Mydło ALEPPO - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-06, 20:01   #631
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
I ja probowalam myc wlosy mydlem Aleppo, ale dalam rade tylko 2,5 tyg ( myje co 2 dni), fasa przestawienna moze trwac do 6-8tyg, ale ja nie dalam rady dluzej przeczekac. Robilam kwasna plukanke po zmyciu, ale wlosy i tak byly coraz bardziej uglebane, oblepione i wygladaly jak tluste. chodz nie byly. Skora glowy miala sie za to swietnie. wybralam zime na testy i dzieki czapce udalo mi sie dotrwac do tych 2,5 tygodnia, ale sie poddalam.
U mnie było to samo,więc myje tylko twarz nim
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 11:23   #632
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Mydło ALEPPO

Gdyby którakolwiek wahała się nad kupnem tego mydła, niech przestanie. To, co zrobiło z moją cerą jest nie do opisania. Nigdy, przenigdy nie miałam tak cudownej cery! Mija miesiąc a ja nie mam nic, powtarzam nic nowego, gdzie jeszcze dwa miesiące temu nie było dnia aby nie wyskoczyła nowa krostka.
Do tego, zamiast toników i pianek, do przemywania twarzy i używam naturalnego wywaru z liścia laurowego. Działa!
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 14:09   #633
Johanna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Lublin/ Siedlce
Wiadomości: 12
Dot.: Mydło ALEPPO

biedronka91 gdzie kupiłas swoje mydełko? jakies stężenie?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-08 o 20:35 Powód: Link, nazwa sklepu
Johanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 16:38   #634
Johanna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Lublin/ Siedlce
Wiadomości: 12
Dot.: Mydło ALEPPO

używacie po myciu tym mydełkiem toniku? jaki polecacie do cery tłustej, trądzikowej??
Johanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 05:09   #635
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Odp: Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Johanna22 Pokaż wiadomość
używacie po myciu tym mydełkiem toniku? jaki polecacie do cery tłustej, trądzikowej??
Ja używam wody różanej Dabur i sprawdza się świetnie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:40   #636
Madame_eL
Przyczajenie
 
Avatar Madame_eL
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: Mydło ALEPPO

Jak jedna z koleżanek wyżej zmagam się ze skórą trądzikową, do tego wrażliwą i uczuleniową. Każda kolejna maść dermatologiczna działa około tygodnia, potem przestaje. Moja skóra jest też ekstremalnie sucha na zmianę ze stanami zapalnymi, które... też są suche, a mimo to ropieją.
Koszmar.
Czy polecacie mi przestawienie się z żelu do skóry problematycznej (zielone Uriage), na alep? Czy przy suchej skórze warto spróbować tej słynnej 40stki?
I czy, jeśli dermatolodzy zmagają się ze mną średnio raz w roku (skóra uspakaja się po antybiotyku, średnio po roku znowu mam wysyp, ale mam już dość tetracykliny w organizmie, więc tym razem nie wzięłam tabletek), od 10 lat i nic, to mydło może coś zmienić?

...bo,kurna, jak wydam kolejne 40zł tylko po to, żeby po tygodniu wsadzić do szuflady, która już ugina się od straconych pieniędzy, to się zastrzelę.
Madame_eL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:48   #637
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Mydło ALEPPO

"No dobra, umyłam włosy tym mydłem. Wrażenia? Dziwnie. Gorzej niż po tym twardym szamponie. Jasne, że włosy po takich specyfikach są raczej tępe, ale po tym to jeszcze dziwniejsze uczucie... mydło jest na pewno inne niż te twarde szampony.

Minus: przy skórze mam lekko tłuste włosy, znaczy na długości są jakby pokryte delikatną warstwą oleju, ale przy skórze to trochę jak przetłuszczone. Co ciekawe, są przetłuszczone tylko na przedziałku i grzywce. Jak spięłam je do góry to nagle wszystko gra

Nie wiem, no dziwne uczucie. Fajnie, że w ogóle nie są zsianione. Wyglądają prawie jak takie ładne, megazdrowe włosy, z tym że nie są lejące. Końcówki są takie milusie w dotyku, a zawsze było tam sianko. Z drugiej strony związuję włosy w kitkę, a one stoją, zamiast miękko opaść.

Dziwne do opisania - niby miękkie, przyjemnie się ich dotyka, jednak twarde. Niby sztywne, a jednak trochę tłuste. Jakbym nagle miała na włosach każdą możliwą przypadłość poza łupieżem.

