry, ale należałoby zaopatrzyć się w nawilżacz, bo filtry moga nie wystarczyć.
Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Jak już paczka z apteki dojdzie, to będę używać Effclar codziennie na noc, na dzień filtry. No i wychwalaną maseczkę aspirynowa raz na tydzień. Ale chciałabym stosować Auriderm XO 2 razy dziennie jak zwykle, pod Eff i filtry. Czy taka kombinacja jest ok? No i do pracy musze nosić makijaż, więc zobaczymy jak to będzie...
Bez bicia przyznaję, że nie wiem co to Auriderm XO, ale na pewno nie kładłabym go pod kwas na noc, ew. po filtr również, ale musi minąć trochę czasu zanim nałożysz filtr, więc jeśli koniecznie chcesz to stosować, to może co zamiennie?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 11:08   #578
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hmm...używałam i jednego i drugiego, ale nigdy razem ( w sensie, że naprzemiennie). Czy to będzie miało lepszy wpływ na dzałanie obu maści/kremów?
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 11:16   #579
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Hmm...używałam i jednego i drugiego, ale nigdy razem ( w sensie, że naprzemiennie). Czy to będzie miało lepszy wpływ na dzałanie obu maści/kremów?
Ja napisałam, że nie wiem co to jest w ogóle, dlatego nie wiem, czy nakłądałabym na to kwas, a jeśli już, to po kwasie
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 11:22   #580
Poziomeczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 101
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zaopatrzyłam się już w filtr Avene o którym pisałam i chcę się upewnić czy mogę na niego stosować kosmetyki z talkiem i micą?
A do nawilżania skóry polecacie wyżej wymieniony przez maree Humektan czy może coś innego?Farmaceutka coś mi napomknęła o Iwostinie nawilżającym.A i czy podczas kuracji kwasami mogę iść na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?Chodzi mi o mechaniczne oczyszczanie z wągrów.Bo mam duże wątpliwości.
Pozdrawiam
Poziomeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 11:28   #581
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Niesmialo sie przypomne... Czy ta pielegnacja wyglada ok? Myslalam tez o dodaniu toniku Clinique 0.5% BHA
Mogłabyś podać mi adres tej apteki, bo również chce zakupić filtr Avene emulsja 50+ dla cery mieszanej i normalnej oraz Effaclar K, a nie mogę nigdzie w tych aptekach znaleźć, żeby było wszytko w jednej, za jedna przesyłką.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 11:30   #582
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeśli masz filtry Avene, to nie muisz uważac na składniki kosmetykow kolorowych, nie zestabilizują filtrów.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 11:36   #583
Poziomeczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 101
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Jeśli masz filtry Avene, to nie muisz uważac na składniki kosmetykow kolorowych, nie zestabilizują filtrów.
Dziekuję
Poziomeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 11:47   #584
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Poziomeczkaa Pokaż wiadomość
i czy podczas kuracji kwasami mogę iść na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?Chodzi mi o mechaniczne oczyszczanie z wągrów.Bo mam duże wątpliwości.
Pozdrawiam
Jak już kwasujesz, o najlepiej w ogóle zrezygnuj z mechanicznego oczyszczania, regularne stosowanie kwasów wystarczy, zobaczysz
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 12:10   #585
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hihi, to już nie do mnie piszesz a Uriderm XO z tego co wiem to żel do skóry naczynkowej, łagodzący rumień...? cos w ten deseń.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 12:13   #586
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hi
Od jakiegoś czsau poczytuję ten wątek i idąc za radami doświadczonych bichemiczek moja pielęgnacja wygląda tak:
rano:
woda termalna+ emoliant svr lub active C+filtr 50+ bioderma
demakijaż mincelem Biodermy+tonik +active C
Mam serę sucha wrażliwą,z rozszerzonymi naczynkami, powiekszonymi porami i troche zaskórniaków czyli całe zło
Ale Pytanie mam do tego active C bo używam od 2 tygodni i wysypało mnie czerwonymi bolesnymi krostkami. Wyglądam nieciekawie... Myślicie że active C mógł to spowodować.
Pytanko 2 czy przy mojej cerze mogę jakiego kwasa aplikować np Effaclar K???