Wydawało mi się że są cały czas mokre... "



mam dokladnie takie same odczucia, odnośnie mycia włosów.

Edytowane przez nandadevir
Czas edycji: 2013-04-09 o 20:50
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 21:34   #638
Johanna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Lublin/ Siedlce
Wiadomości: 12
Dot.: Mydło ALEPPO

czy u kogoś mydło spowodowało wysyp drobnych krostek?
Johanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 22:19   #639
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Mydło ALEPPO

u mnie na twarzy, miałam już kilka podejść
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 06:50   #640
Zannet
Raczkowanie
 
Avatar Zannet
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Mydło ALEPPO

Wiecie co...

w Gliwicach otworzyli mydlarnie u Franciszka. Ide tam sobie i pytam o cenem mydła aleppo 40% a babeczka mi mowi, ze jest 20, 30 i 50 % a 40 nie ma i nigdy nie bylo - nie produkowano. Zglupialam, bo wlasnie takie zamowilam przez biolandera ostatnio i te jest chyba najpopularniejsze na wszystkich forach, ktore przejrzałam. Nic nie powiedzialam i sobie poszlam, ale ogolnie w szoku jestem, jak można pracować w takim sklepie i tak sie mylic? :P nastepnym razem ja chyba uswiadomie hehe.
Zannet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 07:18   #641
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Odp: Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Zannet Pokaż wiadomość
Wiecie co...

w Gliwicach otworzyli mydlarnie u Franciszka. Ide tam sobie i pytam o cenem mydła aleppo 40% a babeczka mi mowi, ze jest 20, 30 i 50 % a 40 nie ma i nigdy nie bylo - nie produkowano. Zglupialam, bo wlasnie takie zamowilam przez biolandera ostatnio i te jest chyba najpopularniejsze na wszystkich forach, ktore przejrzałam. Nic nie powiedzialam i sobie poszlam, ale ogolnie w szoku jestem, jak można pracować w takim sklepie i tak sie mylic? :P nastepnym razem ja chyba uswiadomie hehe.
Przecież istnieje nawet mydło 5% ale często tak jest w sklepach, zasada- nie dali tzn że nie ma wcale :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 09:18   #642
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Odp: Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Przecież istnieje nawet mydło 5% ale często tak jest w sklepach, zasada- nie dali tzn że nie ma wcale :P
potwierdzam - ostatnio, jak zapytałam się w sklepie o savon noir to babka próbowała mi wmówić że to na pewno nie z aleppo to ja chyba czytać nie potrafię...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mydło.jpg (29,8 KB, 20 załadowań)
__________________


Edytowane przez carolyna86
Czas edycji: 2013-04-10 o 09:19
carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 09:20   #643
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Odp: Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
potwierdzam - ostatnio, jak zapytałam się w sklepie o savon noir to babka próbowała mi wmówić że to na pewno nie z aleppo to ja chyba czytać nie potrafię...
Może akurat mieli z innej firmy w sklepie Jak ja bym chciała, żeby w sklepach kosmetycznych pracowały Panie, które się na tym znają

Kiedyś miałam przygody jak chodziłam po aptekach i szukałam mydełka z nanosrebrem to w 90% Panie patrzyły na mnie jak na kosmitę
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 15:39   #644
Johanna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Lublin/ Siedlce
Wiadomości: 12
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez nandadevir Pokaż wiadomość
u mnie na twarzy, miałam już kilka podejść
Czyli chyba będę musiała zrezygnować, najwyraźniej nie służy mojej buźce ;/
Johanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 15:49   #645
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Johanna22 Pokaż wiadomość
Czyli chyba będę musiała zrezygnować, najwyraźniej nie służy mojej buźce ;/
najpierw wyrzuć kosmetyki na bazie alkoholu i potem dopiero mydelko
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 16:41   #646
Johanna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Lublin/ Siedlce
Wiadomości: 12
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
najpierw wyrzuć kosmetyki na bazie alkoholu i potem dopiero mydelko
już dawno, tak zrobiłam
Johanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 16:05   #647
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Gdyby którakolwiek wahała się nad kupnem tego mydła, niech przestanie. To, co zrobiło z moją cerą jest nie do opisania. Nigdy, przenigdy nie miałam tak cudownej cery! Mija miesiąc a ja nie mam nic, powtarzam nic nowego, gdzie jeszcze dwa miesiące temu nie było dnia aby nie wyskoczyła nowa krostka.
Do tego, zamiast toników i pianek, do przemywania twarzy i używam naturalnego wywaru z liścia laurowego. Działa!
a cóż to za wywar, proszę o przepis
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 14:36   #648
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Mydło ALEPPO seria PREMIUM