Bedę wdzięczna za odp.
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 12:32   #587
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No zestaw dobry, ale należałoby zaopatrzyć się w nawilżacz, bo filtry moga nie wystarczyć.
Bez bicia przyznaję, że nie wiem co to Auriderm XO, ale na pewno nie kładłabym go pod kwas na noc, ew. po filtr również, ale musi minąć trochę czasu zanim nałożysz filtr, więc jeśli koniecznie chcesz to stosować, to może co zamiennie?
Dziekuje za odpowiedz,
Auriderm XO to zel-krem z witamina K (2%) na problemy naczynkowe. Powinno sie go stosowac 2 x dziennie.
Moze zapytam na skladach kosmetykow czy mozna to laczyc z kwasami.
A co do nawilzacza to mam Vichy Nutrilogie 1. Tluscioszek taki powinien pomoc. Tylko czy powinnam go stosowac rano pod filtr? Zwykle stosowalam go tylko na noc, bo zostawia tlusty film. Martwie sie, ze polaczenie Nutrilogie 1 z filtrem bedzie mieszanka nie do zamatowienia...
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 12:34   #588
Poziomeczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 101
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jak już kwasujesz, o najlepiej w ogóle zrezygnuj z mechanicznego oczyszczania, regularne stosowanie kwasów wystarczy, zobaczysz
DziękiMam nadzieję że wystarczy.Ale kilka dni starczylo zeby bylo widać pierwsze rezultaty więc mam nadzieję że będzie ok.I widzę jakie spustoszenie wywołały u mnie kosmetyki matujące.Teraz nawilżam buźkę solidnie i nie świeci się tak jak przy matujących
Poziomeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 13:25   #589
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
woda termalna+ emoliant svr lub active C+filtr 50+ bioderma
demakijaż mincelem Biodermy+tonik +active C
Mam serę sucha wrażliwą,z rozszerzonymi naczynkami, powiekszonymi porami i troche zaskórniaków czyli całe zło
Ale Pytanie mam do tego active C bo używam od 2 tygodni i wysypało mnie czerwonymi bolesnymi krostkami. Wyglądam nieciekawie... Myślicie że active C mógł to spowodować.
Pytanko 2 czy przy mojej cerze mogę jakiego kwasa aplikować np Effaclar K???
Teretycznie mógł, bo cery różnie reaguja na silikony - mnie na amen zapycvhają - po 3 aplikacjach miałam kratery z wągrami zamiast porów, więc nie wiem co by się działo po 2 tygodniach. Może zrezygnuj z Active C na korzyść używanego przez wiele dziewczyn serum z BU, które jest lekkie, nawilża na nie zapycha?

A Eff możesz stosować, bo teoretycznie nie powinien wysuszać, jak niektóre toniki z kwasami
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 13:31   #590
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz,
Auriderm XO to zel-krem z witamina K (2%) na problemy naczynkowe. Powinno sie go stosowac 2 x dziennie.
Moze zapytam na skladach kosmetykow czy mozna to laczyc z kwasami.
A co do nawilzacza to mam Vichy Nutrilogie 1. Tluscioszek taki powinien pomoc. Tylko czy powinnam go stosowac rano pod filtr? Zwykle stosowalam go tylko na noc, bo zostawia tlusty film. Martwie sie, ze polaczenie Nutrilogie 1 z filtrem bedzie mieszanka nie do zamatowienia...
Moim zdaniem nie powinnas klasc ten XO pod ani na kwasy, bo to sie gryzie..ochrona naczynek i zluszcanie w 1nym, to poprostu 2 inne bajki.
Musisz zdecydowac czy chcesz uzywac kwasow i ograniczyc ten XO, moze poprostu stosuj go pod filtr rano jesli nie bedzie zbyt tluste i nie bedzie kolidowalo z filrem a na noc np co 2ga noc kwas, w nocki bez kwasu nawilzacz Vichy badz XO badz oba razem w zaleznosci od potrzeb
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 13:36   #591
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie powinnas klasc ten XO pod ani na kwasy, bo to sie gryzie..ochrona naczynek i zluszcanie w 1nym, to poprostu 2 inne bajki.
Musisz zdecydowac czy chcesz uzywac kwasow i ograniczyc ten XO, moze poprostu stosuj go pod filtr rano jesli nie bedzie zbyt tluste i nie bedzie kolidowalo z filrem a na noc np co 2ga noc kwas, w nocki bez kwasu nawilzacz Vichy badz XO badz oba razem w zaleznosci od potrzeb
Wiedziałam, że nie pasuje

A co do ochrony naczynek, to UWAGA UWAGA, po 2 tygodniach stosowania serum z wit C codziennie rano i wieczorem mojemu TŻowi znikaja pajączki z policzków fanfary proszę!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 13:38   #592
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
Hi
Od jakiegoś czsau poczytuję ten wątek i idąc za radami doświadczonych bichemiczek moja pielęgnacja wygląda tak:
rano:
woda termalna+ emoliant svr lub active C+filtr 50+ bioderma
demakijaż mincelem Biodermy+tonik +active C
Mam serę sucha wrażliwą,z rozszerzonymi naczynkami, powiekszonymi porami i troche zaskórniaków czyli całe zło
Ale Pytanie mam do tego active C bo używam od 2 tygodni i wysypało mnie czerwonymi bolesnymi krostkami. Wyglądam nieciekawie... Myślicie że active C mógł to spowodować.
Pytanko 2 czy przy mojej cerze mogę jakiego kwasa aplikować np Effaclar K???