Hej chciałam Was zapytać o serie mydeł Premium amianowicie: Kofeina, Mleko Kozie, z 7 Olejami, z Błotem z Morza Martwego, z Arganem chciałam spróbować któreś z tych mydełek macie jakieś doświadczenia i opinie na temat tej serii? Któro było by właściwsze dla skóry suchej ewentualnie do skóry tłustej, jak dobrać bądź sklasyfikować? Czy bardzo różnią się tych tych klasycznych mydełek Aleppo Laurie? Dziękuje za pomoc i odpowiedzi Dopytam jeszcze co z mydłami Excellence? czym tak naprawdę się różnią przecież mają ten sam skład... czy faktycznie są lepsze? Dziękuje za odpowiedź i wyjaśnienie. Mam pierwsze mydełko 16% z Biolander i chciałam zakupić kolejne tylko nie wiem któro do jakiej skóry będzie dobre, widzę że jeszcze jest Nigella oraz Glinka czerwona trudny wybór. Pozdrawiam

Edytowane przez Oldzinka
Czas edycji: 2013-04-16 o 08:25
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 19:52   #649
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Madame_eL Pokaż wiadomość
Jak jedna z koleżanek wyżej zmagam się ze skórą trądzikową, do tego wrażliwą i uczuleniową. Każda kolejna maść dermatologiczna działa około tygodnia, potem przestaje. Moja skóra jest też ekstremalnie sucha na zmianę ze stanami zapalnymi, które... też są suche, a mimo to ropieją.
Koszmar.
Czy polecacie mi przestawienie się z żelu do skóry problematycznej (zielone Uriage), na alep? Czy przy suchej skórze warto spróbować tej słynnej 40stki?
I czy, jeśli dermatolodzy zmagają się ze mną średnio raz w roku (skóra uspakaja się po antybiotyku, średnio po roku znowu mam wysyp, ale mam już dość tetracykliny w organizmie, więc tym razem nie wzięłam tabletek), od 10 lat i nic, to mydło może coś zmienić?

...bo,kurna, jak wydam kolejne 40zł tylko po to, żeby po tygodniu wsadzić do szuflady, która już ugina się od straconych pieniędzy, to się zastrzelę.
Ja ci odradzam.Kupiłam je z podobnych powodów, 40% naprawdę przesusza skórę (zrobiły mi się suche placki na policzkach,myślałam już,że to trądzik różowaty).Może lepiej pomyśl nad jakimś 5 czy 10%?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 12:10   #650
jedza333
Raczkowanie
 
Avatar jedza333
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Mydło ALEPPO

Hej,
Przeglądam ten temat od dłuższego czasu i w końcu mogę podzielić się moją opinią na temat tego mydelka
Myślałam o jego zakupie głównie w kontekście poprawienia stanu cery i(ah gdyby...) pozbycia się rogowacenia okolomieszkowego na ramionach. Używam 30% od tygodnia, skora jest lekko wysuszona, wszystie paskudztwa znikają w tempie niemal błyskawicznym. Zadziwiające jest to, że skóra jest jasniejsza i robi wrazanie... grubszej (?) Nie wiem jak to ująć ogólnie póki co jestem bardzo zadowolona choć przesuszenie nieco mi doskwiera.
Moim absolutnie fenomenalnym doświadczeniem było uzycie tego cuda do włosów. Dawno temu próbowałam umyc włosy szarym mydlem i to był hardcore wlosy były pozlepiane, tępe i nie do rozczesnia-okrucieństwo. Dlatego jakoś ciezko było mi się przekonać do uzycia Aleppo do włosów, ale zachecona opiniami o zbawiennym wplywie na skórę głowy odwazylam się i nagle sie okazało, że nie dość , ze nie mam sznurkana głowie(jak sie spodziewałam) ale mam po prostu nowe włosy nigdy w życiu nie miałam twkich dociazonych gładkich końcówek i nie mam pojecia z czego to wynika. Chyba juz nigdy nie umyje niczym innym głowy. Zaznaczyć jeszcze warto, że bezproblemowo zmywa oleje. Po 2 krotnym umyciu mokre włosy są strasznie sztywne a po nałożeniu odżywki pochłaniają jej jakieś niestworzone ilości. Splukalam odzywke, wyplukalam w wodzie z octem spirytusowym a potem suszylam jakies 3-4 razy dłużej niz zwykle- juz wiem co czują dziewczyny o niskiej porowatosci szok- świeże sypkie, na maxa nawilzone, no i te końcówki cud miód i orzeszki
Reasumując jak dla mnie goooood stuff
Na pewno warto spróbować, zaszkodzić nie zaszkodzi a może akurat komus przypasuje tak bardzo jak mi
__________________
.... gdyby kózka nie skakała, to by kózką nie była ...
jedza333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 16:13   #651
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Mydło ALEPPO

Czekam na dostawy w Biolander kobitka mówiła że w środę czy czwartek można będzie już składać zamówienia, ewentualnie czy macie jeszcze jakiś sprawdzony sklep z oryginalnymi Aleppo żeby nie czekać? Obecnie wykańczam 16% takie całe ciemnozielone z ciemnozieloną powierzchnią... myślę żeby zamówić któroś z Premium: Kofeina, Mleko Kozie, z 7 Olejami, z Błotem z Morza Martwego, z Arganem ile w tych mydełkach jest % Laurie? i któro do jakiej skóry się nadaje? Prosiłabym o informację i pomoc w wyborze, dziękuję
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 23:09   #652
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Gdyby którakolwiek wahała się nad kupnem tego mydła, niech przestanie. To, co zrobiło z moją cerą jest nie do opisania. Nigdy, przenigdy nie miałam tak cudownej cery! Mija miesiąc a ja nie mam nic, powtarzam nic nowego, gdzie jeszcze dwa miesiące temu nie było dnia aby nie wyskoczyła nowa krostka.
Do tego, zamiast toników i pianek, do przemywania twarzy i używam naturalnego wywaru z liścia laurowego. Działa!
A jak te cudowne mydełko działa na ślady po pryszczach? Po ilu dniach zobaczyłaś pierwsze, zauważalne gołym okiem efekty?
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 10:18   #653
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
A jak te cudowne mydełko działa na ślady po pryszczach? Po ilu dniach zobaczyłaś pierwsze, zauważalne gołym okiem efekty?
Przyłączam się do pytania Dodatkowo chciałam zapytać czy myłaś nim buźkę raz czy 2 razy dziennie i ilu procentowym. Ja myję raz dziennie 40 % ale wydaje się lekko wysuszać
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 08:33   #654
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

ja moge odpowiedziec na te pytania

skora po aleppo robi sie ladniejsza juz po tygodniu.
Ja po swoim mialam wysyp ale okazalo sie, ze mydlo bylo"za swieze" i odlozylam na polke.

Kupilam 40% po czym tamto (5-15%) sobie dojrzalo.
Krostki mialam wlasnie po tym 5-15% z organique ale po odstawieniu i zakupie 40% bylo o niebo lepiej

pozniej zrobilam "test". Odstawilam aleppo i wrocilam do zelu ktory uzywalam wczesniej i po 2 dniach pogorszenie cery bylo widoczne (skora wygladala na szarą, pory się pootwierały i przez to zanieczyszczenia zaczely wchodzic w pory).

Wiec probujcie roznych mydelek.
A! ja jeszcze 2 razy w tygodniu uzywam savon noir od franciszka ten z neroli wiec nie tylko same aleppo
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 10:18   #655
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
ja moge odpowiedziec na te pytania

skora po aleppo robi sie ladniejsza juz po tygodniu.
Ja po swoim mialam wysyp ale okazalo sie, ze mydlo bylo"za swieze" i odlozylam na polke.

Kupilam 40% po czym tamto (5-15%) sobie dojrzalo.
Krostki mialam wlasnie po tym 5-15% z organique ale po odstawieniu i zakupie 40% bylo o niebo lepiej

pozniej zrobilam "test". Odstawilam aleppo i wrocilam do zelu ktory uzywalam wczesniej i po 2 dniach pogorszenie cery bylo widoczne (skora wygladala na szarą, pory się pootwierały i przez to zanieczyszczenia zaczely wchodzic w pory).