Bedę wdzięczna za odp.
Niektore osoby nie toleruja wit C, ale czy tak jest w twoim przypadku zalezy jak wygladaja te krostki, czy wygladaja na uczuleniowe?
czy masz cere podatna na zapychaniee? moze odstaw active c i obserwuj skore jak sie bedzie zachowywala i jak szybko Ci to zejdzie
Effaclar jest b delikatnym kwasem, dziewczyny o tlustej cerze narzekaja na jeg slabe dzialanie, z tego co czytalam wiele dziewczyn o cerze suchej b go lubi ale nie zapominaj o nawilzaniu
Tak na podumowanie, nie wprowadzaj na raz wiele nowosci gdyz ewentualne niewypaly bedzie ciezo wykryc...ogranicz pielegnacje do niezbednego minimum
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 13:41   #593
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hihi, Marea dziękuję za odp ale jeszce Was pomęcze
to serum BU to co to jest? bo laik ze mnie
a ten eff to kupić mam sobie krem(nie tonik) prawda??
hmm to jak odstawię active C to znowu 3 nocę bede szukała kremu czytając wizaz

a ctive c odstawiłam i teraz koje skóre SVR XERA-coś tam(mleczko do ciała)
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 13:42   #594
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak na podumowanie, nie wprowadzaj na raz wiele nowosci gdyz ewentualne niewypaly bedzie ciezo wykryc...ogranicz pielegnacje do niezbednego minimum
To jest hasło, które powinno się podwiesić na głównym forum biochemii
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 13:43   #595
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
Hihi dziękuję za odp ale jeszce Cie pomęcze
to serum BU to co to jest? bo laik ze mnie
a ten eff to kupić mam sobie krem(nie tonik) prawda??
hmm to jak odstawię active C to znowu 3 nocę bede szukała kremu czytając wizaz
Po pierwsze spokojnie, tak jak napisała marea odstaw Active C w ogóle, bo sa conajmniej dwie możliwe przyczyny powstawania Twoich krostek.

Kup Effaclar K i cos do nawilżania. Tak, Effaclar K jest w formie lekkiego kremu


edit:
Xerialine? I jak działa? Bo ja to stosuję tylko na ciało jako nawilżacz
Masz skóre skłonną do zapychania???
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 14:07   #596
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość

edit:
Xerialine? I jak działa? Bo ja to stosuję tylko na ciało jako nawilżacz
Masz skóre skłonną do zapychania???
Tak mam skłonność do zapychania jednak ten balsam jest dla mnie świetnym nawilżaczem niezapychaczem
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 14:09   #597
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
Tak mam skłonność do zapychania jednak ten balsam jest dla mnie świetnym nawilżaczem niezapychaczem
To az jego sklad dokładnie przeanalizuje, bo to tej pory smarowałam nim tylko ciało
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 14:23   #598
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
Hihi, Marea dziękuję za odp ale jeszce Was pomęcze
to serum BU to co to jest? bo laik ze mnie
a ten eff to kupić mam sobie krem(nie tonik) prawda??
hmm to jak odstawię active C to znowu 3 nocę bede szukała kremu czytając wizaz

a ctive c odstawiłam i teraz koje skóre SVR XERA-coś tam(mleczko do ciała)
Jezeli te krostki sa uczuleniowe to serum z BU moze Ci zaszkodzic gdyz ma 15% tejze wit. porownujac z 5% ktore sa w active c, aczkolwiek mozesz wtedy postawic na serum z zielona herbata tez z BU. Zawiera rowniez niacynamid ktory tez dziala wybielajaco i dobroczynnie na cere-ale rowniez moze uczulac.
Ja uzywam tych obu naprzemiennie ale nie mam wrazliwej cery
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 16:29   #599
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Jezeli te krostki sa uczuleniowe to serum z BU moze Ci zaszkodzic gdyz ma 15% tejze wit. porownujac z 5% ktore sa w active c, aczkolwiek mozesz wtedy postawic na serum z zielona herbata tez z BU.
Krostki sa czerwone i bolące występuja w okolicach pod policzkiem kołoo ust i na czole, jak sie doleczę to rozwaze serum z zielonej herbaty choć boje się dręczyć mojej skóry
jutro robie zamówienie internetowej aptece zamówie eff K i żadnych rewelcji wiecej nie funduję skórze w postaci nowości.
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 17:14   #600
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
Krostki sa czerwone i bolące występuja w okolicach pod policzkiem kołoo ust i na czole, jak sie doleczę to rozwaze serum z zielonej herbaty choć boje się dręczyć mojej skóry
jutro robie zamówienie internetowej aptece zamówie eff K i żadnych rewelcji wiecej nie funduję skórze w postaci nowości.
Wiesz wit c jak i niacynamid to substancje aktywne wiec moga uczulac i sa osoby ktore zle na te wit reaguje zewnetrznie....ale nie ma reguly wiec trzeba przetestowac...a jesli te krostki sa inne niz krostki ktore masz zazwyczaj to pewnie uczulenie na wit c aczkolwiek jak zejda zrob jeszcze jedno podejscie ale uzywaj rzadziej, moze skora zaakceptuje, byc moze podrazniona mialas w ostatnich dniach...to serum z zielona herbata jest napewna delikatniejsze...to z wit c czesto szczypie w chwili nakladania
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.