Wiec probujcie roznych mydelek.
A! ja jeszcze 2 razy w tygodniu uzywam savon noir od franciszka ten z neroli wiec nie tylko same aleppo
Czarne mydło również mam, a powiedz czy według Ciebie codzienne używanie savon noir nie zaszkodzi? Rano używam Alleppo 40% wieczorem OCM, które teraz zawsze zmywam savon noir.
Wczesniej nie zmywałam olei wcale, ale mam wrażenie że pozostawione zaczęły szkodzić mojej skórze. Zastanawiam się czy może lepiej by nie było gdybym wieczorem oleje również zmywała Alleppo, a savon noir stosowała tak jak Ty ok. 2 razy w tygodniu. Jak używasz savon noir? Myjesz nim twarz czy zostawiasz na kilka min. jako maseczkę?

Edytowane przez pandulek
Czas edycji: 2013-04-22 o 10:40
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 10:26   #656
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
Czarne mydło również mam, a powiedz czy według Ciebie codzienne używanie savon noir nie zaszkodzi? Rano używam Alleppo 40% wieczorem OCM, które teraz zawsze zmywam savon noir.
Wczesniej nie zmywałam olei wcale, ale mam wrażenie że pozostawione zaczęły szkodzić mojej skórze. Zastanawiam się czy może lepiej by nie było gdybym wieczorem oleje również zmywała Alleppo, a savon noir stosowała tak jak Ty ok. 2 razy w tygodniu. Jak używasz savon noir? Myjesz nim twarz czy zostawiasz na kilka min. jako maseczkę?
Ostatnio używam Savon Noir codziennie, jestem zachwycona tym mydełkiem tak samo jak Aleppo 40%, próbowałam ponownie przekonać się do Vichy Normaderm, który mam i mnie wysypywał za każdym razem i efekt? mnóstwo wyprysków, nie chcę tego żelu, wyrzuciłam go do kosza. Mojemu TŻ również szkodzi, a niby takie słynne Vichy!!!

Nie chcę już żadnej chemii, najlepiej sprawują się dla mnie czarne mydło oraz aleppo i jak drugie mydło mi się skończy, kupię aleppo żeby używać na zmianę
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 11:36   #657
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
Czarne mydło również mam, a powiedz czy według Ciebie codzienne używanie savon noir nie zaszkodzi? Rano używam Alleppo 40% wieczorem OCM, które teraz zawsze zmywam savon noir.
Wczesniej nie zmywałam olei wcale, ale mam wrażenie że pozostawione zaczęły szkodzić mojej skórze. Zastanawiam się czy może lepiej by nie było gdybym wieczorem oleje również zmywała Alleppo, a savon noir stosowała tak jak Ty ok. 2 razy w tygodniu. Jak używasz savon noir? Myjesz nim twarz czy zostawiasz na kilka min. jako maseczkę?
Savon noir traktuje jako peeling i stosuje 2-3 razy w tygodniu a pozniej nakladam maseczke.
Stosowalam kiedys OCM ale tak mnie mega wysypalo i zaczely mi wychodzic ogromne, bolące gule które leczylam prawie 3 miesiace
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:52   #658
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Mydło ALEPPO

Witajcie
Używam już mydła Alepp 40% od prawie 2 miesięcy 2xdziennie. Stan mojej skóry znacznie się poprawił. Czy używała któraś z Was może dwóch mydeł naraz? Tzn. myślałam , żeby zamówić sobie jakieś premium(myslałam o tym z czerwona glinką) i jednego używać rano , a drugiego mydła wieczorem.
Myślicie , że to dobry pomysł? Po prostu nie chciałabym, aby skóra mi się przyzwyczaiła do tego mydła
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 14:19   #659
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

rano lepiej jest przecierac buzie jakims tonikiem/hydrolatem/woda micelarna. Uzywanie mydla rano i wieczorem moze ja za bardzo wyszuszyc.

Jesli kladziesz sie spac to w nocy skora buduje sobie naturalny plaszcz ochronny i szkoda go agresywnie zmywac woda z mydlem
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 14:41   #660
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
rano lepiej jest przecierac buzie jakims tonikiem/hydrolatem/woda micelarna. Uzywanie mydla rano i wieczorem moze ja za bardzo wyszuszyc.

Jesli kladziesz sie spac to w nocy skora buduje sobie naturalny plaszcz ochronny i szkoda go agresywnie zmywac woda z mydlem
a jeżeli nic mnie nie wysuszyło?
i dlatego właśnie chciałam zmienić mydło na to z czerwoną glinką(ono ma chyba o wiele mniej tego oleju laurowego?), a tego 40% używać raz na 2,3 dni.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-24 21:11:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.